Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 19.12.18 18:51

@višeňka Já nevím, to je ten šlendrián dneska všude :D Měla jsem objednané ještě několikery od různých značek v co největších velikostech, ale nedostala jsem se je vyzvednout a obávám se, že uložení se prodloužit nepodařilo. Ale pán od Timey je ochotný, třeba by mi to poslal znova, jestli to opravdu Zásilkovna vrátila.

libera
67 příspěvků 31.12.18 15:52

Tak máme Silvestra, zdravím všechny podvazkové dámy, hlavně ty, které si podvazky nebojí vzít na sebe a vyjít v nich z domova. Já se za chvíli jdu udělat za krásnou, a s manželem vyrážíme na návštěvu ke známým, sejde se nás asi 8 lidí. Máme téma 60,léta, takže sivestr 1968 před 50.ti lety. Vyhrabala jsem širokou sukni z šikmé kostky, historickou halenku, kombine s krajkou. Samozřejmě budu mít podvazky, ještě nevím, jestli Riwu, nebo lehčí pás. Vytáhla jsem ze železné zásoby i nestrečové punčochy Elite přes 10 let staré. Účes stuha jako čelenka.
Všechno nejlepší do Nového roku!

zwedavka
1017 příspěvků 07.01.19 10:40

Dámy, měla bych poněkud intimní dotaz. Mám silná stehna a musím v létě nosit kalhotky s nohavičkou apod., aby se mi netřela stehna. Dá se při nošení punčoch na podvazky očekávat, že mi budou punčochy sahat až k rozkroku a tření bude zamezeno nebo bude nechráněná kůže nad punčochami trpět?
Děkuji předem za vaše zkušenosti. Pro zjednodušení: ANO punčochy sahají až nahoru, NE nesahají až k rozkroku a stehna se budou třít.

Temperance
1716 příspěvků 07.01.19 14:54

@zwedavka Já nosím punčochy minimálně (punčocháče vůbec), ale i když jsem měla dostatečně dlouhé, po chvíli mi sjely níž a problém nevyřešen - taky se mi stehna třou. Naštěstí „jen“ nepříjemně, pomáhá mi tuhý antiperspirant.

Ghost B.C.
3818 příspěvků 07.01.19 15:12

@zwedavka Spíš takhle: ANO, punčochy mohou sahat až k rozkroku, ALE těžko zaručit, že vám to takhle bude sedět. Stačí mít nepružný pás s krátkými podvazky. Spíš bych viděla jako větší problém sehnat ideální punčochy se správnou délkou, šířkou a pohodlným lemem. Správný pás už je vám pak udrží, kde chcete. Nicméně tendence se trochu prověšovat na vnitřní straně stehen budou mít všechy, jelikož tam je žádný podvazek nedrží.

Moir
2252 příspěvků 07.01.19 19:05

A co takhle to kombinovat s bandaletkami?

višeňka
135 příspěvků 09.01.19 11:23

@zwedavka Na Timea.cz jsem viděla punčochy na podvazky pro silnější stehna myslím, že se jmenují Fiore Justine, a nabízí je asi v šesti velikostech. Pak ANO, ale chce to mít pevný pás, minimálně se 6ti krátkými podvazky u kterého jsou v přední části blíže u sebe, aby punčochy nesjížděly, i tak musíte počítat s tím, že se Vám budou punčochy trochu prověšovat, jak píše @Ghost B.C.

libera
67 příspěvků 17.01.19 16:01

Já problém s odíráním stehen nemám, uvažovala bych o bandaletkách z jiného důvodu. Pokud se navléknou na punčochy a podvazky, budou jednak krýt podvazkové sponky, které nebudou pod sukní se tak rýsovat a bude to vypadat jako samodržící punčochy, které jsou přijatelnější když sukně zazlobí a zároveň je jistota upevnění podvazkem, že punčocha jakoby samodržka nespadne. Bohužel já nesnáším silikonové pásky na samodržkách, tak nemohu mít ani bandaletky. Ale je to dobrý nápad.
Nevýhoda extra dlouhých punčoch je, že se někomu na stehnech zařezávají a že přeci jen u kotníků svezou a vypadají silnější. Čím kratší punčochy, tím jsou dokonaleji po celé délce napjaté a stejnoměrně průhledné (hlavně je to vidět u černých) níže na stehnech se spíš taky nezařezávají.
Jinak existují také kalhotové spodničky, takové volné bombarďáčky ze saténu, určitě tření stehen zamezí, podvazky zakryjí, ale na toaletě další svlékání, sexy to určitě není.

zwedavka
1017 příspěvků 23.01.19 10:30

Dámy moc děkuju za odpověď. Plyne mi z toho, že podvazky budou se specifiky mojí postavy spíš než na běžné nošení na intimní chvíle. Pokud si koupím výše popsaný pás s více podvazky a dost dlouhé punčochy, pak nebude nutno činit přípravu na kýženou intimní situaci těsně předem, ale půjde to i v jistém (diskrétním) předstihu. :-)
Moc děkuju.

libera
67 příspěvků 14.02.19 16:57

Tak jsem si dneska roztrhla punčochu a nemám náhradní. Odběhla jsem si z práce a koupila jsem si po dlouhé době samodržky, protože podvazkové neměli. Asi po 2 hodinách nošení když jsem šla po schodech mi jedna spadla až ke kolenům. Teď se chystám domů a vůbec nevím jak dojdu, aby mi na ulici nespadly. nevím co dělám špatně, proč se mi najednou srolují a padají. Zítra zase beru podvazky, ale zajímalo by mne, kdo je nosíte, jak to, že vám nepadají?

A666
419 příspěvků 14.02.19 17:07
@zwedavka píše:
Dámy, měla bych poněkud intimní dotaz. Mám silná stehna a musím v létě nosit kalhotky s nohavičkou apod., aby se mi netřela stehna. Dá se při nošení punčoch na podvazky očekávat, že mi budou punčochy sahat až k rozkroku a tření bude zamezeno nebo bude nechráněná kůže nad punčochami trpět?
Děkuji předem za vaše zkušenosti. Pro zjednodušení: ANO punčochy sahají až nahoru, NE nesahají až k rozkroku a stehna se budou třít.

Což o to, punčochy se dají vytáhnout až do rozkroku, nicméně problém bývá v podvazcích, které jsou na tak vysoké uchycení příliš dlouhé. Nicméně, Riwaa Nerona přišla s pásem určeným nošení kompresních punčoch na podvazky a tento pás by měl právě umožňovat nosit punčochy opravdu až k rozkroku, protože ty kompresní sahají až těsně pod zadek. Takže bych zkusila toto.......

Jinak mě osobně na odírání stehen pomáhá natřít stehna antiperspirantem, ovšem u punčoch mám poslední dobou problém, že se mi svěšují a pak mě dřou samotné lemy. Takže je momentálně mám jen na speciální příležitosti.....

benyka
7331 příspěvků 16.02.19 23:30

@libera Kdysi, když ještě nebyly „samodržky“, a podvazkové pásy mě přestaly z několika důvodů bavit (nosily se velmi krátké minisukně, takže buď vyčuhovaly lemy punčoch nebo se podvazky rýsovaly přes úzké sukně) jsem si kupovala co nejdelší silonové punčochy (tehdy 94 cm) a zajistila jsem je obyčejnou prádlovou gumou až v tříselné rýze. Fungovalo to podstatně lépe než veškeré pozdější typy samodržících punčoch, které byly o poznání kratší a takřka zásadně padaly.

libera
67 příspěvků 19.02.19 16:46

Tak tohle jsem také slyšela tetičky, ale jinak, že někdy kolem roku 1970, nosily dívky maminčiny punčochy a upevňovaly si je zavařovací gumou nahoře. Protože punčochy nebyly tehdy pružné, moc to nedrželo a pořád si to ve škole musely pod lavicí povytahovat. Ale co by neudělaly pro to, aby nemusely nosit strašné bavlněné punčocháče. Když dostaly podvazkový pás, byly v sedmém nebi. Silonové punčocháče v té době u nás nebyly.
Myslím že tohle dnes řešení není. Já na podvazky nedám dopustit, jen se musí dávat pozor na sukni. Lem samodržek občas někde vykoukne ale nebere se to jako taková senzace

vlm
4630 příspěvků 19.02.19 19:14

@libera tu zavařovací gumu taky pamatuju,spíš z vyprávění, nosila to spolužačka moji sestřenice.ja už pamatuju jen punčocháče a podvazkovy pás nosila maminka, chodila jsem s ní do opravny punčoch a hrozně se mi líbilo jak paní v opravné punčochu navlekla na ruku a prohlížela proti světlu. Než přišly silonky nosily se takové hladké neprůhledné silonove punčocháče.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 20.02.19 11:32

@vlm Ha! To mě zajímá, četla jsem v jedné knížce (ca 60. léta), jak si někdo zašívá punčochy, a vždycky mě zajímalo, jaké a jak to jde (i když já si někdy malou dirku na černých neprůhledných silonkách zašiju taky, ale žádná sláva to není).

pavka_l
941 příspěvků 20.02.19 13:39

@Oveeec ono v těch opravnách se to nezašívalo, ale zaplétalo.

JarkaJ
792 příspěvků 20.02.19 14:54

@Oveeec Přiznám se, já zašívám punčochy i punčocháče velmi často, hlavně na palcích a chodidlech. Dokážu to zašít kultivovaně, ale vidět to samozřejmě je. Ale do plných bot se životnost prodlouží, kam bych přišla, kdybych je měla po prvním roztržení (většinou na palci) odepsat.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 27.02.19 17:03

Recenze na Fiore Justine (ještě je tam napsáno Sensual) :) Koupila jsem si jedny tělové, 20 DEN, velikost 6. Jsou krásně jemné a moc příjemné, sahají mi při mých ca 180cm nad půlku stehna a vůbec mě nepřeštíply (jenom se vsedě trochu rolují). Pak ty samé v černé, velikost 7. Ty jsem vytáhla pod zadek. A pak úplně ty samé, akorát velikost je XXL. Ty byly ještě před natažením delší než moje noha, takže jsem je měla těsně pod zadek. Ale je to fajn, konečně se nemusím starat, aby mi to nebylo krátké. Jak se v nich chodí, to nevím, venku jsem v nich ještě nebyla, protože:
Vyzkoušela jsem je s kombiné, a přesto byly přezky vždycky hodně vidět. Já mám teda sukně většinou tenké, ale překvapilo mě, že je to vidět i u neúpletových a i přes to kombiné.

Jóna
114 příspěvků 28.02.19 08:59

Po velmi dlouhé době se hlásím. Konečně jsem si pořídila pás. Po dlouhém zvažování jsem nakonec nešla do žádného od Riwy, protože jsem se bála, že budou podvazky moc dlouhé a nechtělo se mi nic přešívat. Nakonec jsem zvolila pás na míru od Hannahb, i s poštovným mě vyšel na 660 korun. Je úplně hladký z takové pevné síťoviny, pěkně vysoký až do pasu. Musím tedy říct, že bych klidně snesla podvazky ještě kratší než jsem si naměřila. Ono se to taky měří dost blbě, když nevíte, jak by vám to mohlo vyhovovat, žejo :-D

Nakoupila jsem si několikero druhů punčoch na testování. Dnes mám Fiore Vesper ve velikosti 4 a není to ono, chtělo by to o číslo větší, neb mám tlustá stehna a na vnitřní straně se mi zařezávají. Jinak jsou ale krásné. Pak jsem měla Romartex Rosa ve velikosti 5 a ty byly super. Elite velikosti 27 nic moc, taky bych užila větší. Chystám se i na zmiňované Fiore Justine a ještě by mi měly přijít Pamela Mann Jive v nadměrné velikosti.

Pro představu - mám 168 cm na výšku, přes boky cca 118 cm (budiž mi útěchou, že v pase je to o víc než 30 cm méně) a silná stehna. V teple fakt trpím na odírání vnitřní strany, takže chci punčochy nosit co možná nejvýš. Navíc to na mně i nejlépe vypadá.
Suma sumárum mě teď teprve čeká pořádný testovací provoz, ale zatím mám opravdu radost, že jsem do pásu šla. Je mi v něm pohodlně, nosim dostatečně dlouhé sukně a šaty, takže nikde nic nevhodně nekouká. A doma mi bylo při oblékání řečeno, že prý vypadám jako špionka ze šedesátých let :-D

Jane50
3 příspěvky 19.03.19 20:54

Našla jsem tuto diskusi a děkuji za rady a na odřená stehna mi pomáhá dětský olejíček. Mám od Vás tip na Riwu a i ten druhý Hannahb pošmejdím na netu. Samodržící punčochy pro mne nejsou, sklouzávají. Sukně nosím delší a punčochy Elite.

libera
67 příspěvků 31.03.19 15:49

@Oveeec K té viditelnosti podvazků pod sukní. Nejdůležitější je, aby pod tenkou sukní opravdu přezky neprosvítaly, k tomu stačí spodnička nebo kombine. Mám zkušenost, že nejlepší je černá spodnička, bílá nebo tělová je průhlednější. Stejně tak je víc vidět skrz světlou sukni než stejně tenkou tmavou. To, že se přezky a někdy pruženky rýsují pod úzkou sukní, spodničkou tolik neovlivníme. Já si zapínám punčochy předními podvazky jako navnitř stehen, takže se nemohou rýsovat. Zadní většinou problém nedělají, tam sukně je volnější. Nějaký hrbolek neřeším, myslím si, že že si toho stejně tak nikdo nevšimne.
Horší je široká sukně, už se mi povedlo, že mi jí v metru zvedl vítr a já ukázala podvazky celému nástupišti.

libera
67 příspěvků 31.03.19 15:51

Ještě otázku: drží vám samodržící punčochy a jak to děláte, nebo vám taky padají?

Vinca_minor
900 příspěvků 31.03.19 18:46

@libera Ty se silikonovými pásky mi drží dobře, ale nesmím si předtím namazat nohy, po krému kloužou. Ale občas mám po nich podrážděnou kůži.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 01.04.19 22:54
@libera píše:
@Oveeec Nejdůležitější je, aby pod tenkou sukní opravdu přezky neprosvítaly, k tomu stačí spodnička nebo kombine. (…) To, že se přezky a někdy pruženky rýsují pod úzkou sukní, spodničkou tolik neovlivníme.

Já tomu teď úplně nerozumím, myslíte tou první větou, aby nebyly vidět přes jakoby průsvitnou sukni, a tou druhou větou, že tam vždycky bude hrbolek, nebo jak to jinak vyjádřit? :) Mně to zní obojí jako jedno a to samé, akorát že jednou říkáte, že spodnička stačí, a podruhé, že to tolik neovlivníme, jestli se nepletu?

P.S. Pardon, ty moje otázky jsou asi úplně nesrozumitelné :)

libera
67 příspěvků 30.04.19 19:13

@Oveeec Dlouho jsem se sem nedívala, odpovídám proto tak pozdě. Otázky jsou srozumitelné.
Rozdíl opravdu je mezi prosvítáním a rýsováním.
Aby prádlo neprosvítalo pod tenkou sukní, stačí vzít spodničku. Typicky pod širší sukní je to účinné. Sukně taky lépe sedí, při chůzi neleze mezi stehna.
Jestli ale máme ale úzkou sukni, i ze silnějšího materiálu, může se podvazek a lem punčochy rýsovat přes napjatou sukni i když máme spodničku nebo je sukně s podšívkou. To není tak nápadné a stejně moc s tím nic neuděláme, nejvýš delší punčochy a podvazky jak jsem psala zapínat víc dovnitř stehen. Myslím ale, že dneska je nás tak málo v podvazkách, že málokdo nějakou bouličku na sukni sleduje…

Stránka:  « Předchozí 1 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek