Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (89) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

kalivrata
565 příspěvků 8.3.21 09:54

@Ghost B.C. Ona to možná bude blbost, třeba někdo poradí líp. Mamka mi loni koupila něco, co se jmenuje nezničitelné punčochy. Nebyl to teda moc šťastný nákup, protože byly úděsně tuhé, nepružné a malé, i když brala pro jistotu velikost XXL. Chtěla je vyhodit, ale ustřihla jsem jim nohavice, ty sice vypadaly, že se nebudou párat, ale začistila jsem to plamenem a nosím je s podvazkovým pásem Nymph, tomu jsem musela prodloužit podvazky, jak byly krátké. Ale nepárají se a drží statečně doteď. Na internetu jsou k tomu obrázky, jak je do toho zabalená celá modelka, to teda ani omylem, jsem sice hodně vysoká a mám dlouhé nohy, ale to by ta modelka musela mít tak metr dvacet.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 10.3.21 08:11

@kalivrata Myslíte něco takového? A jak to pak vypadá spolu s pásem, normálně? Já se takhle snažila ustřižením využít několikery punčocháče a i když se ty vzniklé „punčochy“ nepáraly, tak to s pásem moc hezky nevypadalo, protože jak neměly ten podvazkový lem, tak se mezi sponkami rolovaly. Sice se v tom nikde nevystavuji, ale prostě pocit :)

kalivrata
565 příspěvků 10.3.21 09:02

@Ghost B.C. Přesně tyhle :-) Ony vlastně ten lem mají, abych našetřila místo, ustřihla jsem je těsně u rozkroku, takže tam jako lem zůstal kousek těch hrubějších „kalhotek“. Proto si taky myslím, že by se nepáraly ani bez toho začištění, ony zas tak zázračné nejsou, časem se na nich oko stejně udělá, i když tak rychle neutíká. Jo a jsou teda ještě hodně, hodně světlé, ale to mi zrovna nevadí, já jsem jak ředitelka vápenky.
Ale možná je to fakt blbá rada, nevím, akorát jsem si pamatovala, že jsem na ně narazila na netu za pár peněz a uvažuju, že bych je zase koupila, vydržely mi celkem dlouho.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 10.3.21 10:32

@kalivrata Vůbec to není blbá rada! Už jsem tohle doporučení na stříhání punčocháčů párkrát viděla. Já tenkrát ustřihla neprůhledné punčocháče z DM a buď ten zesílený okraj nemají nebo jsem je ustřihla pod, ale prostě se mi pak nelíbilo, jak to dělá nahoře ruličku. Pokud tam ten zesílený okraj je, tak to asi bude fungovat :)

Každopádně jsem asi něco zakřikla. Žila jsem v domnění, že jsem si ten pás objednala, ale asi se někde stala chyba. Žádné potvrzení objednávky, žádná zpráva o expedici zboží, žádná zpráva od dopravce, prostě nic. Dám tomu ještě pár dní, pokud třeba objednávky zpracovávají ručně (i když o tom pochybuji) a pak asi napíšu otravný dotaz. A nebo je to znamení, že si ten nákup mám ještě rozmyslet, protože jsem všechny bokovky nakonec stejně vždycky poslala dál.

kalivrata
565 příspěvků 10.3.21 11:34

@Ghost B.C. Já na tohle nejsme úplně odborník, mám jen dva podvazkové pásy od Riwy, ale já jsem zas vždycky musela poslat dál všechny girdly, vždycky mi sjížděly. Ale spíš to teda bylo tím, že to byly moje první pokusy s podvazkovými pásy a byly to šmejdy.

(Vtipná vsuvka, protože moc neumím prodávat, dala jsem jeden kamarádce, která jej prodala na Aukru a divila se, protože se vydražil za něco přes tři tisíce, i když tam napsala, že je už použitý. Tak proč asi, že jo.)

Ale se zbožím z Británie je to teď špaténka, moje šaty se vrátily zpátky poté, co měsíc a půl ležely někde na skladu v Barkingu. Teď je zkoušející poslat pomocí jiného dopravce. Takže to možná nebyla vaše chyba.

Od What Katie Did chci hrozně francouzské kalhotky, bullet podprsenku a hlavně lounge dress, ten broskvový, ale vždycky, když to naházím do košíku a uvidím cenu, přejdou mě chutě.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 10.3.21 12:40

@kalivrata Girdl je to samé, co bokovka nebo ne? Nebo si to celou dobu překládám blbě? Já je posílala pryč z toho důvodu, že mi tak nějak nikdy neobsáhly rozdíl pas/boky a nestahovaly, co jsem chtěla. Takže mě buď přeštipovaly na nevhodných místech + v případě pružných punčoch šplhaly nahoru nebo v případě punčoch pevnějších táhly dolů. Prostě všechno blbě :D Ten od What Katie Did se mi konečně zdál dostatečně dlouhý.
A právě jsem ho objednávala z českého e-shopu, kde byl jako položka skladem (už fakt dlouho), nic ve smyslu skladem u dodavatele ani do 30 dnů nebo tak. Nicméně jsem to možná blbě pochopila. I tak bych ale čekala alespoň přijetí objednávky. Tak uvidíme. Když nic nebude, beru to jako znamení, že jsem se s tím nákupem moc unáhlila.

Já se možná nevhodně zeptám, ale ta bullet bra je i na normální nošení nebo jen pod retro šaty?

Hmmm, že já blbá ty své pásy místo prodeje taky nevydražila :D

kalivrata
565 příspěvků 10.3.21 13:01

@Ghost B.C. No, proto píšu, že se v tom moc nevyznám, znám jen termín girdle a nevím, co to je bokovka :-)

Ona má Katie i některé ne tak vyzývavé modely. Ale pořád je rozdíl znát i když jsou konstruované na denní nošení, já jsem je chtěla pod svetříky do pasu, které s normální kulatou podprsenkou vypadají trochu staropanensky. Už se vidím jako Marilyn, kalhoty nad kotníky, balerínky, nudný a přitom trochu provokativní svetřík. Ale do své hodně konzervativní práce bych si to asi nevzala.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 10.3.21 13:49

@kalivrata Právěže girdl a bokovka by mělo být to samé, ale jestli ne, tak se kdyžtak omlouvám za špatné informace.

Jinak pěkně děkuju s těmi staropanenskými svetříky. Vždycky mi s kulatou podprsenkou přišly úplně normální… A teď mi staropanenské přijdou taky!:D Musím říct, že bych fakt ráda viděla nějaký váš outfit :)
A pěkně děkuju i podruhé, protože mě to inspirovalo k hledání retro šatů a už mám dva kandidáty v košíku. Ach jo :D

kalivrata
565 příspěvků 10.3.21 14:06

@Ghost B.C. No já za to nemůžu, já ty svetříky taky do minulého roku nosila a pak jsem objevila na youtube nějaké video právě o té podprsence od What Katie Did, kde si děvče, které si teď nepamatuju, ale má moc pěkný kanál o vintage oblečení a nebere se moc vážně, zkouší oblečení s normální podprsenkou a s touhle a od té doby mi to přijde taky takové bez šťávy :-D

Já bych teda taky ráda viděla, co nosíte, sama si sem teď nic hodit netroufám, kritiku Giuli jsem vždycky ustála jen díky vědomí, že jsem mladá, krásná a vyhublá :-D Ale třeba se mi něco povede a seberu odvahu :-D

A když už jsme u těch pokušení, znáte The Pretty Dress Company? :-D

Judy24
1292 příspěvků 10.3.21 14:48
@kalivrata píše:
@Ghost B.C. No já za to nemůžu, já ty svetříky taky do minulého roku nosila a pak jsem objevila na youtube nějaké video právě o té podprsence od What Katie Did, kde si děvče, které si teď nepamatuju, ale má moc pěkný kanál o vintage oblečení a nebere se moc vážně, zkouší oblečení s normální podprsenkou a s touhle a od té doby mi to přijde taky takové bez šťávy :-D

To bude Rachel Maksy . ;)

kalivrata
565 příspěvků 10.3.21 15:15

@Judy24 Jo, přesně ta!

Ghost B.C.
4055 příspěvků 11.3.21 08:32
@kalivrata píše:
A když už jsme u těch pokušení, znáte The Pretty Dress Company? :-D

Pěkně děkuju i potřetí, neznala jsem a mělo to tak zůstat :D
Nicméně s mým oblékáním to poslední dobou vůbec není taková sláva, jak se může zdát. Mám nějaké hluché období a přes zimu to byla bída úplná. Není to tak dávno, co jsem se sukňovo-svetříkového stylu a šatů chtěla zbavit úplně, připadala jsem si tak nějak pořád stejně, lehce usedle. Jenže jsem zjistila, že pak už vůbec nevím, co nosit. Rocker už bych byla leda zastydlý, ležérně to neumím, kancelářskou eleganci taky neumím, „sportovně-elegantní módu“ nenosím. Takže jsem zvládla akorát kombinaci kalhoty-svetřík. Jediné, co jsem objevila a ujalo se, jsou šaty košilové.
Teď jak @Judy24 oživila vlákno, tak to na mě zase přišlo. Najednou jsem si říkala, proč se snažím o něco jiného, když mi ty kolové sukně stejně sluší nejvíc. Jen bych tomu potřebovala nějak dodat tu šťávu, jak jste hezky řekla. Akorát tedy na bullet podprsenku si netroufám :) Nemáte i další tipy, jak tomu dát nějakou jiskru?

Jo a Giuli myslím někde v pravěku vlákna slíbila, že zde kritizovat nebude, že tento styl jde mimo ní ;) Takže se možná někdy taky osmělím. Teď alespoň produktovou, abyste dámy věděly, co máte na svědomí, jo? Sice jsou asi spíš podzimní, ale pár chladných jarních dnů s mrazíkem by taky ještě mohly stihnout.

Oveeec
2901 příspěvků 11.3.21 11:39

@Ghost B.C. Pamatuju si, že mě docela mrzelo, když jste tenkrát psala, že na to kašlete. Tak mám radost, že to na vás zase jde :D

kalivrata
565 příspěvků 11.3.21 13:10

@Ghost B.C. Ty jsou boží…odkud jsou? Nebo ne, červené tartanky s kolovou sukní už mám a pouzdorvky už jsou (měsíc a půl) na cestě.

Příští týden má zase sněžit, do toho budou červené tartanové šaty perfektní. A k tomu horký earl grey :-) Prosím, prosím, vyfoťte se v nich, klidně třeba bez hlavy (ta by mě taky zajímala, ale je to už větší ztráta soukromí). Já dneska můžu nafotit akorát tohle: https://www.marksandspencer.com/…/clp60191534

Na fotce s naší rodinnou modelkou.

Moir
2538 příspěvků 11.3.21 17:19

@Ghost B.C. Co jsem začala šít, tak si v konfekci nejsem a nebudu schopná koupit nic s kostkou nebo výrazným vzorem s výjimkou některých sukní. Protože ač ty šaty jsou moc pěkné, tak jsou špatně střižené. Ta kostka musí být nějakým způsobem vycentrovaná a tady prostě není, sice jen o fous, ale já to tam vidím a stejně tak není na naprosté většině konfekce. (ale teda nejen konfekce, nevyladěné položení střihu na látku jsem viděla i u kabátku za nějakých 18 tisíc)

Ghost B.C.
4055 příspěvků 12.3.21 08:12

@Oveeec Mě to časem taky začalo být tak nějak líto. A žádný vyšší level oblékání z toho stejně nevzniknul :D

@kalivrata Moc vám to sluší! Pyžamo je super a kočička úžasná :)
Jinak šaty jsou ze Sugar Bat, ale vybrala jsem poslední kousek, takže jste zachráněna:) Je to značka Collectif, model Suzanne. Fotku dám, sama jsem zvědavá. S hlavou bych vás ale asi zklamala, retro účesům nevládnu. Ráda bych se naučila něco rychlého a jednoduchého, co by mělo trochu šmrnc, ať je vidět, že je to úmyslné retro. K make-upu zase není moc přátelský respirátor, tam to zachraňují akorát výrazné linky. V této oblasti musím ještě zapracovat. Dovedu si představit, jak by to asi mělo vypadat, ale to převedení do praxe…

@Moir Přiznám se, že mě tohle moc netrápí. Moje šaty stejně budou sesazené úplně jinak, než ty na fotce. V lepším případě na mě vyjde souměrnější kus. U šatů za pár korun se s tím zvládnu vyrovnat.

kalivrata
565 příspěvků 12.3.21 09:09

@Ghost B.C. Z Collectifu ke mně putuje ten britský balíček s tartanovými pouzdrovkami :-) A když jste říkala psala o košilových šatech, tak i jedny košilové s kolovou sukní, už se těším. Příště to ale taky objednám u Šárky v Sugar Bat, před Brexitem se to finančně vyplatilo objednat na vlastní pěst, ale teď už to se clem a DPH vyjde nastejno a ještě na to dlouho čekám.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 12.3.21 18:48

@kalivrata A dáte pak taky fotku pouzdrovek?

kalivrata
565 příspěvků 13.3.21 18:56

@Ghost B.C. Ježiš, Vy jse nádherná! To se teď budu stydět, budu vedle Vás jako machna. Ale dám, až dorazí :-)

Ghost B.C.
4055 příspěvků 14.3.21 14:03

@kalivrata Neblaznete, nebudete a navíc postavu nehodnotime :-) Možná byste se divila, jak moc jsou tyto střihy šatů přívětivé k mé kobylí zadnici ;-)

kalivrata
565 příspěvků 14.3.21 15:40

@Ghost B.C. Budete se divit, co se mnou ta léta nepáchala, ale to nic :-)

Chtěla jsme se zeptat, snažíte se ladit k šatům a ostatnímu kromě makeupu a nějakého účesu i ten zbytek? Třeba nehty?

Nechci být moc dobová, aby to nevypadalo jako kostým, ale poslední dobou se přistihnu, že když si ke kolové sukni nechám vínový lak, tak se moc necítím. Nebo když mám kozačky. Vím, že je to blbost, že se tím jen zbytečně omezuju.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 14.3.21 16:29

@kalivrata Stejně jsem zvědavá, v dobrém :-)

Do jakého stylu vlastně ladite? Elegantní retro dáma nebo hravější pin up girl? Nebo podle nálady? Ačkoliv ať tak či tak, z mého pohledu jakýkoliv retro styl ty detaily chce, jinak člověk vypadá jak usedla tetka. Laku bych se asi nebála ani současného, ale určité prvky by tam být měly, ať je vidět, že je to promyšlený záměr a ne ztělesněné staropanenství.
Viděla jsem nedávno nějaké stylizované retro fotky, kde ovšem slečna měla obyčejný uliznuty drdol. Vypadalo by asi tak o 200 % lépe, kdyby měla třeba zvlněné vlasy s květinou na boku nebo nadýchaný drdol s bandanou. Ono to sice vypadá na první pohled jako kýč (ty detaily obecně), jenže bez toho to vypadá strašně nedomrle.

P. S. Jaký nosíte účes?

Příspěvek upraven 14.03.21 v 16:36

Shameeka
40 příspěvků 14.3.21 16:34

Ze vam do toho lezu, krasne saty @Ghost B.C., skvely pasek k nim. mela jsem spoustu satu od lindy bop ale jak jsem pribrala tak mi zbyly jen jedny :( tak si rikam ze prihodim jednu jak si je kombinuju :) neni to sice moc dobove ale citim se v tom dobre…

kalivrata
565 příspěvků 14.3.21 21:11

@Ghost B.C. Spíš něco elegantního, dřív jsem zkoušela i ten rozverný pin up styl, ale nějak to na mě nefungovalo. Časem jsem objevila KIBBE systém, ten mi celkem objasnil, proč vypadám blbě v ve voláncích a ve všem tom hravém (to je pro typy romantic a gemine), nebo naopak v moderním casual oblečení (to je pro typy natural). U mě prostě fungue líp, když je to spíš nezdobné, ale máte pravdu, něco k tomu to chce, i kdyby to měla být právě ta bullet podprsenka, dobový styl kabelky, cokoliv. Něco, co by ukázalo, že jsem to jen nevytáhle tetičce ze skříně, protože mi už není šestnáct, takře si nemůžu hrát na hipsterku.
Jenže teď už pbčas řeším fakt kraviny jako ten lak, dneska jsem si udělala béžové gelovky, mandlový tvar, snažím se přesvědčit, že je to jedno, že se to s tím nebije, ale malý kritik uvnitř mě mi říká, že se takové laky nosily až od šedesátých let. Stejně poslední dobou blbnu s parfémy.

Nosím hlavně drdoly a copánky, nesnáším vlasy v obličeji. Většinou jen takový ten drdol ála Němcová dole na temeni, gibson bun, dutches braid, milkmaid braid bez pěšinky vzadu nebo dva francouzské copy, kdy mám na sobě něco spíš v pin-stylu. A podle Rachel Marksy jsem se naučila dělat si vintage vlny, na těch mýdlových vlasech mi to den dva vydrží. Něco málo mám na profilu na instagramu (taky kalivrata).

Ghost B.C.
4055 příspěvků 15.3.21 09:02

@Shameeka Jéé, škoda, že jste nedala fotku na sobě, ty šaty jsou moc hezké a ráda bych viděla kombinaci s placatými oxfordkami „naživo“, protože tu já absolutně neumím. A děkuju :)

@kalivrata Páni, vy to máte fakt zmáknuté. Parfémy řešíte jak? Že se nevyráběly určité vůně nebo složky? Zrovna tyto drobnosti bych využila jako ty detaily, které ukáží, že je to takhle naschvál. To třeba kabelky, aby se hodily a nevypadaly jako vytažené z truhly na půdě, mi přijdou jako větší oříšek. Nebo zimní boty.
Já jsem se teď shlédla spíš v tom rozvernějším pin-up stylu (takže posuzuji touto optikou), přijde mi, že se tam snáz zakomponuje i něco současného a stejně je pořád vidět, o co se člověk snažil. Hodlám si to teď trochu užít, než na to budu úplně stará :D A navíc mně by zase asi nikdo nevěřil tu dramatickou eleganci nebo sexy femme fatale.
Vás bych si podle těch pár fotek dovedla představit jako Ditu (chtěla jsem najít i něco s baretem, protože ten vám moc sluší, ale nějak se nepodařilo).
Jo a řešíte třeba i volnočasové/domácí oblečení?

Stránka:  « Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek