Podvazky jako součást šatníku

Fotoalbum tématu (90) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Nylon

Ghost B.C.
4069 příspěvků 7.5.21 08:45

@kalivrata Ha, zajímavé, to budu muset prozkoumat víc. Mám totiž přesně ten dojem, že se mi tělo (oblečení) tluče s obličejem a že pak vypadám jako maškara.
Nicméně berte mě trochu s rezervou, tady se v tom strašně babrám, ale ve skutečnosti to tak horké není. Jen se občas z výsledného dojmu trochu zklamu :)
Označila bych to za stav, kdy jsem o oblečení začala víc přemýšlet a kdy už mě přešlapy nebaví - aka jistá časová a finanční náročnost.

@Accuracy Chápu, že Dita i Rosie jsou opravdu „high end“, ale průměr většinou inspiruje málokoho. Navíc inspirace přeci není přesné kopírování :)
Já popravdě ani nevím, jestli je retro ten vysněný styl. Nadchlo mě skrz Ditu, to je pravda, ale taky jsem tenkrát byla o pár let mladší a jak je známo, člověk rád zůstává v tom, co se mu kdysi dávno nějakým způsobem osvědčilo, byť už to teď tak úplně nefunguje. Navíc ona Dita není typicky retro, je to spíš taková retro femme fatale (s důrazem na femme fatale) a spíš v tomhle je pro mne osobně kámen úrazu - do kanceláře a na nákup v supermarketu je to jaksi…zbytečné tlačení na pilu? Ale když člověk ubere, tak už to není ono.
Možná mi to konečně došlo a já teď hledám něco „udržitelnějšího“. A nebo se mi prostě jen s věkem změnil vkus. I když je mi jasné, že Rosie je taky náročný vzor, protože ta udělá supermodel i z toho pověstného pytle od brambor.

@Oveeec To je ale naprosto přesné! Asi bych měla mít ve skříni několik hotových outfitů podle nálady a ty střídat :)

kalivrata
632 příspěvků 7.5.21 10:47

@Ghost B.C. To babrání je přece důvod, proč člověk leze na módní peklo :-D Nemyslím si, že by tu měl někdo takovou obsedantně-kompulzivní poruchu, že by se permanentně zabýval tím, co má na sobě :-D Jen to prostě potřebujeme probrat.

Shameeka
52 příspěvků 9.5.21 16:14

Dovolim se pridat svou zkusenost. Svuj styl jsem hledala dlouho, na pinterestu jsem si delsi dobu ukladala ruzne outfity (omlouvam se ale cesky ekvivalent mi nenaskocil), byl to sileny gulas - libi se mi obrovsky rozsah obleceni. na instagramu sleduju ruzne blogy (frisky_gatos, blair eadie, seaofshoes namatkou) a kazda ma uplne jiny styl.
chapu vas @Ghost B.C.

po nejake dobe trapeni se a snahy vycistit si satnik do jednoho stylu a obcasnemu zachvatu mit minimalisticky satnik jsem to vzdala. mam ve skrini asi 10 stylu, ruzne barvy ktere k sobe prekvapive celkem jdou, kombinuju si barvy a styly jak se mi libi - treba doplnek dam z jineho stylu nez mam zbytek obleceni. chci tim rict ze dulezite, aspon pro me, je citit se dobre. ano, strih by mi mel lichotit ale zbytek - kde jinde se trochu vyblbnout nez na obleceni? obcas ulitnu a dalsi den si rikam ze nechapu jak jsem si to mohla oblect ale o tom je tak nejak zivot, ne :)

jinak si ty vase uvahy tady moc rada ctu :)

Ghost B.C.
4069 příspěvků 11.5.21 09:43

@Shameeka Koukala jsem na vaše inspirace a taky máte dobrou směsku :)
S tím cítit se dobře máte naprostou pravdu, ale já právě poslední dobou zjišťuji, že nejlépe se cítím v ne/stylu „čím jednodušší, tím lepší“. Buď už stárnu nebo lenivím. Když se proti tomu snažím bojovat a nastrojím se do něčeho, co jsem dřív nosila, tak si připadám tak nějak nepatřičně. Nakašírovaně. Nebo v naději brouzdám po e-shopech, nahážu si do košíku oblečení, pak čekám, jak se mi to v hlavě uleží a většinou ho zase vyhazuji s tím, že když to objednám - třeba midi sukně - tak to stejně nosit nebudu. Takže vlastně ani nevím, jestli mám bojovat dál nebo to jednoduše přijmout a holt budovat ležérní minimalismus (nicméně minimalismus zatím pouze v šatníku, protože například v mojí kuchyni by se minimalista zbláznil, tak by mě zajímalo, jestli jednou tahle moje „krize“ dorazí i do jiných oblastí).
Na druhou stranu se chválím, že jsem se ještě neutrhla a nezačala ten minimalismus zběsile objednávat. Prostě čekám, jak se to vyvrbí. Ale bohužel musím konstatovat, že odklon od retra byl asi správný. Prostě radši bych se propracovala k tomu, že si ráno na půl hodinky zacvičím, než bych půl hodiny rovnala šev na punčoše a malovala linky. Jistě, lze namítnout, že zvládnout se dá obojí, jen naznačuji ten rozkol, ale předpokládám, že se stejně chápeme. Vlastně jaksi čím dál víc pociťuji potřebu řešit oblečení obráceně - že je lepší mít dobrý základ (aka postavu), na který se dá „naházet“ cokoliv, než maskovat nedostatky. Stejně tak je lepší prvně řešit pleť a až pak make-up. Objev století, vím, asi na mě přišlo osvícení :)

Oveeec
2946 příspěvků 11.5.21 11:15
je lepší mít dobrý základ (aka postavu), na který se dá „naházet“ cokoliv, než maskovat nedostatky.

Přesně k tomu jsem taky došla, ale pořád ještě ho/ji nemám :D Ale vím, že by to vyřešilo 99 % problémů s mým šatníkem. Těch možností co by bylo!!!

Shameeka
52 příspěvků 11.5.21 15:25

@Ghost B.C. mela jsem nedavno obdobi jednodussiho obleceni ktere me ted zas prestalo bavit :D momentalne ulitavam na satcich do vlasu a vyrazne rtence k tomu.
nainstalovala jsem si stylebook (aplikace myslim za 100 kc, rada od frisky_gatos btw), nafotila cely satnik a skladala si kombinace. kvuli covidu jsem na to v zime mela cas a byla jsem prekvapena jak moc veci v satniku mi jde zkombinovat. asi by fungovalo obleceni i jen vyskladat a vyfotit? treba se budete divit kolik zakladnich kombinovatelnych kousku uz mate :)

pred lety jsem si mimochodem strasne rada cetla ty clanky se zakladnimi kusy satniku co musi kazda zena mit, vetsinu jich nevlastnim pac se v nich necitim ale mela jsem pak silnou touhu koupit si je :D

Accuracy
51 příspěvků 12.5.21 14:47

pred lety jsem si mimochodem strasne rada cetla ty clanky se zakladnimi kusy satniku co musi kazda zena mit, vetsinu jich nevlastnim pac se v nich necitim ale mela jsem pak silnou touhu koupit si je

Jo, tak to je docela lákadlo. Ale falešné. Já z těch základních kusů, co musí každý mít, mám a užívám v podstatě jediný kus - malé černé, šaty, které nosím s doplňky do práce a bez nich na pohřby.
Jinak ty základní kusy jsou tak individuální, že jsou nepřenositelné. Když namátkou otevřu první, co na mě google vyhodí, nestačím se divit.
K čemu by mi byla bílá košile? Černé rifle? Černé sako? Koženou bundu mám, ale nosím ji tak dvakrát do roka. Cardigan nejen že nemám, ale ani jsem nikdy neměla.
Ono to chce na to jít opačně - podívat se na příležitosti a svůj vkus a dle toho vybírat to oblečení.
Potřebuji smuteční oblečení, oblečení do práce (mám dress code?), na sport (jaký sport?), sváteční, chodím tancovat, hrát ping-pong, dělám turistiku, chodím plavat? Jak často, v jakém ročním období? Líbí se mi to, hodí se mi to k tomu, co už mám? A teprve od toho se odvíjí, co mám ve skříni.
Uznávám, že jedny smuteční, jedny formální (na pohovory) a jedny sváteční (divadla, plesy, svatby) šaty občas využije naprostá většina lidí. Ale dál je to tak individuální, že řídit se nějakým návodem prostě nejde.

Oveeec
2946 příspěvků 12.5.21 14:57
malé černé, šaty, které nosím s doplňky do práce a bez nich na pohřby.

Tohle mě zaujalo. Mám jedny šaty, jsou dost hezké, černé, nosím je na formální příležitosti a párkrát jsem je měla taky na pohřbu, a vždycky, když se na ně ve skříni podívám, naskočí mi „pohřební šaty“. Přitom jsem je s tím úmyslem nekupovala a nemyslím si, že by počet pohřbů, které jsem v nich absolvovala, nějak převyšoval ostatní příležitosti. Ale nějak mi to utkvělo a je to škoda. Tak mě tak napadá, jak to lidi mají se smutečními šaty, jestli mají spíš jedny na to vyhrazené, nebo jestli to dávají dohromady z různých tmavých formálních kousků. Ale nejsem si jistá, že se zrovna o tomhle tématu chci bavit. Jen mě to tak napadlo.

Accuracy
51 příspěvků 12.5.21 14:59

Já ty šaty nosím běžně do práce, takže si s nimi nic smutečního nespojuji. Určitě jsem v nich byla častěji v práci nebo třeba v divadle než na pohřbu.
Ale asi je to individuální.

kalivrata
632 příspěvků 12.5.21 15:08

@Oveeec Mám to taky tak, mám jednu černou saténovou pouzdrovku a jednu saténovou halenku, absolvovala jsem v nich dva pohřby (mám v životě štěstí, doufám, že to vydrží) a asi desetkrát jsem si je vzala do práce a stejně je mám zafixované jako pohřební.

Vinca_minor
2665 příspěvků 12.5.21 15:21

@Oveeec Nemám extra smuteční oblečení. Vybírám z toho, co mám ve skříni. Nastěstí mám tmavošedý kabát, který se dá použít v zimě. Používám ho i na koncerty ve studeném kostele a na běžné nošení, takže ho se smutkem nespojuji.

Shameeka
52 příspěvků 12.5.21 16:27

Divala jste se nektera na what not to wear? je mi strasne lito ze to zrusili. byli tam 2 stylisti co kazde zene pomohli najit jeji styl tak aby se citila dobre. vytvorili ji nejaky satnik s nekolika kousky ze kterych mela treba 10 ruznych outfitu. a podle nositelky ten satnik byl treba i hodne barevny nebo vzorovaty, nedelali z nich basic bitch. to me bavilo a hodne me to naucilo o mode. neznate neco podobneho?

Temperance
3200 příspěvků 12.5.21 19:06

@Oveeec @Vinca_minor Taky sestavuju z toho, co mám. I když je fakt, že letní černé šaty mám jen jedny a jinam než na pohřeb jsem je za posledních X let neoblékla.

Moir
2558 příspěvků 13.5.21 08:48

zkusila jsem si na aliexpressu koupit podvazkový pás a až na pro mne malinko delší podvazky jsem nadšená

Accuracy
51 příspěvků 13.5.21 10:44
@Moir píše:
zkusila jsem si na aliexpressu koupit podvazkový pás a až na pro mne malinko delší podvazky jsem nadšená

Má kovové velvety? A ten jazýček je jaký, silikonový?

Moir
2558 příspěvků 13.5.21 18:44

@Accuracy kovové velvety, jazýček silikon, preferovala bych látku, protože jak začne teplo, budu mít asi problém, ale za tu cenu…

Temperance
3200 příspěvků 13.5.21 19:08

@Moir U jednoho pásu jsem měla z výroby jazýčky podložené kousky saténové stužky.

Accuracy
51 příspěvků 14.5.21 07:52
@Moir píše:
@Accuracy kovové velvety, jazýček silikon, preferovala bych látku, protože jak začne teplo, budu mít asi problém, ale za tu cenu…

Děkuju.
Silikonové jazýčky mi dělají bolestivé fleky na nohách. Dva roky jsem s tím neměla problém, a to jsem nosila podvazky téměř denně. A pak najednou ze dne na den mi začaly dělat problémy. A už nikdy nepřestaly. Možná zkusím ten pás objednat a jazýčky podlepit nějakou látkou. A když se to osvědčí, podlepím i pás od Riwy.

Moir
2558 příspěvků 14.5.21 17:47

@Accuracy já plánuju koupit saténovou stužku a nějak ji tam našít

Accuracy
51 příspěvků 16.5.21 11:44

Tak jsem to zkusila objednat a chce to po mně údaje ke kartě. Takže neobjednám.
S tím „nějak to tam našít“ mám taky problém - nechci propíchnout ten silikon (to by asi nevypadalo hezky) a jinak než lepidlem neudržím tu stužku pod jazýčkem po celé délce.

Moir
2558 příspěvků 16.5.21 19:54
@Accuracy píše:
Tak jsem to zkusila objednat a chce to po mně údaje ke kartě. Takže neobjednám.
S tím „nějak to tam našít“ mám taky problém - nechci propíchnout ten silikon (to by asi nevypadalo hezky) a jinak než lepidlem neudržím tu stužku pod jazýčkem po celé délce.

a jak jste si jako představovala, že zaplatíte? Dobírkou z Číny?

Accuracy
51 příspěvků 16.5.21 21:31
@Moir píše:
a jak jste si jako představovala, že zaplatíte? Dobírkou z Číny?

Ne, převodem na účet. Což nelze (nebo to neumím naklikat).

Moir
2558 příspěvků 17.5.21 08:44

@Accuracy v zahraničních eshopech se obvykle převodem neplatí a když už, tak jen v těch evropských a jen v rámci daného státu
Aliexpress je bezpečný, když to nepřijde, vrací se peníze, když přijde něco jiného vrací se peníze, když nejste spokojená, může se vrátit část peněz.

petasilvinka
9 příspěvků 17.5.21 09:09

Myslím, že podvazky jsou dost sexy a patří do každého šatníku moderní ženy. Každá má jistě ve skříni nějaký luxusní kousek ke kterému jsou podvazky top.

Accuracy
51 příspěvků 17.5.21 09:55
@Moir píše:
@Accuracy v zahraničních eshopech se obvykle převodem neplatí a když už, tak jen v těch evropských a jen v rámci daného státu
Aliexpress je bezpečný, když to nepřijde, vrací se peníze, když přijde něco jiného vrací se peníze, když nejste spokojená, může se vrátit část peněz.

Teoreticky vím. Prakticky… Stejně nevěřím.
Ale tak o nic nejde. Zvládla jsem to bez Aliexpressů, Asosů, eBayů doteď, tak to zvládnu i dál.
A ano, i takové zpátečnické konzervy, jako jsem já, existují. ;)

Stránka:  « Předchozí 1 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek