Pohoršuje Vás, jak chodí lidé oblečení na svatby?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Tebah
4257 příspěvků 29.7.14 17:31

@Grete Souhlas s @Grete, v poslední době jsem absolvovala svateb několik, většinou se nás tam sešlo několik kamarádek stejné věkové kategorie. Běžné byly šaty bez ramínek a pod zadek, případně podprsenka čumící z výstřihu i vpředu. Když jsme se pak bavily o etiketě a o tom, jestli je nutné mít punčochy, tak jsem se dozvěděla, že samozřejmě ano, a to i do peep toe. Nevadí, že je slečna polonahá, hlavně že má punčochy, ty to spasí :-)

yourcandy
477 příspěvků 29.7.14 17:38

Když jsem se vdávala poprvé, měla jsem na svatbě dvě „vdovy“ - svědkyně a moje sestra si vzaly černé šaty. Trochu mě to mrzelo. Když jsem se vdávala podruhé, svědkyně manžela (jeho sestra) měla obyčejný škaredý zelený svetr a kalhoty.Bylo to na zámečku Loučeň a její oblečení bylo nevhodné…to, co mě naštvalo víc, že když jsme měli jít k obřadu, museli jsme celá svatba čekat, až se svědkyně vrátí z parčíku, kde venčila psa..že je praštěná, jsem zjistila až časem :-( Kdybych se měla znovu rozhodovat, byla by mi milejší svatba my dva + svědci.
Ještě jsem si vzpomněla na další věc…rodina se dohodla, že nám svatbu natočí na kameru "jeden strejda "…už jsme stály před oddávající a nikdo pořád nic netočil..měla jsem 100 chutí se otočit a připomenout to…no, nechtěla jsem to zkazit úplně, tak jsem to spolkla. Takže manželský slib natočený nemáme. Na kameru se točilo, ale až potom venku, kde se střídala tchýně se švagrovou (tou v tom svetru)a polovina filmu jsou záběry trávníku, protože to zapomínaly vypnout… Naštěstí máme přenádherné fotky od profesionala. A ta kočička s kterou jsme se fotili, ta k nám sama přiběhla :-)

Příspěvek upraven 29.07.14 v 18:04

PrincessLuna
324 příspěvků 29.7.14 17:50

Nedávno jsem byla na svatbě (resp. pouze na obřadu) jedné známé. Byla jsem spíš v pozadí, jako doprovod a řidič mámy, která s nevěstou pracuje (já ji znám pouze zběžně.) Přesto jsem si dala záležet, abych vypadala k světu - kdybych se náhodou někde objevila na fotkách v pozadí. Bylo tam pár pekelností - šaty pod zadek, divné kreace. Ale celkově mi přišlo, že se hosté oblékli dobře :)

Jinak mi nepříde ok přijít na svatbu v ultramini, nebo dokonce v džínách a mikině. Taky z toho mám pocit, že dotyčnému je vlastně celá ta atmosféra svatby úplně šumák. Prostě by měla být alespoň vidět snaha o slavnostní oblečení.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 17:53

@PrincessLuna V zásadě bez námitek, ale trochu mě zaujalo to, že kdybyste náhodou byla vidět na fotkách. Je důležitější být vidět na fotkách než ve skutečnosti? Já jak nefotím, tak nevím, ale přijde mi to trochu zvláštní.

PrincessLuna
324 příspěvků 29.7.14 17:54

@stricc Teď úplně nechápu, co tím myslíte

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 18:05

@PrincessLuna ono už to tady porůznu padlo někdy dřív, i když si nevzpomenu, kde přesně. Že někdo potřebuje vypadat dobře kvůli fotkám. Speciálně na těch svatbách. Asi to tak není míněno, ale skoro mi to zní, jako kdyby hlavně o ty fotky šlo.

PrincessLuna
324 příspěvků 29.7.14 18:12

@stricc Ono o ty fotky až tolik nejde, to jsem se asi špatně vyjádřila. Šlo o celkovou atmosféru svatby, kterou bych v vorvaních a ve vytahaným tričku prostě nabourávala. Já na té svatbě byla skutečně v pozadí - nevěstu neznám nijak zvlášť a ženicha vůbec. Původně jsem měla vlastně čekat v autě, až budou „ženský“ potřebovat odvézt domů. Nakonec jsem však šla a tak jsem se, už z úcty k nevěstě oblékla slušně. A jak to souvisí s fotkami? Mě samotnou by štvalo, kdyby na mých svatebních fotkách byl v pozadí někdo naprosto nevhodně oblečený a tak to nechci způsobovat nevěstě (byť by to ona třeba neřešila.) :)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.14 18:18

@PrincessLuna jo tak, díky za vysvětlení.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 29.7.14 18:39

Příspěvek upraven 02.11.16 v 18:28

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 29.7.14 18:43

Příspěvek upraven 02.11.16 v 18:36

janyca
139 příspěvků 29.7.14 18:57

@shanimplavkynahrocha Ono to právě nebylo jen dětské žvatlání. To bych chápala, že se nudí a nevydrží tiše sedět, protože to byl opravdu dost dlouhý obřad. Jenže rodiče je pustili z lavic a ony tam pobíhaly. Sice jen tedy v té zadní části kostela, dopředu až nešly, ale i tak. Nebylo jich nějak moc, ale jen jedno dítko to také nebylo. Zaskočilo mě to, a protože nevím, jak to v kostele s malými dětmi bývá, proto jsem to zmínila, že příště bych si raději sedla víc dopředu, abych slyšela, co říká kněz snoubencům.
Ale o mě na té svatbě nešlo a snoubenci naštěstí vůbec nepostřehli, co se vzadu děje :-)

Dadoo
5536 příspěvků 29.7.14 18:58

Kruci… já bych taky chtěla jít na nějakou svatbu..! Ale žádná v dohledu.. :-D

Jirkátor
1569 příspěvků 30.7.14 06:57

Já jsem na tom ještě hůř - všichni okolo mne už jsou ženatí a vdané :(
Ale to jak byli oblečeni svatebčané na mé svatbě jsem až tak moc neřešil. Asi proto, že měli všichni oblečení vcelku dobré ( žádné rifle, trička a pod. ). Spíš mne zajímalo, jak moc dobře se tam bavili.

DanielaS
5169 příspěvků 30.7.14 07:35

Na svagrove italske velmi krestanske svatbe jsem jako jediny pritomny nekrtenec taky hodlala postavat v koutku a nebyt na ocich. Jenze vsichni ostatni delali takove drahoty se ctenim uryvku Pisma a litaniema, az to padlo na me. Neni to spatny, stat u oltare a prisne hrimat „opakujme spolu!“

Lettie
426 příspěvků 30.7.14 08:21

@DanielaS Tak k tomu mne asi nepustej, ale docela by mi to bavilo:-)

Grossularia
3204 příspěvků 30.7.14 08:33

@Dadoo Chápu, taky mám ráda svatby :) A křtiny a promoce… zkrátka ty pozitivní slavnostní životní události. A těší mě i to vybírání si, co si na ně vezmu na sebe, abych moc neodbíhala od tématu :)

AnaKarenina
450 příspěvků 30.7.14 09:58

@Jirkátor
No jo, ale to můžete říct o jakékoliv společenské akci, i o tom divadle, že záleží na tom jak se lidi na představení baví a ne na tom, co mají na sobě. Já taky celou dobu nepozoruju jak, kdo vypadá, ale na druhou stranu mám oči a vidím. A u té svatby mě osobně to mrzí nejvíc, právě proto, že já sama tuto událost beru fakt vážně a i to jak se svatebčané ustrojí prostě potažmo ukazuje jakou té události přikládají důležitost a dotváří celkovou atmosféru. Jinak v jeansech a tričku asi nepřijde nikdo (nebo fakt výjimky) ale jako standart se ujalo to, že ženy proste dorazí s šatech nevhodného střihu/délky/materiálu. Většina modelů připomíná šaty k vodě nebo domácí zástěru (u zralejších žen) případně sexy šatičky do klubu (vesměs u mladší generace). Vlasy a boty už jen dílo dokonají. Nejhorší na tom je, že toto oblečení je v důsledku stejně nevhodné jako ty jeansy, ale to už asi nikdo nevidí, případně vidět nechce a z toho je mi smutno.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.14 10:01

Na svatbách som videla všeličo, ale moj vrcholný zážitok boli kamaráti ženícha v kockovaných kraťasoch v polo tričkách s vyhrnutým límcom s partnerkami v šatách, ktoré by sa na votoči uchytily ako „luxusní sexi plesové šatičky, velikost UNI“ aka úpletová trubka :) Jedna mala neustále pocit, že dĺžka do hornej štvrtiny stehien je príliš babská, tak si trubku každých pár minút rolovala tesne pod zadok.
Inak mám pochopenie keď si niekto nemože kúpiť fungl nový komplet model vo farbe #C71585 ako by si želali snúbenci apod.,ale rozum mi stojí nad prípadmi keď je jasné, že sa na to dotyčný uplne vyflákol a ani sa nesnažil vybrať na seba niečo slušné a vhodné.

AnaKarenina
450 příspěvků 30.7.14 10:06

Jo a ještě bych dodala, že při studiu na vysoké jsem brigádně provázena na zámku, když tam byly svatby. Na zámku se jednalo samozřejmě o ty klasické, nevěsta v bílém, dlouhém atd. Já jsem vždycky měla kostýmek a podpatky, i když jsem snoubence vlastně ani neznala a lítat celý den po zámku v lodičkách je zkouška odvahy :-). Ale prostě necítila bych se dobře, kdybych jim to měla byt jako personál kazit, navíc když obřad na zámku není zadarmo.
Už tenkrát jsem ovšem pozorovala, jak hrozně chodí oblékaní svatebčané a nechápala jsem to.

Pirek
7060 příspěvků 30.7.14 10:06

@Lenka M.
Já v červnu dramaticky omdlévala, když chtěl přítel jít na odpolední svatební párty v kraťasích, že je vedro a když byl naposledy na svatbě, všichni chlapi je tam měli! A co myslíte - měli je tam i teď. A přesně takové ty kárované a kapsáče. Ty byl pohled pro bohy - ženy a dívky vkusně a přiměřeně oděné do šatů a kostýmků (nic dechvyrážejícího si nepamatuju) a jejich partneři v šortkách a tričkách s nápisy „Boston 1984 Rollerclub“.

AnaKarenina
450 příspěvků 30.7.14 10:17

@LenkaM,

jasně o sladování do jedné určité barvy svatby jsem nemluvila. To je jasný, že si kvůli tomu nebudu pořizovat 10 kostýmků v různých barvách s tím souhlasím :-)
Ale napr jedna naše teta sice dorazila na každou svatbu v jiných šatech, ale všechny byly z levného elastického žerzeje, s psycho vzory, zarývaly se do špíčků a stahovací prádlo pod nimi fakt nebylo… No na poslední svatbě to vylepšila tím, že k zeleným šatům si obarvila ve vlasech jeden pramen na zeleno.
Mně by fakt nevadilo, kdyby všechny svatby obešla v jednech kvalitních stejných třebas pouzdorových šatech, připadně kostýmku. To bych neřekla ani půl slova.

AnaKarenina
450 příspěvků 30.7.14 10:20

@Pirek,

vidíte to, já mám opačnou zkušenost. Muži -možná pod tlakem partnerek - ten oblek prostě vytáhli všichni, žádný kratasy jsem nezažila, ale ty ženy…:-)
Asi je to svatba od svatby :-)

Zoe
316 příspěvků 30.7.14 10:30

@Grete Nemyslela jsem tím, že lidé chodí špatně oblékaní ze zlé vůle. Chodí nevhodně oblékaní z různých důvodů: mají jiné priority, nemají peníze, mají jiný vkus, nestihli si nic vhodného koupit, vyhořeli apod.
A že mi to vadí - dodnes mám na videu ze synovy promoce v záběru paní v oranžové bavlněné zástěře. Jasně, neznám důvody jejího outfitu a byla v Betlémské kapli jedna z mála nevhodně oblečených, ale pěkně to nevypadalo.

MP Vladenka
1307 příspěvků 30.7.14 10:51

Na svatbách, co jsem byla, nebyl problém s oblečením svatebčanů (až na pár excesů se sukní tak možná na pláž - takové ty módní „maxi šifonky“ s trikem s velkým výstřihem).

Co bych ale bez milosti střílela jsou fotografové. Na poslední svatbě, co jsem byla před měsícem (tradiční větší svatba na Slovensku v evangelickém kostele), si fotograf nakráčel v džínách a černém polo triku, na kterém byl vzadu motiv prstenu a reklama na jeho webové stránky. O okopaných botách ani nemluvím.

Já jako chápu, že potřebují mít volné ruce, takže asi nebudou v saku, ale to hergot takový problém si vzít třeba košili s krátkým rukávem a k tomu slušné kalhoty? Nebo košili s dlouhým rukávem a vestičku…

kapka_v_moři
59 příspěvků 30.7.14 11:21

@Lettie
Je to jak tu už zmínili ostatní, lze to případně dohledat i v knížkách o etiketě (např. od Špačka). Nevěřící si v kostele nemusí klekat ani se křižovat - to jsou gesta určená pro ty, kteří rozumí jejich významu. O modlení to samozřejmě platí stejně, k přijímání („rozdávání oplatek“ ;) ) nepokřtění dokonce nesmí. Pouze je vhodné povstat spolu s ostatními, když tak učiní, pokud vám to zdravotní stav dovoluje (někteří naši nevěřící známí si na naší - katolické - svatbě dělali legraci, že obřad byl jako tělocvik :) ). Zazpívat si samozřejmě spolu s ostatními můžete, pokud vám to není nepříjemné a máte chuť. Při pozdravení pokoje (podávání ruky) se říká „Pokoj Tobě/Vám“ nebo „Pokoj s Tebou/Vámi“ a přirozeně je vhodné podanou ruku neodmítnout :).

Co se týče dresscode, tak už to dávno není, co to bývalo, a třeba pravidlo zakrytých ramen v kostele se třeba v Čechách, přijde mi, už ani moc nedodržuje. I katolické nevěsty mívají šaty bez ramínek.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek