Pohoršuje Vás, jak chodí lidé oblečení na svatby?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
DanielaS
5169 příspěvků 30.7.14 11:33
@MP Vladenka píše:Co bych ale bez milosti střílela jsou fotografové. Na poslední svatbě, co jsem byla před měsícem (tradiční větší svatba na Slovensku v evangelickém kostele), si fotograf nakráčel v džínách a černém polo triku, na kterém byl vzadu motiv prstenu a reklama na jeho webové stránky. O okopaných botách ani nemluvím.

Dziny! Boty! To by bylo!
Motto: „Neznam nikoho, kdoby fotil v obleku.“ © Richard Danek, svatebni agentura Dream Agency

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.14 11:43

@DanielaS Hohoo tak to je úlovok :) Fotograf na poslednej svatbe kde som bola bol zase síce slušne oblečený, ale v priebehu hostiny sa hrozne zhulil a obťažoval tam ženské :)

kapka_v_moři
59 příspěvků 30.7.14 11:45

Někdo tu zmínil slaďování oblečení svatebčanů do „barvy svatby“. Tomu moc nefandím, protože málokdo to má opravdu hezky dotažené. To se snad vidí jen na amerických svatbách, kde mají třeba dospělé družičky šaty v podobném stylu/barvě a k nim jsou laděni i jejich družbové. Třeba oblíbené barevné kravaty u ženichů prostě podle mě nevypadají dobře, pokud nevěsta nemá tuto barvu na sobě (obzvlášť pak na fotkách to docela ruší). V už zmiňované Špačkově etiketě se myslím vtipně píše, že ženich se nemá ladit k ubrouskům, ale k nevěstě (ženich přece není svatební doplněk).

Edit: Abych nebyla úplně OT, tak ještě k původní otázce: na naší svatbě byla drtivá většina hostů oblečeni poměrně důstojně a výjimky nebily do očí tak, aby to vadilo (měli jsme cca 60 lidí). Možná je neschopnost lidí adekvátně se obléknout dána tím, že se to prostě nemají kde naučit či okoukat. A dnes se nevhodné oblékání poměrně toleruje, není z toho faux pas, posouvají se limity… (zažili jste snad, že by někoho vykázali z Národního nebo Rudolfina kvůli nevhodnému oblečení?)

Příspěvek upraven 30.07.14 v 12:03

MP Vladenka
1307 příspěvků 30.7.14 11:45

@DanielaS ty kráso. Tak toho bych vypoklonkovala okamžitě hned ráno s tím, že jestli chce kšeft, ať milostivě dorazí ve společenském oblečení adekvátním příležitosti…

DanielaS
5169 příspěvků 30.7.14 11:50

No… ja vim, no. Aspon je z nej pametihodna historka, ktera bude v rodine dlouho kolovat.

viera666
967 příspěvků 30.7.14 12:16
takto

@MP Vladenka sa chodi fotit na svatbu. Hned maju aj svadobcania usmev na tvari :)
http://lindia.sk/index.php/o-nas

Bookworm
229 příspěvků 30.7.14 12:44

Tak teď o víkendu jsem byla na svatbě a fotografka byla oblečená velmi podobně jako fotograf v příspěvku od @DanielaS, akorát měla tílko a lezoucí ramínka :D taky se mi to nelíbí.
Osobně jsem už zažila fotografku v kalhotovém kostýmku i fotografa normálně v obleku.
Jinak ostatní svatebčané byli celkem v pohodě, až na pár sexy šatiček, jenom mě teda trochu překvapilo, že se postupem času převlékali do civilu… chápu ne úplně hodící se svetřík, když se ochladí, ale džíny? Kraťasy a žabky? Ani ne nějak pozdě, přibližně kolem osmé večer.

Guinea Pig
1190 příspěvků 30.7.14 16:56

Já byla na svatbě minulý víkend a hosté se mi zdáli přiměřeně oblečení. Jen teda já jsem znejistěla své tety, protože jsem neměla ani minisukni, ani velký výstřih, čímž jsem si podle nich uplně znemožnila cestu k titulu nikým nevyhlašované, ale přesto vždy pořádané soutěže „nejvíc sexy žena svatby“. Nezávisle na sobě mi všechny řekly něco jako: vypadáš jak děvčátko, sluší ti to, ale mohla sis vzít něco kratšího, ne? není ti v tom horko? hezké je to, takové dívčí…a vždycky se u toho tak trochu nuceně shovívavě usmály.

arpa
1250 příspěvků 30.7.14 17:36

Mně ty vícekrát zmíněné úpletové minišaty nepohoršují. Prominu i přešlapy typu silonky do sandálů nebo silikonová ramínka, byť mi to způsobuje tik v oku. Jakkoli jsou tyhlety outfity diskutabilní, aspoň vidím na dotyčné, že si je vědoma, že jde na mimořádnou událost (že výsledek nemusí stát za moc, je věc druhá, od toho odhlížím… viz to, co tu padlo o prioritách, penězích, vkusu, který se nedal koupit v apatyce…).

Iritují mě ale lidi, kteří se na to svoje oblečení očividně vytentovali. Například na jedné svatbě jsem zahlédla příbuznou nevěsty, která byla oblečená vyloženě volnočasově (nicneříkající triko a bílé lněné kalhoty). Nebylo to vyloženě pekelné, ale takové… odfláknuté. Korunu tomu nasadily její děti. Starší holčička vyfasovala jakési neurčité úpletové kraťasy a tričko, cca roční chlapeček měl jen tričko a plenku (br, tohle fakt nesnáším). A přitom to opravdu nejsou žádné socky, spíš naopak. Jakoby tam chyběl nejen vkus, ale hlavně ta nezbytná špetka zájmu a snahy věnovat oblečení trochu pozornosti a energie.

AnaKarenina
450 příspěvků 31.7.14 08:07

@arpa,

ale to je právě to největší zlo, že stačí vzít si cokoliv, co připomíná šaty a už okolí chápe, že jste si vědoma, že jdete na mimořádnou událost - což tuto (jakoukoli) událost zpětně naprosto degraduje.
Aby bylo jasno, nekritizuji všechny elastické materiály. Zapomněla jsem na matku ženicha, která měla šaty z elastického materiálu, ale silného s raženou strukturou, jednobarevné, klasického pouzdrového střihu, k tomu kalsické lodičky - super, nemám námitek.
Ale to, co jsem kritizovala jsou šaty z bavlněné tričkoviny (často tenké), připadně takového toho lesklého umělého žejzeje, který provázejí různé psycho vzory (Takový ten materiál, co milovali Vietnamci). Prostě šaty vhodné bud na doma, případně k vodě, ani do práce bych je nevzala. K tomu dotyčná většinou neomylně zvolí boty na klínku, takové ty omotané lýkem, samozřejmě látkové (však co, vždyt to má podpatek ne) a dokončí to neopemzované nohy a ohyzdné nehty.
Já chápu, že každý vkus nemá, ale zase si nemyslím, že to je zásadní důvod. Spíš jde o to, že všichní ví, že se na to můžou vykašlat. Kolikrát jsem i v naší rodině slyšela " Klidně běž v tomto a neřeš to, kdybys viděla v čem chodí ostatní, to se ztratí"
No a řekněte mi, i když teda nemáte peníze a nemáte vkus, ale jste si vědoma, že jde o mimořádnou událost, proč si neopemzujete nohy (když máte ztvrdlé paty) a neostříháte nehty, když víte, že jdete v otevřených botách? Proč si neumyjete vlasy a aspon jednou do roka si je nevyfoukáte? Proč alespon neodlakujete oprýskané nehty na rukou?
Jak jsem psala, nejvíc ze všecho je mi to ve finále asi líto.

Allania
493 příspěvků 31.7.14 08:10

Já jsem byla naposledy na svatbě (skoro)švagrové a oblečení byli všichni celkem hezky. Snad jen svědkyně měla takové obyčejné letní a dosti krátké šaty. Ale na to, jak honosná svatba to byla a nevěsta se hroutila z každé prkotiny už měsíce před svatbou, tak zase nic extra. Prostě všichni jen vytáhli to nejlepší, co doma našli.

Daleko více se mi líbila svatba mých sousedů. Pocházíme z opravdu maličké vísky a svatba měla být v co nejjednodušším stylu a taková vesnická. A tam mě překvapilo, jak byly všichni oblečení. Celá vesnice se vymódila jak na největší událost roku (ona to i největší událost byla, jelikož to byla teprve druhá svatba ve vesnici někdy od 17. stol.). Přihlížející babičky měly všechny moc hezké šaty a klobouky, pánové skvěle padnoucí obleky a děti měly minimálně společenské kalhoty s vestičkou a holčičky šaty. Fotograf měl normálně oblek a že ten den bylo sakra vedro. I nevěsta vybrala krásné jednoduché šaty a prostě to vše zapadalo jako celek i do té naší vsi.

Proto mě zaráží, jak někdo může projevit takovou neúctu ke svatebčanům a dostavit se na svatbu vymóděný jak hastroš.

arpa
1250 příspěvků 31.7.14 08:38

@AnaKarenina Já nevím, asi takový extrém, jaký popisujete, jsem ještě nezažila. Anebo si určitých věcí (neopemzované paty) moc nevšímám. Ale nemám problém napsat, že to není nic pěkného a chápu, že to někoho (třeba vás) pohorší.

Stejně tak beru, že někoho pohoršují ty elastické úplety nebo saténové šatičky pochybných střihů. Ale na mě tohleto prostě ten efekt nemá. Max. si řeknu něco jako „ty šaty jsou moc krátké/uplé/lesklé/laciné“ nebo že „silonoky do sandálů jsou strupárna“, ale ten pocit se nedá popsat jako pohoršení nebo pobouření. Nečekám, že mě musí každý chápat a vidět to stejně.
To dítě běhající jen v plence už mě pobuřovalo a pohoršovalo, to jo.

MP Markys
136 příspěvků 31.7.14 08:56
Svatební - z Itálie, Assisi

V květnu jsem navštívila Assisi a fotili jsme si svatbu. Všechny ženy a děti měly
krásné šaty, všechny ženy bez rozdílu věku měly vysoké podpatky. Muži měli krásné obleky a byli vystajlovaní ( i ti mladí - děti). Nízké podpatky a sportovní boty měli jen přihlížející turisté. Všichni potom sledovali, jak svatebčané kráčejí po nerovném povrchu - ženy se držely statečně! Bylo to krásné a inspirující.
Poznámka k šatům u nás : Pomáhala jsem nedávno kamarádce najít šaty pro svatebního hosta. Vůbec to není jednoduché! Jednoduché šaty bez letních jásavých vzorů nebo naopak plesového štrasového zdobení v přijatelné barvě, délce a materiálu. Úkol pro detektiva. Zvlášť, když vám není dvacet ani třicet.

Denyna
4105 příspěvků 31.7.14 09:19

@arpa Nevím, jestli nebudu svého dotazu litovat, ale co je proboha „strupárna“?

AnaKarenina
450 příspěvků 31.7.14 09:37

@MP Markys,

s tím výběrem šatů pro starší to chápu… svatá pravda.
Ale i tak, já mám 32 let a kostýmek jsem si nechala ušít na míru. Pouzdrové šaty + sako, klasika. Cena 3tis i s materiálem. Vřele doporučuji zvážit tuto možnost :-)

MP Markys
136 příspěvků 31.7.14 09:44
@AnaKarenina píše:
@MP Markys,s tím výběrem šatů pro starší to chápu… svatá pravda.
Ale i tak, já mám 32 let a kostýmek jsem si nechala ušít na míru. Pouzdrové šaty + sako, klasika. Cena 3tis i s materiálem. Vřele doporučuji zvážit tuto možnost :-)

Ne vždy je k dispozici dobrá a příp. i levná švadlena. Ne vždy je na to čas.
V obchodech bývají šaty nad kolena, nebo vyloženě letní ( zdobení a vzory). Takže může dojít k výsledku, že teta „s úspěchem“ použije úpletové šaty s pestrými vzory.
Naposledy jsem byla na svatbě vloni. Matka nevěsty a já jsme měly klobouk. Neušly jsme pozornosti :))

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 31.7.14 09:50
@Denyna píše:
@arpa Nevím, jestli nebudu svého dotazu litovat, ale co je proboha „strupárna“?

u nás strup = buran

AnaKarenina
450 příspěvků 31.7.14 09:51

@arpa,

jako jasně, že nechodím a nekoukám lidem na paty, možná jsem ted vypadala divně, když jsem to zmínila :-)
Ale toto byl popis jedné osoby, která mě tak nějak šokovala už i svým modelem a pak když jsem seděla vedle ní (bylo to venku na takové zahradní houpačce, kam jsme na chvilku šly, uvnitř u tabule bych si toho určitě nevšimla) tak prostě moje oko sjelo náhodně na místo chodidla a už jsem se nemohla odpoutat. Fakt je, že já obecně dbám ve všem v životě i na detaily. Co se týče třeba oblékání, dbám např i na čistou obuv, čisté spodní prádlo, neumaštěné vlasy. Prostě mám pocit, že bych mohla mít šaty třeba od Diora, ale kdybych k nim měla mastné vlasy a špinavé boty všechno by to zabilo. Prostě abych nebyla jak říkala babička " Navrch huj, dole fuj".
Jinak silonky jsem v lodičkách s lehce otevřenou špičkou měla taky, samozřejmě silonky bez zesílené špičky. Bez nich bych se necítíla dobře. Takže je asi otázka co kdo považuje za „strupárnu“

Mylady2
12413 příspěvků 31.7.14 10:04

Na mé stavbě bylo 90% hostů oblečeno moc hezky.
Fotograf měl černé kalhoty a světlou košili.
Ti co tam fidlali během obřadu a před tak byli jak komedianti :-D teda dámy. Muž byl v pohodě. Ale já jsem jim to odpustila :-) asi fidlání moc nevynáší… Tak nemají peníze na vohoz do práce.

AnaKarenina
450 příspěvků 31.7.14 10:12

@MP Markys,

nejtěžší je najít dobrou švadlenu. Ale když ji máte, je to otázka 2 zkoušek, dohromady ztráta tak cca 1 hodiny času, žádný stres. O svatbách se ví většinou s předstihem. A navíc já plně chápu, kdyby teta obešla všechny svatby v jedněch pořád stejných, ale odpovídajících šatech. Ale to je podle mě ten problém, že i když všichni ví o svatbě pomalu rok dopředu, nechají to na poslední moment, že si jako něco koupí během pátečního nákupu potravin v nákupním centru. A ejhle, ono nic vhodného nikde nebylo. Tak to se nedá nic dělat, vezmu co mám doma, když nikde nic nemají. A nepoučím se a před další svatbou se situace zopakuje.
To si myslím, že je hlavní problém, lidi se odmítají nad něčím takovým zamyslet a řešit to s předstihem, chybí vůle. A když se nechce, je to horší, než když se nemůže :-)

MP Vladenka
1307 příspěvků 31.7.14 10:18

@viera666 jé, kouzelní, oba!

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.14 10:27

Ja navstivila svatby, kde byli vsichni spis hezky obleceni. Sice clovek vidi, ze chlap ma nepadnouci oblek a zena boty se spici (priklad), ale aspon se snazi… Obcas se nejaky ulet nasel, ale spis to bylo obleceni ve stylu „moda me nezajima, jsem nad veci, chodim tak do divadla i na nakup“.

arpa
1250 příspěvků 31.7.14 10:55

@Denyna Proč litovat? :-) Přesně jak tu padlo, v našem regionu strup = něco jako buran. Příliš bych to neanalyzovala, bylo to první slovo, které mi v této souvislosti slina na jazyk přinesla :-).

@AnaKarenina Podívejte, vy nosíte silonky do otevřených bot (sice jen lehce) - vaše volba. Já jsem zase na jedné svatbě měla elastické obebnuté a poměrně krátké šaty (důvody byly myslím, celkem pádné, rozhodně ne z kategorie „chci být nejvíc sexy kus“). No a teď kdo s koho?

Promiňte, ale celá debata mezi námi dvěma mi připadá od začátku zbytečná. Snad teprve poslední Váš příspěvek ukazuje, že si toho jste zřejmě vědoma taky. Hranice toho, co člověk považuje za hezké, méně hezké, vhodné nebo nevhodné je hodně klikatá. A člověk sám sobě, v tom, co se mu líbí, těžko poručí. Hledáme-li nějaké obecné průřezové pravidlo, já říkám, že mi vadí (= pobuřuje mě) zjevná indolence, nezájem. Všechno ostatní je z kategorie max. zvednuté obočí. Nikoho nepřesvědčuji, vyjadřuju pouze svůj názor.

AnaKarenina
450 příspěvků 31.7.14 11:52

@arpa,

pokud Vám ta debata připadá zbytečná, tak přece debatovat a reagovat nemusíte. Já osobně se nikoho nesnažím přesvědčit o nějaké obecné pravdě, jen prostě na modním pekle cítím strašnou úlevu z toho, že se právě tady můžu z podobných pocitů vypovídat a poměrně často tady člověk narazí i na spřízněnou duši, což Vy nejste to je jasné.

Poznámka do pléna - nemyšleno jako argumentace s Arpou - Myslím, že podle etikety jsou silonky bez zesílené špičky do otevřených bot v pořádku. Vím, že toto je vždycky velké téma, někdo silonky miluje někdo zatracuje. Jak to máte vy? Berete si je nebo raději necháváte doma.

Příspěvek upraven 31.07.14 v 12:01

arpa
1250 příspěvků 31.7.14 12:00

Nebo by se to taky dalo vyjádřit jinak… Položila jste otázku a zřejmě jste čekala, že tu všichni za vámi pojedou unisono jak vlečňáky za lokomotivou.

Dodám jen jedno… Asi je to také o míře sebevědomí. Kamkoli jdu, málokdy mám pocit, že bych byla naprosto bezchybná, že by se nenašlo nic, co by se mi nedalo vytknout, co by se nemohlo pro příště zlepšit. I proto jsem vůči ostatním poměrně shovívavá (což si myslím, že se projevuje i v diskuzích tu na MP).
Takže jak jsem psala, na čichací sůl se cítím leda, když vidím lidi, co se na své oblečení úplně vykašlali. To, že má někdo moc krátké šaty, nevhodnou barvu nebo střih šatů, pokud krásná ženská zabije své přednosti lesanovitými šaty, vezme si silonky nebo ponožky do sandálů, toho si všimnu a lhala bych, že si o tom nic nemyslím (obvykle něco ve smyslu „tohle mohlo být jinak/tohle bych si já neoblékla“), ale NEPOHORŚUJE MĚ TO, nejsem sama žádný arbiter eleganciarum.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek