Pohostinost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Akitaken
4960 příspěvků 12.8.12 14:39
@gulietta píše:
@Akitaken píšete: „Pokud je návštěva předem domluvená, vždycky něco napeču, pokud se zdrží i dýl, tak i navařím, nejsem škrt“ :-) Takže 16 septembra v 17:09 u Vás doma. Zdržím sa 8 dní a budeme traja. Ja manžel a syn. K ničemu ma nutiť nemusíte, zožeriem čo mi dajú na prvé ponúknutie. V Holandsku som ešte nebola, takže týmto využijem situáciu a teším sa na Vás. :-)

Dobrá, doufám, že máte rádi dešťovou vodu a pečené myši, toho je tam rozhodně dostatek :-) Taky doufám, že máte dobré nohy a vydržíte mi celých osm dní stát, je tam jen jedna židle.. ale jinak rozhodně přijeďte!!!

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 15:21

@Akitaken a čo tie sušienky, čaje a krekry? Keď prídem neohlásená tak ich dostanem, keď ohlásená tak nie? :-) A čo sedenie na zemi? Palubky by to nevydržali? Taký optimistický bol Váš prvý príspevok a takto to skončilo. Dažďovou vodou a myšami, že ja som sa ohlasovala! Mala som sa nečakane dotrepať a hotovo! :-) A to som Vám chcela doniesť ako prezent zo slovenska fĺašu slivovice, bryndzu, parenicu a oštiepok. A manžel ako nostalgickú spomienku na Čechy fľašu Bechera a súdok plzeňského piva a pečené selátko. Takto si budem musieť hľadať iného hostiteľa, asi pojdem do Švédska. :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 16:10
@jumbee píše: …Jak se mám zachovat, když mi na návštěvě po zutí nabídnou přezůvky, které odmítnu s tím, že takto je mi lépe… A za hodinu, dvě mě znovu přesvědčují, že nastydnu. Potřetí za den potom říkám, že jsem na to zvyklá i doma („No, ale tam určitě nemáte dlažbu!“ :D ) a vysvětluji, že je skutečně nechci.

Chodiť na návštevu obutá takto:
http://media-cache-ec6.pinterest.com/…HD95oE_f.jpg :-)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 16:15

@gulietta Taky mě napadlo, že si prostě natáhnu místo bačkor něco podobného a budu to vydávat za přezůvky (občas takové ponožky nosím, když mám bolavé paty, do balerínek, tak aby nebyly vůbec vidět) :D.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 16:20

Co se týče pohoštění návštěvy, samozřejmě, vždycky, včetně návštěv neohlášených a třeba o půlnoci, něco se najít prostě musí. Nenabídnout aspoň čaj nebo kafe neexistuje. Nemám ve zvyku péct, ale taky nemám problém i v průběhu návštěvy uvařit, když vidím, že se zdrží delší dobu. Nemám obývák, sedí se v kuchyni.
Co se týče přezouvání, já chodím doma bosa a přezůvky tudíž ani nemám. Jestli se chce návštěva zout nebo zůstat v botech, celkem neřeším. Mám teplou dlažbu.

Jetthro
1130 příspěvků 12.8.12 16:51

Chodit doma v botach z ulice mi prijde dost nehygienicke, proto treba naprosto nechapu kultury kde je normalni doma chodit tak jak clovek celej den trajdal venku a treba se v botach valet na posteli..Nastesti co jsem zatim v Evrope zazila, tak lidi jsou zvykli se aspon zout/prezout. Jinak u nas navstevy moc casto nebyvaji a kdyz uz, tak ohlasene, napriklad prijdou znami na veceri, takze tam je to celkem jednoduchy..jinak samozrejme mame pro navstevy pripravene papuce z Ikey, pokud ma s sebou navsteva deti tak ty pak pri odchodu dostanou nejakou drobnost (naramek, sponky, auticko, cokoladu..).

stéblo
58 příspěvků 12.8.12 17:00

U nás se zouvá - bez pardonu - ohlášená i neohlášená návštěva má možnost si vybrat jestli bude bosa nebo přijme čisté papuče.
Vodu nebo čaj nabízím vždy, meltu skoro vždy, kávu málokdy, alkohol jen velmi výjimečně (klasický bar by u nás kdokoli hledal těžko).
Neohlášená návštěva si musí být vědoma toho, že mne zaskočila a má mít něco v ruce ( kdyby to byl pytlík popkornu, který strčím do mikrovlnky ).
Na ohlášené návštěvy vždy něco dobrého čeká.
Stejně to mám i opačně, málokdy jdeme někam s prázdnýma rukama - ale nesu spíš ovoce nebo dobré zobání. To mi zůstalo z doby, kdy jsem měla obě děti na hypoalergenní dietě a vysvětlit člověku s titulem, že sebesladší bezpeckatou mandarinku moje dítě prostě jíst nebude, bylo mnohdy nad mé síly. Takže jsem nosila sáček rozinek v karobu, že to jako moje děti stejně mají nejradši…
Což mi připomíná, že babičky jsou v tomhle fakt těžký soupeř, ale nakonec kapitulovaly.

Akitaken
4960 příspěvků 12.8.12 17:53
@gulietta píše:
@Akitaken a čo tie sušienky, čaje a krekry? Keď prídem neohlásená tak ich dostanem, keď ohlásená tak nie? :-) A čo sedenie na zemi? Palubky by to nevydržali? Taký optimistický bol Váš prvý príspevok a takto to skončilo. Dažďovou vodou a myšami, že ja som sa ohlasovala! Mala som sa nečakane dotrepať a hotovo! :-) A to som Vám chcela doniesť ako prezent zo slovenska fĺašu slivovice, bryndzu, parenicu a oštiepok. A manžel ako nostalgickú spomienku na Čechy fľašu Bechera a súdok plzeňského piva a pečené selátko. Takto si budem musieť hľadať iného hostiteľa, asi pojdem do Švédska. :-)

Pani, vy jste se ohlásila, já Vám tady naservíruju menu, abyste se mohla těšit, co dobrýho dostanete, decentně Vás upozorním, že o židli se budete muset podělit a Vy takhle, jó? Nevděk světem vládne!!! :D

Moir
2509 příspěvků 12.8.12 18:52

Neohlášená návštěva dostane kafe, čaj, nebo vodu z vodovodu se šťávou, zobání tu nevedu ;). Ohlášená dle charakteru návštěvy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek