Pohřeb v létě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Oblečení na pohřeb

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
anja.1
272 příspěvků 17.6.12 10:35

Víte, ono to není pouze o starých lidech, předevčírem mi odvezli do nemocnice strejdu - 44 let, těžké krvácení do mozku. Pokud se probere z bezvědomí, tak je určitá pravděpodobnost, že bude na úrovni tříletého dítěte. A teď co dál? Má se o něj starat babička, které je 82 let, asi ne… Já jsem sice realitivní mládě, ale mám roztroušenou sklerózu a bydlím 130 km od zbytku rodiny a sama bych tu péči prostě nezvládla, jde třeba o obyčejné mytí - chlapa, který váží 87 kg prostě neuzvednu. Co se týká peněz, tak na soukromé zařízení s odpovídající péčí bohužel nemáme. Takže teď babo raď…

anja.1
272 příspěvků 6.7.12 14:40

Milé dámy,
chtěla bych Vás poprosit o radu. V pondělí se chystám na pohřeb a nevím, jestli jsou vhodné černé pouzdrové šaty, délka je ok - pod kolena, ale jejich spodní lem je béžový (cca.6cm). Doplnila bych je černým sakem a klasickými lodičkami a samozřejmě černými punčochami. Jedná se o církevní pohřeb relativně mladého člověka (44 let) a patřím k nejbližší rodině.
Poradíte mi, prosím?

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:49

Upřímnou soustrast.
Já bych si osobně takovéto oblečení na pohřeb svého strýce klidně vzala (předpokládám, že je to on)

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 14:52

@anja.1 To je mi moc líto. Upřímnou soustrast. Šaty jsou určitě v pořádku, dokonce se domnívám, že oblečení vůbec nemusí být černé, jen by mělo být v tlumených tmavých tónech… klidně i tmavší šedá, antracit, tmavěmodrá.

anja.1
272 příspěvků 6.7.12 14:57

@runningfox
@Bugatti
Oběma Vám moc děkuji za kondolence a samozřejmě i za rady. Ano je to bohužel strejdův pohřeb…

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 20:10

Aj „celebrity“ niekedy na pohreb prídu nevkusne. Slovo celebrity som dala do úvodzoviek preto, že ani po porade s googlom netuším kto to je.
http://media.super.cz/…ry/49124.jpg?…

janiiiv
781 příspěvků 21.9.12 21:14

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:19

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 21:20

@janiiiv no ja som meno zistila, a vlastne aj názvy tých seriálov, ale ani jeden som nevidela a ani žiaden film s ňou a ani v divadle si nespomínam, žeby som bola na niečom v čom učinkuje. Asi to bude ešte len mini celebrita, alebo ja som na celebrity tupá. :-)

digy
98 příspěvků 6.8.13 20:49
pohřeb v létě - jak obléct muže?

Zdravím a prosím o radu - pozítří jedeme na pohřeb mé babičky, nejspíš bude horko k zalknutí - nevím, jak vhodně odít přítele. Kalhoty bude mít černé „k saku“, boty taky, ale potřebovali bychom poradit co s vrškem, máme málo možností. Je černá košile s krátkým rukávem veliké faux pas a mám ho nutit do saka? Má i černý rolák s dlouhým rukávem, ale vzhledem k tomu, že se přítel potí i v mínusových teplotách, by na roláku byly asi hned fleky, kdežto ta košile je celkem potuvzdorná a není to na ní vidět. Kupovat nic nechci, bylo by to jen na toto jedno použití. Děkuju za odpověď

MP Maggie
995 příspěvků 6.8.13 20:53

@digy Přijde mi nevhodná jakákoliv košile s krátkým rukávem. Lepší by byla bílá s dlouhým.

Sépia
426 příspěvků 6.8.13 23:22

@digy biela košeľa, čierna kravata. Košeľu s dlhým rukávom, rukáv ohrňte k lakťu. Rolák nie. Ak bielu nemá, tak mu dajte tú čiernu. Sako si aspoň prehodí cez ramená a neskôr odloží. Počas smútočného obradu by si ho mal obliecť, vnútri zrejme až taká horúčava nebude.

HertaDeOran
866 příspěvků 7.8.13 10:29
Černá krajka

@Zoe
Mám dvoje černé krajkové šaty, tak bych vzala jedny z nich a před obřadem je doplnila černými silonkami. Do ruky černé sáčko a je to.

amarelica
296 příspěvků 13.8.14 16:55

Chcela by som sa poradiť, čo si mám obliecť na pohreb. Bude stačiť čierna blúzka, puzdrová sukňa a sako (+čierne silonky a lodičky)… alebo radšej šaty s kolovou sukňou, ale bez rukávov (v takom prípade by som si sako nedávala dole - predpoveď je dážď a chladno)… mám ešte tmavomodré puzdrové s krátkym rukávom, ale radšej by som čierne… keď bude veľmi pršať, môžem si prípadne vziať kožené čierne predĺžené sako? Niečo mi hovorí, že nie.

DanielaS
5290 příspěvků 13.8.14 21:25

Nemuzete narychlo sehnat velky cerny satek/sal, do ktereho se zamotate? Kozene sako az jako posledni moznost.

Natkha
15 příspěvků 17.9.14 00:02
nevkus morální
@Moir píše:
Víte, mně babička umřela taky v nemocnici, v LDN, nebyla ve stavu, kdy bychom se o ni mohli starat, na pečovatelku nebyly prostředky, místo taky nebylo.
Ač paní Kabátová byla čiperné mysli, kdo ví, jak na tom byla se zbytkem a jaké prostorové a finanční možnosti měli její blízcí.
Tohle se strašně snadno odsoudí - tenkrát jsem se pohádala se spolužačkou, jak můžeme nechat babičku v nemocnici, ona z velké vily a velmi bohaté rodiny, já z panelákového 3+1 a rodiče ve státním zdravotnictví, já její postoj chápala, protože ona měla možnosti i prostředky, ona můj (rodiny) ne, protože nechápala, že je na tom někdo jinak, než ona. Takže jsem k těmto výkřikům (neberte si to osobně), dosti rezervovaná a s odsouzením vyčkávám, až znám všechny okolnosti.

Pro úplnost, ráda bych doplnila, že u paní Kabátové, byl její pobyt v nemocnici vážně jen o nechuti její rodiny.
Její drahá vnučka se velmi ráda okatě prezentuje svou babičkou.., tato rodina, Zavřelovi, vlastní velkou zubní kliniku.
To je prosím pravý pohřební nevkus.

Natkha
15 příspěvků 17.9.14 00:09

Vzala bych si šaty s kolovou sukní a rozhodně něco přes ramena. První by mohlo působit až moc kancelářsky.

Pýthia
310 příspěvků 25.2.20 18:13

@Malagita To načasování článku je extrémně nepovedené, co tam máte za editora? Teď to nikdo číst nebude a v létě si na to nikdo ani nevzpomene! (jsem z oboru a takové školácké chyby mě poněkud dráždí i u amatérských webů).

Příspěvek upraven 26.02.20 v 14:01

Malagita
4 příspěvky 26.2.20 13:52
Seriously?

Sweetheart, ten článek si lidi najdou až bude léto. On z internetu nezmizí :D Weby jsou plné sezonních článků, myslíte že přes léto editoři mažou články typu „Kam na lyže?“ Z oboru určitě nejste:)

Pýthia
310 příspěvků 26.2.20 14:00

@Malagita Ale jděte :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek