Pokec

Fotoalbum tématu (98) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
VypranávPerwolu
216 příspěvků 12.07.16 19:22

@continuity chtěla jsem jen pomoct, jestli je to nějaké nedorozumění, tak se omlouvám.

continuity
5853 příspěvků 12.07.16 21:04

@Goga v Motole je detskych klinik vice, je to opravdu velka nemocnice. mozna nektera potrebuje detske kocarky, to nevylucuji. ale kojenecke oddeleni tam neni a obvolavat vsechna pracoviste asi neni realne.

Garfie
4456 příspěvků 28.07.16 09:53

Nevím kam s tím jinam, ale tohle jsem vám musela vyfotit :-) Historický jehelníček na zámku v Ussé ve Francii.

Dadoo
5536 příspěvků 28.07.16 12:11

A já jeden dort

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 08:44

@Dadoo Vkrádá se mi na mysl otřepaná hláška: To muselo dát práce! A přitom…

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 08:50

@Lola A přitom? Já bych z takového dortu radost měla, kdybych byla švadlena.
Dcera takové tématické a hezké dorty objednává u jedné známé a je to milé dostat něco k obrazu svému. Přitom dort jako takový bývá velmi dobrý, ta holka je opravdu šikovná.

Mylady2
12413 příspěvků 29.07.16 09:01

@Lola je to peklo

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 09:03

@stricc A přitom taková blbost…

Mně na těchto dortech vadí ta tuhá cukrová hmota, ze které je to vymodelované. Nemá žádnou chuť, jen ryzí prázdné kalorie. Naše děti dostávaly podobné dorty k narozeninám, když byly malé. Samozřejmě obdivuji to vypracování a opravdu hluboká poklona tomu, kdo to umí, ale v mém vidění světa u těchto dortů forma vysoce převyšuje obsah.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 09:05

@Mylady2 Bohužel musím souhlasit.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 09:08

@Lola jasně, ale ten marcipán by se měl dát snadno sloupnout a vnitřek může být dobrý. Vnouček dostal dort s mašinkou Tomášem a byl u vytržení. Vnitřek byl přitom jahodový, lehký a velice dobrý.
S tímhle prostě žádný problém nemám. Není to vulgární a připadá mi to jako docela vtipný dárek pro někoho, kdo „všechno má“, ale ocení, že na něj někdo myslel.

Dadoo
5536 příspěvků 29.07.16 09:31

@Lola Mám to podobně :-) Na ten dort nemám ani jednu chuť, ale docela mě fascinuje jako jedlé „umělecké dílo“
Ale kdo pamatuje Gastropragy v dobách největší slávy, není překvapen. Bývala to pastva pro oči, často opravdu umělecká díla.
Mně osobně ale vždycky bylo strašně líto, že se ta krása nakonec vyhodila do odpadků. Po výstavě se to jíst nedalo :-)

Pokud by potahovací hmota byla opravdu marcipánová, byla by to dobrota. Ale tohle bude opravdu mléčno-cukrové. A to nee :-(

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 29.07.16 12:35

@stricc tak jestli je jidlo darek, ktery lze bez vycitek vyhodit… mne by se to celkem i libilo z duvodu, ktere pisete, ale dite dostalo jednou a fakt se to vyhodilo, vnitrek ok, ale to cely shora slo (postupne) do odpadku:-( kdyz uz, tak treba na nejakou velikou oslavu, svatbu… kde kazdy ucastnik dostane maly kousek a vse se sni. domu bych to vickkrat vazne nechtela

shanimplavkynahrocha
4592 příspěvků 29.07.16 12:55

Ale „to nahoře“ může být taky kvalitní marcipán, když není cukrářka líná s ním pracovat.

Mylady2
12413 příspěvků 29.07.16 13:37

@shanimplavkynahrocha to by bylo bezva :-) ovšem předpokládám, že by se to výrazně projevilo na ceně.
Marcipán je z mandlí a už to párkrát padlo, že ty jsou drahé

shanimplavkynahrocha
4592 příspěvků 29.07.16 14:20

@Mylady2 Zas tak drahý není… U nás v rodině některé děti takový dort měly a vždycky byl potažený pravým marcipánem, protože fondán je zkrátka chuťově hnusný. Stejně tak svatební dorty jsem zatím měla to štěstí jíst jen s marcipánem, když už byly potažené.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 14:53

@viktorka_od splavu Samozřejmě když vím, že o to někdo nestojí, tak mu to necpu, to dá rozum. Jen jsem si dovolila poznamenat, že nevulgární dobře udělaný tématický dort za peklo nepovažuju a že chápu, proč se to vůbec dělá. Sama dávám u spotřebních dárků přednost vínu, ale letos jsem k narozeninám dostala od dcery výborný pařížák, taky potažený a ozdobený povedeným motivem čehosi, co pro mě dost znamená, a byla jsem překvapená a radost jsem měla. Začít se ošklíbat, že fuj peklo, to by mě na mou duši vůbec nenapadlo :-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 29.07.16 15:32

@stricc darovanemu dortu na polevu nehled :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 15:55

@viktorka_od splavu já jsem hleděla :-) a taky jsem ho měla vyfocený na facebooku, aby nebylo pekelných úkonů málo. Když už, tak už :-)

Mylady2
12413 příspěvků 29.07.16 16:11

@shanimplavkynahrocha je mi dovoleno si myslet, že jsou takový dorty hnusný? Děkuji.

shanimplavkynahrocha
4592 příspěvků 29.07.16 16:16

@Mylady2 Nepletete si mě s někým? O tom jsem totiž vůbec nepsala. Reagovala jsem na vaše rýpání o ceně mandlí.

Mylady2
12413 příspěvků 29.07.16 16:18

@shanimplavkynahrocha jaký ryp? Zde na MP jsem byla upozorněna mandle jsou drahé!

Jen souhlasím s Lola která souhlasí se mnou :-D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.16 18:40

@Mylady2 A tak je to správné! :)

Ginevra
646 příspěvků 29.07.16 21:09
@stricc píše:
@viktorka_od splavu ...... letos jsem k narozeninám dostala od dcery výborný pařížák, taky potažený a ozdobený povedeným motivem čehosi, co pro mě dost znamená, a byla jsem překvapená a radost jsem měla......

E?

Torrah
357 příspěvků 29.07.16 21:18
Oldyn
6129 příspěvků 05.10.16 21:33

Na pařížské otevírá butik Max Azria.

Stránka:  « Předchozí 1 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek