Pokec

Fotoalbum tématu (98) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8157 příspěvků 11.8.19 18:29
@marikahr píše:
@giuliettka ja vám závidím slnko!
to ste na Domaši? tu v noci ale fakt lialo a teraz je ako v sude :-(
asi zas bude búrka

Odpovedám tu, nech nedostanem zdrba za OT. :-D
Už som doma, v Liberci, ale je tu dnes krásne slnečno. Už to asi nie je na opálenie, ale skúšať to môžem. :-)
Na Domaši som bola minulý týždeń. Bolo pekne, ale neopaľovali sme sa, zaplávali sme si, zašlapali na šlapadlách a pozreli tu novú výletnú loď z diaľky. Ona ešte nepremáva ku všetkým letoviskám a prechod okolo elektrárne bol uzatvorený a ísť kvoli lodi ďalších 45 km autom sa mi už nechcelo.

marikahr
1049 příspěvků 12.8.19 01:10

@giuliettka tak super, inak ja som na Domasi nikdy nebola, nepoznam vychod vobec, hanba mi!
My tu mame pocasie take nijake, prsi takmer kazdy den, dnes neprsalo, ale bolo zamracene, vyjasnilo sa az vecer… no leto uz bolo :-(
ja sa dufam budem opalovat a kupat v teplej vode koncom Septembra :-)

marikahr
1049 příspěvků 12.8.19 12:08

@giuliettka btw namlsana z tej stranky ezopopsy som si vyhladala recenzie a uz ma presla chut nieco si odtial objednat :-(

profesorka
122 příspěvků 13.8.19 10:57
hezké vlákno

Jsem už ze staré školy, které všeobecné tykání vadí, sama důsledně v diskuzích vykám, tykat jsem si začala i s partnery svých dětí až na svatbě. Jeden kolega užíval sloganu" s kým si fiknu, s tím si tyknu".Muluji povídku J. Skácela "Malá recenze na tykání, kde popisuje, jak byl zklamán, kdy žmu šachový partner nabídl tykání., když to byl podle něj jediný člověk, se kterým si vykal. Imalý Bobeš vykal rodičům, což nás jako děti udivovalo. Tykání jen reciproční, tykat někomu, kdo mi vyká, mi připadá nezdvořilé.

bao-baba
1565 příspěvků 14.8.19 09:34

@profesorka
Asi jsem taky ze staré školy, vadí mi reklamy, kde mi tykají, např. „Kup si náš suprčupr a buď sama sebou!!! Ty si to zasloužíš!!!“. Vůbec: to „být sama sebou“ je už tolik let ohrané a pořád to neinvenčně valí lidem do hlavy. Nevím, proč bych měla být sama sebou jenom když si koupím řasenku nebo vložky, jsem sama sebou, i když si nekoupím vůbec nic.

Paris1789
5354 příspěvků 14.8.19 09:59

@profesorka
u nás je to tak, že kdykoli jsem začala dívce některého z mých synů tykat, rozešli se vzápětí (neměla jsem na to vliv podotýkám), takže jsem v tomto směru už poněkud neuroticky pověrčivá, což vede kolikrát k velice komickým situacím, kdy slečně tykají úplně všichni, jen já ne. A ano, vypadám jak fouňa trochu a i se tak cítím.

Judy24
1246 příspěvků 14.8.19 10:21

@bao-baba Nejhorší je Lítačka! Z toho mám vždycky úplně osypky, když to vidím. Vidím, že web už trochu předělali, ale tam s vámi ta Lítačka mluvila jako dobrá kámoška ve všech možných situacích.

z_dediny
1120 příspěvků 14.8.19 10:39

@Paris1789 Když mi tchyně asi rok po svatbě nabídla tykání, bylo to pozdě. Po těch pěti letech už jsem nedokázala na tykání přejít. Vykám jí doposud. Takže s partnery své dcery jsem si potykala včas. Vzhledem k tomu, že bydlí dost daleko, nehrozilo, že po jejich rozchodu se s nimi ještě setkám a budu toho litovat.

Pýthia
310 příspěvků 14.8.19 10:43

Mně se zase jednou stalo, že jsem se někde ve společnosti potkala s maminkou mého ex, tykaly jsme si, ale bohužel, byla s ní i nová přítelkyně jejího syna a s tou si vykala, bylo to trochu divné a pro tu holčinu asi i dost nepříjemné.

z_dediny
1120 příspěvků 14.8.19 10:45

@bao-baba U těchto reklam a u reklam, kde se mluví obecnou češtinou a žargonem, předpokládám, že daný produkt není určen pro mě. Pokud to jde, vyhnu se mu. Netvrdím, že jsem proti reklamám imunní, ale některé mě od koupi produktu odradily. Už léta třeba nekupuji výrobky z Opavie, i když mi některé chutnaly. A našlo by se toho víc.

Judy24
1246 příspěvků 14.8.19 13:27

Ještě teda jedna poznámka trochu jiným směrem, protože mě to teď trochu naštvalo - proč mě v asistenčním chatu mé banky oslovují křestním jménem? Vykají mi, samozřejmě, ale oslovují mě - Dobrý den, Jano. Docela bych očekávala, že pro ně budu paní Nováková.

Paris1789
5354 příspěvků 14.8.19 13:36

@Judy24 řekla bych, že je to převládající a ustálený způsob komunikace, odpovídající platformě. Je to méně formální, než dopis, ale k tykání si už netroufli.
Za mě je to v pořádku.
Ještě mne napadlo, že tohle oslovování je bezpečnější, protože oni nemusejí ze jména vědět, jakého pohlaví jste. U písemné korespondence se data vytahují z databází a tam je pohlaví většinou uvedeno, kdežto tady to není. A pak si k tomu připočtěte různé translidi a tak.

Gorilka
1369 příspěvků 14.8.19 13:44

@Judy24 Když už tak… „Dobrý den, paní Jano“

Vykání spojené s příjmení je jen místní zvyklost.

Judy24
1246 příspěvků 14.8.19 14:06
@Gorilka píše:
@Judy24 Když už tak… „Dobrý den, paní Jano“Vykání spojené s příjmení je jen místní zvyklost.

Fakt?! :O To je pro mě úplná novinka.
Ale dobře teda, děkuji vám i @Paris1789 za objasnění. Já jsem v tomhle nějaká konzervativní. : )

Vinca_minor
2368 příspěvků 14.8.19 14:57
@Gorilka píše:
Když už tak… „Dobrý den, paní Jano“

Když jsem kdysi pracovala v marketu na pokladně, tak jsme volaly „prosím paní Lenku na pokladnu“ a „prosím slečnu Martinu na pokladnu“. Pak nám to šéfová zatrhla, že to je jak v bordelu :)

Matmys
2595 příspěvků 14.8.19 19:10

@Judy24 Hele, díky bohu za paní Janu.
V nějaké progresivní bance by vám mohl přiletět e-mail „Čusík, Jani, jak ti dupou králíci?“

bao-baba
1565 příspěvků 14.8.19 22:50

@Judy24… a samotný název Lítačka mi způsobuje osypky. Je to průkaz vydaný organizací patřící městu, myslím, že tam hovorový název nepatří, notabene není to pražština. Už se těším, jak mi vydají novou Vopčanku.

Judy24
1246 příspěvků 15.8.19 09:12
@Matmys píše:
@Judy24 Hele, díky bohu za paní Janu.
V nějaké progresivní bance by vám mohl přiletět e-mail „Čusík, Jani, jak ti dupou králíci?“

Jenom Jana to byla, bez paní (to bychom se tady jinak dostali ještě do debaty o paních a slečnách, ale nechám si to na jindy). Ale jinak to byla Česká spořitelna, na té toho (někdy naštěstí) mnoho progresivního není. :)

xSx
1025 příspěvků 15.8.19 10:12

@Judy24 @bao-baba omg, Lítačku a ten příšerný web, kdy na mě má kámoška Lítačka mluví, bych normálně zakázala, uplně je mi z toho blivno. Mimochodem děsný jazyk je důvod, proč odmítám chodit do Bejzmentu, kde mají menu napsané v takovém paskvilu, že to prostě nemůžu vidět :D

Matmys
2595 příspěvků 16.8.19 15:50

@xSx Vám by se asi taky nelíbily Opráski…
(já z nich dostávám vyrážku).

Temperance
3044 příspěvků 16.8.19 16:51

@xSx To slovo na L zásadně nepoužívám, má v mém chápání zcela jiný význam. (Když už není zbytí, uchyluji se k označení, které jsem potkala poté, co ji paní Adriana vymyslela: Krndačka.)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.19 18:40

@Temperance to mi nepřijde o nic lepší. Naštěstí se mě L netýká. U nás se říká úplně obyčejně prukazka na městskou. Věřím že se někde hovorově litacka používá, ale proč z toho dělat oficiální název, a ještě na místě kde to původ nemá? Prostě trapas.

Sheba
392 příspěvků 16.8.19 20:03

@vlm Obvykle se tomu v Praze říkalo tramvajenka, lítačku jsem poprvé slyšela až od Krnáčový.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.19 20:33

@Sheba je to jako by teď najednou měl být oficiální název šalinkarta a v Brně Tramvajenka

Temperance
3044 příspěvků 17.8.19 01:11

@Sheba Tak já jsem to slovo na L poprvé slyšela od jedné mimopražské návštěvy, ale už si fakt nevzpomínám, odkud ta osoba byla. U nás doma se vždycky jezdilo na tramvajenku, a to i autobusem a metrem (pro šťouraly).

Stránka:  « Předchozí 1 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek