Pokec

Fotoalbum tématu (98) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
874 příspěvků 17.8.19 09:52

@Temperance tak já jsem náplava v Praze, u nás se lítačka říkalo normálně průkazkám na bus, takže mě to vůbec nevyvedlo z konceptu, myslím ten samotný název. Ale viděla jsem, jak Pražané zuřili :)

Judy24
1149 příspěvků 18.8.19 07:52

Mně se líbilo, jak Krnáčová říkala, že to nemůže být tramvajenka (kterou taky považuju za nejrozšířenější pojmenování), protože to nebude jen na tramvaj. Jako kdyby se s Lítačkou dalo lítat.

mimi
251 příspěvků 18.8.19 08:41

@Judy24 pani Krnacova je fakt vtipna, ako povodom Slovenka ma prekvapuje, pretoze na Slovensku, teda aspon v Bratislave sa to ludovo roky rokuce tiez vola elektricenka a tiez teda nie je iba na elektricky. Normalne na stranke dopravneho podniku to tak oficialne mame napisane „kupit elektricenku“ a nikomu to nevadi. :-) :-D

benyka
8513 příspěvků 18.8.19 09:39

@Judy24 Jízdačka. :-) Z bláta do louže. Ale aspoň je to slovo snad zatím neobsazené, zatímco lítačka pro mě je a nejspíš i zůstane lidovým názvem pro vojensku policii.

Paris1789
4779 příspěvků 18.8.19 10:01

Slovo Lítačka je mi lhostejné. Celkově mne uvádí v úžas schopnost tuzemců zaměřit se vždy na ten nejmarginálnější jev a rozpitvat jej na atomy, a to zejména za stavu, kdy na nás vrhají stíny události z děsivé budoucnosti (no vlastně už přítomnosti)

giuliettka
7312 příspěvků 18.8.19 10:16

@Paris1789 Zo slov riaditeľa Oblastní galerie Liberec Jána Randáčka. Jan: Liberci podle mě chybí vize. Cíl, kam by se město mělo ubírat. Jestliže se dnes politici handrkují, jestli v územním plánu bude, nebo nebude koridor pro lanovku na Bedřichov, přijde mi to, s prominutím, trošku stupidní. V Liberci by se měli handrkovat o rychlé vlakové spojení do Prahy a do Berlína. Nebo alespoň do Drážďan nebo do Wroclawi. Vždyť, kristepane, ať si lanovka v územním plánu klidně je. Na její výstavbu stejně nikdo nemá a dlouho nebude mít peníze. Koridor dálnice pod Ještědem existuje už od dob Hitlera. A dodnes nestojí. Můj žitavský pohled na Liberec shrnutý do bodů zní takto: velkoměsto, nevyužitý potenciál, žabomyší války.
On žije v Žitave, kúpil si tam dom a do práce dochádza do Liberce. Fakt musíš získať odstup a pozrieť sa na akýkoľvek problém z nadhľadu, aby si si uvedomila, že problém je niekde inde, ako v tom o čom sa hlasno kričí. Ale nesúhlasím s tebou, že je to výhrada, Čechov, robia to tak všetky národy.

profesorka
119 příspěvků 3.9.19 10:31

@Matmys Opráski jsou úžasné. miluje je celá rodina. Docela slušně se z nich dá něco pochopit z dějin, začínají bavit i kluky, kterým nešel dějepis. Ovšem školní čeština by se od nich měla držet daleko.

Temperance
2708 příspěvků 11.10.19 14:20

@giuliettka Dnes se mi o Vás zdálo. Byla jste u mě na návštěvě a bylo to super neformální, jako bychom byly sestry. Domácí oblečení, kecaly jsme o všem možném i nemožném, dělaly si pleťovou masku… Byla u toho i moje maminka (není mezi námi už 4 roky) a vyprávěla Vám zábavné historky o své starší sestře Zuzce (která mezi námi není už deset let).

pavka_l
1205 příspěvků 11.10.19 14:28

@Temperance No tak to asi bude pršet - to říká naše maminka, když se jí zdá o lidech, kteří jsou už mrtví (myslím vaši maminku, nee giuli).

Temperance
2708 příspěvků 11.10.19 14:43

@pavka_l Nevím, mně se sny s maminkou zdají hodně často a na počasí to vliv nemá. Asi že ve mně uvnitř neumřela :-)

giuliettka
7312 příspěvků 11.10.19 19:03

@Temperance Jej ďakujem, je to moc milé.

Stránka:  « Předchozí 1 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek