Politická móda

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
MaeGandal
767 příspěvků 18.6.14 11:46

@Tebah jistě, proto hodně z nich, včetně mě, mají jména v mužském tvaru.

Tebah
4257 příspěvků 18.6.14 11:50

@MaeGandal A o tom se tady bavíme, že aby Vám to české úřady povolily, musíte být cizinka.

MaeGandal
767 příspěvků 18.6.14 11:55

@Tebah nebo zit v cizine, případně mít manžela cizince

Pirek
7060 příspěvků 18.6.14 12:56

@Tebah
Mně právě zaujala ta část s tím jejich výborem pro čistotu islandských křestních jmen - jak jste se rozohnila, že náš stát Vám do pojmenování kafrá, abyste si řekla, že může být i hůř.

Byla jsem celkem šokována, když jsem zjistila, že Emiliana Torrini je také Islanďanka :D

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.14 13:48

@Tebah nemusíte být cizinka ani vdaná za cizince. Stačí jen do formuláře uvést že se chystáte žít v zahraničí. Jedna má dcera to tak udělala, dnes žije a pracuje v zahraničí, ale nikdo po ní žádný doklad o pobytu mimo ČR nechtěl.

Betty J.
2031 příspěvků 18.6.14 13:50

@Tebah: kdo chce, pochopí, pro ostatní polopatě: chtěla jsem jen říci, že byste mohla žít v zemi, ve které Vám do jména moc mluvit nebudou, ale pokud si nebudete sama platit pořádné (a asi i dost drahé) zdravotní pojištění, budete mít v případě potřeby nákladné léčby poněkud po píďalkách. Samozřejmě, že legislativní normy týkající se se matrik a zdravotního pojištění spolu nijak přímo nesouvisejí, jen prostě žijeme ve státě, kde obě platí (a zdravotním pojišťovnám a zaměstnavatelům se ta druhá asi taky moc nelíbí).
Na Váš argument, že musíte být cizinka, abyste dosáhla na nepřechýlené příjmení, připomínám, že písmeno d) § 69 Zákona o matrikách je stále platné. A jiná národnost než česká nijak neznamená, že osoba, jež se k této hlásí, nesmí být občanem České republiky.
Doporučila bych také všem, kdož bojují za svou identitu vyjádřenou jménem tu známou pasáž z Romea a Julie, kde se mluví o růži.

Tebah
4257 příspěvků 18.6.14 14:28

@Betty J. Nezlobte se, ale argumenty typu „všude je něco a buďme rádi, že u nás to není tak špatné“ neberu. Zvlášť na MP, kde se šmahem kritizuje kde co, je tento přístup poněkud nesmyslný - protože vždycky se najde nějaký ještě pekelnější model.

Betty J.
2031 příspěvků 18.6.14 14:30

@Tebah: nechci být osobní, ale Mistra Yodu si důvtipnějšího pamatuji.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 18.6.14 14:39

@Betty J. je to marný, je to marný, je to marný:-)

Tebah
4257 příspěvků 18.6.14 14:40

@Betty J. Navrhuji ukončení diskuze, protože se spolu míjíme a nikam to nevede, akorát tady jedeme docela solidní OT :-)

Betty J.
2031 příspěvků 18.6.14 14:49

@Tebah: ano, myslím, že to je docela rozumný návrh.

surrik
2516 příspěvků 24.6.14 06:56

Nevím zda to tu už nebylo, snad je to jen fotomontáž :) jinak nevím jestli v tom obleku nenechal ramínko…

Isca
960 příspěvků 24.6.14 07:32

@surrik To mi nedělejte, to už tu jednou bylo, a posléze to Lola velmi nádherně okomentovala :-)

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.14 17:50

No není to politička, nicméně s politikou to souvisí. Při tom oblečení p. Pošvářové mě napadlo, jak asi někdy musí někteří lidé trpět ve firemním dresscodu a co se asi skrývá na kůži pod mnohými kostýmky a obleky:)
https://www.google.cz/url?…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek