Polský Těšín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Larrisa
80 příspěvků 6.1.14 15:31
Polský Těšín

Milé pekelnice:)
Chtěla bych se zeptat na něco k nákupům v Polském Těšíně. Vím, že tam existuje velká a malá burza. Vždy jsem si myslela, že velká burza je ta hned za hranicemi za mostem u řeky, ale prý je velká někde v centru města. Navíc jsem tam byla zvyklá jezdit jen v soboty, ale prý bývá otevřeno i jiné dny. Můžete mi tedy prosím poradit, jak to vlastně je?

Reakce:
strashidlo
47 příspěvků 6.1.14 16:00

Jojo, za hranicí u řeky je ta malá. Velká je trochu dál, za centrem u Kauflandu. Podle mapy by to měla být ulice Katowicka. Už jsem tam dlooohu nebyla, ale bývalo to v soboty, ta malá myslím i přes týden. :-)

misial
1396 příspěvků 6.1.14 16:35

Tržnice u řeky je snad každý den, i když z nějakého důvodu mám zafixovanou středu a sobotu - možná mají déle? Každopádně balí běžně kolem druhé odpoledne.

K té větší radši nastudujte mapu, zvlášť kdybyste šla pěšky, dalo by se slušně zamotat v několika uličkách. Pokud pojedete autem, je to jednoduché, opravdu je minimálně jeden ze vchodů skoro hned vedle Kauflandu (mezi nimi je most vedoucí od velkého kruhového objezdu).

Lolula
88 příspěvků 6.1.14 19:21

Co chce mladá pekelnice nakupovat na burze v Těšíně? Jezdím do Polska několikrát do měsíce, ale tato burza je pro mě záhadou. Je tam povětšinou ošklivé spodní prádlo, halenky pro babičku, papuče, koberečky do koupelny, sladkosti, salámy a polyesterové saka.

Těšín ale určitě stojí za návštěvu. Pro nákupy bych doporučila spíše uličky malými obchůdky, které jsou v uličkách kolem náměstí.

Tohle je jeden z mých oblíbených http://www.quiosque.pl/#…

Larrisa
80 příspěvků 6.1.14 19:26

Děkuji za rady. No ta burza za mostem je plná i pěkných věcí. Například krásných kvalitních kožených kozaček, vlněných kabátů a dokonce i malým procentem jednoduchých plesových šatů. Na ty plesové šaty se tam chystám a slibuji, že nebudu kupovat nic pekelného. Šlehačce a flitrům jsem se vyhýbala už v tanečních:)
Potřebovala jsem jen vyřešit věčnou záhadu (pro mne) rozdíl velká versus malá burza.

Příspěvek upraven 06.01.14 v 19:27

Lolula
88 příspěvků 6.1.14 19:27

@Larrisa
Je pravda, že zrovna tohle jsem tam asi nikdy nehledala. Možná chyba :) Tak ať dobře pořídíte

Larrisa
80 příspěvků 6.1.14 19:29

Děkuji :) Ona je lemovaná takovými „kamennými“ obchůdky, tak většinou se to nachází v nich. Je pravda, že se člověk musí probrat kýčem, ale pak to stojí za to.

misial
1396 příspěvků 6.1.14 19:32

Jak říká @Larrisa, dájí se tam najít i pěkné věci - já měla spíše problém s cenami, za hezké, ale obyčejné krátké šaty chtěli skoro všude 1200, když jsem tam byla naposledy. Věřím ale, že tam půjde najít i něco rozumného. Ale mají tam třeba slušný výběr barevných kožených (?) rukaviček, kožené boty se taky dají najít pěkné a za dobrou cenu. A hned vedle jsou tři secondhandy, každý v jednom patře, občas se v nich dá něco najít.

Lolula
88 příspěvků 6.1.14 19:35

@misial Myslíte Biga? Ten mám ráda. Jsou tam i nějaké jiné? Velké

misial
1396 příspěvků 6.1.14 19:37

@Lolula Ten je vedle velkého trhu. Vedle malého - toho u řeky - jsou jiné. Kdybyste stála před tržnicí s řekou za zády, vlevo na konci je malé parkoviště a hned za ním dům, před kterým prodává jeden pán květiny, tak tam. V každém patře je jiný i s trochu jiným systémem prodeje, ten nejvýš je na váhu.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek