Popelka - malá postava, malé nožky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blaninek
32 příspěvků 20.7.17 10:57
Popelka - malá postava, malé nožky

Asi nebudu jediná na světě, ale mám problém se sháněním oblečení. Měřím 150 cm, prsa trochu větší než se vlezou do dětských velikostí a botičky pro panenky vel. 34.
Trička nebo halenky řeším vel. 34, kalhoty nejvíc dětské nebo švadlena zkrátí, šaty jsou pro mě úplný horor, všechno dlouhé, boty 34/35 jsou peklo, zejména společenské a na podpatku. Bez zapínání kolem kotníku nebo pásku přes nárt většinou boty ztrácím :)
Milé popelky, kde nakupujete oblečení a obuv pro malou postavu?

Reakce:
Evženie
201 příspěvků 21.7.17 01:59

Třeba v Orsay jsem řešila přesně opačný problém, byť mám 168 cm a jsem tedy postavy střední až menší. Všechno bylo jako sražené, krátké živůtky, krátké sukně. Měli právě i velikost 34, ale byla ještě o něco menší. Zato Gerry Weber je naopak značka, kde se automaticky musí alespoň jedna velikost odečíst, protože se svou dnešní 38 až 40 stále obléknu jedny šaty s visačkou 34 (ok, hodně vydechuju). Musí se ale uznat, že i tam mají i malé velikosti.

Blaninek
32 příspěvků 27.7.17 11:05

Včera jsem našla paní co mi ušije na míru retro šaty, tak už se těším :) Jinak já chodím do HM a Terranovy, v HM kolikrat kalhoty seženu v dětském, v Terranově si je musím o 12 cm zkracovat a občas nesedí v pase…spíš ty šaty jsou problém, ty jsou mi dlouhé a spousta z nich nejde zkrátit, ztratily by své kouzlo a dětské jsou vesměs všechny ke krku a to já zas ráda trochu výstřih :)

L0nette
1 příspěvek 22.8.17 16:21

Jsem vysoká, ale ráda nakupuji na Asosu, kde mají sekci Petite http://www.asos.com/…/petite/cat/?… pro slečny menší než 160 cm. Doprava je zdarma a mají i předplacené vrácení - člověka tedy vyzkoušení nic nestojí. Při nákupu doporučuju změnit měnu z EUR na GBP, oblečení je potom levnější :-)

rineke
160 příspěvků 22.8.17 18:25

Já měřím 159 cm a mám něco přes 40 kg.

Nakupuju nejraději v Mohitu (šaty a svetry - vel. XXS nebo 32) a na ZOOTu (šaty, trička). Na kalhoty chodím výhradně do Bershky.

Někdy se stavím v dětském H&M, ale ten sortiment v kamenných prodejnách je oproti e-shopu dost omezený, a většinou mají zrovna to, co se mi nelíbí. Ale mám od nich kočičkovou košili a pár super teplých svetrů, to zase jo.

Občas okukuju dětský Lindex (e-shop), ale prodejny mám z ruky a všechno rychle mizí. Vybrala bych si tam, ale vždycky je to „s křížkem po funuse“.

Pro mě jsou největší problém podprsenky (velikost 60E), halenky a saka. Dětské halenky/trička jsou plné infantilních potisků a dospělé jsou mi velké. Navíc ty materiály… Ach jo.

Co se šatů na ZOOTu týče, takové ty „obyčejné“ mi dobře sedí od Dorothy Perkins (mají i petite) a úplně nejlepší (= střihově na mou postavu) se mi zatím zdály Haily's, kupodivu mi dobře sedí i v podpaží (je to tam ale 50:50, co se týče materiálů). Celkem mi sedí i Closet a Dolly&Dotty, ale u nich už si musím nechávat zkracovat „ramínka“ (i ta široká).
Na ZOOTu mají i některé petite značky, ale to jsem zatím nezkoušela. Láká mě Little Mistress a Miss Selfridge (Petites), ale to zase někdy v budoucnu. Zrovna teď od nich ani nic zajímavého nemají, jak vidím.

Boží je to Mohito, vychytávám ve slevách zbylé 32, a v práci se za mnou chlapi otáčejí. :-) Jejich střihy mi sluší asi nejvíc (líbí se mi i vzory a materiály); oproti tomu Reserved (sesterská firma) mi vůbec nesedí.

Slavnostnější šaty mám z Pietra Filipi, EL (u Vagonu na Národní třídě - z části mi to připadá pekelné, ale taky jsem tam našla hezké šaty) a Poshme (Dolly&Dotty - už je má i ZOOT).

S botami neporadím, neb mám dle typu bot vel. 39-40. Za poslední dobu jsem si koupila dvoje boty značky Graceland (Deichmann), a jsou pohodlné. Jejich baleríny jsou jediné, co mi nepadají z nohy (a mají alespoň nějakou podrážku - mám je v černé ). Dost jsem ale zanevřela na Baťu - všechny boty od nich se mi za tři měsíce až půl roku rozpadly.

Blaninek
32 příspěvků 28.8.17 10:06

@rineke Díky za tipy :) Mohito jsem ještě nezkusila, budu si muset udělat výlet do centra :) boty se mi teď daří sehnat v CCC, ale musím jich vyzkoušet spoustu než trefím nějaké, které mi nepadají z nohy nebo nejsou široké. Přesto, že třeba vyzkouším 10 párů od jedné značky, tak sedí jen jedny.

Blaninek
32 příspěvků 28.8.17 10:08

@L0nette Díky, Asos už jsem vyzkoušela, mají to dobře ošetřené, že ukazují jakou velikost si kupují ostatní. Objednala jsem si 4 šaty a troje byly v pohodě, jedny byly bohužel velké. Občas mě trápí, že mi chybí 5 cm v ramenou, aby padly, tak jak mají :)

JarkaOk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.17 11:38

Ráda nakupuji v Tally weil, tam mají oblečení i pro menší slečny:)

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek