Poraďte, co se striemi...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
EJK
270 příspěvků 17.12.13 20:19
@Zebra33 píše:
Uprimne, myslim, ze pokud mate dispozice, muzete se treba na hlavu stavet a strie stejne mit budete. Mam strie na bocich ani nevim odkdy, ale predpokladam, ze se mi vytvorily v puberte. A to jsem prosim vzdycky byla stihla, a merim metr sedesat, takze jsem se nijak dramaticky nezvetsovala ani jednim smerem ;). Ani nechci videt, jak bude s takovymi dispozicemi moje kuze vypadat po tehotenstvi. Jo a na odstraneni pry nezabira nic.

Mne sa strie vytvorili na chrbte v oblasti lopatiek v období prudkého rastu. Sprevádzajú macelý život.

megisek 1
161 příspěvků 17.12.13 20:24

Existuje přípravek na prevenci ale i jako likvidátor stávajících strií. Jmenuje se Elancyl vergetures, ale osobní zkušenosti s ním nemám, nicméně recenze má slušné.

Nicola Six
195 příspěvků 17.12.13 20:36

Ja jsem se v tehotenstvi mazala na stridacku olejem na strie Weleda, arganovym olejem a obycejnym kuchynskym panenskym olivovym olejem (co bylo zrovna po ruce). Pribrala jsem 13 kg a jsem bez strii. Nevim zda to mam pricitat mazani ci genetice (myslim, ze to druhe je pravdepodobnejsi). Moje telo vypada jako bych ani nerodila. Zato vlasy dostaly zabrat, vypadavaly mi po porodu po hrstich a ted, skoro po roce, jsou stale v mizernem stavu. Stalo se vam to nekomu? A spravilo se to? Jsem z toho dost nestastna.

Akitaken
4960 příspěvků 17.12.13 20:50
@Nicola Six píše:
Zato vlasy dostaly zabrat, vypadavaly mi po porodu po hrstich a ted, skoro po roce, jsou stale v mizernem stavu. Stalo se vam to nekomu? A spravilo se to? Jsem z toho dost nestastna.

Můžu to komentovat jenom teoreticky, děti nemám, ale někde jsem četla, že během těhotenství se vypadávání vlasů zastaví a po porodu se zase spustí (proto ty chumáče - je to normální). Spravit by se to mělo, souvisí to s hormonama…

Nicola Six
195 příspěvků 17.12.13 21:01

@Akitaken Jo, to sedi, v tehotenstvi mi nepadaly vlasy skoro vubec, ani tesne po porodu. Rozjelo se to az asi za 4 mesice po.

Akitaken
4960 příspěvků 17.12.13 21:02
@Nicola Six píše:
@Akitaken Jo, to sedi, v tehotenstvi mi nepadaly vlasy skoro vubec, ani tesne po porodu. Rozjelo se to az asi za 4 mesice po.

Mělo by se to časem srovnat. Ale kdybyste potřebovala ujištění, pro klid v duši bych to zkonzultovala s doktorem.

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.13 21:16
@Nicola Six píše:
@Akitaken Jo, to sedi, v tehotenstvi mi nepadaly vlasy skoro vubec, ani tesne po porodu. Rozjelo se to az asi za 4 mesice po.

Přesně tak je to u mě! Prý se to má časem zlepšit a vlasy začnou znovu růst. Už se mi o tom i zdá, měla jsem hrůzyplný sen, že mám navrchu hlavy plešku.

@Lamicka píše:
@Zebra33 Pouzivala jsem Elasti Q Original. Az to bude aktualni, tak to chce hodne mazat i po porodu, kdyz se bricho stahuje.

Taky jsem ho používala. A mám je, ale jen trochu. Je ale fakt, že po porodu jsem se nemazala, byla jsem dost zničená :).

evelene.mart
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.13 21:38

S tím už nic nenaděláš. Ani krémy nepomůžou.

z_dediny
1118 příspěvků 17.12.13 23:10

@Nicola Six Osm měsíců po narození dcery mi vypadala skoro polovina vlasů. Za půl roku už jsem jich měla stejně jako dříve. Bohudík to bylo v zimě a mohla jsem ven nosit čepici. Zajděte si raději k lékaři nebo do nějakého kadeřnictví, kde dělají vlasovou diagnostiku, ať jste klidnější.

Charlie91
42 příspěvků 18.12.13 22:01

Strie mám na bocích už od doby, co mi bylo náct a rychle jsem se vytáhla do výšky i do křivek. Tehdy jsem se jimi dost zaobírala a pořád jsem si kůži masírovala a mazala nějakými krémy, ale k ničemu to nevedlo. Po čase jsem na ně zapomněla a teď už si ani neuvědomuji, že nějaké mám. Nejlepší je prostě je neřešit.

Rambí
10 příspěvků 19.12.13 14:09

Pokud má člověk ke striím dispozice, tak s tím nic nezmůže. Ty zázračné krémy, díky kterým by se neměly vytvořit, „pomáhají“ pouze ženám, které ke striím dispozice nemají a to tím způsobem, že by je neměly ani bez krému. Úplně stejně by zabral i slepičí trus ;) Je to jen výnosný kšeft.
Co se týče již vzniklých strií, tak krém je absolutní nesmysl. Krémem nejde zničit jizvy. Pravděpodobně by se mělo dát něco udělat laserem, ale zkušenosti s tím nemám, recenze jsem také nikde nečetla, ale osobně bych do toho šla pouze v případě, že by mě přítomnost strií opravdu hodně psychicky deptala.
Já mám od mládí strie na prsou a nedávno se mi vytvořily ze cvičení na zadku. Tak nějak ke mně patří a neřeším je. Samozřejmě bych byla raději, kdybych je neměla, ale co zmůžu. Jen bych se zbytečně trápila ;)

Diankenstein
1895 příspěvků 19.12.13 17:24
@Lamicka píše:
@Zebra33 Pouzivala jsem Elasti Q Original. Az to bude aktualni, tak to chce hodne mazat i po porodu, kdyz se bricho stahuje.

Znamená to, že strie se vytvoří i při hubnutí? Vždycky jsem myslela, že je to tím, jak kůže praská, když člověk roste/kyne?

mkoll
148 příspěvků 19.12.13 18:09

Ja vrele doporucuju olivovy olej, namazat na mokrou pokozku. Mazala jsem se takto cele tehotenstvi a nemam ani jedinou, a to jsem mela porany buben. Z puberty mam strie na bocich i vnitrnich stehnech, dispozice pro ne tedy mam, takze za me: olivac je jednicka!

K odstranovani: v zahranici docela frci peeling nejakymi krystaly, ta kuze kolem strii by se mela jakoby obrousit a tim se cela pokozka vyhladi. Jestli to funguje, to nevim, ja ty stare strie neresim (stejne uz nejsou skoro videt).

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.13 18:11

@Diankenstein Rekly mi to sestry v porodnici, tak jsem radeji mazala a posilam dal :). Stejne mi pripravek zbyl, pekne vonel, tak jsem ho dodelala. Vystacil mi jeste na 3 tydny.

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.12.13 18:24

@Diankenstein
určitě i při hubnutí. já je jako tlustá neměla a poprvé jsem si jich všimla, až jsem zhubla deset kilo.

Pavlena
841 příspěvků 19.12.13 20:45

Strie jsou, dle mého, záležitost genetiky. V těhotenství jsem trpěla řádnou panikou a mazala se předrahými olejíčky asi 3× denně a strije se mi opravdu neudělaly.
Poté, co jsem si uvědomila, že žádnou striji nemá ani moje máma, ani babička, přičemž obě mají ke kosmetice mnohem rezervovanější přístup (tj.dala bych ruku do ohně, že mazáním břicha opravdu neztrácely čas a peníze), pochopila jsem, že olejíčky byly dobré jen pro můj pocit.

Motyka
329 příspěvků 21.12.13 13:23

Je to jen o kůži. Prsa mám jedničky a taky na nich mám pár strií. Boky a zadek mám jak zebra už z předpubertálního období. A teď i když jsem třeba jeden čas nabrala a zase shodila 10 kg, nikde ani jeden novej proužek. Stejně jako ostatní jizvy to asi tak úplně odstranit nepujde.

Diankenstein
1895 příspěvků 21.12.13 19:26

@Jiná Realita A byly čerstvé? Protože strie bývají často (víc) vidět až po zhubnutí - tam kde jsou, se kůže nedokáže zcvrknout zpět. Jako mazat je dobré vždycky, to souhlasím!:)

allinka
92 příspěvků 23.12.13 10:42

Mně se objevily v těhotenství i přes to, že jsem břicho mazala poctivě min. 1× denně krémem proti striím (Enja). Nejdřív to vypadalo to nadějně, ale během posledních dvou měsíců už se to břicho asi natáhlo moc :(

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.1.14 23:42

Právě jsem přišla o iluzi, že slavné ženy strie nemají.

má je katie holmes, halle berry…

Bezzinka
8 příspěvků 7.1.14 14:05

Doporučuji olej z drogerie Bi oil. Sice balení na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale účinkuje bezvadně. Mám strie po rychlém ztloustnutí, mažu se tři měsíce a už po nějakých dvou týdnech ty nejmenší světlaly a utupovaly. Nejsem si jistá, zda zmizí zcela, ale rozhodně jsou méně vididitelné a kůra má probíhat minimálně půl roku, takže uvidíme. A navíc ten olej božsky voní a lze ho použít i na pigmentové skvrny a flíčky, což teď tesuje mám mamka.

Esmee
4418 příspěvků 7.1.14 21:43

Mně se asi ve 13 letech udělaly šílené strie na prsou, úplně nachově fialové, v menším rozsahu i na stehnech. Ve 13 jsem taky neměla tušení, že něco jako strie existuje, ale v lékárně jsem tehdy na ty opravdu hluboké fialové strie koupila nějaký speciální gel na strie a dost po něm vybledly a trochu zploštěly, bohužel už si nepamatuju, jak se jmenoval. Teď už jsou strie úplně vybledlé, ve stejné barvě jako pokožka, jen zůstaly „jizvy“.

Jordaan
9322 příspěvků 8.1.14 00:34

@Zebra33
Mam dojem, ze genetika a dedicnost sice hraji urcitou (velkou) roli, ale protoze moje mama, ktera se v tehotenstvi nicim nemazala, strie na brise ma a ja, ktera se mazala poctive rano i vecer, je nemam, tak je mozne, ze se to trochu ovlivnit da. Vrele doporucuju vyrobky firmy Hipp - Body butter a olej pro tehotne. Oboji ma prijemnou vuni i konzistenci a je cenove prijatelne. To s tou cenou je argument, protoze jsem tim nijak nesetrila a spotrebovala tech vyrobku opravdu dost. Vyborne je taky masirovat se po sprse takovym tim masaznim kartacem (napr. z DM) - ne jen bricho, ale cele telo. Je to prijemne a prokrvuje to pokozku, coz ma urcite taky vliv na vznik/nevznik strii.

aailyyn
809 příspěvků 8.1.14 10:38

@Jordaan

Ale taky nejste půl napůl přesný mix svých rodičů. Že maminka má a vy nemáte, pořád nic neznamená.

Ness
84 příspěvků 8.1.14 12:55

Hlásím se do klubu dospívajících (tady by se mohla fakt začít dělat nějaká osvěta, tohle tehdá ani v jednom přiblblým Bravíčku nebylo a jak by mi to pomohlo o striích vědět!), potom, co se moje tělo hormonálně probralo a já za dva roky nabrala dvacet kilo, mám strií doslova plnou prdel s přídavkem boky taky. Co tady nepadlo a co jsem empiricky ověřila - se striema se dá něco dělat, když jsou „čerstvé“, t. červené, jak časem zrůžoví, už méně, a s bílýma už se toho moc nezmůže. Takhle se mi docela povedlo zachránit prsa, strie se mi tam udělaly taky, ovšem páč mi začaly růst prsa později než zadek, už jsem tyhle strie od okamžiku vzniku hned mazala a fakt to pomohlo, běžným pohledem nejsou vidět vůbec a i když se kouknu zblízka, mám problém je najít (byl to nějaký krém na prsa od Avonu, bylo tam, že i proti striiím, jako že zmenšuje jejich viditelnost).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek