Poraďte, co se striemi...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Emerald77
1215 příspěvků 8.1.14 13:52

Zdravím a připojuji pár zkušeností se striemi.

1. Když už je jednou máte, nezbavíte se jich. Jen nebudou postupem času tak viditelné.
2. Je jedno, jestli jste tlustá nebo štíhlá, záleží na dispozicích.
3. To samé platí i u těhotenství - pokud ke striím máte dispozice, můžete se mazat jak šílená a stejně se objeví. Jiná se mazat nebude a strie překvapivě taky mít nebude.
4. Strie mají i chlapi. Kamarád si jich dost „vyrobil“ v posilovně - hlavně na zádech… dokonce krvácely. Jak nabral hodně svalové hmoty, kůže prostě nevydržela.

A teď něco o mých striích. Nejvíc jich mám na prsou. Vyrostla moc rychle a já je před nějakými 23ti lety moc nesledovala. Na bocích mám asi tak tři nenápadné z každé strany. Holt taky pozůstatek dospívání. Podotýkám, že jsem bývala hodně štíhlá, ale ne vyloženě hubená. Na břiše po dvou těhotenství a váhových přírůstcích 20 - 25 kg!!! ani jednu. Pravda, mazala jsem se ( ale ničím speciálním ). A teď se v tom vyznejte!

Je to jak s celulitidou - někdo ji holt má, ať sportuje a je štíhlý, a někdo ne. Prostě se s tím musíme smířit..

skylor
166 příspěvků 8.1.14 14:21

Jednou jsem četla rozhovor s nějakou odbornicí z lékařského prostředí, která mluvila o tvorbě strií v těhotentsví a jejich prevenci. Říkala, že mazání není až tak důležité jako příprava kůže na to, že se bude zvětšovat. Tu přípravu bych laicky popsala tak, že při mazání má člověk kůži jakoby proštípávat a lehce natahovat, ideálně jednou denně, když se člověk maže po sprše.
Chtěla jsem tu dát odkaz, ale asi nejsem schopná dát do Googlu vhodná klíčová slova a vyjíždí mi jen samý balast. Samospasitelné to asi nebude, ale zní to celkem logicky.

Jordaan
9340 příspěvků 8.1.14 14:37

@aailyyn
ja tedy, s dovolenim, jsem presny mix svych rodicu :-D

Jordaan
9340 příspěvků 8.1.14 14:38

@skylor

to je to kartacovani, o kterem jsem psala. Efekt to ma stejny. Pisou to vzdycky i u tech tehotenskych kremu a oleju na obalu nebo v „navodu“.

skylor
166 příspěvků 8.1.14 14:51
@Jordaan píše:
@skylorto je to kartacovani, o kterem jsem psala. Efekt to ma stejny. Pisou to vzdycky i u tech tehotenskych kremu a oleju na obalu nebo v „navodu“.

Toto je trochu jiný princip (ruční masáž), ale efekt to bude mít stejný. Když ale člověk je tak líný toto dělat:-/

kinderova
34 příspěvků 17.7.14 11:39

A neexistuje nějaký zákrok na plastice? To by bylo asi nejrychlejší a neúčinější..

Sonule10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.14 15:27

Mě by třeba zajímalo, kde se mi vzaly strie na kolenou… Jsem pořád stejně hubená a tak to celkem nechápu. Kdyby někdo věděl nebo měl stejný problém, napište mi.. Mám pocit, že jsem exot, protože v mém okolí to nikdo nikdy neviděl :D

talitiainen
88 příspěvků 23.7.14 15:42

@Sonule10 jestli je máte světlé skoro neviditelné, tak nejspíš z puberty. Prostě jste rychle vyrostla. Mám to samé na lýtkách těsně pod kolenem. Jestli jsou čerstvé fialové, tak můžou být i z otoků nohou. Ale to si nejsem 100% jistá.

sagiti
362 příspěvků 23.7.14 15:58
@Jiná Realita píše:
Já jsem vždycky přemýšlela, jak to dělají ty různé modelky a herečky, že jsou 3× těhotné a strie žádná. taky znám moc žen, které i přes poctivou snahu po porodu stejně strie mají.

Taky třikrát těhotná a žádné strie a děti donošené, přirozeně porozené. Velmi doporučuji olej Sypsi v ceně kolem 15,– od české firmy Alpa. A to jsem jednom těhotenství přibrala 17 kilo.Ale během života jsem se taky nějaké strii na prsou nevyhnula. V životní krizi při depresích jsem hodně přibrala a bohužel nemyslela na doporučované mazání. Na již vzniklé strie je dobrý ricinový olej. Osobně vyzkoušené.

wendulinaa
44 příspěvků 5.5.15 02:55

Zdravím, prosím pomoc!!!
udělali se mi strie a nevím co s tím, poradíte mi někdo?
děkuji :)

Hayele
69 příspěvků 14.1.17 16:25

Moje porodni asistentka mi rikala, ze casem mohou zmizet. Typicky to byvaji drobne strie u mladsich zen, ktere po nekolika desitkach let prestanou byt viditelne.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.17 16:45

@Hayele Několik desítek let jsou 2 a více? Optimistické :-)

Jahudka64
41 příspěvků 24.3.17 12:10

Ty jo nemyslím si, že by pomohali nějaké mastičky nebo nějaké takové přípravky. Laiser ten je drahý zase jako blázen :/ myslím si, že to nejlepší je se s tím smířit v dnešní době to má už každý druhý :) není to nic tak hrozného

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek