Postcrossing - znáte někdo?

Fotoalbum tématu (274) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
takvselijak
287 příspěvků 24.09.15 23:01

Tak mně ty prioritní nálepky na poště kdysi nechtěli dát, že to můžou lepit jenom oni. Ale zase mě ubezpečili, že i když je tam nenalepím, tak podle hodnoty to stejně půjde prioritně. A jenom tak na okraj, teoreticky se dá poslat pohled i bez známky a záleží na pošťácích, jestli ho pošlou. Nevím, jestli to je vyzkoušené i z Česka, ale ze Švédska k nám opravdu došel!

budejka
112 příspěvků 25.09.15 09:28

@takvselijak
Posílat něco bez známky jsem nidky nezkoušela. Mám zkušenost z ČR, že když je hodnota známky menší než by měla být, musí to příjemce doplatit, včetně příplatku. Ovšem jestli jak to funguje ze zahraničí, vyzkoušeno nemám.
Když sem šel ten pohled ze Švédska, musel to příjemce doplatit?

takvselijak
287 příspěvků 25.09.15 16:22

@budejka Právě, že do ČR. Ono tam stačí napsat, že jste chudý student a když se nad vámi poštovní úředník ustrne, tak to pošle. Kamarádka to právě zkoušela a opravdu došel, jako kdyby na něm byla známka. Osobně mi to ale přijde hrozně somrácké.

Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.15 16:06

Jak funguje ten direct swap? děkuju..

takvselijak
287 příspěvků 17.10.15 17:08

@Ounz Prostě se s konkrétním člověkem domluvíte, že si navzájem pošlete pohled (direct swap = přímá výměna).

Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.15 17:59

@takvselijak aha, s někým, koho mi vylosovali, nebo se tam brouzdá po profilech a osslovujou se lidi navzájem?

Akitaken
4960 příspěvků 17.10.15 19:09
@Ounz píše:
@takvselijak aha, s někým, koho mi vylosovali, nebo se tam brouzdá po profilech a osslovujou se lidi navzájem?

Spíš se brouzdá po profilech a hledá se, kdo o swap stojí..

Sonetka
116 příspěvků 17.10.15 19:09

@Ounz Losování s tím nemá nic společného. Swapy jsou dobrovolné a musí souhlasit obě strany. Pokud je chcete dělat přes oficiální stránky, tak koukejte na řádek „Interested in direct swaps“ (poslední), buď je tam ano nebo ne. Zaškrtnutí je vždy na daném uživateli. Pokud tam má ano, můžete mu napsat zprávu, že s ním chcete vyměnit a on vám buď odepíše nebo ne. Pak už se jen domluvíte na podrobnostech.
Například se vám bude u někoho v albu líbit jeho odeslaný a budete ho chtít. Podíváte se, zda má odesílatel zájem o swapy. Ano. Napíšete mu zprávu „ahoj, líbí se mi tvůj odeslaný pohled, máš ještě jeden a vyměnil bys ho se mnou, co bys za něj rád (myšleno motiv pohledu)“. Pak vám buď odpoví, že ano nebo že nemá zájem. Další možnost je, že chcete třeba pohled z Chile, nějaký turistický. Najdete uživatele z Chile, který má zájem o swapy a napíšete, že jste z ČR a chtěla by jste nějaký pohled z jeho země. A zase nabídnete pohled na oplátku.

Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.15 19:42

@Akitaken @Sonetka aaha, děkuji

DanielaS
4901 příspěvků 19.11.15 22:52

Vylosovala jsem si DUBAJ! Emiraty! Hahahaaaa! Olé! Ted se budu poradne mezinarodne druzit!

A vona je to nejaka Doležalová… Svet je malej.

(Jmeno bylo zmeneno. Ale je takove echt ceske.)

DanielaS
4901 příspěvků 19.11.15 22:53

A hned nato jedno Svycarsko. 24 kilometru od baraku. To bych tam mohla hodit sama…

Len
490 příspěvků 19.11.15 23:00

@DanielaS
Však ona bude taky koukat, že jí píše Češka! A navíc z Itálie. :D

Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 13:17

Já sem se zasekla..jeden do Číny mi expiroval, Dva mi jdou 25 dní (usa a Německo) a zbytek je samá Indie, Taiwan, Rusko, Belorusko..10 - 13 dní..to si počkám, než někde něco přistane a já bych jim ty pohledy tak ráda poslala :) (to ste mi zas něco ukazaly)

mesneyi
702 příspěvků 02.12.15 16:27

Pol roka som nemala v profile napísané žiadne preferencie. Nabádala som užívateľov, aby mi posielali čokoľvek. A chodili mi samé prijemné pohľadnice.
Potom som si preferencie vypísala a odvtedy samé roztodivnosti mimo môj vkus. Chjo.

Aranel
935 příspěvků 05.12.15 15:00

@Vlaaa Někdy za to nemůže pošta, ale třeba uživatel, který se delší dobu nedostane ke schránce. Mea culpa, pohledy chodí k rodičům, takže registruji třeba se čtrnáctidenním zpožděním.
Včera jsem odeslala pohled pro manželskou dvojici z Pensylvánie - 87 a 96 let. Vybrala jsem vánočního Ladu - a přijde mi hrozně dojemný, že se v něčem takovém společně angažují.

Ustica
69 příspěvků 05.12.15 23:40

@Aranel - těm jsem psala taky :-) S pohledy jim pomáhají vnoučata. Ale také mně potěšilo, že v těchto letech ještě „podnikají“, aktivní stáří prodlužuje život :-)
(P. S. Máte hezký avatar!)

mesneyi
702 příspěvků 07.12.15 10:49

@Ustica To ste mi pripomenula…
Pár mesiacov dozadu som si dala do favorites nejaké švédske pohľadnice s jedlom. Pár dní nato sa mi ozvala nejaká švédska uživateľka, že si všimla, že sa mi páčia jej pohľadnice a že keď mám záujem, tak mi nejaké pošle. Ešte chcela vedieť rok môjho narodenia, pretože mám v profile napísané, že zbieram cudzokrajné mince a že ona má doma možno nejaké z môjho roku narodenia. Samozrejme, že som nemohla nesúhlasiť. O dva týždne mi v schránke pristáli 2 oznámenia o uložení balíka. Vôbec som netušila o čo ide, pretože som čakala max. obálku. No tak v tých dvoch balíkoch boli od tej pani Margarety hromady starých mincí (vrátane etiópskej striebornej z roku 1889!), množstvo iných darčekov a vecí do mojich ostatných zbierok. Na oplátku chcela iba pohľadnicu s Krtkom. Poslala som jej samozrejme aj iné drobnosti s Krtkom.
No a to som práve zistila, že pani má 74, je to umelkyňa a designérka - väčšina z tých pohľadníc, ktoré som si dala do favorites, boli práve jej výtvory, angažuje sa aj v rámci ich malej švédskej obce, s mužom majú web o ich aktivitách. Cestujú, tvoria…Krása.

Aranel
935 příspěvků 07.12.15 11:43

@Ustica Děkuju :-) Jo jo, představuju si, jak to tomu Ladovi bude slušet v té plánované knize pohlednic!
Poslední pohled - z Finska - došel do Čech za 5 dní. Thumbs up, asi ještě není ta pravá předvánoční mánie.

Vlaaa
258 příspěvků 17.12.15 09:17

Já mám na cestě jednu Austrálii už asi 80 dnů, snad dojde, dala jsem si opravdu záležet.
A taky jsem posílala Tanzánii, podle jména echt domorodec, ale v možnosti jazyků byla kromě AJ i čeština a slovenština. Tak jsem ho napsala česky a doufám, že se dozvím, jak se to stalo.
A bežně mám víc doručených než odeslaných, to mě překvapilo.

Vlaaa
258 příspěvků 17.12.15 09:20

@takvselijak To mi ta naše taky tvrdila, ale moc sem jí nevěřila, je to ta stejná, co mi kdysi na začátku namluvila, že se nesmí míchat pismenkové a číslicové známky.

coralline
835 příspěvků 18.12.15 12:00
@takvselijak píše:
Tak mně ty prioritní nálepky na poště kdysi nechtěli dát, že to můžou lepit jenom oni. Ale zase mě ubezpečili, že i když je tam nenalepím, tak podle hodnoty to stejně půjde prioritně. A jenom tak na okraj, teoreticky se dá poslat pohled i bez známky a záleží na pošťácích, jestli ho pošlou. Nevím, jestli to je vyzkoušené i z Česka, ale ze Švédska k nám opravdu došel!

Tak pohled bez známky by měl dojít normálně, akorát příjemce by měl zaplatit pokutu :-D Pokud by se přišlo na to, že některý zaměstnanec doručil pohled bez známky a bez pokuty, měl by průšvih. (mluvím o české poště)

skylor
166 příspěvků 18.12.15 13:33

@mesneyi to je super!!! Nedala byste sem prosím sken nějaké té pohlednice, prosím?

Zina
995 příspěvků 17.01.16 11:12

Před Vánoc jsem v jednom knihkupectví koupila asi tři pohledy z galerie Pastelka a pořád se mi líbí, tak třeba se budou líbit i někomu jinému.

http://www.galeriepastelka.cz/…b_obchod.jpg

Len
490 příspěvků 17.01.16 11:33

@Zina
Na mě je to hrozný kýč, ale jednu pohlednici jsem zakoupila na základě vkusu příjemce (vždycky procházím oblíbené pohledy) a paní byla hrozně nadšená. Jednu jarní pohlednici jsem si koupila i pro sebe, protože se mi líbila. Jednou za čas ji vytáhnu, podívám se na ni a zase ji uklidím. Jako celkem se mi líbí ta atmosféra, ale pořád je to kýč. :D

Stránka:  « Předchozí 1 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek