Postoj v čechách k podpatkům

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Katjinka
177 příspěvků 4.7.13 16:28

Na konci éry témat „Postoj Čechů“ se určitě přihlásí nějaký Slezan či Moravan s typickou větou „ČR není jenom Česko!“

Labuťka
52 příspěvků 4.7.13 16:49

ČR není jenom Česko!

z_dediny
1133 příspěvků 5.7.13 08:17

@Katjinka ČR JE Česko. Česko nejsou jen Čechy. A Čechy nejsou jen Praha. :-)

Ems
1482 příspěvků 5.7.13 08:44

@z_dediny Počkejte, ono v Čechách je něco jiného než Praha? :D:D

666mahu
1490 příspěvků 5.7.13 08:45

Česko je především hnusný výraz. :-)

Labuťka
52 příspěvků 5.7.13 09:43

Na tom se myslím shodneme… Já chtěla jen udělat radost. :D

chinin
2788 příspěvků 5.7.13 10:43

Ze ano? Take ho nemam rada. Nedavno mi kamaradka rekla, ze ten vyraz masove rozsiril V. Zelezny ve svem Volejte redeli (kde kazdy tyden lidem vymyval mozky) hlaskami typu „Cechy, Morava a Slezsko, to je moje Cesko!“. :-/

@666mahu píše: Česko je především hnusný výraz. :-)
Sibyla
2646 příspěvků 5.7.13 10:53
@666mahu píše: Česko je především hnusný výraz. :-)

No, to je pravda, ale když se název během rozpadání řešil, říkali jazykoví vědci, že jediný možný tvar je Česko nebo Čechie, přičemž Čechie se pociťuje jako zastaralá. Angličani říkají normálně Czecho. A Česká republika, to je jak Demokratická republika Kongo, prostě oficiální název, ke kterému člověk nemá vztah. Může vám vlastenecky bušit srdce při Jeszcze Polska niezginiela, nebo Slovensko ty naše, případně Moravo, Moravo, Moravěnko milá, ale kdo se rozslzí po pár panácích při slovech Česká republika? Nějak mi to splývá s těmi našimi státními představiteli.

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 10:58

@Sibyla
Cesko taky nesnasim, stale rikam ze jsem z Ceske republiky, ale z cizincu to nepouziva opravdu nikdo. V horsim pripade reaguji „a tak vy jste z Ceskoslovenska“, ti poucenejsi nas nazyvaji Czechie, Tcheque, Tzsechen (ted to jen tak volne prepisuji jak mi to zni).

666mahu
1490 příspěvků 5.7.13 11:32

@chinin, @Sibyla, ať si kdo chce co chce říká, nemůžu si pomoct, přestože nemám sluch, Česko mě tahá za uši, příčí se mi a nemůžu si zvyknout (přiznávám, že ani nechci :-) ).
Mám to jednodušší, protože jsem Češka z Prahy jako většina rodiny (zbytek z Čech), takže Čechy mi bohatě stačí. Moravané a další si možná zakládají na Česko, protože to znamená celek, ale když o sobě mluví v zahraničí, používají také pouze výraz Čech/Češka. :-)
Podobně jako @Alizon, starší v zahraničí znají nejvíc Československo, ostatní všechno možné.
Asi nejvíc se mi líbí „čeko“ (Checo), to zní dobře.

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 11:50

@666mahu @666mahu
Moje oblibene je Chica checa - tak mi rikal nas ucitel spanelstiny:)
Jinak ja jsem tak nejak rada, kdyz si vubec priblizne zapamatuji odkud jsem, jak to komoli to uz neresim - dlouho jsem byla v praci za Slovinku (neprozretelne jsem jednou pronesla ze byl dedecek Slovak a oni to jeste popletli), potom za Spanelku, ted si me kvuli manzelovi lidi fixuji jako Rumunku.
I jako rodila Brnacka se predstavuji jako Ceska z Ceske republiky, moravanstvi mi zily netrha.

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 11:50

A propos podpatky - nechcete se nekdo vratit k tematu?
Zrovna vcera pri behani po nakupech jsem premyslela proc jsou vsechny boty v obchodech bud:

1. placate
  2. na moc vysokem podpatku (nad 8 cm)
  3. kdyz jsou na prijatelnem podpatku, tak jsou hnusne.

Sehnat neco tak 5 cm na bezne chozeni, co by se mi libilo byl vazne boj. Nakonec jsem skoncila s bezovymi lodickami na cca 7 cm.

chinin
2788 příspěvků 5.7.13 12:05

@Alizon
Tak tedy zpet k podpatkum.

Mam stejnou cerstvou zkusenost. Vcera jsem shanela nude a cerne (zvlast:-)) peep toe lodicky na sirsim podpatku (nebo klinku) 4-6 cm na pohodlne celodenni chozeni, elegantni, ale chic. Nakonec jsem koupila jen ty svetle - pekne, pohodlne, ale cca o dva odstiny tmavsi nez „nude“. A jak jsem za to byla vdecna! ;-)

P. S. Zato jsem si vyhledla asi troje krasne a „backurkove“ balerinky Hoegel, ktere samozrejme vubec nepotrebuji.

666mahu
1490 příspěvků 5.7.13 12:10

@Alizon, chica checa, je roztomilé, kdyby tak českým ženám říkali všude, bylo by to hezké. :-)

Nad výškou/absencí podpatků jsem přestala přemýšlet už dávno (protože bych výrobce musela proklínat :-) ), stačí mi zabývat se sháněním pohodlných bot, ve kterých se dá celý den chodit. Pro mne to znamená do 8,10 cm a často skoro nadlidský úkol, když mají být ještě hezké. Černé lodičky nejsou zas takový problém, ale barevné lodičky nebo pohodlné letní střevíčky (ještě lepší pantoflíčky = bez pásků, co se musí zapínat nebo navlékat kolem nohy), to je kumšt! :-)
Krásných parádních bot na ultravysokých podpatcích, ve kterých se dá vydržet chvíli, tak těch mám dost. :D

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 12:12

@chinin
Taky jsem byla vdecna a to se v Bruselu nakupuje opravdu lepe nez v Brne.
Tam jsem minule (u Bati) pozadavkem kozenych nude lodicek na stredne vysokem podpatku prodavacku vylozene sokovala. Meli jen neco priblizne odpovidajiciho, ale s takovym tim osklive „drevenym“ podpatkem.

yako
3225 příspěvků 5.7.13 12:17

@Alizon také marně sháním boty na běžné nošení, i do města na dlažbu, pěkné, elegantní, ale alespoň trochu pohodlné. Mám už pocit, že chci něco, co neexistuje. Podpatky nosím ráda, bez nich vypadám blbě - nejsem dost velká. Pohybuji se po menších městech a opravdu jsem spíše za fiflenu, ale to je mi jedno.

chinin
2788 příspěvků 5.7.13 12:19

@666mahu
„…pohodlné letní střevíčky (ještě lepší pantoflíčky = bez pásků, co se musí zapínat nebo navlékat kolem nohy), to je kumšt!..“

To uz jsem pred par lety vzdala a preorientovala se na peep toe lodicky. Stale se v obuvich po takovych letnich streviccich divam, ale vlastne by me „sokovalo“, kdybych nejake zahledla. ;-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 5.7.13 12:22
@Alizon píše:
A propos podpatky - nechcete se nekdo vratit k tematu?
Zrovna vcera pri behani po nakupech jsem premyslela proc jsou vsechny boty v obchodech bud:
  1. placate
  2. na moc vysokem podpatku (nad 8 cm)
  3. kdyz jsou na prijatelnem podpatku, tak jsou hnusne.

Sehnat neco tak 5 cm na bezne chozeni, co by se mi libilo byl vazne boj. Nakonec jsem skoncila s bezovymi lodickami na cca 7 cm.

přesně proto skoro podpatky nenosím. protože obchody jsou sice úplně plné bot, ale většina z nich se prostě do města nedá nosit (nemyslím městě s krásnou dlažbou), pokud chci, aby boty vydržely víc, než tak 10 nošení.

bot s cingrlátky, mašličkami, cvočky, vícebarevných, na 15cm jehle apod. je nepřeberně, ale jinak skoro nic. když už to má příčetný tvar, je to semišové nebo lakované :( takže stačí jeden nečekaný déšť a boty jsou v botovém nebíčku.

top topic
967 příspěvků 5.7.13 12:30

@Jiná Realita: kozena lakovka nemuze zmoknout? Nevim, ptam se, mam jedny v merku zrovna.

top topic
967 příspěvků 5.7.13 12:34

@chinin: presne, takove proste neexistujou. Bud hnusny podpatek, nebo nejaka imitace dreva ci ceho, na cele podrazce, takze je to tvrde jak beton, pripadne stelka je barevna, takze kdyz se pak cloveku zpoti nohy, tak pri chuzi to vypada, ze ma spinave paty.

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 12:51

Ja podpatky nosim hodne (jsem spis mensi + mam hodne obleceni ke kteremu se podpatky hodi nebo alespon pro moji osobu hodi - jak bych to vysvetlila - mam hrozne hubene nohy a pokud si vezmu treba pouzdrovou sukni a k tomu baleriny vypada to opravdu divne - sukne, dve hulecky a placky jako Mickey Mouse, takze podpatky musim vylepsovat celkovou siluetu.
Ovsem mam spoustu takovych bot ve kterych se da vydrzet jen urcitou dobu - tedy z prace do prace, nekam rychle zabehnout a konec, takze jsem si ted zadala ukol prestet kupovat ty opravdu vysoke a sehnat neco nositelneho. I kdyz samotna vyska podpatku mnohdy vubec nehraje roli. Dneska mam lodicky na podpatku dost vysokem a jsou jedny z mych nejpohodlnejsich. Roli nehraje ani material/cena/znacka - proste mi ty boty musi celkove sednout ke tvaru mych nohou a hlavne mit pruznou stelku. Je to ovsem ukol opravdu narocny.

Alizon
1235 příspěvků 5.7.13 12:53

@top topic
Kozena lakovka zmoknout urcite muze - lakovek par mam, zmokly uz vice nez jednou a stale ziji.

Zebra33
2038 příspěvků 5.7.13 14:41

Hlasim nedostupnost decentnich, ale chic bot na rozumne vysokem podpatku i v Nemecku. Pritel me donutil se rozloucit s mymi bezovymi lodickami na nizkem klinku od Bati (zamackla jsem slzu, ale na cesty k popelnici se jich nevzdam :)! ) a sehnat za ne nahradu je teda fakt kumst. Bud maji vsude takove ty balerinky-slupicky nebo lodicky na proklate vysokem podpatku nebo na primerenem podpatku, ale tmave a babske. Letni boty do prace to uz je uplne science fiction. Mivam problem i s temi peeptoe, protoze mam uzkou nohu a dlouhy palec, takze pokud maji peeptoes vepredu vetsi diru, temer stojim palci na chodniku :).

chinin
2788 příspěvků 5.7.13 14:55

@Jiná Realita
Kvalitni semisove boty, pokud jsou naimpregnovane, zmoknout mohou. Nerikam, courat se v nich kaluzemi, ale proste preziji „necekany dest“.

P. S. Mne vcera na Starem meste odesly do „botoveho nebicka“ jedny z mych nejoblibenejsich letnich bot.

Jiná Realita
13791 příspěvků 5.7.13 16:01

@top topic
lakovka jo, myslela jsem ten semiš (většinou navíc zrovna moderní béžový, mint apod.) :)

@chinin
nějaký městský déšť snad semiš vydrží, ale moje trasa bahenní nedodělaná zahrada - štěrkoviště s kalužemi místo parkoviště - řízení - práce sestávající mimojiné z přecházení přes prašný špinavý a mastný provoz - město s kočičími hlavami a zrádnými uvolněnými kachlemi - a zase zpátky vydrží v dešti jednou a naposled :(

potřebuju praktické boty. klínky, které nemají semišový nebo lakovaný klín, lodičky s „block“ podpatkem (nelakovaným), baleríny, které místo podrážky nemají šlupičku od jablka…a takové nacházím hrozně málo. přitom mi přijde, že vyrobit boty podle mého přání nemůže být nic nesplnitelného, naopak.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek