Potraviny bez palmového tuku

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Garfie
4456 příspěvků 7.1.16 10:20

@mesneyi Tohle Jsem našla na wikipedii. Mrkněte na „Ekologický dopad“, hlavně prostřední odstavec.
@continuity No tak paleni jidla v „bio“ palivech je na palici!!

Frantiska
3578 příspěvků 7.1.16 10:21

@mesneyi od roku 2015 se palmový plej musí uvádět ve složeni, rozhodnuti EU. Driv stacilo oznaceni rostlinné tuky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 7.1.16 10:23

@continuity já si vzpomínám že doma byla hnědá lahev slunečnicového oleje, ale ten se asi šetřil, byl drahý, nebo nebylo zvykem. domácí sádlo jsme mívali též, ale ne z domácího prasete, z koupeného sádla na vyškvaření. to jsme si hlavně mazali na chleba, ale třeba řízky se na něm taky smažily, samozřejmě, ty na ničem jiném tak dobře nechutnají:-) ta IVA ale nebyla (a není) imho nic závadnýho, je chuťově úplně inertní, i když ji teda už drahně let nepoužívám. Hera a podobný srajdy teda přes práh nesmí to je jasný:-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 7.1.16 10:27

@Garfie no tam jsou ale dosti, jak to říct… nesprávné informace, nebo překonané, o tom cholesterolu a vůbec vlivu nasycených kyselin na zdraví, ale tak než se tohle poddá… nebo možná ne, to jsou takové stereotypy které bez ohledu na skutečnost ze mně teda neznámých důvodů furt přetrvávají, asi páč to furt někdo přikrmuje, připomíná mi to globální oteplování:P

mesneyi
702 příspěvků 7.1.16 10:27

@Garfie Ďalší uhol pohľadu…
„Oproti jiným olejninám však palmové plantáže vykazují vysoké hektarové výnosy (v porovnání s řepkovým olejem cca 5× vyšší, oproti slunečnicovému cca 6× vyšší), díky čemuž je možné stejné množství oleje získat z malé plochy a na zbylém území ponechat přírodní krajinu. Při přechodu všech spotřebitelů od palmového oleje k jiným druhům olejů by tak bylo nutné oblast dnes využívanou k pěstování palem olejných několikanásobně rozšířit, což by mělo pro přírodní ekosystémy v okolí ničivé následky. Ve výsledku je tedy pěstování palmového oleje považován za jeden z nejcitlivějších způsobů získávání olejů z hlediska ochrany přírody, pokud má být současná vysoká spotřeba zachována.“

Ale tá posledná veta teda… S ohľadom na aktuálne dianie.

Garfie
4456 příspěvků 7.1.16 12:39

@viktorka_od splavu Však já ani neodkazovala na ten vliv na zdraví, to je věc každého, co do sebe cpe. Spíš mě zajímá ten ekologický dopad, navazovala jsem na svůj dřívější post.
@mesneyi No právě, to je to co mě zajímá. Jaké jsou alternativy.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.16 11:25

http://relax.lidovky.cz/…/zdravi.aspx?…

Bojím se, že je to téměř neřešitelné.

Oldyn
6401 příspěvků 11.1.16 09:20

Tahle je moc dobrá bez palmového oleje.

Oldyn
6401 příspěvků 11.1.16 21:47

28.1 bude v Brně v kavárně Tři ocásci promítání -ztraceni v palmovém oleji-. Promítání bude komentované odbornicí na PO.

Aroosak
641 příspěvků 12.1.16 00:15

No nevím, je tam napsané „rostlinný tuk“. Pod tím se může schovat cokoliv. A složení, mmmch, taky nic moc :(

baltik
1706 příspěvků 12.1.16 07:28

@Aroosak to mate pravdu, to je spise na nahlaseni, takto nespecifikovany rostlinny tuk uz se nesmí uvadet a navíc je to sa největší pravdepodobnosti prave palmovy

Dammy
1672 příspěvků 12.1.16 08:05

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 15:57

Garfie
4456 příspěvků 12.1.16 12:29

Všechny ovesné kaše od Emca

Shanshuita
97 příspěvků 12.1.16 12:59

@Dammy Souhlasím, celá řada čokolád tady té lidlovské značky je dobrá a bez palmového tuku. Bílá je dokonce velmi dobrá ve srovnání i s dražšími konkurenty, nepřijde mi totiž tak sladká a má docela dobrý podíl kakaového másla.

Dammy
1672 příspěvků 12.1.16 16:03

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 15:57

truchoco
107 příspěvků 13.1.16 16:14

http://video.aktualne.cz/…025900fea04/?…

Lékařka Marie Skalská (nejen) o palmovém oleji.

Jindrason
288 příspěvků 14.1.16 09:50

To je teď strašně moderní, že? Řešit palmový olej. To je teď s uprchlíky velmi oblíbené téma. Jinak většina lokálních farmářů, to zvládá už delší dobu bez palmového oleje :) ale teda nestojí to tak jako věci s palmovým olejem no. Hold po čem je poptávka, to žereme :)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 14.1.16 09:57

@Jindrason ono to lokální farmaření taky nicmoc Zdravé, přírodní a neekologické

continuity
5853 příspěvků 14.1.16 10:11

Ja jsem o tom dnes premyslela, pokud si neviditelna ruka trhu zaradila na biopalivech
http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…

tak by to snad mohlo casem zafungovat i na palmovem oleji, možno by stacilo prestat bezhlave rozsirovat plochy. levny palmovy olej by diky poptavce, která prevysuje nabidku proste zdrazil, a jeho spotřeba by se stabilizovala nebo mirne snížila.

ted prosim u te nafty pominu, ze nase politicka reprezentace udela všechno, aby ji zisky neklesly a zas to chce deformovat.

Mylady2
12413 příspěvků 14.1.16 10:13

D*test :-D to jsou nějaký ilumináti?

continuity
5853 příspěvků 14.1.16 10:17
@viktorka_od splavu píše:
@Jindrason ono to lokální farmaření taky nicmoc Zdravé, přírodní a neekologické

tom clanku ale o lokalnim farmareni není zadna negativni zminka. akorát to, ze občas produkce lokálních farem nestaci a proto se musí produkty prevazet (co je problém, ne samotna lokalni produkce). problém je také BIO produkce, ale s lokalnim pestovanim plodin to uplne nesouvisi.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 14.1.16 10:18

@continuity není na tom nic negativního, to ne, ale intenzivní zemědělství má svoje opodstatnění, všechno se „lokálně“ pěstovat prostě nedá, na to je nás moc

continuity
5853 příspěvků 14.1.16 10:19

@viktorka_od splavu ale intezinvni a lokalni prece nejsou protimluvy.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 14.1.16 10:39

@continuity pravda:-)

Liesel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.16 07:10

Včera jsem si koupila po dlouhé době Milu - sakra, i tam je palmový tuk!

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek