Potraviny bez palmového tuku

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
MP_vinnie
274 příspěvků 15.1.16 09:21
@Liesel píše:
Včera jsem si koupila po dlouhé době Milu - sakra, i tam je palmový tuk!

Ja jsem poctive prosla vsechny cukrovinky v nasem Albertu. Nechtela jsem palmovy tuk a fruktozovy sirup. Zustaly presne tri veci: susenky Emco Mysli, cokolada a tycinka Bounty. Je to tristni. A pozor, cokolada rozhodne ne kazda!

Garfie
4456 příspěvků 15.1.16 10:33

@MP_vinnie V těch Emco Mysli ale není jen v těch mini (co jsou v krabici), ve velkých je.

MP_vinnie
274 příspěvků 15.1.16 10:45

@Pinot Noir Tyhle jsem myslela. @Garfie Nemyslite BeBe? BeBe nebrat.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.16 10:49

@MP_vinnie Jo, tohle jsou jediné sušenky, které kupujeme. Jinak jsem sušenku, oplatku nebo jinou takovou sladkost nejedla už celá léta (kromě čokolády, ale to není pro mě cukrovinka ale základní potravina a léčivo v jednom). Ale tyhle máme doma jako poslední záchranu pořád :)

Garfie
4456 příspěvků 15.1.16 10:53

@Pinot Noir @MP_vinnie Tady třeba je. Ale jen v polevě, tak to asi nebude taková hrůza…jen jsem měla nějak zafixované, když jsem tady vkládala ty kaše, že někde ho Emco mělo…

coralline
840 příspěvků 15.1.16 10:54

@MP_vinnie Nevím, které Bebe máte na mysli vy, ale právě jsem projela Bebe dobré ráno kakaové a ty palmový olej neobsahují. Je tam řepkový.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.16 10:55

@Garfie V těch polomáčených ano, ale tak ty polevy to je hnus obecně, takže to nebrat :)

ab
31 příspěvků 16.1.16 07:43

Včerejší výzkum BeBe Dobré ráno:
Bez náplně: Oříškové s medem - jen řepkový olej.
Ty, které mají náplň: S jogurtem a kakaovou sušenkou, S jogurtem a lesním ovocem - palmový i palmojádrový. Mazané s kakaem a oříšky - palmový tuk, a navíc je to nepoživatelný hnus.

Frantiska
3578 příspěvků 16.1.16 23:47

Poslušné hlásím, ze Hipp postupně nahrazuje u kojenecké výživy palmový olej kokosovým.) A uz se to zacina prodávat i u nas.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.16 10:17

http://www.lidovky.cz/…y-domov.aspx?…

Otázkou ovšem je, čím nahradit. Žádná jiná plodina nemá tak vysokou výtěžnost. A nevěřím, že by se hromadně začalo vyrábět méně.

Garfie
4456 příspěvků 17.1.16 17:48

@SweetPotato Hmm, tohle téma už jsem tady právě jednou otevírala. Mám s tím taky problém, protože pokud se zastaví masivní využívání palmového tuku-co ho nahradí? Myslím, že ta osvěta by měla jít spíš k celkovému snížení spotřeby.

Frantiska
3578 příspěvků 17.1.16 17:51

@Garfie Ja jsem tim, jak se snazim nekupovat výrobky, kterého obsahuji, snížila svoji spotřebu teda dost radikalne :) Az je to smutne.

Garfie
4456 příspěvků 17.1.16 17:59

@Frantiska :-D To je vlastně docela možné…

Frantiska
3578 příspěvků 17.1.16 18:06

A hlavně objevuje se ve věcech, ve kterých předtím nebyl. Například mýdla. Občas si kupuju „ručně“ dělané. Jedna paní je dělala roky normálně se slunečnicového a olivového oleje. A najednou všude palmový olej :) Takže to není jen tím, ze byl drive ve všem. Spis, ze se postupně přidává úplně do všeho.

Viz dětská výživa, před rokem tam nebyl a najednou tam je. Ted už zase pomalu mizí.

veroonek
34 příspěvků 17.1.16 22:28

Na tento odkaz jsem se proklikala z lidovek. http://stoppalmovemuoleji.cz/bbpo.php
Celkem obsáhlý seznam výrobků bez palmového oleje. Tak třeba to někdo ocení.

razorblade_reloaded
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.16 22:33

Loni v rijnu jsem byla na expu v milane a v pavilonu indonesie jsem sla malem do mdlob, protoze jedna mistnost tam byla venovana palmovemu oleji, ktery tam opevovali horem dolem jako surovinu budoucnosti, ktera je zaroven velmi zdrava. skoda, ze v tomhle pc nemam fotky

DanielaS
5253 příspěvků 17.1.16 23:25
@mesneyi píše:
@Garfie Nadviažem na vás ďalšou otázkou, ktorú si občas pokladám.
Teraz je palmový olej všade, pretože sa na to koncentrujeme a vedome ho v zložení hľadáme. Mňa by však zaujímalo, či to tak bolo odjakživa alebo postupne presiakol do všetkého kvôli cene a konzistencii. Ak je to tá druhá možnosť, tak čo sa používalo predtým? To by bola zároveň odpoveď na otázku jeho alternatív. Napr. Nutella - bol tam odjakživa?

V Nutelle by měl být, co se Nutella pod tím jménem vyrábí, čili od roku 1964. Aspoň tvrdí, že receptura se nezměnila.
Mně teda taky nechutná, ale v Itálii to nesmím říkat nahlas, tady je Nutella národní poklad. Jakkoliv Ferreru fandím jako firmě, tak v případě akutní chuti na čokoládový krém prostě rozpustím čokoládu v přiměřeném množství smetany. Mě na Nutelle vadí i ty oříšky, ostatně to celé vzniklo jako náhražka za čokoládu v době kontinentální blokády za Napoleona (můžou za to Francouzi!).

Jindrason
288 příspěvků 18.1.16 09:59

@viktorka_od splavu jako jo, ale tak myslel jsem to jinak trošku. Důležité je řešit palmový olej teď, protože před 5ti lety to byla stejná prasárna, akorát bylo málo hipsterů a cool life stajlových blogů, webů, atd. Přijde mi to jen jako pokrytectví.

Frantiska
3578 příspěvků 18.1.16 10:14

@Jindrason jste uplne mimo. Není to modni zalezitost. To, ze se clovek teprve ted dozvida, kde všude je. Kolik znate lidi, ze je nejaky palmovy tuk zajima? Ja teda minimum. Do tohoto tématu chodi lide, kteří ho resi, tak je tu koncentrace velka. Ale v beznem zivote znam jen sebe :)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.16 10:34

@Frantiska
Já jich znám celkem dost, hipster z nich není nikdo ani náhodou. A pokud se o tom třeba i díky hipsterům a cool life blogům dozvěděli, díky jim za to.

Oldyn
6401 příspěvků 18.1.16 10:40

Nutella to není, spíš čokoládová omáčka, ktrá se musí ohřát, ale na poháry je dobrá. M&S.

truchoco
107 příspěvků 18.1.16 13:13

@Jindrason Tak si o tom zjistěte více. Palmový olej se řeší teď mimo jiné i proto, že se loni změnila legislativa a výrobce ho musí jmenovitě uvádět, předtím stačilo pouze např. „rostlinný tuk“, teď už se dočtete konkrétně jaký. Takže se zjistilo, v čem všem vlastně je. Také se začalo více psát o situaci v Indonésii a Malajsii. V těchto zemích kvůli kouři z hořících deštných pralesů nevidíte slunce. Umírají zvířata, dusí se i lidi. Do vzduchu jde obrovské množství oxidu ujličitého. A to kvůli produkci palmového olej třeba do klasických českých Hořických trubiček. Mně to tedy přijde absurdní.

andulka01
1372 příspěvků 18.1.16 15:05

Souhlasím, že úkolem tohoto tématu by mělo být obecné snížení spotřeby potravin, které jsou nejen z palmového oleje, ale i třeba zbytečně složité na výrobu, suroviny a dopravu. Naštěstí mi věci s náplněmi či polevou nechutnají, takže se prostě snažím kupovat základní suroviny, z kterých si pak sama můžu dělat dobroty. Já vím, že spousta lidí nemá ani čas ani chuť se s tím patlat, ani za to nikoho nechci pranýřovat. Sama za sebe se ale cítím líp, když udělám třeba plech musli z pokud možno lokálních a mnou zkontrolovaných surovin. Nebo pralinky, buchtu, sušenky.

žluťásek
2432 příspěvků 18.1.16 21:53

Už dlouhou dobu se úspěšně vyhýbám velkému množství potravin s obsahem palmového tuku. Zrušila jsem veškeré sušenky a tyčinky, vařím z čerstvých surovin, vyhýbám se polotovarům jakéhokoliv druhu. No a pak bum, chcete vyrábět s dětma krmítka pro ptáčky a protože odmítáte zasmradit celý byt škvařením loje, tak koupíte čtvrt kila Omegy, což je vlastně skoro stoprocentní palmový olej. Měla bych se stydět, ale hrozně se těším, jakou z toho budou mít děti radost.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek