Potraviny bez palmového tuku

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Dammy
1672 příspěvků 19.1.16 09:13

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 16:00

Jindrason
288 příspěvků 21.1.16 09:48

@Frantiska mno, já jich znám dost. A Hlavně teď je každý strašný zachránce. každý sharuje obrázky s opicema v pralese. A to mi přijde úplně k smíchu. Tak ubohé gesto jako je „dám si to na facebook“ a doma si pak naberu pul kila nuteli, zapiju to šampaňským a dám si svůj pozlacenej telefon vedle svého notebooku, mi přijde úplně k smíchu. Bohužel jsem takový realista a vím, že spousta lidí co to řeší na diskusích a faceboocích udělá „prd“. Bohužel. Já to nehejtuju. Jsem rád za každou změnu k lepšímu. Ale spousta kolem věcí toho mě přijde směšná a pokrytecká.

A jsem zvědavý, kdy někdo napíše třeba, že v některých částech světa chybí pomalu užitková voda, natož pitná a lidi hnedka začnou sharovat nějaké blbosti, kázat dobro a udělají stejně zase prd.

Jindrason
288 příspěvků 21.1.16 09:52

@Dammy bohužel ten bojkot palmového oleje u spoustu lidí jen „modní trend“. Mnoho lidí to sharuje neví proc, spoustě se klasicky veze s davem. A jenom minimum to myslí opravdu. Prostě mě příjdou lidi takový nevím… řeší jen to co vidí na TV Nova a z toho je mi ouzko.

Jindrason
288 příspěvků 21.1.16 09:54

@truchoco a víte, že vykácejí amazonii a jsou tam již nezvratné změny? Jako rozumím, ale zase píšete jen věci, co ví každý normálně smýšlející člověk. Ale říkám, já s tím souhlasím, jen je to populizmus a směšné a pokrytecké.

Shanshuita
97 příspěvků 21.1.16 13:12

@Jindrason Já nějak nechápu, co vám vadí. I kdyby to pro většinu byla jen póza, tak pořád ti lidé nekupují výrobky s palmovým olejem, a tedy i spotřeba takových výrobků klesá a dává to jakýsi signál výrobcům. Nebo byste byl radši, kdyby ty výrobky kupovali, hlavně když nebudou žádní pózéři? To si pak ale nějak protiřečíte, jestli vám jde o to, aby se ta situace s palmovým olejem zlepšila.

MP Edina
131 příspěvků 21.1.16 13:57
ifoun
338 příspěvků 2.2.16 20:23
M&S na svém FB

"Palmový olej v našich produktech používáme pouze v případě, pokud ho není možné nahradit jinými rostlinými oleji.

Zaručujeme Vám, že pokud tento olej v našich produktech najdete, tak je pouze z certifikovaných, trvale udržitelných a oddělených zdrojů – plantáží, u kterých nedochází ke kácení pralesa. Hezký den, Váš M&S."

Anwen
704 příspěvků 2.2.16 22:48

Upřímně jsem za tu antipalmáčovou kampaň ráda. Ikdyby to někteří dělali jen na oko, tak alepoň, ví že nějaký palmový olej je. Asi před třemi lety jsem dělala v Zoo aktivity o Asii. Lidem jsem dala kupa kartiček s obrázky různých výrobků, od brambůrků po rtěnku, a měli určit, kde palmový olej je. Vtip byl v tom, že byl ve všem na uvedených obrázcích. Spousta lidí nevěděla, že néjaký takový olej vůbec existuje a nikdo neřekl, že může být ve všem. Všichni dlouho dumali a nakonec vytáhli maximalně kartičky s jídlem…

V čokopiškotech od Figara palmáč překvapivě není. Ani želatina.

Olinka
2582 příspěvků 3.2.16 17:57

@ifoun To jsem ráda! Mamka mi teď u M&S koupila gumové bonbony (vegetariánské - bez želatiny) a když jsem ve složení viděla palmáč, radost mě přešla… a zase se mi vrátila! A zrovna této firmě věřím, že si ty dodavatele ohlídá. (Doufám, že to není příliš naivní :-))

Oldyn
6401 příspěvků 22.2.16 08:51

Z Lidlu bez palmového tuku.

Dammy
1672 příspěvků 22.2.16 10:14

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 20:09

Majkl69
5 příspěvků 13.7.16 11:33
Semix to jistí :-)

Pokud chcete mít jistotu, že si náhodou nekoupíte výrobek s palmovým tukem, ačkoli výrobce tvrdí, že 90 % jeho produktů už je bez palmového tuku (jako je to například v případě výrobce EMCO), tak jděte do výrobků firmy Semix, která palmový tuk opustila úplně. Budete možná překvapeni, jak skvěle výrobky Semix chutnají. Kam se hrabou mnohem známější značky! ;-)

baltik
1706 příspěvků 13.7.16 11:36

@Majkl69 firmu Semix mam rada, ale první příspěvek na foru a takto oslavny na komercni firmu…???

Demode
2050 příspěvků 13.7.16 12:08

@Majkl69 Když si budu chtít udělat ovesnou kaši s čímkoliv, vezmu ovesné vločky, mlíko, cukr, máslo, uvařím kaši a přidám opravdový ovoce, podle sezóny. Neříkejte mi, že mně z toho pytlíčku vypadne krásná červená a voňavá jahoda, nespadla jsem z jahody na znak.

žluťásek
2432 příspěvků 13.7.16 12:24

@Majkl69 Jen dopletu osmnáctej košík z novinových proužků, natřu ho na levandulovo a hned to letím koupit.

Demode
2050 příspěvků 13.7.16 13:11

@Majkl69 Nedalo mi to a podívala jsem se na složení té „jahodové“ kaše. Na 65 gramů celkové hmotnosti jsou tam lyofilizovaných jahod celá dvě procenta!
Na gramy ani ne jeden a půl gramu, to je teda masakr. Na jednu porci podomácku vyrobené ovesné kaše bych spotřebovala hrst jahod, což je něco málo přes deset deka, viz první foto. Druhá fotka dokumentuje „množství“ :-) :-) jahod odpovídající asi dvěma gramům. Menší jahodu jsem nenašla a lesní jahůdky jsem dala drahouškovi do jogurtu.
Jděte mi k šípku s takovou pseudojahodovou kaší!!!

Mylady2
12413 příspěvků 13.7.16 14:24

Já kdysi zkusila tu vícezrnou. Byla jsem na „chatě“
Je sladká docela ale jinak fajn. Jen jsem přidala ovoce a ořechy. Nejsem milovník kaší. Určitě je nepotřebuji jist každý den.

Majkl69
5 příspěvků 13.7.16 14:42

Oslavný možná. Ale napsal jsem ho bez zardění, protože jsem o tom, co jsem napsal, fakt přesvědčen.

Majkl69
5 příspěvků 13.7.16 14:43

No to jistě nevypadne. Svým příspěvkem jsem pouze reagoval na některé přispěvovatele, kteří se rozplývali nad jinými výrobci, a přitom zasvěcený člověk ví, že to je shit.

Majkl69
5 příspěvků 13.7.16 14:51

Srovnání jahodových kaší domácích a instantních je trošku unfair. Srovnejte mezi sebou instantní kaše od různých výrobců. A hlavně kaši zmiňuji, protože je bez palmáče. Je logické, že podomácku vyrobené kaši se instantní nevyrovná, protože s deseti deka čerstvých jahod to už není kaše, ale jahodový dezert. Ale jako rychlá snídaně/svačina se osvědčila dobře. No a poslední věc - nechám se rád pozvat v prosinci lednu na tu vaši jahodovou kaši. Jak dlouho trvá jahodová sezona, kdy můžete čerstvé jahody sbírat ze zahrádky? A pokud si vystačíte s jahodami s konzervy, tak to už jsme taky někde jinde.

MichaMach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.16 14:59

@Majkl69 Majkle, marketing na sociálních sítích se dělá jinak. A přitom stačilo jen zmínit a třeba bychom vám to sežraly. A kdybyste před tím příspěvkem plným produktových fotek přečetl aspoň kus gurmánského, hubnoucího vlákna nebo zdravé výživy, tak byste hned zjistil, že tady vaše cílovka, milovnice instantních kaší, moc nediskutuje.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.16 14:59

@Majkl69 Tak není třeba jíst zrovna jahodové pokrmy mimo sezonu, ne? Jablka a hrušky jsou dostupné i v zimě. A zmrazení je taky dobrý způsob konzervace. (Do diskuze vstupuji jen kvůli poznámce o čerstvých jahodách, proti kaším samotným nic nemám, sama je nekupuji, ale pokud někomu vyhovují, nehodlám mu do toho kecat.)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 13.7.16 15:59

@Demode tak ale zase není fér srovnávat 1 a půl gramu lyofilizovaných jahod s 1 a půl gramem čerstvých jahod…na pytlíku Mixitu s mrazem sušenými jahodami se píše, že 13g bylo usušeno ze 130g čerstvých jahod
http://www.krupaveovoce.cz/…izaty/ej.jpg

Demode
2050 příspěvků 13.7.16 17:59

@Potrefenáhusa
To máte pravdu, možná jsem k té jahůdce měla přihodit ještě dvě či tři další. Ovšem smrskne-li se 130 g čerstvého ovoce na 13 gramů lyofilizovaného ve vašem případě, stále je to 10× víc než 1,3 gramu v té ovesné kaši. Ostatně výrobce obsah uvádí v procentech - tedy 2% a to je teda síla. Ovšem ještě hůř je na tom ta s těma borůvkama, tam uvádí celé jedno procento. Barvu dohání černým rybízem (kolik to je v procentech není uvedeno), ale uznávám, že furt lepší obarvit černým rybízem než nějakým barvivem (že by z broučků?) jako u té „jahodové“ kaše.
@Majkl69 Když chci kaši, udělám si ji sama. Když chci v zimě kaši mermomocí třeba s jahodama, použiju domácí jahodovou zavařeninu nebo zamražené jahody. Místo cukru můžu dát xylitol, to mi jistě schválíte. Palmový tuk nekupuju. Kdybych ji chtěla k snídani a měla ráno fofr, připravím si ji večer. Lednička a mikrovlnka se nachází v každé průměrné české domácnosti. Prostě ty vaše zde propagované výrobky plné zdravého ovoce jsou nejen bez palmového tuku, ale bohužel i bez ovoce.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek