Potraviny bez palmového tuku

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 Další »
Frantiska
3578 příspěvků 23.11.15 22:27

@miraflores na vánoční pečeni je ideální sádlo, dokonce některé recepty ho vyžaduji :)

baltik
1706 příspěvků 23.11.15 23:12

@Frantiska to bude asi Tesco Finest, ne Fitness :)

Frantiska
3578 příspěvků 23.11.15 23:38

@baltik sakra mas pravdu :) ja to celou dobu ctu blbe a ještě si rikam, ze aspoň sportuju jidlem

miraflores
44 příspěvků 24.11.15 09:58

@dost_bot olejové buchty znám, šlo mi vyloženě o zkušenost s vánočním cukrovím, např. do lineckého mě zatím nenapadlo lít olej protože nevím, jak by se to těsto chovalo

@Frantiska babička jedny výborné sádlové kakaové vdolečky dělává, chuťově jsou velice jemné, ovšem mají právě specifickou sádlovou chuť. Takže v některých případech je sádlo v cukroví opravdu žádoucí, ale jinde ta chuť může rušit, obzvlášť pokud tam očekáváte tu klasickou máslovou chuť a vůni.

(OT: Vzpomněla jsem si, jak nám jednou ve školní jídelně vařili nudle s tvarohem a místo másla je polili právě sádlem. Stálo to teda za to. Fuj.)

Frantiska
3578 příspěvků 24.11.15 10:30

@miraflores bohužel máslovou chuť a vůni dává právě máslo. Takze bude lepší vybrat druhy které nejsou založené na másle. Klasické linecké mam rada pravé pro tu máslovou chuť, takže tam netuším čím nahradit.

Ale dlabky můžou byt ze sádla; sádlové kolečka; nepečené ořechové trubičky; kokosky; ořechové, mandlové, kakaové, čokoládové, vanilkové, skořicové snehové cukroví; perníčky, ořechové rohlíčky, marokánky, datlové koláčky (tam se dává trocha oleje).

Oldyn
6401 příspěvků 25.11.15 09:15

Asi to patří do přiznání, ale koupila jsem svíčky z palmového vosku (získává se z listů palmy) bylo to silnější jak já, protože nádherně voní.

zizi68
118 příspěvků 25.11.15 23:06

Kupovali jsem dceři Floru (máslo jí moc nechutnalo), na obalu bylo logo: Vím, co jím a na obalu zdůrazněno, že obsahuje jen kvalitní rostlinné oleje (tři: slunečnicový, řepkový a ještě jeden, ten teď nevím :)).
Jen tak nějak náhodně jsem koukala na složení a tam i palmový olej.
Manžela to celkem naštvalo, tak psal dotaz na stránky: Vím, co…jestli o tom vědí a jak je to možné.
Už skoro měsíc čekáme na odpověď. Zklamalo mě, že zaštiťují výrobek s PO, že na obalu uvádí zkreslené informace a vůbec. Flóru jsme přestali kupovat, dceři máslo celkem chutná.
Jinak k tématu, peču z másla. Máma půl másla a půl Hery (myslím, že si myslí, že je to tak zdravější). Rozdíl v chuti necítím, chutná obojí.

baltik
1706 příspěvků 26.11.15 07:31

@zizi68 Vim, co jim ma pro každý typ potraviny kritéria, které musí potravina splnit, pro tuky a pomazánky je to konkretne:
mex 30% nasycenych mastnych kyselin z celkového tuku
max 1,3% transmastnych kyselin z celkove energie
max 1,3 mg sodiku
zadny pridany cukr

Takze pokud to Flora splnuje i s palmovym tukem, je to v poradku, navíc, i tady se před nejakou strankou resila, ze to není az tak cenrobile s tim negativnim zdravotnim dopadem palmového tuku…

zizi68
118 příspěvků 26.11.15 17:24

@baltik
Ano, věřím, že to splňuje daná kritéria, ale na obalu zvýrazněně uvádí: Jen slunečnicový, lněný a řepkový. Takže tak. O PO ani slovo. Jen nenápadka dole. Neřeším negativní dopad na zdraví, vím, že nic není černobílé. Řeším spíš tu ekologickou strámku věci a PO se snažíme vyhýbat. Tak mě to celkem zamrzelo.
I to, že se k věci nevyjádřili.

baltik
1706 příspěvků 26.11.15 19:41

@zizi68 jo, tak to hnusne, ze velkym pisou jen ty tri tuky a ve slozeni je pak i palmovy, skoro se mi nechtělo verit, ze si to takova firma jako Unilever dovoli, ale dohledala jsem to primo na jejich webu, mate pravdu, ja si myslim, ze to by se nelíbilo ani SZPI, doporučuju napsat jim
Složení: voda, rostlinné oleje a tuky (slunečnicový, lněný, palmový, řepkový), jedlá sůl, sušené PODMÁSLÍ, emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselin, slunečnicový lecitin), konzervant (sorban draselný), aromata (obsahují MLÉKO), regulátor kyselosti (kyselina citronová), barvivo (karoteny), vitamíny (A, D).
Ja jsem reagovala na to schvaleni Vim, co jim, protože to nijak druhy tuku neresi, jen sva kritéria a ta Flora splnuje i s tukem palmovym

Ustica
69 příspěvků 6.12.15 12:50

Celá řada těchto lázeňských oplatek z Mariánských lázní je bez palmového tuku (obsahují pouze řepkový olej)

http://www.marlax.cz/…ske-oplatky/

PetrAdama
10 příspěvků 7.12.15 16:23

No mně překvalipo, že palmový tuk obsahuje i Hera. Tak nevím z čeho budu letos píct.

Jinak je to strašný. To, že není zdravý by mě asi nedonutilo číst obaly, ale jak se strašně vypalujou pralesy a v některých končinách třeba rok přes kouř neviděli slunce je příšerný.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 7.12.15 16:28
@PetrAdama píše:
Tak nevím z čeho budu letos píct.

z másla? :-D

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.15 16:35

@PetrAdama Z Hery nepečte. Ani kdyby tam palmový tuk nebyl. Máslové cukroví je mnohem lepší.

PetrAdama
10 příspěvků 7.12.15 16:38

No jo, tak máma pekla z Hery, takže jsem to taky dělal. Je čas se přeučit :-)

truchoco
107 příspěvků 7.12.15 20:20

@PetrAdama Já jsem začala řešit palmový olej relativně nedávno a souhlasím, je to šílené. Jsem opravdu hodně na sladké, dnes jsem si šla něco koupit „za odměnu“. A téměř všechno, co mám ráda, obsahuje palmový tuk. Četla jsem se poctivě všechny etikety a odcházela s mandarinkou :)

KKristýna
473 příspěvků 7.12.15 20:28

@truchoco Jestli si nepotrpíte na kvalitní čokoládu, ale stačí vám na chuť nějaká obyčejná, tak palmový tuk obvykle neobsahují ty obyčejné nebo maximálně s oříšky. Jak je tam ale nějaká náplň navíc, tak tam je vždycky.

truchoco
107 příspěvků 7.12.15 21:11

@KKristýna Děkuju, tím se budu řídit. Jen je mi trochu líto, že Deli/Fidorku/Horalky/Kinder Bueno/Snickers si v nejbližší době nekoupím. Ale celá ta situace s palmovým olejem mě rozčiluje natolik, že je mi to líto opravdu jen trochu :)

MichaMach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.15 21:15

Pernicky Tastino z Lidlu jsou bez palmoveho oleje, dokonce i ty s cokoladovou polevou. V drogerii jsem precetla slozeni na vsech kojeneckych vyzivach a tam je bohuzel ve vsech. I v tech jednickovych - pocatecnich.

mesicek.na.hnoji
66 příspěvků 7.12.15 21:34

Pokud si dobře vzpomínám, palmový tuk neobsahují ani máslové sušenky s čokoládou z Billy
http://cz3.staticac.cz/…w1742760.jpg

Uživatel je onlineAdeena
1432 příspěvků 7.12.15 21:56

I já už rozmýšlím, co koupím a snažím se věci s palmovým olejem nekupovat. Ale je to docela fuška. Naštěstí jsem zjistila, že Rittersport ho neobsahuje a tato čokoláda mi docela chutná, takže je to dobrý. :-)

Frantiska
3578 příspěvků 7.12.15 22:11

@MichaMach Hipp 1 je bez palmového oleje. A ještě od Hippu Mléčná první kase pro kojence je bez palmového oleje. A kase (teda mleta ryze, kukuřice, obiloviny) bez mléčné jsou bez jakéhokoliv přidaného tuku :)

Akitaken
4960 příspěvků 8.12.15 20:55
@mesicek.na.hnoji píše:
Pokud si dobře vzpomínám, palmový tuk neobsahují ani máslové sušenky s čokoládou z Billy
http://cz3.staticac.cz/…w1742760.jpg

Bacha, platí to jenom pro ty s hořkou čokoládou!

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.15 06:07

Tyhle susenky z MS jsou taky bez

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.15 07:14

@lioncity A jsou dobré? Mně se strašně líbí ta krabice.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek