Potraviny bez palmového tuku

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Potrefenáhusa
10057 příspěvků 9.12.15 07:46

@lioncity @Pinot Noir Já mám teď koupené dvoje, jedny pro babičku k Vánocům a druhé pro sebe kvůli krabici, tak až je otevřu, dám vědět. Ale ty z MS dobré bývají, takové ty hodně máslové skotské sušenky.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.15 15:14

@Pinot Noir, mne teda chutnaji velice, presne jak pise potrefenahusa, jsou takove dost poctive, maslove…a navykove :-)

mulen
870 příspěvků 9.12.15 16:00

@Pinot Noir @Potrefenáhusa @lioncity ty sušenky jsou fakt hrozně dobré, budu muset dokoupit, pomalu docházejí.

MichaMach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.15 22:46

@Frantiska Možná dříve byl bez, ale teď už tam je:http://www.hipp.cz/…f/CZ2472.pdf Na některých etiketách mívají napsáno jen rostlinné oleje bez specifikace.

Frantiska
3578 příspěvků 10.12.15 22:56

@MichaMach To je divne, ja mam doma ve skrini bez :) je to 400g. Je fakt, ze je to několik mesicu, co jsem ho kupovala. No divne není spravne slovo, to které hledam je smutne. Ale v te kasi, je místo palmového oleje kokosovy. Ale taky jsem ji kupovala v lete.

jedrilica
576 příspěvků 11.12.15 03:03

@lioncity Tak dík. Včera jsem se přemluvila, že hezkou krabici s určitě nedobrýma sušenkama nepotřebuju. Člověk se nesmí bát změnit názor :-)

711990
3200 příspěvků 11.12.15 07:27

@jedrilica v M&S si muzete byt jista, ze susenky v krabicich budou vzdy dobre:D v 90% pripadu jsou to prave shortbreads a ty jsou dobre i bez krabice:D
Ve Star wars krabici byly klasicke maslovky bile a hnede, ale taky vyborne;) a navic v tematickych tvarech!

jedrilica
576 příspěvků 11.12.15 13:55

@711990 Ona to byla s těmi nedobrými sušenkami ode mě trochu ironie. Protože takhle ve čtyři ráno, když si nechci do krku sypat cukr, není žádná sušenka hnusná :-) Jenže já jak si k tý krabici sednu, už se od ní nehnu :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 11.12.15 14:04

@711990 @jedrilica jediný, který dobrý nebyly, byly asi před cca 2 lety levandulové, ona ta levandule je taková na chuť trochu podivná rostlina, ale krabici měly krásnou. Mě nejvíc mrzí vánoční krabice před asi 3 lety se skotským teriérem, kterou babička stihla dát sousedce dřív, než jsem stačila zasáhnout - proto jsem si letos koupila srnky i pro sebe :-D
http://4.bp.blogspot.com/…IMG_7190.JPG
http://2.bp.blogspot.com/…rtbreads.jpg

mesicek.na.hnoji
66 příspěvků 12.12.15 08:38

@Akitaken Včera jsem koukala na ty mléčné a jsou také bez palmového.

711990
3200 příspěvků 12.12.15 09:06

@Potrefenáhusa teda to od babicky vubec neni hezke! Ja ty krabice hrozne syslim, davam do nich vanocni cukrovi. Letos chci jeste koupit tu hraci, kde tucnak mava packama…;)

Akitaken
4960 příspěvků 12.12.15 09:43
@mesicek.na.hnoji píše:
@Akitaken Včera jsem koukala na ty mléčné a jsou také bez palmového.

Taky jsem na ně včera koukala a potvrzuji. Předtím tam ale byl (a nebo mám vidiny?), protože na základě toho jsem si koupila ty hořké..

mesicek.na.hnoji
66 příspěvků 12.12.15 14:01

@Akitaken je možné, že změnili recepturu. Anebo jestli jste se předtím nedivala na jejich Cookies, mívají je umístěné hned vedle těch s čokoládou, ale v těch už palmový bohužel je. Jinak pro mlsouny - ještě jsem objevila jeho absenci v Čokopiškotech, bohužel si nepamatuju značku, ale je běžně v obchodech.

Olinka
2582 příspěvků 12.12.15 14:25

Tak trošku z jiného soudku - není to potravina, ale doplněk stravy. Bohužel ostatní koenzymy (i od této firmy) mají palmáč taky :-(

mesicek.na.hnoji
66 příspěvků 12.12.15 14:54

@Olinka tak to mě nemile překvapuje, tahle firma se totiž prezentuje jako velice kvalitní, taky její produkty patří k nejdražším

Olinka
2582 příspěvků 12.12.15 15:56

@mesicek.na.hnoji taky to nechápu, ale asi je to dáno tím, že palmový olej je vhodný nosič… Na jednu stranu si říkám, kolik ho asi může být v té jedné tobolce, ale na druhou stranu je pro mě nepochopitelné, že konkrétně koenzym, který je vhodný při léčbě léky na cholesterol, v sobě zase obsahuje druh oleje, který je pro krevní tuky nevhodný.

jedrilica
576 příspěvků 13.12.15 18:43

@Potrefenáhusa Levanduli miluju, ale mám ji striktně spojenou s kosmetikou, v jídle mi přijde nepatřičná. :-)

@711990 Já jdu taky hlavně po těch plechových krabicích. Mám je od všeho možného, někdy si koupím i jenom prázdnou. Ale cukroví do nich dávat nemůžu, tam je nejmenším skladovacím obalem krabice od bot :-)

Tyto dvě Milky jsou bez. Ostatní tak porůznu, spíš s. A při hledání obrázku jsem zjistila, že na kolonial.cz mají rozepsané složení, takže my slepouni můžeme nastudovat doma a jít pak najisto. Ty blechy jsou často nečitelné i s brýlemi :-)

Shanshuita
97 příspěvků 13.12.15 20:25

Myslím, že každá obyčejná čokoláda (tedy bez náplně) je bez palmového tuku. Ty plněné jsou většinou s, protože je obsažen v té náplni, dokonce i v té u Lindor kuliček od Lindt, což mě teda nemile překvapilo, protože jsou drahé (čili by to zvýšené náklady na dražší tuk mělo unést i za cenu mírného navýšení ceny) a od docela „posh“ firmy. Ale tak aspoň nepřiberu. Do Vánoc :D

Olinka
2582 příspěvků 13.12.15 22:45

@Shanshuita Ty Lindor kuličky jsou fakt brutální. Ono stačí jen jedna a pusu mám zalepenou cukrem a tukem. Tam jde asi o tu konzistenci pamového oleje, má nízkou tepotu tání a proto kulička při strčení do pusy udělá efekt tekuté náplně. S kokosákem by to asi dost dobře nefungovalo…

Shanshuita
97 příspěvků 14.12.15 01:51

@Olinka To by právě měl přesně dělat kokosový tuk, ale je dražší, tak asi proto ho částečně nahrazují (ve složení náplně je taky, ale až za palmovým). Každopádně zrovna u takového výrobku bych to nečekala. Jinak mně ty kuličky chutnají, nejradši mám ty hořké, ale já jsem fakt hodně na sladký, takže cukru snesu (bohužel) hodně.

truchoco
107 příspěvků 14.12.15 14:54

A DOST! - díl o palmovém oleji - https://www.stream.cz/…palmovy-olej?…,

Dammy
1672 příspěvků 14.12.15 18:16

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 15:55

mesneyi
702 příspěvků 15.12.15 13:21

Tak už aj v Haribo želé :(

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.15 15:17

Nic překvapivého to není, ale takhle znázorněné je to působivé:

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.12.15 15:58

@SweetPotato no představovala jsem si to horší:-)) akorát čemu nerozumím: proč je to mlíko a kakao odtučněný? aby tam pak mohlo přijít o to víc oleje…

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek