Práce na dohodu o provedení práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarka305
2 příspěvky 25.10.18 10:40
Práce na dohodu o provedení práce

Dobrý den, zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenost s prací na dohodu o provedení práce jako hlavní pracovní poměr. Na https://www.1job.cz/…i-zamestnani jsem se dočetla, že je to možné, ale musí se dávat pozor na omezení 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Jde mi o tom, že dělám v IT, mám dostatek zakázek ale nechce se mi zatím dělat živnosťák kvůli daním. Myslíte že dohoda o PP je výhodnější? Jak to máte vy? Nevýhodou oproti pracovní smlouvě je menší ochrana zaměstnance. Výpověď může totiž kdykoliv podat nejen zaměstnanec, ale i zaměstnavatel. Výpovědní lhůta je 15 dnů a běží ode dne doručení písemné výpovědi adresátovi. Ale v dnešní době si zaměstnavatel vždy najde důvod k výpovědi, takže to bych asi až tak neřešila.

Reakce:

weruberu
1212 příspěvků 4 inzeráty 25.10.18 14:12

DPP není pracovní poměr. U nás se využívá hlavně pro brigádníky, pro zaměstnavatele má tu výhodu, že se z ní neplatí (do 10tis.) odvody. Pro Vás by možná byla výhodnější DPČ (dohoda o pracovní činnosti) z té se platí odvody nad 2500kč a můžete pracovat max.1/2 stanovené týdenní pracovní doby, t.j.20hod.týdně.

Veroniq
303 příspěvků 17.11.18 11:51

Tak, 300h je limit, který se hodně obchází například tím, že se obě strany tváří, že je odváděná práce za vyšší hodinovou sazbu… Ale nepřipadá mi to jako dlouhodobé řešení. Stejně nejspíš časem přejdete na ŽL.

Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek