Prací prášky/gely a aviváže

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
EvelineShop
113 příspěvků 22.3.16 13:08
@Potrefenáhusa píše:
@Morže Vadí mi skoro všechny klasické prášky, vůní i citlivostí kůže. Asi nejvíc se mi na kůži osvědčil mýdlový sliz z pravého marseilleského mýdla (prý je na praní lepší to bílé z palmového oleje), ale musí se opravdu velmi důsledně používat místo aviváže trochu octa kvůli odstranění případných zbytků mýdla jak z prádla, tak z pračky. A jednou za čas celou pračku projet naprázdno s flaškou octa. Ale prádlo úžasně voní takovou tou starosvětskou čistotou (ne jako obyč mýdlo s jelenem :-D)
Z komerčně vyráběných prášků mi vyhovuje Frosch, spokojená jsem byla i s práškem na bílé prádlo z DM a s Formilem z Lidlu (takřka žádná parfemace) nebo na bílé i barevné s Qaltem Excel (to je myslím jediný český výrobek s ekologickým certifikátem). Naopak Ecover mi přišel, že vůbec nepere.

Gely speciálně na černé prádlo nepoužívám, protože mi všechny strašně smrdí. Z černého Perwollu se mi dělá skoro fyzicky špatně a cítím ho z lidí i na několik metrů.

Na aviváže moc nejsem, ale voní mi mandlový Frosch a naprosto nekriticky zbožňuju levandulovou Škrobenku Z.

A viete, že časté používanie octa Vám postupne zpuchří gumené časti pračky? A inak mýdlový sliz rovná sa miesto bieleho prádla šedé. Inak je samozrejme dobrým riešením pre atopikov a podobne.

Ja používam od roku 2007 Euronu a NEDEALUJEM ani nestaviam siete, nikdy som nič nedealovala, predstavte si. Mám pre svoju potrebu. Prišla som k nej v momente, keď sa mojmu prvému synovi prejavil atopický ekzém. Odvtedy používam len to. Finančne to vobec z dlhodobého hľadiska nezaťažuje.

Našla som si to v tej dobe z vlastnej iniciatívy na netu, nikto ma k Eurone „neprekecával“.

Vadia mi tie šumy a predsudky „rádobydám“, ktoré sa vyjadrujú so značným opovrhovaním o niečom, čo vlastne vobec nepoznajú a vadí mi aj pohrdanie prácou iných (byť dealerov - neverím, že Vám lezú domov, už tu nie sú devaťdesiate roky dávno).

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 22.3.16 13:47

@EvelineShop Nevím, pračku mám 17 let, zpuchřelé gumy nemá, za ty roky jí jen jednou prasknul řemen. Akorát je trochu rezavá.
Bílé pradlo zešedne, protože mýdlo neobsahuje optické zjasňovače (které můžou údajně způsobovat kožní problémy), prý teda, já to nepozoruju, bílé prádlo až na výjimky nenosím a prostěradla jsou pořád stejný.
Ale přiznávám, že až ta naše pračka zdechne a budu mít novou, tak do ní mejdlo asi lít nebudu.

arwenn
458 příspěvků 22.3.16 16:34

Já mám ráda Jelena :)

EvelineShop
113 příspěvků 22.3.16 18:38

@Potrefenáhusa Ale ano, mýdlový sliz je riešenie a je to rozhodne lepšie riešenie, než nejaké Persily a Ariely.

Inak pre úplnosť, Eurona opt. zjasňovače neobsahuje a prádlo je biele:-) Ak má niečo na bielenie - je to max. aktívny kyslík. Takýmto sposobom fungujú vlastne aj ostatní výrobci ako Dedra a podobne.

Rena8
88 příspěvků 23.3.16 10:12

Mám dotaz na majitelky sušiček (nejlépe kondenzačních s tepelným čerpadlem). Jak často (pokud vůbec) čerpadlo čistíte? Mám sušičku Siemens a během záruky přestala 2× fungovat - display hlásil plnou nádržku na kondenzovanou vodu, ale plná nebyla. Diagnoza: zanesené čerpadlo. Opravář tvrdí, že je to tím, že používám prací gely a aviváže. Aviváž nepoužívám, gely jsem omezila, prášku dávám minimum, stejně se znovu vyskytl stejný problém. Bohužel už po záruce, takže oprava za 2000,– a opravář je přesvědčen, že k nám bude jezdit pravidelně, protože to se prostě běžně sušičkám stává, všechna čerpadla se zanášejí a potřebují tak 1× ročně vyčistit. Kamarádky takový problém ještě řešit nemusely, tak si myslím, že mám vadnou sušičku…

paktofonika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.16 11:06

@Rena8 Mám sušičku Bosch tri roky a zatiaľ som nič nečistila. Vylievam z nej len vodu a vyberám prach zo zachytávačov. Aviváž nepoužívam, pracie gély áno. Zatiaľ žiaden problém. A ešte pretieram čidlo v bubne aby sa nezanieslo. Som s ňou veľmi spokojná.

Moir
2303 příspěvků 23.3.16 13:26
@EvelineShop píše:
A viete, že časté používanie octa Vám postupne zpuchří gumené časti pračky? ých (byť dealerov - neverím, že Vám lezú domov, už tu nie sú devaťdesiate roky dávno).

s tím octem bych rozporovala, máti ocet používá desítky let a pračky rozhodně odchází spíše sešlostí věkem, např. po 16 letech a to ještě na závadu, která by šla opravit, leč nebyly náhradní díly, než na to, že by jim zpuchřela guma, a to prosím je ozkoušeno na minimálně 3 až 4 různých značkách (tatramatka žel bohu prorezla v podstatě záhy, to octem fakt nebylo)

vitak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.16 16:39

Pajkal: Čus, kup si prášek v lékárně přímo na alergie, my máme doma dalli med a žádné alergie už se neobjevily, pere dost dobře…a jak již bylo řečeno, použij místo aviváže ocet. taky je dobré sušit prádlo venku nebo v sušičce, aby dobře proschlo a plísně neměly šanci…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.16 22:08

@Rena8 máme v práci sušičky Miele víc jak 20 let, nikdy jsme nic nečistili.
Doma ji mám 14 let, použivám aviváž, prací gely, peru pořád a opraváře ještě neviděla.
Snacha má electrolux cca 7 let, používá stejné přípravky a taky krom filtru a vylévání vody nic nečistí.

Rena8
88 příspěvků 1.4.16 12:24

@paktofonika @RenaLange Dámy, díky. V ohlasech na Heuréce jsem zjistila, že se to týká pouze sušiček zn. Siemens, zato opravdu ve velkém množství. Bohužel v době, kdy jsme ji kupovali, ještě žádné negativní reakce nebyly. Porucha se objevuje po roce provozu. Rozčiluje mě přístup servisu (a zřejmě i výrobce), že to není vada a můžu si za to sama.

pajkal
17 příspěvků 15.4.16 23:09
@vitak píše:
Pajkal: Čus, kup si prášek v lékárně přímo na alergie, my máme doma dalli med a žádné alergie už se neobjevily, pere dost dobře…a jak již bylo řečeno, použij místo aviváže ocet. taky je dobré sušit prádlo venku nebo v sušičce, aby dobře proschlo a plísně neměly šanci…

Díky moc za tipy! Vyzkouším to, je fakt, že co se týká sušení, tak většinou suším normálně doma, protože je to rychlejší, ale zkusím si teda dát více záležet. A ten prášek taky vyzkouším, na kolik vyjde?

Morže
1094 příspěvků 17.4.16 09:48
@pajkal píše:
Zdravim, má tu někdo alergie na praci prasky? Potreboval bych poradit, v cem konkretne perete. Ja ted peru jen v mydle, ale neni to ani rychle, ani efektivni.

Já trpím na atopický ekzém a nevhodné prací prášky, gely či aviváže mi dráždí kůži. Někdy mám období, kdy bych nejradši prala bez prášku a aviváže a jindy mám zase období, kdy si můžu dovolit používat i aviváže. Nejvíc mi vadí silně voňavé prášky i aviváže. Nikdy jsem nic nezkazila tím, že vyhledávám prášky pro sensitivní nebo dětskou pokožku. Prášek doporučuji od Persilu ten sensitive. Z aviváží taky vybírám hlavně na citlivou kůži, ale občas mi vadí i ty. Spíš používám dezinfekci na prádlo místo aviváže. Nevím, zdali je prádlo skutečně vydezinfikovaný, ale pro ten dobrý pocit a že mě to nedráždí ho ráda používám. Spokojená jsem byla se Sanytolem a teď používám z DM a to nedoporučuji. Smrdí mi to jako špinavé ponožky. Mám nyní klidové období a tak chci zase vyzkoušet nějaký aviváž, co by mi hezky provonělo prádlo, ale nebyl to ten klasický silný smrad vypraného prádla, co často cítím v paneláku ze sušáren.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 17.4.16 23:10

.

continuity
5853 příspěvků 18.4.16 22:28

@Morže stoji vam ta avivaz za to? atopik u nas doma neni ani jeden, ale avivaz nepouzivam vubec. nici to pradlo, nedela dobre pokozce a vune se tluce s parfemy.

simasa
8 příspěvků 20.4.16 22:02

Zdravím, jak už tu někdo psal, používáme taky dalli, přítel má citlivou kůži a po většině „drsných“ prášků se osype. Jako aviváž používám ocet, někdy kapku modrého coccolina.

pajkal
17 příspěvků 15.5.16 18:47

Zdravím, tak jsem zkusil dle zdejších rad vyprat v prášku dalli, přidat ocet do přihrádky na aviváž a sušit prádlo venku. Dnes jsem zkusil triko z té várky a super, nic necítím a kůže zatím bez vyrážky. Vypadá to, že to bude fungovat. Všem tudíž moc děkuji!

simasa
8 příspěvků 19.5.16 20:31

Nemáš zač, snad už to budeš mít dobré, je to hrozná otrava, vím jaké to je.

pajkal
17 příspěvků 22.5.16 09:46

Díky, no vypadá to, že opravdu dobré :-) Vypráno už asi 3× a pozoruji velkou změnu k lepšímu.

Aqua-bella
206 příspěvků 26.5.16 15:43

Máte prosím někdo doporučení, v čem prát bílé prádlo, aby bylo opravdu bílé? Poslední dobou začalo být zašedlé, nevím, jestli je to vodou, nebo pračkou nebo práškem (Ariel). Díky za rady :)

Malounka
13 příspěvků 19.7.16 10:46

Syn je alergik, tka jsem musela prejít na prací prášek, který mu nebude delat spatne- pouzívám Dalli Med. Pere dobre i na 30stupnu a abych nemusela prát synovi zvlášt peru v tom vsem a asi u nej zustanu, jsem s tím, jak pere spokojená.

Jankulajda
18 příspěvků 9.9.16 14:21

Holky a máte někdo hypoalergenní prací prostředek? Případně jaký doporučujete, dík

candance
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.16 09:01

@Aqua-bella nepomohly by ubrousky do pracky na bile pradlo z dm?

SovaS
26 příspěvků 13.9.16 07:55

Máme DALLI MED, je skvělej. Je to pro alergiky, astmatiky, citlivou pokožku..

Amun
888 příspěvků 13.9.16 17:45

Potrebuji nutne poradit - kdysi jsem se ptala v Pekle radi, ale bohuzel nikdo poradit nedozakal, tak zkusim stesti i zde :D
Moje rucniky maji konzistenci smirglu, zkusila jsem vsechno - od praciho prasku, praciho gelu, prisypani zmekcovace vody (mame velice tvrdou), avivaze az po tolik doporucovany ocet. Nic nepomohlo, bez jedine zmeny. V Pekle radi mi hojne doporucovali susicku, nicmene, nebydlim ve vlastnim a casto se stehuji, navic dokud jsem bydlela s rodici, nikdy jsme zadnou susicku nemeli a ty rucniky byly uplne normalni a mekke. Nektere rucniky mam jeste z domova, nektere uplne nove. Vsechny jsou stejne hrube, prestoze byvaly mekke. Tesne po ususeni bych je mohla bez legrace postavit, jak jsou tvrde :D zkusila jsem se zeptat mamy, jak pere, zkusila jsem kamaradky, zadna rada nefunguje. Nemate nekdo napad, cim by to mohlo byt? Jak rikam, doma jsme susicku nemeli a rucniky byly v pohode. Momentalne mam myslim Persil gel, predtim jsem mela Ariel kapsicky, persil kapsicky, zmekcovac vody Calgon, same bezne veci. Uz vazne nevim, co zkusit :D Nemate nekdo napad?

Mylady2
12413 příspěvků 13.9.16 17:55

@Amun asi budou staré. Prostě už moc vyprané
To jak jsou měkký ze sušičky víte až kdyz ji máte. Taky mi před lety přišlo, že jsou mamky ručníky měkké. Dokud jsem si sama nezačala používat sušičku

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek