Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1430) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP Barbucha
3716 příspěvků 8.3.13 09:45
Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Narazila jsem a toto video: http://www.youtube.com/watch?…
(určitě si to pusťte, hraje tam Jirka, který „Jede číze“)
Ano, hudebních failů je po internetu dost, ale toto mi nějak vyjadřuje vše pekelné, co se mi u nás nelíbí. Oblečení aktérů, příšerný text splácaný z náhodných vět, které se náhodou rýmují, jakože duchovní přesah do hlubin duše zpěvačky, která je narovnaná v zádech (kdybyste nepoznali, je to metafora, ve skutečnosti se v klipu pěkně hrbí :-)) Symbol luxusu - satelitní novostavba - rodinný domek. Rebelky holky, které jako hrají na nástroje nemají k celofánovým vlasům pořádný make up, takže vypadají ušmudlaně a blbě…
Občas se tu vzdychá nad průměrnou pekelnicí (sekáč, svetřík, rozumné boty…) Ach, zlatá průměrná pekelnice :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1604 Další »
Reakce:
gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 10:15

Znate takovy ten pocit jak vam je za nekoho trapne? Bohuzel ve vise uvedenem jsou cesi jeste porad strasne pozadu. Pristupem jich samotnych a tim co jim ceska media serviruji to bude jeste trvat dlouho nez se posunou kousek dal.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 14:54

@MP Barbucha
No takhle si přeci průměrný Čech představuje luxus. Bavorák, domeček v satelitu a naklizený byt. Je vůbec pozoruhodné, jak ty sterilní a zaměnitelné interiéry kontrastují s bordelem na ulicích, na chodníku pro lejno není kam šlápnout, ale doma by se dalo jíst z podlahy.

valery
1587 příspěvků 8.3.13 14:56

Ach, takoví krásní mladí lidé, takový krásný domeček, krásný autíčko a teď taková tragédie- a vy si z toho ještě děláte prču, no fuj…
Jen jsem zaslechla tu music, hned jsem se viděla před dlouhou řadou let v typickým tanečním baru „XY“ - malé podium, u elektrickýho piána se rytmicky kroutí dědek a tříská do kláves jak hluchý do vrat a vedle něj pěje sličná děva podobné diskotékové fláky…

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 14:59

@valery
Kdybyste dělala ten koncept s barevnými kartičkami pro prodavačky, přidala bych se. Bylo by ale dobré to nějak výtvarně pojednat, aby to mělo i umělecké kvality. Umíte něco takového navrhnout?

teda pardon, že to dávám sem…

antees
733 příspěvků 8.3.13 15:06

Mě se chce po tom, co zazpívá „Láska spadla do kanálu“ zakřičet „sjet po zadku holou skálu, aúúúú“ :))

KlaudieS
1765 příspěvků 8.3.13 15:11

@antees a mě zas napadlo poslat zpěvačku do an.lu :D

Lachenauerin
544 příspěvků 8.3.13 15:19

Já to nemůžu dokoukat, jsem dost sklíčená i bez toho.

Klasická adorace „normálnosti“, taková ta „pěkně-po-sousedsku-zatuchlost“; je úplně jedno, jestli je lidem 20, 40 nebo 75, pořád je to totéž, mění se jen kulisy. Dvacátníci si myslí, jak jsou děsní rebelové, když si (dneska, kdy už tím nikoho šokovat nemůžou) natáhnou rozervané džíny nebo ultrahypermini a pustí si něco šíleně, ale šíleně originálního, jako je např. Lady Gaga, a přitom je to všechno stejná umtata-kultura jako ta, co se odehrává v písních typu „na-paloučku-při-měsíčku-uviděl-jsem-Anduličku“ zpívaných pomrkávajícími břichatými chlípníky s prošlou záruční dobou na dechovkové merendě pro jejich prarodiče.

Pověsit si na stěnu cokoli jiného než šestý odvar impresionismu, který (obecně nic proti němu) je u nás z bůhvíjakého důvodu už 50 let považován za vrchol toho pravého ach-umění, je vrchol podivínství, ať už by to měl být Dürer nebo Giotto (kdo to je, že jo?) na jedné nebo Pollock či Boris Jirků (a tyhle pány už vůbec neznáme, asi nějaké nuly…) na druhé straně.

Spořádaní rebelové, mírný pokrok v mezích zákona, slušnost zaměňovaná za zglajchšaltovanost… Kde je nějaká touha, nějaký drajv, nějaká lačnost poznávat a třeba i bořit, ale s tím, že na tom zbořeništi postavím něco nového, většího, (aspoň subjektivně) lepšího?

Ne, u nás se prostě pořád budeme dohadovat, kdo teda zaplatí ten punč.

bestia
2300 příspěvků 8.3.13 15:25

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:02

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 15:29

@Lachenauerin Presne tak! Chce se mi kricet. Tohle je to co me sere, o to vic kdyz ziju v zahranici a pak bum! Ruzinske letiste a uz to jede…ta frustrace z toho jak se to tu nehejbe. Stred evropy ale jakoby furt za oponou.

Salet
14 příspěvků 8.3.13 15:34

@MP Barbucha Dokonalá ukázka čiré hrůzy. Pustila jsem si video i bez zvuku a při němohře celá ta „krása“ ještě více vynikne.

Sibyla
2646 příspěvků 8.3.13 15:59
@Lachenauerin @gudrun SOuhlasím, je to zatuchlé, maloměšťácké a všechno, co řeknete, ale přesně tyhle výtky mají na adresu většinové společnosti své země Angličani i Američani, Francouzi… prostě každý, kdo je schopen své spoluobčany vnímat s odstupem. Můžete v cizině i žít, ale její chyby vás tolik nebolí - a některé vůbec nepostřehnete.
@Lachenauerin píše:
Kde je nějaká touha, nějaký drajv, nějaká lačnost poznávat a třeba i bořit, ale s tím, že na tom zbořeništi postavím něco nového, většího, (aspoň subjektivně) lepšího?

Toho je schopno velmi málo lidí, většina šlape podle jízdního řádu. Tak to prostě je a nikdy to jiné nebude: tvůrčího ducha má nepatrná menšina. Dnes je možná poněkud trapné to, že rebelství je cool styl, takže se lidi tváří, že rebelují, když duševně dřepí v bačkorách za kamny.

Lachenauerin
544 příspěvků 8.3.13 16:07

@Sibyla
Jistě, nedělám si iluze ani o jiných zemích. Ale je to právě to, co píšete – u těch ostatních zemí ty chyby člověka nebolí. Ale doma ano, to je ta potíž. Vždycky si přikazuju, že mi to už bude jedno, ale houby. Není.

stric
762 příspěvků 8.3.13 16:15

Prosím vás, a co to vlastně má být? Kdo je ta zpěvačka, kdo to natočil, k čemu je to dobré? Mně to připadá jako takový nějaký poloamatérský počin, jaký lidi strkají rovnou na youtube, protože jinde by neměli šanci, nebo se pletu? A jak se vlastně normální člověk dostane k tomu, že není kamarád autorů a nenarazil na odkaz na MP a přesto to zná?
Písnička je hrozná, vydržela jsem asi čtvrtinu a shodila to. Kulis bych si ani nevšimla, kdyby se na ně extra neupozornilo. Je to jako reklama v papundeklových kulisách, ale tohle vážně není nic typicky českého, to je všude. Nepřipadá mi to jako něco hodné pohoršení, jen ignorování.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 16:16

Tak to je přímo esence pekla! A absence vkusu a nápadu…

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.3.13 16:20

Někdo to hodil pro pobavení na facebook. Neříkám, že to jinde není, nebo že je to něco extra. Jen mě zaujalo tím, že to nějak vystihuje ve všech směrech to peklo průměrnosti, nebo jak to říct…

bára.brněnská
610 příspěvků 8.3.13 16:20

Vizuálno už bylo okomentováno.
Ale ten text, to je mazec. Být někde soutěž v plytkosti a bezobsažnosti, už jim smolím nominační dopis. Čeština je dost bohatý jazyk a sestavit si song pouze z náhodně seřazených věcí, co už někde byly, je docela výkon :).

Mylady2
12413 příspěvků 8.3.13 16:22
Interiér PEKLO
:-)
stric
762 příspěvků 8.3.13 16:22

No já netvrdím, že to peklo není, protože skutečně je. Ale nic šokujícího to opravdu není, ve všech oblastech jsou lidi, co sice ničím nevynikají, ale rádi by taky něco tvořili. Výsledek bývá dost smutný, ale stačí ho ignorovat.

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.3.13 16:23

@bára.brněnská
A nejlepší je, že ten text vubec nedává smysl. Holka je nejdřív nešťastná, že jí milý píše hulvatsky ‚Jak se máš?‘ a pak má najednou narovnaný záda a nálada nádherná :-)

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 16:25

@Mylady2 Ha ha, díky za pobavení. Řada lidí nepochopí, co je na tom špatného, protože to takhle taky mají doma.Na prvním obrázku jsou šílené ty obrázky na zdi a ty hodiny, je to nevkusné, do očí bijící interiérové peklo :-D

bára.brněnská
610 příspěvků 8.3.13 16:26

@MP Barbucha To bude motiv ženského osvobození. Divím se, že tam v zájmu uměleckého přesahu nechřestí zpřetrhané řetězy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.3.13 16:27

@stric
O to až tak nejde, spíš to podprahové v tom videu (prostředí atd.) je myslím dost vypovídající. Tak jako když ve filmech z doby před revolucí člověk sleduje detaily - umakartove dveře, omyvatelny nátěr stěn na úřadech a prostě to o té době něco vypovídá, tak toto zase vypovídá o naší době. Bohužel.

MPSkrolew
1850 příspěvků 8.3.13 16:31

@stric Předpokládám, že ta zpěvačka je dcera Dalibora Jandy, co si říkal Hurikán.

stric
762 příspěvků 8.3.13 16:31

@MP Barbucha Mně to připadá jako interiér z reklamy. A mimochodem reklamy se točí v Praze pro celou Evropu, to víte? Všude potom mají to samé, stejné ateliérové dekorace, samozřejmě co nejlevnější. Asi jako v českých telenovelách, kde milionářská rodina bydlí v nábytku z Ikei a konzumuje okurky z Tesca, protože lepší sponzor nebyl k sehnání.
Tohle podle mě nevypovídá nic. Jen že si nějaká parta natočila video.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1604 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek