Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1258) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
543 příspěvků 01.12.18 16:36

Sním, bdím, je to sen?
A tohle budu vídat celý advent.

Kryptozoo
230 příspěvků 01.12.18 16:42

@Vinca_minor Emm..no..ale aspoň to nesvítí a nehraje, když projdete kolem..že ne :-) ?

Vinca_minor
543 příspěvků 01.12.18 16:49

Naštěstí ne :) Jen se to pekelně třpytí a visí to na dveřích bytu přímo naproti těm mým. Asi začnu chodit potmě a přestanu na chodbě rozsvěcet.

rozmlsaná
424 příspěvků 01.12.18 19:34

@Vinca_minor To spíš vypadá jako ruské peklo :)

MP blanka
1711 příspěvků 01.12.18 20:21

@Vinca_minor - a čudujete sa, keď na nás z každého obchodu, výlohy, z televíznej obrazovky a časopisov útočia podobné vianočné roztomilosti, že si na to už niekto tak zvykol, že považuje podobné výzdoby za normálne? To hromadné ovplyvňovanie vkusu sa bohužiaľ musí niekedy prejaviť .

Vinca_minor
543 příspěvků 01.12.18 21:59

@rozmlsaná @MP blanka No doteď mi soused připadal jako sympatický chlápek, delší vlasy a montérky, mluvící česky :) tak na tohle jsem zůstala jen nevěřícně koukat.

vlm
4372 příspěvků 02.12.18 09:14

@Vinca_minor sympaťák bez vkusu, to se nevylučuje :-)

MP blanka
1711 příspěvků 02.12.18 09:27

@Vinca_minor -teraz ste mi nasadila chrobáka do hlavy .Ide len o suseda / dospelého človeka /, alebo o rodinu, teda s malými deťmi ? Jasne,že na tých dverách to bude v oboch prípadoch vyzerať rovnako,ale predsalen, ak za nimi žije iba normálny dospelý a má podobné potreby.....

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 09:31
@MP blanka píše:
@Vinca_minor -teraz ste mi nasadila chrobáka do hlavy .Ide len o suseda / dospelého človeka /, alebo o rodinu, teda s malými deťmi ? Jasne,že na tých dverách to bude v oboch prípadoch vyzerať rovnako,ale predsalen, ak za nimi žije iba normálny dospelý a má podobné potreby.....

Z vás snobizmus priamo odkvapkáva. Normálny dospelý nemože mať nikoho, kto mu to trebárs daroval. Ak nemáš decko priamo v byte, tak si na tomto svete sám?

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 10:11

Po tomto šlánku som sa rozhodla, že už nedám ani ťuk do potravinovej banky. Gramotná matka samoživiteľka, ktorá je vraj gramotná, ale o príspevku na bydlení nepočula, ani o soc. dávkach. A len stojí s natiahnutou rukou a skučí ako si nemože nájsť ani brigádu. Tak ak trčí s chorým deckom doma, tak nech hlída nejakej inej materi z toho ich vypečeného klubu decko. Obe si potom na dajaké prachy prídu. A z komentov pod článkom, kde je odkaz na blog otca, to vyznieva ešte horšie pre tu matku.
Takéto články v niektorých ako ja zabijú aj posledné zbytky dobročinosti. Idem dať hračky po synovi jednej známej, ktorá je na tom finančne tiež mizerne, ale neskučí do medii a nepropaguje debilný „klub svobodných matek“. Povodne som chcela podporiť aj tu „naplň krabicu od bot“ ale už sa mi nejak do toho nechce.
 https://www.prozeny.cz/…-mesic-52088?…

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 10:26

A prečítala som značnú časť diskusie a zaujalo ma toto.
To je zajímavé, jak přiblblou logiku používají ti, kteří problémům nerozumí, ale rádi je rozdmychávají. Co se jim nelíbí, to je komunistické.
Uvědomte si, že článek nepopisuje nic konkrétně. Uvádí informace, které jsou kusé a tendenční. Na jedné straně je maminka finančně gramotná, na druhé straně si není schopna finanční situaci zvládnout. Uvědomujete si vůbec ten rozpor?
Na jedná straně chce žena muže změnit a na druhé od něj utíká… To už ho změnila, nebo najednout tu potřebu už nemá? A proč? Možná tak, jak chtěla ona měnit jeho, potřeboval on měnit ji. Kdo je psychopat? On? Nebo ona? Vy s nimi žijete, abyste to mohla zodpovědně posoudit? Je to jen článek napsaný za nějakým účelem, ale naprosto postrádající konkrétní informace.
Dovolte mi ještě jednu poznámku: Toto je také zlatokopka. Místo aby hledala řešení : rodina, sociálka, úřad práce atd., tak hledá soucit tímto prostřednictvím.
Také jsem znala jednu ženu, která uhnala chlapa, nechala si udělat dítě a potom chodila a brečela, že nemá na jídlo. Dvě děti měla z předchozího manželství. Za tu situaci vinila stát, protože jí neplatil. Tak jsem se jí zeptala, kolik jí platí otec dítěte. Nic, protože on to dítě nechtěl. Ale stát povinen podle ní platit byl.
Na své syny dostávala také dost málo peněz, protože jejich otec jim občas vypomohl, když jí na něco chyběly peníze. Když peníze dostala, okamžitě jela do města a nakoupila v různých bazarech plné tašky oblečení. To se potom všude možně válelo, neprané, nežehlené, neuklízené. Pastelky jsem našla asi 12 krabiček, spoustu barev, nesmyslných věcí k výtvarné činnosti, které se neměla nikdy čas věnovat.
Do práce jít nechtěla, ale práce doma jí na uživení nestačila.
Můžete mi napsat, jak dalece má být za takové lidi odpovědný stát a kde se konečně má projevit zodpovědnost jednotlivých obyvatel za sebe?
Dříve se tomu říkalo příživnictví. Co jiného je to dnes?

Pozorovatel
492 příspěvků 02.12.18 10:59

@giuliettka článek jsem včera četla a na váš popud jsem zapátrala i v diskusi. No už takhle byl ten její příběh o finanční gramotnosti a dobré práci podezřelý. To musí být príma partnerka.

Zajímal by mě názor zdejších na patrona dětí. Na mě to začlo vyskakovat na facebooku (ano chyba, klikla jsem na to několikrát!).

MP blanka
1711 příspěvků 02.12.18 11:00

@giuliettka : Z vás snobizmus priamo odkvapkáva. Normálny dospelý nemože mať nikoho, kto mu to trebárs daroval. Ak nemáš decko priamo v byte, tak si na tomto svete sám?

Stalo sa už asi pravidlom, že si napísané prekrútite podľa momentálnej nálady, ale beriem to s úsmevom, ako váš milý folklór.
Ostatným je dúfam jasné, že som mala na mysli to, že ak majú susedovci malé dieťa, ešte by som nad tou inafantilnou výzdobou oko privrela.Ak ide o dospelého, tak či mi to niekto daroval, či nie, necítila by som sa povinná si to zavesiť na dvere, bez ohľadu na to, či za nimi žijem sama, alebo je nás plný byt. A či je to snobizmus…

Lizbeth
666 příspěvků 02.12.18 11:20

Já včera shlédla na nějaké stanici reportáž (srdceryvnou) o tom, jak dva sympatičtí lidé bydlí už dva měsíce v autě a jak jim tato televizní stanice pomohla z tíživé situace..
Takže - své roční dítě dali do dětského domova, protože ho nechtěli vystavovat takovým podmínkám, což chápu, ale nechali si asi dva psi o které se dál starali v tom autě.
Oba byli mladí, zdraví. Z nájmu je vyhodil ze dne na den zlý opilý majitel a od té doby živoří. Pánovi nedali v práci řádnou výplatu za měsíc práce.
Ovšem nikde ani slovo o tom, co celé ty dva měsíce dělali, jak se snažili tu situaci vyřešit, nic..
Po reportáži se ozvalo samozřejmě město, které jim cosi poskytlo a nějaký dobrodinec jim dal 11 tis na kauci na nový podnájem. Za pejsky přijel veterinář , aby se nechal natočit jak se o pejsky postará.

Slečna vypadala dost divně, jakoby si zobla, muž bych normální. Nevypadali ani hloupě ani nesvéprávně, přesto..

No co vám budu povídat, doma jsme potom 5 minut nadávali, abychom se odreagovali.

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 12:11
@MP blanka píše:
@giuliettka Stalo sa už asi pravidlom, že si napísané prekrútite podľa momentálnej nálady, ale beriem to s úsmevom, ako váš milý folklór.

Jo jasne a váš folklór je prísť tu a blahosklonne sa pohoršiť nad potrebami dospelého človeka. Vlastne nie len nad potrebami, vy sa tu doslova vznášate s tou blahosklonosťou nad čímkoľvek.

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 12:39

@Pozorovatel A prepracovala ste sa z tej diskusie na ten blog? Docela zaujímavé čítanie. :-)
 https://jakubtesarcik.webnode.cz/

vlm
4372 příspěvků 02.12.18 13:15

@giuliettka vyřizování účtů rodičů přes dítě dostává nový rozměr. Napadá mě jediné - blejt. Souhlasím s názorem svého zete, že lidé než si pořídí dítě, měli by procházet podobným procesem jako zájemci o adopci.

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 14:00

@vlm Pre chlapca bude určite povznášajúce, až si prečíta tatkove vyhlásenie, mal som použiť kondóm. :-)

Pozorovatel
492 příspěvků 02.12.18 14:55

@giuliettka precetla jsem si oba dva clanky na tom blogu, spis jsem to pochopila tak, ze asi pan slychava, ze je blbej a s takovou mel pouzit kondom. Ale asi to nemel takhle ventilovat.

Paris1789
3244 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 14:59

@giuliettka na tom je dobře vidět, jak některé servery tzv. publikují, prostě si to ukradnou odjinud. Co by se namáhali s originálním obsahem, hlavně, že lidi klikají. Ten původní článek na iHned bych ještě brala v tom smyslu, že se snažili na problém upozornit, tehdy se řešilo zálohové výživné. Ovšem ve světle vyjádření otce ta legenda matky dostává trhliny. Novinářka by se ani v takovém případě neměla spokojit jen s vyjádřením matky, ale měla by kontaktovat i otce. A pokud by se jejich příběhy tak lišily, měla hledat dál a ne to zveřejnit. Vždyť to je na žalobu.
Každopádně odbytá novinářská práce, což mne na iHned zaráží.

triga
51 příspěvků 02.12.18 15:02

@giuliettka
Paní ze sebe udělala pěknou chudinku… Já občas zajdu na nejmenovaný diskuzní server určený především matkám a poslední dobou mě tam zaujal trend, kdy ženy většinou těhotné či s novorozencem opouštějí své partnery, kteří jsou najednou nesnesitelní a nejde s nimi vyjít. Sice pod rouškou anonymity, ale mám podezření, že jsou to tytéž, které se tam chodí radit, jak otěhotnět proti vůli partnera. „Selhávající“ hormonální antikoncepce je asi nejčastější trik, ale výjimkou není ani gravidita po oplození stříkačkou, kdy materiál získávají z použitého kondomu, pupíku, či pusy. Byla jsem upřímně v šoku, že tohoto je někdo schopen. No a následují dotazy ohledně alimentů a sociálních dávek.

Paris1789
3244 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 15:19

Už spekuluju, ale nemůžu si pomoct se o to nepodělit: když se podíváte na zveřejněné fotky, pán je úplně obyčejný chlápek, žádný Brad Pitt, ale s domem a zřejmě fungující živností. Vypadá starší než ona, tudíž asi starý mládenec, tihle pánové jsou do jisté míry v určitém věku svým staromládenectvím determinováni. Mají své rituály a rozhodně je nebudou měnit z donucení, ale spíše jemným a vytrvalým tlakem, nicméně to předpokládá tolerantní partnerku. Docela si umím představit, co se tam odehrávalo, oba si zřejmě mysleli, že ten druhý musí být nadšením bez sebe, že se k takovému partnerství „snížil“.
Vsadím se, že ani jeden z nich pro zdar věci neudělal dost.
Akorát že ona má asi menší skrupule.

giuliettka
2940 příspěvků 02.12.18 15:27
@Paris1789 píše: … oba si zřejmě mysleli, že ten druhý musí být nadšením bez sebe, že se k takovému partnerství „snížil“.

Jeho fotku som teda nenašla, ale ona na tých fotkách na proženy vyzerá tak, že byť lezba, tak si o ňu ani kolo neopriem. Veď je škaredá, neupravená, tlustá. Prečo si myslíš, že z jej strany bolo možné pomýšľať na to, že sa znížila?

Paris1789
3244 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 15:52
@giuliettka píše:
Jeho fotku som teda nenašla, ale ona na tých fotkách na proženy vyzerá tak, že byť lezba, tak si o ňu ani kolo neopriem. Veď je škaredá, neupravená, tlustá. Prečo si myslíš, že z jej strany bolo možné pomýšľať na to, že sa znížila?

Netvrdím, že se snížila, jen,že si to asi myslela.
Podle mne jim běželo hlavou asi toto:
Ona: Může být rád, že ještě sehnal takovou mladou, která by ho chtěla a měla s ním dítě.
On: může být ráda, že ji někdo i s děckem bude živit, sehnala si podnikatele s barákem, žádná kráska to není, třicátnice vyčpělá

Paris1789
3244 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 16:00

Znám spoustu žen, které si o sobě a svých půvabech i vyhlídkách namlouvají úplně neuvěřitelné věci, nikdo je přitom nekoriguje. Je to nějaký druh hysterie nebo co, má blízká kamarádka líčila svůj vztahový debakl takovým způsobem, že by někdo neznalý myslel, že se královna ze Sáby snížila k otrokovi. I když ten její drahý nebyl můj typ, rozhodně takový hrozný nebyl, jak to ona líčila. Naopak jsem měla tu pochybnou čest zažít, že se chová jako kráva, že se její dcery chovají jako krávy ( vyhecovány jí), že její matka celý ten průser dostává svým přístupem na level nesnesitelnosti, a i to, že on to snáší celkem stoicky.

Stránka:  « Předchozí 1 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1471 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Choker: Doplněk, nebo výraz poslušnosti?

Autor: Iva

Choker – šperk, který se těší oblibě už odpradávna. Byl ozdobou... Celý článek