Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1262) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
595 příspěvků 23.01.19 06:49
@Venda79 píše:
@kobylkalucni v Tibetu vyvolené zemřelé naporcují a zkrmí supům, nechcete se stěhovat?

No jo, ale taky jsem viděla dokument, jak ten porcovač musí napřed vypít flašku rumu, aby to zvládl. Ale jinou možnost nemají, do skály nikoho zakopat nelze a dřevo na spálení taky není.
Kmen na Madagaskaru své pohřbené předky zase co pět let vykopává a uctívá a jejich ostatky pak spojují dohromady a sejdou se u toho celé rodiny. Ale to už je OT:)

Atlacoya
2640 příspěvků 23.01.19 09:19

Pohřební rituály jsou různé, třeba v Íránu žijící zoroastriáni staví pro mrtvé věže ticha - ostatky se tam nabízí právě supům. A Master's Hammer o nich napsali písničku

Souhlasím s tím, že pohřeb není pro nebožtíka, ale pro pozůstalé. Mně třeba pohřeb blízkého pomohl kapitolu „s ním“ uzavřít a začít kapitolu „bez něj“. Moc se mi líbil taky dědečkův pohřeb - civilní projev o jeho životě, takové shrnutí, kdo byl a nakonec rozloučení.

Ophelie
633 příspěvků 23.01.19 11:47

@Atlacoya hezky jste vystihla smysl pohřbu jako rituálu.

MP blanka
1723 příspěvků 23.01.19 12:34

Naozaj silný citový zážitok bol pohreb môjho otca. V obradnej sieni bola iba tá najbližšia časť rodiny a na našu žiadosť nebol žiadny smútočný príhovor.Jeden z vnukov pripravil výber z hudby,ktorú mal otec rád.Malý prierez z RtmB a jazzu, včítanie historickej nahrávky veselého,rytmického Tiger rag, ktorú otec v 1940 nahral so svojim orchestrom. Žiadne slová by ho nepriblížili viac a napriek tomu, že on sám o svojom pohrebe nikdy nevyjadril akékoľvek pokyny, všetkým nám bolo jasné, že práve takto by to chcel.

julie74
2856 příspěvků 23.01.19 12:49
@Atlacoya píše:
Pohřební rituály jsou různé, třeba v Íránu žijící zoroastriáni staví pro mrtvé věže ticha - ostatky se tam nabízí právě supům. A Master's Hammer o nich napsali písničkuSouhlasím s tím, že pohřeb není pro nebožtíka, ale pro pozůstalé. Mně třeba pohřeb blízkého pomohl kapitolu „s ním“ uzavřít a začít kapitolu „bez něj“. Moc se mi líbil taky dědečkův pohřeb - civilní projev o jeho životě, takové shrnutí, kdo byl a nakonec rozloučení.

Jo přesně jste vystihla důvody proč je takový pohřeb důležitý. Znám rodinu kde detem řekli že babička odjela. Co jim to asi udělá v hlavě… Proč, neměla je řada, něco provedli??? Ovšem před pár dny se mě triapul letá dcera ptala na smrt. A když jsem ji na přímou otázku musela říct že i ona jednou umře… A ona vytrestila oči a prohlasila, ale já nechci umřít. To je drsný rozhovor…

quebrada
190 příspěvků 23.01.19 15:10

@julie74 Není to snadné, ale nám s touto otázkou i dalšími hodně pomohla knížka o Gastonovi https://www.megaknihy.cz/…ad-ptal.html Je i pro malé děti, dá se na ni navázat.

VeronikK
971 příspěvků 23.01.19 16:38

@julie74 Což o to, dítěti vysvětlíte, že umře zadlouho, až bude stará a kdesi cosi. Ale pak si vzpomene, že staří jsou třeba babička s dědou, a že nechce, aby umřeli - na to už se toho moc říct nedá. No a blbý je, když zjistí, že můžou umřít i děti. Osobně jsem pro, seznámit v rámci možností děti s realitou, sice ohleduplně, ale tak nějak na rovinu.

julie74
2856 příspěvků 23.01.19 16:53

@quebrada @VeronikK no právě, on ten rozhovor byl delší. A bohužel to prostě nemáte žádnou fajn literaturu po ruce. Moje máma by jo prostě řekla…ty nikdy neumřeš a už o tom nemluv. A začala by ji lochtat…

andano
746 příspěvků 23.01.19 21:16

@julie74
Literatura na toto téma (orientovaná i na děti) je v obchodě neziskovky Cesta domů - mezi Vltavskou a Strossmayerovým náměstím.

Venda79
527 příspěvků 24.01.19 09:27

@julie74 to drsný rozhovor být nemá, tohle téma začne každé dítě tak asi v tomto věku, starší syn se na to ptal opakovaně rok, prostřední se zeptal dvakrát, prostě další informace o světě kterou potřebují

ještě je knížka Když dinosaurům někdo umře, můžete půjčit v knihovně

julie74
2856 příspěvků 24.01.19 11:26
@Venda79 píše:
@julie74 to drsný rozhovor být nemá, tohle téma začne každé dítě tak asi v tomto věku, starší syn se na to ptal opakovaně rok, prostřední se zeptal dvakrát, prostě další informace o světě kterou potřebujíještě je knížka Když dinosaurům někdo umře, můžete půjčit v knihovně

Drsné to bylo pro mě, sledovat v přímém přenosu jak ji poprvé v životě došlo že umře… To teda. Pro ni to byl jenom velký poznatek. Evidentně to ještě dochroustava, včera vysvětlovala panence Vašíkovi - to víš že musíš umřít…to se nezlob, to se nedá nic dělat… Říkala jsem si, že to musím dopsat na mp. :)))

DanielaS
4868 příspěvků 25.01.19 10:11

O tom byla nejaka pohadka, ne, jak smrt prestala fungovat a na zemi to bylo zanedlouho k nesneseni.

isko
1306 příspěvků 25.01.19 10:29

Dařbuján a Pandrhola např.?

Atlacoya
2640 příspěvků 25.01.19 12:17

Téma smrti jsme měli na LP Šmoulů . Šmoulinka měla jako mazlíčka myš, která jí umřela. Řešila to s Taťkou Šmoulou, že každý umře. Pak chtěla odejít z vesnice, aby ostatní nebyli smutní až umře.

pavka_l
871 příspěvků 25.01.19 13:32

@Atlacoya My jsme otázku smrti někdy v předškolním věku překonali celkem lehce, teď jsou úvahy typu_zajímalo by mě, co člověk vidí po smrti.

vlm
4395 příspěvků 25.01.19 15:30

@pavka_l tak to je dobrá otázka :-). Moje maminka (83let) vzpomínala jak trápila moji babičku podobnými otázkami, napr, co by bylo kdyby nebyl svět, odpověď,, nebyly by stromy, lidi domy, nebyla bys ty ani já…), ale já se neptam co by nebylo, ptam se co by bylo :-)

Pýthia
220 příspěvků 25.01.19 16:00

@pavka_l To je dobré, naši se po lehkém přenesení se začali zajímat o to, kdo po nás bude dědit, co bude s domem a podobně…

Příspěvek upraven 27.01.19 v 16:35

vlm
4395 příspěvků 26.01.19 18:58

https://www.extra.cz/…pat-ze-spani
Je to možné??? Je mi z toho zle, moje naivní představa o zoufalé matce, která se ocitla v neřešitelné situaci se rozplynula

TinaV
291 příspěvků 26.01.19 19:55

@vlm - je to hrozné, ale klučík aspoň dostal šanci na nový hezký život a to je nejdůležitější, o nich si můžeme myslet cokoliv

vlm
4395 příspěvků 26.01.19 20:26

@TinaV tak to určitě, ale co je to za lidi, proč mají děti?

Lizbeth
721 příspěvků 26.01.19 20:32

Protože jejich výroba je tak snadná.

Matmys
2100 příspěvků 26.01.19 20:37

@vlm
Hlavní pomoc baby boxu je šance pro dítě. Úžasné , že to tak funguje.
Mám radost za ty děti a nějaká pošahaná nanda na tom nic nezmění.

https://www.lidovky.cz/…ln_domov_ele

vlm
4395 příspěvků 27.01.19 09:57

@Matmys pošahaná nanda?

Matmys
2100 příspěvků 27.01.19 10:33

@vlm
To označení bylo k té „vaší“ … … moje naivní představa o zoufalé matce, která se ocitla v neřešitelné situaci se rozplynula…
Jen jsem chtěla říci, že důvod odložení může být jakýkoli a ne vždycky „romantický“.

Ale u baby boxu bych řekla, že platí na 100×, že účel světí prostředky.

vlm
4395 příspěvků 27.01.19 14:21

@Matmys nikde ani náznakem, nespochybnuji smysl babyboxu, ale jak myslíte tak jsem holt nanda pošahaná k tomu.

Stránka:  « Předchozí 1 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1480 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek