Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1287) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
740 příspěvků 21.03.19 10:36

Koukám, že na pekle máme tematickou reklamu :) Na mě tenhle chlap někde vybafnout, tak se počůrám smíchy a strachy zároveň.

mikrob
168 příspěvků 21.03.19 11:44

@Vinca_minor To má dámské plavky? :-)

MP blanka
1835 příspěvků 21.03.19 13:05

Je správne, ak štát formou rôznych finančných príspevkov pomáha tým, ktorí sú v ťažkej situácii, s tým nemám problém. Problém môže ale prísť v niektorých konkrétnych prípadoch .Máme suseda, ktorý musel v 53 rokoch odísť do invalidného dôchodku , dôvod bol vážny,napriek operácii postupne oslepne. Všetci sme ho ľutovali,samozrejme. Sú to už 4 roky, čo je doma, a zvykol si. Pomáhajú mu samozrejme okuliare, môže čítať, ale aj špeciálny telefón - 3/4 ceny platila poisťovňa ,práve tak ako televízor so špeciálnym programom , aby sa neuzavrel iba vo svojom nešťastí . Cestuje zadarmo, a aj manželka, ak ide s ním ako doprovod , a možno som na niečo aj zabudla. K najvyššiemu možnému inv.dôchodku mu pomohol kamarát, posudkový lekár,a jeho výška, nakoľko bol pán vodič nákl. auta na stavbách, nás prekvapil. Teraz si určite všetci myslíte, že prečo mi to vadí, či by som chcela byť na jeho mieste ? Nechcela, ale musím k tomu A dodať aj B .
Sused vždy bol a aj teraz je pracovitý,šikovný človek, A tak si bez problémov, už v čase svojej invalidity, doma prerobil prízemie domu,ak nie je doma manželka, nakúpi si aj navarí, záhradu aj dvor má vo vzornom poriadku, nerobilo mu problém porezanie dreva,cestuje aj sám, ak nie je manželka doma, voľne sa pohybuje po meste ,aj ku lekárom . Takže logická otázka znie : ako to s jeho slepotou vlastne je ? Neberie peniaze niekomu,kto to potrebuje skutočne viac ?
Niekto by mohol namietnuť, že ak to viem / a ostatní susedia a známi / prečo nie sme občiansky uvedomelí, a nepodáme podnet. Nie, na to sa proste nikto neodhodlá, akokoľvek sa o tomto prípade v okolí rozpráva.
Tak to bude asi so všetkým - na papieri to vyzerá dobre, v praxi to môže vyzerať rôzne .

czDanda
620 příspěvků 21.03.19 14:35

@MP blanka
Znám podobného muže,
Vypadá, že by mohl skály lámat - přesto má plný invalidní důchod. Též z důvodu špatného zraku. Trpí jakousi nevyléčitelnou formou šerosleposti. Při jasné obloze může vykonávat jakoukoli činnost bez omezení. Ale stačí, když se obloha zatáhne a je zcela odkázán na pomoc druhých. Váš soused na tom zřejmě bude podobně. Proto naprosto chápu průkazku ZTPP a další výhody, které využívá.

PanenkaMalenka
215 příspěvků 21.03.19 15:01

@MP blanka
No těbůh, vy se teda dovedete tak krásně odkopat!
Jako dobrý, dobrý,… a pak z Vás vypadne nějaká „perla“.

Uživatel je onlinegiuliettka
3643 příspěvků 21.03.19 15:19

@VeronikK Mohli by tie deti na základe doloženia príjmov „fasovať“ konkrétne véci. Pravítko, kružítko, obložen žemľu… a tak. :-)
A ja by som ani necekla, ani keby tie osamelé matky mali každá 5 detí so 6 chlapmi. :-D

VeronikK
1032 příspěvků 21.03.19 15:25

@PanenkaMalenka já to ale chápu, někdy díky známostem získá někdo největší možné příspěvky, pak jsou lidé, kteří by potřebovali a lékaři se na ně dívají skrz prsty, přiznají jim jen něco… Znám řadu lidí, kteří pracují a mají ne nijak podřadnou práci a ještě požívají výhody invalidního důchodu, slev, příspěvků na kompenzační pomůcky - to je určitá nespravedlnost. Kolegyně studovala asi rok v Anglii, a byla překvapená, že kolej pro lidi s jejím postižením je dražší než běžná - prostě proto, že poskytuje více podpory apod. U nás jsou bohužel někteří lidé zvyklí, že dostanou všechno zadarmo… Alespoň takhle jsem příspěvek pochopila :-)

Dogmeat
156 příspěvků 21.03.19 15:27

@MP blanka Myslíte, že člověka s vážnou vadou zraku někdo zaměstná? Existuje pár zaměstnání, která teoreticky může člověk s vážnou vadou zraku vykonávat, například práce v call centru, jenže pro takové lidi je třeba dělat speciální školení, software, který call centrum používá, musí mít integrované usnadnění pro nevidomé (nestačí, že to mají windows). Firem, co by přijímaly takové lidi, je naprosté minimum. A ne každý člověk může dělat maséra nebo houslistu.
Možná si ten pán dokáže obstarat dům a dojít nakoupit (např. moje babička dokázala udělat menu pro 5 lidí, i když byla téměř slepá a úplně hluchá), ale na pracovním trhu je vyřízený.

VeronikK
1032 příspěvků 21.03.19 15:28
@giuliettka píše:
@VeronikK Mohli by tie deti na základe doloženia príjmov „fasovať“ konkrétne véci. Pravítko, kružítko, obložen žemľu… a tak. :-)
A ja by som ani necekla, ani keby tie osamelé matky mali každá 5 detí so 6 chlapmi. :-D

Mohly, jinak jim to prostě koupí učitelka ze svého… Jednodušší by bylo, kdyby to hromadně koupila škola a u sociálních případů zaplatil stát z dávek, které jinak posílá celé rodičům a ti za ně skutečně jídlo dětem, natož pomůcky nekoupí…

julie74
3044 příspěvků 21.03.19 15:53
@VeronikK píše:
@PanenkaMalenka já to ale chápu, někdy díky známostem získá někdo největší možné příspěvky, pak jsou lidé, kteří by potřebovali a lékaři se na ně dívají skrz prsty, přiznají jim jen něco… Znám řadu lidí, kteří pracují a mají ne nijak podřadnou práci a ještě požívají výhody invalidního důchodu, slev, příspěvků na kompenzační pomůcky - to je určitá nespravedlnost. Kolegyně studovala asi rok v Anglii, a byla překvapená, že kolej pro lidi s jejím postižením je dražší než běžná - prostě proto, že poskytuje více podpory apod. U nás jsou bohužel někteří lidé zvyklí, že dostanou všechno zadarmo… Alespoň takhle jsem příspěvek pochopila :-)

Ano, ale srovnávat velikosti kompenzací pro postižené v anglii a u nás bude nesrovnatelné. Takže dost pochybuji, že by se jim ty vyšší výdaje na kolej nekompenzovaly.

MP blanka
1835 příspěvků 21.03.19 16:02

Môj príspevok sa hlavne týka,ako to pochopila @VeronikK toho, že v pridelovaní finančných a iných výhod je to prípad od prípadu rôzne,a nie každý meter meria rovnako. Keď máte dobrú známosť, ako je to v tomto prípade,dosiahnete proste viac. Náš sused nie je našťastie slepý ,nenosí dokonca ani okuliare, čím ale nechcem spochybňovať vážnosť jeho ochorenia do budúcnosti. Lenže z počutia / skutočne sa tu o tom veľa rozpráva / viem o prípadoch, kedy človek na invalidnom dôchodku dostal vymeraný nízky dôchodok s odôvodnením, že až sa jeho stav zhorší, môže požiadať o prehodnotenie.

VeronikK
1032 příspěvků 21.03.19 16:23

@julie74 to pochybuju. Na té koleji mají např světelný zvonek, nějakou tu službu k dispozici, nic tak světoborného a nákladného. Jde o to, že u nás mají ti postižení důchod a ještě k tomu nárok na pomůcky jednou za urč. dobu zdarma, kdežto jinde dostávají ten důchod (k platu), právě proto, že potřebují pomůcky, které si z něj pořídí…

Lizbeth
831 příspěvků 21.03.19 17:05

Co považuji za peklo je nedávno vyprávěná návštěva dětské lékařky, která odmítla dát mé kolegyni paragraf s tím, že holka už je velká a zvládne být doma nemocná sama. Dívce je 12 ,měla horečky, byla zahleněná, dusila se.
Do té doby jsem vůbec nevěděla, že něco takového jako limit pro uznání paragrafu dle věku existuje..nešlo mi na rozum, jak si něco takového vezme jakýkoliv pediatr na triko, nechat nemocné dítě samotné doma. Vždyť za něj mají zodpovědnost rodiče a co když dojde k nějaké tragedii? Kolegyně se pochopitelně vystřídala s manželem doma na dovolenou a je rozladěná z každé další návštěvy pediatričky, kde se dohaduje..Já se s tím nikdy nesetkala, skoro nemarodíme, ale přijde mi to hrozně absurdní..

Paris1789
3663 příspěvků 21.03.19 17:09

Taky považuju 12 letou dívku za dostatečně samostanou, aby zůstala sama doma. Neřeknu, kdyby museli topit v kamnech a pro vodu chodit na dvůr, záchod na chodbě apod., ale běžnou nemoc by tahto velké dítě smotné doma mělo zvládnout.

Lizbeth
831 příspěvků 21.03.19 17:24

Já nevím,ale když má 38,5 a navaluje se jí z hlenů tak mi to furt přijde takový..no já bych tedy klidná nebyla a to nejsem žádný bebíčko. To si opravdu ten pediatr nedokáže představit, že se může něco zvrtnout? Nevylučuju, že by to to dítě doma přežilo, ale když se něco stane, tak už vidím to popotahování, že doktor byl proti..Nějak mi to nejde na rozum.

julie74
3044 příspěvků 21.03.19 17:35
@VeronikK píše:
@julie74 to pochybuju. Na té koleji mají např světelný zvonek, nějakou tu službu k dispozici, nic tak světoborného a nákladného. Jde o to, že u nás mají ti postižení důchod a ještě k tomu nárok na pomůcky jednou za urč. dobu zdarma, kdežto jinde dostávají ten důchod (k platu), právě proto, že potřebují pomůcky, které si z něj pořídí…

A jste si tím jistá, nebo je to jenom úvaha? Já samozřejmě neznám anglicky sociální systém, ale sestra měla jednu chvíli za partnera Angličana se synem na invalidním vozíku a třeba každých pár let dostal peníze na auto, samozřejmě dostatečně velké a byla to podstatná část nákladů na to auto. Mám pocit že i pravidelné příspěvky na benzín, ale o to už se teda hádat nemůžu…

Paris1789
3663 příspěvků 21.03.19 18:02

38,5 není život ohrožující stav, vždyť je to už skoro puberťačka, moje děti byly v tom věku už větší než já a obstarat se dokázaly v pohodě, vlastně byly rády, když mohly být doma samotné. Tady že je to fakt na rodičích, pokud si myslí, že jejich dítě zasluhuje v tomto stavu lepší péči, vezmou si dovolenou.
Můj syn měl ve 14 letech mononukleózu, 40+ horečky několik dní a vypadal jako v kómatu, vzala jsem si dovolenou a nějak jsem nespekulovala, jestli mi to má stát platit.
Jde o nějaký společenský konsensus, co ještě stát bude z pojištění hradit a co už ne. Jsme pořád relativně chudá země, nemáme na všechno.

Lizbeth
831 příspěvků 21.03.19 18:26

Netvrdím, že její stav je životohrožující, nebo že je takové trdlo, že se o sebe nepostará. Přiznám, že jsem prostě byla jen překvapená, že doktor má právo rozhodnout, zda je to na paragraf, nebo ne..Mimochodem, jejich rodina na tom fin.není nejlépe, oba rodiče dřou a dovolenou tráví tak, že ji mají přesně naplánovanou na to, aby odjeli za matkou kolegyně, kde se o ni starají ( uhlí,dřevo, barák ), protože ji marně přemlouvají, aby se k nim blíže přestěhovala..Jinak mám v okolí i další děti, které ač na to mají již věk , tak se samy doma bojí a jsou úzkostlivé. Pořád tedy probíhá vyprovázení do školy, telefonáty, zda už jsou doma a podobně. Děti jsou různé a vím, že to kolikrát nejde ovlivnit výchovou.
Ale chápu, že to každý může vidět jinak.

benyka
7126 příspěvků 21.03.19 18:39

@giuliettka Když jsem šla do první třídy, „fasovali“ jsme základní pomůcky (sešity, tužky, možná i plnicí pero). Nedovedu si představit, jak by učitelka vysvětlovala šestiletým dětem, že ty, Pepíčku, jsi sešity dostal, protože tvoji rodiče jsou chudí, a ty, Aničko nedostaneš nic, maximálně seznam nutných pomůcek, protože vaši mají peněz dost.

julie74
3044 příspěvků 21.03.19 19:09

Jinak koukala jsem do zákona a jestli to dobře chápu, tak na ošetřovné máte nárok do 16 let věku dítěte , pokud ještě neukončilo povinnou školní docházku. Což je dost absurdní. A souhlasím s Paris, že záleží na společenském kosensu, myslím, že v Anglii je trestné nechat doma samotné dítě do xx let (12?) , já kdysi doma zatápěla v kotli a byla sama doma cca od osmi, znám paní co mi vyprávěla jak nechávala ani ne tříleté dítě doma, odběhla do vedlejší ulice do práce, za hodinu doběhla nakoukla a zase šla. Díte v ohrádce, dneska by ji zavřeli… minimálně do blázince. :)))

Vinca_minor
740 příspěvků 21.03.19 19:37

Já jsem byla při nemoci sama doma už před desátými narozeninami, ale když mi bylo fakt zle a měla jsem horečku, tak se mnou byla doma třeba dva dny starší sestra. Pro rodiče nebylo jednoduché vzít si neplánované volno, pokud to nebylo extra akutní.

3643 příspěvků 21.03.19 19:59
@benyka píše:
@giuliettka Když jsem šla do první třídy, „fasovali“ jsme základní pomůcky (sešity, tužky, možná i plnicí pero). Nedovedu si představit, jak by učitelka vysvětlovala šestiletým dětem, že ty, Pepíčku, jsi sešity dostal, protože tvoji rodiče jsou chudí, a ty, Aničko nedostaneš nic, maximálně seznam nutných pomůcek, protože vaši mají peněz dost.

Tie věci by nerozdávala učitelka. Rodič by naklusal před začiatkom školského roka, alebo na druhý deń po začiatku roka niekam za dajakým skladníkom/hospodárom určeným školou a vyfasoval by potřeby po doložení príjmu. A kto má erárne a kto nie, by deti neriešili.

3643 příspěvků 21.03.19 20:02

A ľudia zlatí, viete čo je najväčšie peklo? Tie vaše podpisy pod čiarou. Tu o mám zapnuté a netuším ak vypnúť a při tých príspevkoch čo sa im tam opakujú litánie a podpisy ma napadá jediné. Preskočilo ti, na kieho ďasa to tam máš? :-D

Gorilka
1090 příspěvků 21.03.19 20:05

@giuliettka Klikni na „Nastavení“, odroluj dolů a najdeš volbu „Zobrazovat podpisy:“.

3643 příspěvků 21.03.19 20:09

@Gorilka Ďakujem! nech ti to Pánboh na ďeťoch vynahradí. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1489 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek