Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1302) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinebenyka
7354 příspěvků 21.03.19 20:49

@giuliettka na to bych rozhodně nespoléhala. Děti jsou nebezpečně všímavé.

julie74
3227 příspěvků 21.03.19 20:53

@benyka a myslíte, že děti se i tak naprosto přesně nerozdělí a nerozkastují - teda pokud kolem sebe nemají nějaké superosvícené dospělé, kteří jim nevysvětlí, že zrovna toto je pěkná pitomost. Mmch, to je takové pěkné téma, nevíte někdo jak to funguje třeba v open gate, kde jsou vedle dětí extrémně bohatých děti extrémně chudé nastipendium ? To by mě moc zajímalo.

Uživatel je onlinebenyka
7354 příspěvků 21.03.19 20:57

@julie74 Nevím. Já jsem ze školy už dávno, v éře našich dětí se takové věci moc neřešily (rep. bylo výjimečně důvodú je řešit), a vnuk nastupuje do ZŠ až v září. Takže možná časem.

julie74
3227 příspěvků 21.03.19 21:20
@benyka píše:
@julie74 Nevím. Já jsem ze školy už dávno, v éře našich dětí se takové věci moc neřešily (rep. bylo výjimečně důvodú je řešit), a vnuk nastupuje do ZŠ až v září. Takže možná časem.

To byla myslím jedna z mála výhod predplysakovych časů.

Lizbeth
902 příspěvků 21.03.19 21:44

Všimla jsem si u dcery, že svou optikou vnímá bydlení v rodinném domě jako " bohatší " než v bytě..ale nikdy jsem neslyšela z jejích úst nějaké porovnávání ohledně pomůcek, oblečení, telefonů, dovolených a podobných docela zjevných věcí.
Zatím je stále v kurzu takovéto vnitřní nastavení, že někdo je horší, protože se hůř učí a ten kdo má jedničky je lepší..je to blbé, ale takhle to je.

Judy24
936 příspěvků 21.03.19 22:10
@julie74 píše:
@benyka a myslíte, že děti se i tak naprosto přesně nerozdělí a nerozkastují - teda pokud kolem sebe nemají nějaké superosvícené dospělé, kteří jim nevysvětlí, že zrovna toto je pěkná pitomost. Mmch, to je takové pěkné téma, nevíte někdo jak to funguje třeba v open gate, kde jsou vedle dětí extrémně bohatých děti extrémně chudé nastipendium ? To by mě moc zajímalo.

Jak to funguje na OG trochu tuším. Pokud vím, tak to ty děti vesměs moc neřeší. Na výši stipendia (skoro všichni tam mají alespoň částečné) se sebe navzájem spíš neptají, považuje se to za osobní věc. Všichni musí nosit uniformu, pomůcky tam myslím dostávají v rámci školného (stoprocentně jistá si nejsem) všichni stejné, bydlení stejné, takže se tam ty rozdíly v rámci možností docela smažou.

VeronikK
1132 příspěvků 22.03.19 07:14

@Lizbeth @Paris1789 je pro to limit, ale je jasně napsáno, že platí pro situace, se dokáže postarat to dítě samo. S horečkou si neuvařím ani čaj, mám pocit, že omdlím cestou na wc. Takže dítě s horečkou bych doma samotné nenechala. Ani v 15 letech

VeronikK
1132 příspěvků 22.03.19 07:17

@julie74 já to znám jen ve vztahu k těm studentským kolejím :-) A stou kolegyní jsme se o tom bavily, ale už další je moje teorie… Jen prostě myslím, že ta podpora je cílenější a ne plošně ano nebo plošně ne :-)

VeronikK
1132 příspěvků 22.03.19 07:20

@benyka dobře, ale teď si představte, jak se pracuje ve třídě a s dětmi, které celý rok nemají sešit, nemají ani pero, tužku, nic. Maximálně mají každý týden vši…

VeronikK
1132 příspěvků 22.03.19 07:30
@julie74 píše:
To byla myslím jedna z mála výhod predplysakovych časů.

To myslím nebyla, za nás to některé děti řešily. Já teda moc ne a měla jsem i prima spolužáky, ale brácha furt něco chtěl -džíny, lego,skateboard, fotbalový míč- viděl to jinde a vadilo mu to.
Moje babička vyprávěla, jak se k nim do Tábora přistěhovala rodina lékaře z Prahy. Jejich dcera začala chodit na reálku s babičkou a po pár dnech si ji (nebo rodiče)pozval ředitel na kobereček kvůli oblékání- no měla hezké a modernější šary, tak jim doporučil, aby nosila něco střídmějšího a obyčejnějšího, jinak už nevím co.

Matmys
2316 příspěvků 22.03.19 07:54
@giuliettka píše:
@Gorilka Ďakujem! nech ti to Pánboh na ďeťoch vynahradí. :-)

Ovšem ne ze sociálních příspěvků :)

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 10:16

Mému synovi se smáli, že nemáme doma televizi. Vyvrcholilo to tak, že se na něj spolužáci ironicky skládali a chlapec přinesl domů pytlík plný desetníků. Krom toho nějaký jiný aktivista mu věnoval nějaký vyřazený monitor osmdesátkového dyzajnu.
Mé děti to zajímalo, ale tak, že se snažily oblékat co nejubožeji to šlo a k tomu uzpůsobily i své nové a značkové oblečení. Nevěděla jsem si s nimi rady.
Konzumním světem okázale pohrdaly a vydrželo jim to doteď. Značkoví spolužáci jim byli k smíchu.
Asi taky nějaký způsob, jak se s tímhle vyrovnat. Bohužel jsem jim nikdy ničím novým na sebe nemohla udělat radost a je fakt, že kdykoliv jsme měli někam jít, vyloženě jsem trnula, v čem se zase zjeví na scéně. Zbytek rodiny neměl pro tento styl pochopení.

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 10:20
@VeronikK píše:
@Lizbeth @Paris1789 je pro to limit, ale je jasně napsáno, že platí pro situace, se dokáže postarat to dítě samo. S horečkou si neuvařím ani čaj, mám pocit, že omdlím cestou na wc. Takže dítě s horečkou bych doma samotné nenechala. Ani v 15 letech

Vždyť to po vás nikdo nechce, vezmete si dovolenou příp. neplacené volno. Co je vám dražšího než vaše dítě?
Ale stát to tak vidět nemusí, na něm je závislých hodně lidí a nelze proplácet všechno.

Matmys
2316 příspěvků 22.03.19 11:21
@Paris1789 píše: …Vždyť to po vás nikdo nechce, vezmete si dovolenou příp. neplacené volno…

Tak zrovna u uvedeného případu se psalo, že rodiče mají hluboko do kapsy a svou dovolenou šetří na prázdniny a možnost péče o starou maminku.

A taky nejde jen to, že to dítě (puberťák) nezvládne být doma samotné.
Já jsem hodně dospělá (měřeno věkem) a kdyby se o mně při chřipce aspoň ze první dva dny postaral (čajíček, vitamíny, polévka, … soucit… :) ) , tak bych to rozhodně ocenila.

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 11:45

@Matmys
tak nelze od státu (tedy od nás všech) chtít, aby se o nás komplet postaral od kolébky až do smrti.
Stát už teď za děti a staré lidi platí zdravotní pojištění.
Například já jsem jako matka dvou malých dětí nastoupila do práce v době, kdy jsem měla nárok jen na 3 týdny dovolené, stejně jako můj muž.
Zbohatli jsem jako země, to je jasně vidět všude, ale pořád jde o to, že někdo to musí zaplatit. Dnes jsou mandatorní výdaje státu 75% rozpočtu, to znamená, že na všechno ostatní zbývá těch 25%. A to nám ještě sype EU, kterou tak nesnášíme a pořád pomlouváme.
Mně to přijde fakt ujeté čekat pořád, co nám stát všechno dá. Už teď dává hodně a stejně nám to nestačí.
Na mém názoru, že 12 letá slečna s tepltou může být doma sama se nic nemění a stejného názoru je zřejmě i ta pediatrička.

Příspěvek upraven 22.03.19 v 11:46

Vinca_minor
906 příspěvků 22.03.19 11:45

Skoro se stydím přiznat, že až můj muž půjde na ambulantní zákrok, kde s sebou povinně musí mít doprovod, tak že si na to vezmu den na ošetřování člena rodiny. Proč bych si měla brát dovolenou, když na to mám nárok?

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 11:48

Jo, už to vidím, jak se tady zvednou stavidla sebelítosti. Hele fakt se trochu všichni otužujte, tenhle welfare nepotrvá věčně, na všechno prostě nebude.

pavka_l
949 příspěvků 22.03.19 12:09

@Paris1789 Nám to dává stát? A kde to ten stát asi bere???Pokud pracuji, tak mám přece nemalé odvody na zdravotní a sociální pojištění, tak snad pak mohu mít možnost taky z toho čerpat od toho státu, když to potřebuji.

VeronikK
1132 příspěvků 22.03.19 12:15

@Paris1789 tak jasně, ale brát si ve školním roce dovolenou úplně není to pravé, nakonec stejně mi ji platí stát… Ale naštěstí jsem už v situaci, kdy bych si mohla dovolit i pár dní neplaceného volna, to zas jo.
K tomu oblékání, neměli jsme zejm. se mnou na mateřské nějak moc peněz, teď je to lepší, a vlastně jsme spíš neutráceli za úplné kraviny jako oblečení. No a moje děti mají z oblečení radost, ať je nové nebo „nové“ ze sekáče. Moc v nich materiální sklony nepěstuju, ale co povaha dítěte, to jiný přístup :-)
Taky se jim snažím vysvětlit, že není úplně potřeba podléhat tlaku okolí. Nedávno za mnou dvanáctiletý přišel, jestli by přece jen nemohl mít dotykový telefon, že se mu všichni posmívají (kromě spolužáků ve třídě). Bylo vidět, že ho to mrzí, že se mu smějí a zároveň brečel i kvůli tomu, že vlastně podléhá nátlaku okolí a nezvládne to ustát. Myslím, že to je obtížné v tomhle věku, nenechat se alespň v něčem ovlivnit. Snažila jsem se mu vysvětlit, že prostě čas od času každý nějakým tlakům okolí podlehne, důležité je, aby to nebylo v situaci, kdy by pak jednal proti svému svědomí a přesvědčení. Že je potřeba se občas zamyslet a srovnat si v hlavě, jestli to nebo ono děláme, protože chceme, nebo prostě proto, že to tak nějak je…
Obdivuju vaše děti, že to zvládly ustát i v pubertě, já bych bývala chtěla být neviditelná v tomhle věku. Pak jsem si celkem (a mám to dodnes) svoje odlišnosti užívala. Ale netvrdím, že nemám radost, když mě někdo pochválí třeba oblečení, to mám a takže se vlastně nechám ovlivnit…

pavka_l
949 příspěvků 22.03.19 12:17

@Paris1789 Ano, nepotrvá věčně a věková struktura obyvatel do budoucna vůbec nevypadá růžově, ale jak to souvisí s tím, že by si TEĎ nemohl někdo vzít OČR? Jako že to ten stát uspoří do budoucna? Nebo že se máme postupně učit žít bez sociálních výhod?

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 12:52
@pavka_l píše:
@Paris1789 Nám to dává stát? A kde to ten stát asi bere???Pokud pracuji, tak mám přece nemalé odvody na zdravotní a sociální pojištění, tak snad pak mohu mít možnost taky z toho čerpat od toho státu, když to potřebuji.

Inu, stát se asi jako správce pojištění rozhodl, že u dvanáctileté dívky s teplotou už čerpat nepotřebujete. A tohle mimochodem další peklo, představa, že když tam něco sypu, tak mám právo si z toho taky urvat, kdy se mi bude chtít. Není to průtokový ohřívač, je to pojištění pro případ nouze, kdy už to nedokážete vyřešit jinak.
Opět si myslím, že když může zaskočit babička, slečna to zvládne, rodiče mají dovolenou, tak to není případ nouze. Nouze je, když má samoživitelka rozplánovány výdaje na kačku přesně a do toho přijde nemoc malého dítěte, pak je to na místě.

pavka_l
949 příspěvků 22.03.19 13:02

@Paris1789 Můžete čerpat na jakéhokoliv člena rodiny, i dospělého, nerozhoduje stát, ale lékař.
Neříkám - urvu, když budu chtít, ale využiji možnosti, když to potřebuji. Vy čtete něco jiného, než jsem psala?
A s tou samoživitelkou si nejspíš naběhnete :-) rodina také může mít výdaje rozplánované na kačku a nemusí mít babičky a dědečky na hlídání.

Paris1789
3960 příspěvků 22.03.19 13:18

@pavka_l
podstata mého příspěvku spočívala v tom, že dle mého soudu SOLIDÁRNÍ a POVINNÉ pojištění není k přilepšení rodinného rozpočtu těm, kteří to zvládnou svými silami sami, i když je musejí trochu napnout, ale pro ty, kteří už nemají jinou možnost.
A demonstrovala bych to na příkladech, kdy se terminálně nemocní soudí o účinnější avšak dražší léčbu, zatímco náš systém vesele vyhazuje miliardy na rýmičky, zaražené větry a vyrážky.
Jen tak mimochodem, za péči o domácí mazlíčky vydají české domácnosti ročně víc jak 10 miliard, to by v tom byl čert, aby se taková rodinka s opečovávaným pejskem a kočičkou nezvládla postarat taky o dítě. Když jdete se psem k veterináři, taky si na to musíte vzít volno.
A taky soudím, že tenhle systém vede ke zlenivění a ignoraci, který si všichni pěkně odskáčeme. Vizte ty obézní děti, které vídám doslova každý den venku.

pavka_l
949 příspěvků 22.03.19 13:54

@Paris1789 To souhlasím.
Když se dohodnu se zaměstnavatelem, klidně si na péči o dítě vezmu náhradní volno, které pak napracuji, nebo neplacené volno. Ale ne každý se asi takto dohodnout v zaměstnání může a ne každý má dostatek dovolené na čerpání při péči o nemocného člena rodiny.

A s tím psem pláčete na špatném hrobě - žádného pejska ani kočičku neopečovávám a k veterináři nechodím :-) A moje dítě obézní není. :-)

Jak by tady bylo krásně, kdyby se každý více spoléhal na sebe. Já to říkám furt, že přehnaná sociální péče a s tím i přehnaný liberalismus vede společnost jako takovou do záhuby. Jsme zhýčkaní a nejspíš na to dojedeme nejen my, ale celá tzv. západní společnost.

julie74
3227 příspěvků 22.03.19 13:57

@Paris1789 tentokrát se musím přidat, jednou se mě obvodak ptal jestli chci předepsat paralen. Kolik lidí v chripkovem období na to asi kyvné a kolik desítek milionů se jenom touto jedinou akcí asi vyhodí do luftu

Stránka:  « Předchozí 1 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1498 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek