Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1287) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
pavka_l
907 příspěvků 22.03.19 13:59

@julie74 On se Paralen píše na recept? Já trouba si myslela, že volně prodejné léky se na recept nepředepisují.

julie74
3044 příspěvků 22.03.19 14:00
@pavka_l píše:
@julie74 On se Paralen píše na recept? Já trouba si myslela, že volně prodejné léky se na recept nepředepisují.

Taky jsem zírala, když je na recept, zaplatí ho pojišťovna

pavka_l
907 příspěvků 22.03.19 14:03

@julie74 No to mi už je jasné. Ale nenapadlo by mě nechat si předepsat Paralen nebo běžné kapky do nosu třeba.

Paris1789
3661 příspěvků 22.03.19 14:33

Jelikož jsem atopik, kupuju si krém v lékárně. Tuhle mne magistra zaskočila s doporučením, ať si to nechám předepsat. I představila jsem si, jak se objednám na kožní, pak tam budu dřepět v čekárně, pak se budu s paní doktor dohadovat a nakonec z ní ten recept vydojím. A po tom všem s ním vítězoslavně vtrhnu do lékárny, abych krém za 128 korun dostala zadarmo nebo s nějakou tou slevou.
Hrozná představa!

Uživatel je onlineVinca_minor
739 příspěvků 22.03.19 15:29

@Paris1789 Pokud vás to uklidní, tak mi prvních čtrnáct dní nemocenské a nutné ošetřování člena rodiny neplatí stát, ale zaměstnavatel, a nejsem státní zaměstnanec.
Mně přijde smutné to, že nejméně placené práce se vlastně vůbec nevyplatí dělat, protože na dávkách včetně všech příspěvků dostanete ty samé peníze od státu za nic. Já ze svých daní a pojištění ráda přispěju na studenty, důchodce, nemocné lidi apod., ale dotovat nemakačenka a různé populistické příspěvky mě dost štve.

Paris1789
3661 příspěvků 22.03.19 15:41

Jedno fakt nechápu: proč si myslíte, že píšu právě o vás? Nemusíte spěchat s ujištěním, jak jste vzorní, já vám šeky nepodepisuju.
Předestírám tady pouze své představy, vás konkrétně k ničemu nezavazují a klidně si to dělejte dál po svém, nemůžu vám v tom nijak bránit a ani nechci.

DanielaS
4901 příspěvků 22.03.19 15:48

Mne zas prijde naopak v poradku, ze o naroku na asistenci matky u vetsiho ditete rozhoduje lekar, ktery to dite zna a o soucasne nemoci ma nejvic informaci, nez sakumprask nejaky jednotny predpis.

Yaay
205 příspěvků 22.03.19 17:53

Na druhej strane, kolko detskych lekarov pozna svojich pacientov tak doverne, aby mohli dostatocne posudit, ci dieta zvladne zostat doma samo?

Dalmitka
1629 příspěvků 22.03.19 18:46
@pavka_l píše:
@Paris1789 Nám to dává stát? A kde to ten stát asi bere???Pokud pracuji, tak mám přece nemalé odvody na zdravotní a sociální pojištění, tak snad pak mohu mít možnost taky z toho čerpat od toho státu, když to potřebuji.

Okrem financií ma na tom možno ešte viac štve niečo iné. Čerstvá skúsenosť zo včerajška - potrebovala som sa dostať na odbornú ambulanciu mimo môjho bydliska, kde ako pacient patrím. Prečo nie v mieste bydliska - lebo pani doktorka, kde som roky chodila, podľa môjho názoru presiahla už hranice únosnosti svojím správaním, /ne/dodržiavaním pracovnej doby, prístupom k pacientom; takže ak dospejete k názoru, že si zaslúžite aspoň trochu slušné jednanie - odídete inam. Takže včerajšok - ak tam ste cca o 6.00 máte šancu na 2-3.poradie; dobre - vzala som si o 6.00 taxík /12 EURO - nevadí :-)/ a o 6.25 vchádzam. Ľudí mraky, neskutočne veľa a tak sa zaradím, ľudia prichádzajú a keďže sa nestojí v rade, nervozita stúpa. Strážim si pozíciu :-), a keď o 7.00 sestrička začne dávať časenky a ja mám šancu dostať skoro posledné číslo - zrazu - predstavte si to! - chlap za mnou - sa načiahol spoza môjho ramena a vzal „moje“ číslo sestričke z ruky. Bleskovo som sa otočila, vytrhla som mu časenku z ruky a hlasno - Čo si to dovoľujete?!?" som mu tam spravila hanbu. A čo chcem povedať? Toto sme nútení znášať? Ponižujúce čakanie na akékoľvek vyšetrenie, vstávanie v noci a následné niekoľkohodinové čakanie… Platím celý život vysoké odvody, chvalabohu doteraz som nepotrebovala nič nadštandardné, kde sú moje peniaze? Keďže nutne potrebujem aj očné vyšetrenie - postup ako vyššie - viac to absolvovať nemienim; objednala som sa na jedno súkromné očné centrum; samozrejme, že áno - za základné vyšetrenia 60 EURO - pôjdem tam, za tie nervy mi to stojí, ale znova - za čo platím celý život? Niekto to má zadarmo - a s príslušným vreskom aj bez čakania - to ma privádza k otázke - ešte stále som nedostala odpoveď - v čom sú cigáni väčším prínosom ako pracujúca chudoba? :-)

Pirek
7059 příspěvků 22.03.19 19:12
@Vinca_minor píše:
@Paris1789 Pokud vás to uklidní, tak mi prvních čtrnáct dní nemocenské a nutné ošetřování člena rodiny neplatí stát, ale zaměstnavatel, a nejsem státní zaměstnanec.
Mně přijde smutné to, že nejméně placené práce se vlastně vůbec nevyplatí dělat, protože na dávkách včetně všech příspěvků dostanete ty samé peníze od státu za nic. Já ze svých daní a pojištění ráda přispěju na studenty, důchodce, nemocné lidi apod., ale dotovat nemakačenka a různé populistické příspěvky mě dost štve.

To, že nejhůř placené práce jsou placené tak špatně, že se je nevyplatí dělat, není chyba lidí, které označujete za nemakačenka.

isko
1385 příspěvků 22.03.19 21:41

@Pirek
To ale nevíte, koho tím přesně myslela, že ne?

Anwen
671 příspěvků 22.03.19 23:11

@Pirek Asi tak, do chvíle, než matka začala pracovat na pracáku jsem neměla ani ponětí, jak hrozné práce v dnešní době ještě existují a samozřejmě za mezké peníze. Mezi top trojku bych určitě zařadila práci v mrazírně, kde v mínus 20 stupních stojíte během dvanáctihodinové šichty kucháte obrovské ryby a nehnete se od pásu. Jak zkrouceně budou vaše ruce po pár letech vypadat asi každý umí představit. Pak taky ČP, kde furt brečí, že nikdo nechce jejich super práci dělat. Jenže požadují začátek směny třeba v půl čtvrté, což je hluboce před časem prvních ranních autobusů. Obojí za minimálku, samozřejmě. A řekla bych, že naprostá většina pracovních nabídek od firem, které furt brečí, že lidi jsou nemakačenka a raději jsou na podpoře, než by šli pracovat do jejich ctěného podniku, bude z úplného gardu. Ne, nedivím se těm lidem, že než pracovat jako dělník v 19. století raději sosají sociální systém.

julie74
3044 příspěvků 22.03.19 23:19

Prosím, jak se jmenoval ten pořad - novinářka vyrazila a nějaký čas pracovala na těchto hrozných místech, kde se ze mzdy prakticky nedá vyžít … protože oni jsou taky práce jako dotřiďovač tříděného odpadu a podobně. Hanbou by se měl propadat každý, kdo lidi takto pracující považuje za horší než lidi žijící dobrovolně z dávek. Považuji to za jednu z největších sprosťáren, co jsem si na tomto fóru přečetla. A je celkem jedno, že to jistě bylo špatně pochopeno a míněno úplně, ale úplně jinak.

julie74
3044 příspěvků 23.03.19 00:06

@xSx jj, díky, nemohla jsem si vzpomenout

VeronikK
1032 příspěvků 23.03.19 07:13

@Anwen @julie74 musím říct, že jsou skutečně náročné a málo placené práce, kterých nakonec všichni využíváme. Neohrnuji nos (nebo aspoň doufám) nad nikým kvůli jeho práci. Trochu mi teda vadí u lidí zabezpečených, když tohle nechtějí vidět. A asi než sedět doma bez práce, šla bych dělat leccos, ale třeba tu mrazírnu, co popisujete, bych asi nezvládla…

Judy24
856 příspěvků 23.03.19 07:50

@julie74 Na téhle sérii od Saši Uhlové byl ale nejlepší ten poslední díl, kde psala o tom pozitivním příkladu. Protože ty práce pořád budou existovat a nikdy to asi nezačne být pohodová práce, po které vás nic nebolí, ale s dobrým přístupem vedení se to dá dělat v pohodě důstojně a s nějakou základní úctou vůči těm lidem.

Lizbeth
831 příspěvků 23.03.19 09:38

Tak chápu, že se bavíme obecně, ale toto téma bylo od jedné konkrétní osoby a když to rozepíšu - ona za tu dobu co spolu pracujeme ( 6 let ) s dítětem na paragraf nebyla, má nějaké zdravotní problémy a spoustu kontrol a vyšetření si plánuje na své volno ( když vezmu, že pracuje v měsíci všechny víkendy kromě jednoho, to znamená že v týdnu má 1 den volna, tak jí ty kontroly vychází na její jediné volno v týdnu), když s dcerou byla hospitalizovaná jako doprovod tak si připlatila a vzala si na to dovolenou.. když před rokem byla nemocná, tak jen proto, že zkolabovala z vyčerpání, protože odkládala doktora jelikož její pracovní morálka je vysoká a nechtěla chybět ( což nevelebím, ale konstatuji)..a nyní,když potřebovala mít paragraf,protože měla obavy o své dítě, tak prd.
Když znáte konkrétní situaci, povahu a okolnosti, tak je někdy opravdu těžké porozumět tomu, že se někomu může zdát správné, že na paragraf nemá nárok.
Jistě toho spoustu lidí zneužívá a i já takové znám, ale i tak mě udivuje, že doktor nepřihlédne k názoru rodiče, který zná své dítě nejlépe, přinejmenším lépe, než lékař, který ho vidí jednou za deset let.

ps. moje doktora ordinuje od 7,30..pokud se tam už odhodlám, přijdu v 6 a už jsem druhá..do 6,15 je nás tam 10 a když se konečně otevřou dveře, tak leckdo uslyší, že už ho nestihnout. Toliko k čekárnám. Bohužel i bohudík, doktorka se každému věnuje 30 minut, takže i když jsem třetí, čekáte dost dlouho. Proto tam téměř nechodím.

Paris1789
3661 příspěvků 23.03.19 10:57

Saša Uhlová upozornila na důležitý problém, ovšem jsem poněkud skeptická stran navrženého řešení. Pokud se dobře pamatujete, pracovala v provozech, které jsou buď financované z veřejných zdrojů nebo je to český potravinářský korporát.
Co se nemocnice týče, všichni tlačí na co nejlevnější provoz a všichni asi tušíme, proč. Nechceme si platit za hotelové služby v nemocnicích, chceme naopak full servis na co nejvyšší úrovni a pořád remcáme, že jídlo tam nestojí za nic a podobně. Tak se prostě všude šetří, klasika. Nemocnice většinou své provozy outsourcují, protože se jim v tomhle systému nechce nikoho zaměstnávat. A tak tady máte ty levné služby, co prostě těm lidem nemůžou víc platit. Třídění odpadu dtto. Znám osobně lidi, co nepřihlásili v bytě své děti, aby za ně nemuseli platit popelnice.
Linka na chlazenou drůbež je úplně klasický případ českého nekompetentního managementu, takhle to u nás vypadá ve spoustě firem. Jediný správný přístup je nepracovat tam. Přesto bych se vás ráda zeptala, kolik jste vy osobně ochotné utratit za kuřecí řízek, který byl vyroben v podmínkách pracovníkům přívětivých. Jen podotýkám, že BIO vejce stojí asi 10-11 korun/kus, s masem to bude podobná pálka. Takže ty nízké mzdy mají své opodstatnění a tím jsme my, spotřebitelé a plátci daní a pojistného.
Vypadá to hezky, zvyšte mzdy, zdaňte dividendy, osolte korporáty. Zkuste to, nejsem si jistá, že náš růst zůstane zachován.
Když se podíváte na ty obory, kde se platí nejmíń, vykazují ony několik společných znaků:

• pracuje tam převaha žen
  • jsou financované z veřejných, tedy omezených zdrojů
  • je to práce s minimální přidanou hodnotou

A teď sem s nápady, jak to změnit.

Paris1789
3661 příspěvků 23.03.19 11:05

Ještě bych ráda podotkla, že platové podmínky v těch nejnižsších profesích se pochopitelně odvíjejí od platové hladiny celkově. Takže ať chceme nebo ne, jsme ve vleku provozů, které tady převládají, montoven a skladů a logistiky (řidiči kamionů apod.). Má to svou příčinu, jak nemáme euro, prostě si semtam zacvičíme kursem, abychom dál byli pro okolní svět levní a ty výroby u nás zůstaly.
Nakonec si za to můžeme sami a to tím, koho posíláme do politiky, ale spíše tím, že se primárně o politiku jaksi nezajímáme a nezkoumáme souvislosti. Debata o přijetí eura se smrskla na mantru: „Nebudeme za nikoho platit jeho dluhy“ a veškeré věcné argumenty šly stranou.

Pozorovatel
539 příspěvků 23.03.19 11:40

@Paris1789 tak ve zdravotnictvi uz pokus byl a ne moc uspesnej. Sama za sebe rovnou rikam, ze jidlo bych byla ochotna za hospitalizace platit (lezet nemocna doma, tak taky jim), nebo alespon priplatit za nadstandartni, sama si domu taky nekupuju jen to nejlevnejsi. Ale s timhle moc popularni nebudu… taky jsem pro spoluucast ve zdravotnictvi treba na krevnich odberech, kdyz me zajima, jaky mam cholesterol a jaterky, aniz by pro to byl duvod, tak si to taky zaplatim. Mj kazdy by mel kouknout na stranky treba VZP, jak casto na to ma narok a na co ma narok v ramci prevence. Samozrejme timhle nemyslim to, aby si sam platil odbery nemocny clovek.
Kvuli manzelovi (cizinec) jsem uz pred lety zacla chodit na odbery rovnou do laboratore jako samoplatce, protoze on je jeden z tech zdravych, ale zvedavych. Takze dojdem, zaskrtame, zaplatime, nikdy se nestalo, ze by na nas byly odberove sestry neprijemne, nikdy se nevyptavaji, proc cchceme nabrat i vcelku ruzny nesmysly. Vysledky dostanete do ruky primo vy (nebo lze snad i elektronicky), vysledky jsem ale schopna interpretovat sama. Samozrejme placeny odber muzete chtit i u sveho lekare, ten s interpretaci vysledku pomuze. A myslim, ze obe strany by pak mely byt spokojeny. Jeste jednou upozornuji, ze mluvim o zdravych lidech, kteri ac ve vysledcich patologii nemaji, tak chteji kontrolu apod.

bao-baba
224 příspěvků 23.03.19 15:38

Moje teta pracovala před rokem 1989 ve zdravotnictví a už tehdy se uvažovalo o tom, že by se „hotelové“ služby platily.

Anwen
671 příspěvků 23.03.19 17:10

@Paris1789 Hlavně existuje spoustu výrobků, za kterými by člověka ani nenapadlo, že nějaký pracovník při jejich výrobě trpěl. Třeba se mi teď vybaví termix, kdybych nepotkala paní, která měla šíleně zjizvené ruce z toho, jak na lince termixová plata lámala na daný počet kusů, nikdy by mě nenapadlo, že pracovat v továrně na termixy může být tak děsné.

giuliettka
3641 příspěvků 23.03.19 17:58

Ľudia zlatí pre Kristové rány, pre vás sú robotníci vo fabrikách , učitelia, zdravotné sestry… pracujúca chudoba? Vážne? No tak poteš koště. Pre mňa je to normálna stredná trieda.

MP blanka
1835 příspěvků 23.03.19 18:02

Spomínam si na jednu besedu s Vl.Menšíkom po odvysielaní Bakalárov, kde hral smetiara. Povedal niečo v tom zmysle, ako má svoju prácu- herectvo- rád, ale ako si uvedomuje, že je ľahké tešiť sa do práce, ktorá človeka teší . A ako veľmi si váži tých,ktorí vykonávajú menej atraktívne povolania, napr, ako ten smetiar.Je ťažké predstaviť si, že ráno vstane a nevie sa dočkať,až príde do práce. Ale napriek tomu vstane a ide, a robí prácu, nad ktorou možno niekto ohrnie nos, a navyše je ešte malo platená .

Stránka:  « Předchozí 1 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1489 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek