Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1287) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 12:04

@julie74 Ste na tom obrázku matiek čo sa chystajú zautočiť kojením na Raiffaisen banky vy? Fíííha,do ktorej banky sa chystáte vy kokrtne? Dáme si tam stretko? :-D

porjk
2705 příspěvků 13.04.19 12:57

@Yaay Do určitého věku…tím jsme prošli všichni a pokud se tu o tom bavíme,hlady jsme nepomřeli. Ovšem společnost byla dřív nastavená jinak. Matky na ulicích nekojily,kýchající se odvrátil,pokud bylo potřeba upravit punčochu,určitě se to dělo nenápadně a rozhodně ne uprostřed fronty na maso. Nemůžu říct,že by mě nějak zásadně uráželo,když v parku uvidím kojící matku,ale nevidím důvod,proč se vydávat na poštu,když vím,že dítě bude chtít za půl hodiny jíst. Fakt si nevzpomínám,že bych před třiceti léty viděla veřejné kojení,přesto děti neumíraly na hlad. A to si troufám tvrdit,že dnes je možností,kam se uchýlit,daleko víc.

Pozorovatel
539 příspěvků 13.04.19 13:17

@giuliettka taky vám připadne, že se u toho tváří všechny úplně na facku? Nevím, jak to jinak pojmenovat.
Jinak asi jsem zdeformována tím, že moje mamka tak před 20+ lety prohlásila, že dítě na kojení potřebuje klid a nemělo by být rozptylováno, proto nechápe kojení na veřejnosti. Já jako dítě si to zafixovala, a když vidím vyvalený prs v rušném obchoďáku, tak si na to vždycky vzpomenu.
Ale třeba až přijde můj čas, tak vyvalím oba, ať si děťátko může vybrat, co by rádo k obědu.

porjk
2705 příspěvků 13.04.19 14:08

@Pozorovatel zvlášní je,že matky takhle demonstrují svrchované právo dítěte.Na druhou stranu si neodepřou celodenní nakupování v OC,nebo posedávání v restauraci a toho kojence vláčí sebou. Netvrdím,že všechny,aby bylo jasno.

julie74
3061 příspěvků 13.04.19 14:24

@porjk některé třeba chodí úplně normálně ven do města, … nebo snad myslíte, že kojenec je mnohem spokojenější a zdravější když je 22,5/7 doma ? (1,5 hodiny venku je přece ta obligátní vycházka, která se praktikovala v těch slušných časech kdy nebyly na ulici davy kojících žen). Ostatně ty dva měsíce to nebyl zas takový problém, pak se šoupl sunar a bylo …
A jak tu pořád píšu, nevím kde se pohybujete, ale většina žen co vidím kojit kojí naprosto slušně , ten opak je v jednotkách případů.
Taky netvrdím, že většina modelek má nad sto kilo, protože dokážu na internetu najít takové příklady. To je totiž božský argument … na internetu jsem našla příklad, dokonce s fotkou. Na úrovni „a v Blesku psali“, „Soukup tvrdí“.

vlm
4510 příspěvků 13.04.19 15:05

@julie74 jasně dřív se nekojilo, šoupl se sunar a bylo. Tohle je vážně perla

vlm
4510 příspěvků 13.04.19 15:07

@giuliettka ta fotka je jako z nějakého,, vymyvani mozku,, podle zboznych pohledu ucastnic

julie74
3061 příspěvků 13.04.19 15:33
@vlm píše:
@julie74 jasně dřív se nekojilo, šoupl se sunar a bylo. Tohle je vážně perla

tak jak to doprčic dřív (30 a více let zpátky) ty super ženy dělaly - buď kojily pár týdnů, nebo s dětmi chodily ven na tu hodinu a půl odpoledne maximálně nebo prostě, jo už vím, byly na rozdíl od současných … fakt dobré …
Nebo se usneseme na tom, že kvůli pár prdlouškám co se hodlají předvádět za každou cenu jsou všechny ostatní ženy nekojící jenom za zavřenými dveřmi doma obdoba člověka chovajícího se u stolu jako prase ? Vážně ?
Jo, taky dřív nikoho moc neobtěžovali pohledem na sebe postižení, pamatujete ?

vlm
4510 příspěvků 13.04.19 15:50

@julie74 mým dětem je +-30let. Prvního jsem kojila jen sedm měsíců druhé 3roky, kojila jsem i na veřejnosti, v autobuse, protože k babičce jsme to měli 5hodin. Přehodila jsem plenu a bylo,jinak jsem nakrmila než se šlo ven a po návratu, dítě vydrželo víc než hodinu a půl. Ale fakt je ze cesta domů byla někdy s muzikou,a dudlík taky na chvíli pomohl… U druhého teda moc ne. Snila jsem o,, kojirně,, což je dnes skutečnosti, přebalit a nakrmit dítě lze už v klidu v každém OC i na úřadech - to nevím jestli všude, v Brně ano. Zastávám názor že se všechno tedy i kojit dá rozumně. A bohužel i dnes jsou matky co šoupnou raději sunar, protože je otrava kojit každou chvili

giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 16:05
@julie74 píše:
Taky netvrdím, že většina modelek má nad sto kilo, protože dokážu na internetu najít takové příklady. To je totiž božský argument … na internetu jsem našla příklad, dokonce s fotkou. Na úrovni „a v Blesku psali“, „Soukup tvrdí“.

Toto sú zábery z akcie české matky kojením bojuju proti diskrimnácii. Žiadna sexy gazel s krivkami modelky tam nie je. Ak vidíte kojíci matku, tak to je vždy ženská slovanských tvarov. V tej banke bola zrejme pani pani niečo ako tá blondýnka uprostřed.

giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 16:07
@vlm píše:
@giuliettka ta fotka je jako z nějakého,, vymyvani mozku,, podle zboznych pohledu ucastnic

Ono to viedla Sára Saudková, zrejme to vymývanie bolo. :-D

julie74
3061 příspěvků 13.04.19 16:09

@vlm no tak ale pak kde je problém. Jak už jsem psala, mě tady vadí jenom ten odezdikezdismus, když kojíte někde venku, tak prostě cpete svoje kozy každému pod nos a div nenabízíte okolojdoucím ochutnat, že se to dá dělat úplně obyčejně a nenápadně, s šátkem, plenou a v klidu, to se prostě uhádá,a uječí a dotyčná je nutně fanatička s uhranutým pohledem.
Samozřejmě, že někdy to vychytáte, někdy prostě ne. Když jsem jela na půl dne z domu, tak prostě ne. Přijdou mi na nic řeči, že před třiceti lety něco takového nebylo.

Paris1789
3702 příspěvků 13.04.19 16:15

Před třiceti lety frčela umělá výživa, kojení zažívá renesanci tak posledních 10 let. A jo, flašku matky vrazily dítěti kdekoliv, což byl taky jeden z důvodů, proč se toho kojení většinou co nejrychleji vzdaly.

vlm
4510 příspěvků 13.04.19 16:19

@julie74 co je lidstvo tak se nejspíš kojí, předpokládám, ale jsou lidi co dokážou udělat tyatr z jakékoli činnosti tedy i kojení, aby všichni viděli že já jsem matka a kdo je víc.

Lizbeth
834 příspěvků 13.04.19 16:39

Tak já jsem ty soustředné kruhy dělala a nikdy na veřejnosti nekojila..a to hlavně proto, že jsem to v sedě neuměla. Obě děti jsem celou dobu kojila v leže na boku a to by mi asi lavička kdekoliv byla malá ( plus bych se hanbou propadla ) :)
A že to dřív nebylo vidět? No ono asi dělalo ty soustředné kruhy okolo domova více matek, protože kaváren, cukráren a obchodních center, kde by se mohly matky realizovat téměř nebylo..Já byla denně prostě v parku s knížkou a cestou zpět to vzala přes sámošku a bylo.

giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 16:45
@Lizbeth píše:
A že to dřív nebylo vidět? No ono asi dělalo ty soustředné kruhy okolo domova více matek, protože kaváren, cukráren a obchodních center, kde by se mohly matky realizovat téměř nebylo..Já byla denně prostě v parku s knížkou a cestou zpět to vzala přes sámošku a bylo.

Tož, dodebatili sme. :-D
Vy fakt chcete po matkách aby sedeli s deckom v parku a nešli do kaviarní, cukrárni a hlavne do obchoďáku? No tak to chcete teda moc! :-D

Lizbeth
834 příspěvků 13.04.19 17:21

Já myslím, že by se všem moc ulevilo :)

porjk
2705 příspěvků 13.04.19 17:48

@julie74 Tedy,děti jsem dokázala nakrmit a přitom jsem s nima pobývala venku dost. Mezitím i uvařit a vyprat pleny v mechanické pračce a potom jich hromadu vyžehlit…Nevytahuju se,dělaly to tak tehdy všechny. Bez vymožeností,které přinesla modernější doba. Vás maminka nebrala na procházku? Já vím,že dnes se děti krmí podle jiných pravidel,než kdysi,ovšem mě tříhodinové intervaly umožňovaly nákup,procházku,domácnost a dokonce i společenský život. Ani já,ani mé děti jsme nežili v tříleté izolaci. A děti si režim osvojí docela snadno.

bao-baba
238 příspěvků 13.04.19 18:02

Saudková…to je skoro diagnóze :-)

julie74
3061 příspěvků 13.04.19 18:54
@porjk píše:
@julie74 Tedy,děti jsem dokázala nakrmit a přitom jsem s nima pobývala venku dost. Mezitím i uvařit a vyprat pleny v mechanické pračce a potom jich hromadu vyžehlit…Nevytahuju se,dělaly to tak tehdy všechny. Bez vymožeností,které přinesla modernější doba. Vás maminka nebrala na procházku? Já vím,že dnes se děti krmí podle jiných pravidel,než kdysi,ovšem mě tříhodinové intervaly umožňovaly nákup,procházku,domácnost a dokonce i společenský život. Ani já,ani mé děti jsme nežili v tříleté izolaci. A děti si režim osvojí docela snadno.

Jojo krmila, dokonce kojila, v šesti týdnech ji vysvětlili, že aby mohla dodržovat režim musí nasadit Sunar jinak budu mít hlad a bylo. To nekritizuju mámu, prostě byla taková doba.
Ježíš jo, za mě pleny taky nikdo nepral ani nevaril ani nenakupoval, jenomže mě se ještě chtělo vyrazit na hromadu dalších míst, a světe div se, na spoustě výstav takhle koncem září ve čtvrtek dopoledne jsou celkem čiste matky s kočárky. Dokonce jsou i na náplavce, v parcích, na Hradě atd. To všechno jsou místa která v rámci soustředných kruhu kolem domácnosti jeden nedá. :)

porjk
2705 příspěvků 13.04.19 19:16

@julie74 Člověk prostě nemůže mít všechno :)

giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 19:18
@julie74 píše:
Jojo krmila, dokonce kojila, v šesti týdnech ji vysvětlili, že aby mohla dodržovat režim musí nasadit Sunar jinak budu mít hlad a bylo. To nekritizuju mámu, prostě byla taková doba.
Ježíš jo, za mě pleny taky nikdo nepral ani nevaril ani nenakupoval, jenomže mě se ještě chtělo vyrazit na hromadu dalších míst, a světe div se, na spoustě výstav takhle koncem září ve čtvrtek dopoledne jsou celkem čiste matky s kočárky. Dokonce jsou i na náplavce, v parcích, na Hradě atd. To všechno jsou místa která v rámci soustředných kruhu kolem domácnosti jeden nedá. :)

To, že vaša mater vás nekojila, lebo namiesto toho aby priložila prs ako jej matka a jej babička a ostatné před ňou, tak dala sunar, neznamená, že celá generácia žien nekojila tiež. Vy nekritizujete mámu, ale zvaľujete to na dobu? To ako vážne? Vašej matke doba odtrhla prsník od vašich úst. No ty vole vaša matka nekojila, tak vy navštěvujete demonštrácie za kojenie a chodíte kojiť po celej Prahe, aby teda jo všetci videli, že vy ste lepšia mater ako celá generácia tých predošlých matiek. Vám to odtrhnutie od matkinho prsníka fakt ublížilo, tak kojte svoje decko až do 18, aby sa to náhodou neprejavilo aj na ňom.

giuliettka
3711 příspěvků 13.04.19 19:21
@porjk píše:
@julie74 Člověk prostě nemůže mít všechno :)

Ale može, už vidím ako jej dcera o 20 rokov, keď zistí že ju matka kojila vždy a všade, to zvalí na dobu a bude bojovať proti kojeniu. :-D

vlm
4510 příspěvků 13.04.19 19:35

Je teď nějaká móda svádět všechno na dobu, no nevím… Před těmi třiceti lety se chodilo pravidelne s miminem,, do poradny,, doktorka zvazila dítě, vyptala se co umí, zeptala se jestli kojím a bylo. U prvního jsem v sedmi měsících měla pocit že už mu kojení nestačí, pochopitelně už dostávalo ijine jídlo, doktorka napsala sunar a bylo. Dítě sunar nechtělo pít,tak jsem mu prevarila mléko a to mu chutnalo, těžko říct jestli to byl dobrý nápad. Dnes si to úplně nemyslím. Druhé dítě sunar nikdy neochutnalo, nikdo mi ho nenutíl ani nenabizel. Dnes je v TV spousta reklam na kojenecká mléka, taky to může někoho ovlivnit. Snad má každý mozek používal ho tehdy i teď.

julie74
3061 příspěvků 13.04.19 19:37
@giuliettka píše:
No ty vole vaša matka nekojila, tak vy navštěvujete demonštrácie za kojenie a chodíte kojiť po celej Prahe, aby teda jo všetci videli, že vy ste lepšia mater ako celá generácia tých predošlých matiek. Vám to odtrhnutie od matkinho prsníka fakt ublížilo, tak kojte svoje decko až do 18, aby sa to náhodou neprejavilo aj na ňom.

O vašich obzorech už jste tady řekla mnoho, ale koukám že ani udrženi základního pravidla diskuze vám nejde, třeba … Něco co si sama vymyslím nemůžu o tři příspěvky dál vydávat za fakt ze kterého vyjdu… Teda můžu, ale veškerá diskuze se stává naprosto nesmyslnou a těžce absurdní.

Stránka:  « Předchozí 1 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1489 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek