Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1287) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
3684 příspěvků 13.04.19 19:41
@julie74 píše:
O vašich obzorech už jste tady řekla mnoho,

No vy o vaších tiež, už viem čo znamená, že jej udrelo mlieko na mozog. :-D

Pozorovatel
539 příspěvků 13.04.19 22:37

@julie74 se mi asi jen zda, ale vam to mliko strika na majak. Dite plne kojene nad urcity vek ma nutricni deficit. Kojte si doma treba do 18 let, ale kdyz diteti nebude pod 6 mesicu a uvidim vic nez hlavicku ditete, tak vas budu povazovat za exhibicionistickou biomatku.

julie74
3061 příspěvků 14.04.19 00:34

@Pozorovatel já nevím, pisu sem věci o kterých nic netuším? O plně nebo částečně kojenem dítěti jsem se tu nikdy nezmiňovala, nechápu co myslíte tou hlavičkou, nechápu proč byste měla víc než hlavu vidět i u dítěte pod šest měsíců. Můžete mi říct na co reagujete? Mě jenom zaujalo, že kojení jinde než doma je přirovnáváno k lidem co jí jako prase v restauraci. Je to podle mě stejně ujetý jako ty demonstrantky. Všechno ostatní jsou jen vaše konstrukce.

lorens
2034 příspěvků 14.04.19 01:43

Moje máma měla s kojením potíže, moc jí to nešlo a měla z toho midrák i po letech, protože už i v té době bylo kojení to nejlepší, ona byla nedostatečná, nedokonalá matka a její děti musely pít náhražky. Třicet mi už bylo. Když se narodil chlapeček, doufala, že mi mléko vydrží aspoň šest měsíců, asi abych taky nebyla za podměrečnou matku.

Na veřejnosti jsem nekojila, tady se to běžně nedělá. A když už tak decentně a děcka hlady neumírají, dokonce ani hlady neřvou, tak nevím. Nakupovat i za kulturou jsem chodila, asi jsem měla štěstí, že chlapeček nepotřeboval co půl hodiny. Mně je to teda vcelku lhostejné a někdy něco taky jen tak zhltnu na veřejnosti, ale radši se najím někde v klidu. Možná dětem vůbec nevadí cizí lidi kolem, ale jistá si tím nejsem. Čím si jistá jsem, je, že jsem ráda, že moje matka fotku, jako postovala guiliettka, v albu nemá.

porjk
2704 příspěvků 14.04.19 07:53

@lorens Souhlas. Ony se ty doporučené metody stále mění,jestli je ted' trend krmit dítě,jen co zapláče,tak se třeba pletu. Děti pláčou i z jiných důvodů a nabídnout mu vždycky jídlo mi přijde zcestné.

giuliettka
3684 příspěvků 14.04.19 08:07

@porjk To si musíte kúpiť prístroj, ktorý vám určí prečo dieťa pláče. Nejdete s dobou. :-D
https://www.malvik.cz/…y-proc-place

Uživatel je onlinevlm
4502 příspěvků 14.04.19 08:14

@giuliettka to je jako tamagoči :-)

Moir
2212 příspěvků 14.04.19 09:00
@porjk píše:
@Yaay Do určitého věku…tím jsme prošli všichni a pokud se tu o tom bavíme,hlady jsme nepomřeli. Ovšem společnost byla dřív nastavená jinak. Matky na ulicích nekojily,kýchající se odvrátil,pokud bylo potřeba upravit punčochu,určitě se to dělo nenápadně a rozhodně ne uprostřed fronty na maso. Nemůžu říct,že by mě nějak zásadně uráželo,když v parku uvidím kojící matku,ale nevidím důvod,proč se vydávat na poštu,když vím,že dítě bude chtít za půl hodiny jíst. Fakt si nevzpomínám,že bych před třiceti léty viděla veřejné kojení,přesto děti neumíraly na hlad. A to si troufám tvrdit,že dnes je možností,kam se uchýlit,daleko víc.

ono dřív se dělalo dost věcí jinak, třeba postižení a duševně nemocní se zavírali do ústavů, aby neobtěžovali slušné lidi
těhotná se v podstatě za svůj stav měla stydět a co nejvíc ho zakrývat, aby nepohoršovala tím, že přece provozovala tu nesmírně neslušnou činnost
matky s kojenci se směly pohybovat jen mezi domovem, samoobsluhou, lékařem a nejbližším parkem, jinak byla roztrajdaná a ohrožovala dítě a určitě se o něj dobře nestarala
@giuliettka lambáda je měkká podprsenka bez kostic, obvykle bez zapínání a ve většině případů číslovaná s, m, l…

Pozorovatel
539 příspěvků 14.04.19 09:07

@julie74 mluvíte o tom, že kojící matky musí dělat soustředné kruhy kvůli kojení, být přikovány doma 22.5 hodiny denně. A já zas mluvím o tom, že dítě nad 6 měsíců, i když kojené, tak má dostávat příkrmy, tudíž ty vaše soustředné kruhy kvůli kojení vůbec nejsou potřeba. Jsem pro kojení, ale s rozumem, když to nejde, svět se nezhroutí. Není to ta nejdůležitější věc na světě a pro dítě můžete udělat i jiné věci, než kojení. Třeba se mu víc věnovat. Děti si tím občas jen získávají pozornost a blízkost matky, která se mu nevěnuje.

Ještě bychom se mohly bavit o očkování, ať to tu trochu rozproudíme. Já jsem pro, když není nějaká zdravotní kontraindikace.

giuliettka
3684 příspěvků 14.04.19 09:16

@Moir Bavíme sa o rokoch tak 30-40 rokov dozadu. So mnou a mojími dvoma súrodencami boli rodičia vlakom v Prahe, z východného Slovenska naprieč oboma republikami. Brat mal rok a my so sestrou 4 a 5, ale naozaj netuším či ho ešte mamka kojila. :-D Skoro všetci kolegovia mojho otca si tu cestu do Prahy s deckami užili tiež. Nebolo to nič výnimočné. To sa už za tehotenstvo nikto nemusel stydět a to čo popisujete vy bolo možno tak po prvej svetovej vojne.
A tu podprsenku som si teraz našla, dík. :-)

andano
767 příspěvků 14.04.19 09:16
@giuliettka píše:
@porjk To si musíte kúpiť prístroj, ktorý vám určí prečo dieťa pláče. Nejdete s dobou. :-D
https://www.malvik.cz/…y-proc-place

Neuvěřitelné, nechápu, jak to, že lidstvo nevymřelo, jak jsme mohli bez toho dokonalého přístroje vůbec přežít?

Yaay
209 příspěvků 14.04.19 09:16

@Pozorovatel, hovori sa, ze najvacsi odbornici na rodicovstvo su ti, co deti vobec nemaju.

giuliettka
3684 příspěvků 14.04.19 09:22
@andano píše:
Neuvěřitelné, nechápu, jak to, že lidstvo nevymřelo, jak jsme mohli bez toho dokonalého přístroje vůbec přežít?

Asi to bude tým, že ten prístroj dokonalý nie je :-D Ja som to nedala ako reklamu, ale pre @vlm na pobavenie. A ono to nyvyše dosť blbne. Keď zoberiete napríklad do náruče dieťa kamarátky a jemu sa to nepáči, a vy vidíte, že dieťa chce k matke a preto plače, tak to ten prístroj vyhodnotí ako niečo predom určené a v prístroji nastavené. Vyberie si podľa toho, čo mu prvé naskočí. Takže kľudne aj ten hlad. Mám to odskúšané. :-D

Uživatel je onlinevlm
4502 příspěvků 14.04.19 09:38

@Moir co to plácate??

giuliettka
3684 příspěvků 14.04.19 09:45

Há pravé české peklo je ten moj prístroj, ktorý som tu strčila. Ak chce dieťa spať máte robiť toto. :

** Potichu na dítě mluvte, houpejte ho v pozici plodu, přitiskněte si ho k prsům. Jestli už leží, upravte ho do náležité pozice.

• Vezměte dítě v kočárku na procházku anebo v autosedačce na projížďku.
  • Položte dítě do příhodného houpacího křesla.
  • Pusťte hudbu, zapněte myčku anebo nechte na pár minut téct vodu do vany, děti uklidňují rytmické zvuky.
  • Čtěte dítěti nebo na něj potichu mluvte.
  • Držte dítě v pohodlné pozici přitisknuté k sobě, aby slyšelo váš klidný dech.
  • Masírujte dítěti tělíčko, ruce a nohy a jemně ho hlaďte po obličeji.*

A já blbá ho dala do postieľky a nevozila po Liberci v aute a nezapínala myčku! :-D

Uživatel je onlinevlm
4502 příspěvků 14.04.19 09:53

@giuliettka no já myčku ani neměla, ani auto… Děti naštěstí přežily. Děsí mě vzpomínky na těhotenství, kdy jsem musela lézt kanalama nebo až potmě aby mě těhotnou někdo nezahlednul :-)

andano
767 příspěvků 14.04.19 09:59

Edit: Smazáno, protože se konečně přestalo s jedním tématem, které už nechci podporovat.
Sorry

lorens
2034 příspěvků 14.04.19 12:57

@Moir Matky 100% soustředěné na dítě, které nedělají nic jiného, než že sledují zdravý vývoj potomka a v době, kdy spí, brouzdají na internetu a hledají nové a nové info, případně konfrontují své zkušenosti a poznatky s jinými stopromatkami a na nic jiného jim už nezbývají ani síly ani mozková kapacita, vídám mnohem víc teď než kdysi. Takto mateřstvím zotročených žen v minulosti tolik nebylo.

porjk
2704 příspěvků 14.04.19 13:21

@Moir To myslíte vážně? V době,o které píšu,se naopak mateřství velmi podporovalo. Těhotenský oděv byl ,pravda,volný a mnohé skrývající,ale taková byla móda. Taky se nosily volnější oděvy v případě silnější postavy a ne jako ted',čím větší zadek,tím těsnější kalhoty. Teda spíš legíny. To se opravdu změnilo. Nebyl to stud,možná jen trocha vkusu. Obtažená mikina kolem těhotenského břicha,no,proč ne. Ale nosit ho naholo v létě,mi už připadá přes čáru. Nemusím polonahé lidi v ulicích a na úřadech,či MHD a je jedno,zda má figuru jako modelka,nebo velryba.Chlap v trenkách bude na mě působit stejně. Takhle at' chodí doma. Zrovna tak se mi nelíbí konzumace jídla v chůzi,nebo spolucestující s mastným sáčkem v buse. Ale třeba byl zvyklý dostávat stravu,jen co zamlaskal a ted' nedokáže počkat na vhodné místo k jídlu.

Pozorovatel
539 příspěvků 14.04.19 13:28

@Yaay jasny, nikdy jsem dite ani nevidela. Jen zena, ktera rodila, je odbornice na deti. Zena, ktera nerodila, tak neni rovnocenna zene-matce.

bao-baba
236 příspěvků 14.04.19 13:30

lorens: Možná takové ženy byly, ale rozhodně nebyly sociální sítě, které vytvářejí tlak a současně utvrzují členy sociální bubliny o správnosti jejich názoru. Maličké dítě je zcela odkázané na péči dospělé osoby. Zpočátku než se to setřese, je péče o miminko a nedostatek spánku vyčerpávající, pro to by měl mít tatínek pochopení, ale po určité době by matky neměly zapomínat na své partnery. Když bylo moje dítě malé, manžel mi vyprávěl, jak se jeho známí cítí odstrčeni a připadají si doma jako nežádoucí vetřelci. Matematicky vyjádřeno, 100% matka = 0% partnerka.

Yaay
209 příspěvků 14.04.19 14:11

@Pozorovatel rovnocenost som nikde nespomenula. Nerozmyslam o ludoch v zmysle ci som im alebo oni mne rovnocenni. Pisem o bezdetnych zenach, ktore parkrat postrazili sesternici syna a zrazu maju patent na rozum.Presne vedia co robia rodicia zle (uplne jedno ci matka alebo otec). A samozrejme maju jasno, v tom, ako by sa to malo urobit lepsie. Vid vas prispevok o tom, co najlepsie moze matka pre dieta urobit a preco si deti vyzaduju pozornost. Lebo rodicovstvo a vychova je hracka, ktora sa da zhrnut do jednej vety v diskusii.

benyka
7140 příspěvků 14.04.19 15:12

Šedivá je teorie… Do mateřství jde člověk s nějakou představou. Když má kliku, tak to podle ní probíhá. Když nemá, je všechna předchozí teorie k ničemu.

Paris1789
3697 příspěvků 14.04.19 16:20

Jsem ráda za každou kojící matku. V zájmu kojení přetrpím i jakékoli veřejné kojení, i pohled na vyvalená ňadra, prostě kojení vpřed.

Uživatel je onlineLizbeth
834 příspěvků 14.04.19 17:39
@giuliettka píše:
Há pravé české peklo je ten moj prístroj, ktorý som tu strčila. Ak chce dieťa spať máte robiť toto. :

** Potichu na dítě mluvte, houpejte ho v pozici plodu, přitiskněte si ho k prsům. Jestli už leží, upravte ho do náležité pozice.

• Vezměte dítě v kočárku na procházku anebo v autosedačce na projížďku.
  • Položte dítě do příhodného houpacího křesla.
  • Pusťte hudbu, zapněte myčku anebo nechte na pár minut téct vodu do vany, děti uklidňují rytmické zvuky.
  • Čtěte dítěti nebo na něj potichu mluvte.
  • Držte dítě v pohodlné pozici přitisknuté k sobě, aby slyšelo váš klidný dech.
  • Masírujte dítěti tělíčko, ruce a nohy a jemně ho hlaďte po obličeji.*

A já blbá ho dala do postieľky a nevozila po Liberci v aute a nezapínala myčku! :-D

Ježiš když já si vzponemu..

• dala jsem jí do postýlky
  • přes šprušle jednu svou ruku na vršek její hlavičky ( měla ten dotyk ráda)
  • druhá ruka se neštítila klimbající očička tak nějak zaklapnout jako nebožtíkovi, aby vytuhla dříve a furt je neotvírala
  • ruka co zaklapávala se dokonce neštítila přidržovat dudlík v pusince, protože jeho výpadek by zhatil uspávání
  • celá jsem se ani nehla, nedýchala a nevydávala žádné zvuky, protože jinak by šlo uspávání do háje..

..a pak přijel výtah, vrzly a bouchly dveře a dítě mělo oči jak baterky a já náladu jak godzila při útoku..

A u první dcery jsem sobě i jí vypěstovala nepěkný nešvar, že jsem jí držela za ruku…hrůůůůza, nešlo odejít, fakt blbej nápad.

Ale kojila jsem, takže jsem super matka a né že né.

Stránka:  « Předchozí 1 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1489 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek