Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1298) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
628 příspěvků 03.07.19 14:28

@Oldyn no a vidíte, já to mám naopak, mluvit o politice s lidmi, kteří se mnou souhlasí, mi nic nepřináší. Proto se často bavím s lidmi, kteří mají opačný názor. Navíc je zajímavé slyšet jejich argumenty, pokud nějaké mají, pokud ne, tak to je samozřejmě debata o ničem a nemá cenu v ní pokračovat.

Matmys
2268 příspěvků 03.07.19 14:31

@xSx
To vám závidím. A myslím to seriózně.
Já se o politice s lidmi opačného názoru bavit nemůžu (bych je zabila :))

Oldyn
6130 příspěvků 03.07.19 14:38

Byste se divila, mít stejný názor na politiku u nás nutně neznamená souhlasit. Ale vy máte bohatou komunikaci s politickými oponenty, tak to nemůžete znát.

TyrionLannister
146 příspěvků 03.07.19 14:41
@kalmar píše:
K ostravským divadlům - opera je naprostý luxus! A Aréna - Zabiják Joe pro mě je představení roku. Nikde jinde v republice si na toto téma netroufli.

Ale troufli. V Kalichu hrají Zabijáka Joe už několik let. A cca před 20 lety jsem ho viděla v Bránickém s Michalem Dlouhým v titulní roli.

xSx
628 příspěvků 03.07.19 16:46

@Matmys mám to v rámci svého tréninku asertivity, neboť jsem povahy velmi prchlivé ;)

Paris1789
3846 příspěvků 03.07.19 17:02

Respektuju svobodnou volbu politické strany, které dám hlas. Jsem schopná o tom diskutovat bez emocí a chápu i důvody, co k tomu koho vede. Co mě vždycky dokáže vytočit do obrátek jsou ty stupidní argumenty, které voliči nesystémových stran používají. Někdy jsou to takové nesmysly, že až pochybuji o inteligenci a duševním zdraví dotyčného. Zejména když si spoustu těch informací už dnes lze snadno ověřit. Tuhle mne můj kolega rozsekal hláškou, že jedna nejmenovaná evropská země má v evropském parlamentu nižší desítky tisíc úředníků.
U toho jsem si uvědomila, že se málo o takových věcech bavíme, protože za normálních okolností by se mu všichni byli schopni vysmát a sdělit mu z hlavy správný přibližný počet. Takhle nikdo ani nevěděl, kolik má tahle země europoslanců.
Věděli byste z hlavy, kolik europoslanců má Česko a v jakých frakcích sedí?

Kajuli
495 příspěvků 03.07.19 19:42

@kalmar NDM je moje slabé místo, i kdyby to nebylo nic moc, za mne bude vždy luxusní (zpívávala jsem v operním sboru a ta atmosféra je úžasná jak z jeviště, tak z hlediště). Spousta skvělých mladých operních zpěvaček je od nás- třeba Zuzana Marková tady začínala, Alexandra Polarczyk taktéž. Balet to samé, Robert Skujenieks, který dostal Thálii za Morrisona také tancoval u nás.

Jordaan
8738 příspěvků 03.07.19 23:19

@Oldyn

V urcitem smyslu slova taky miluju Ovcacka :-).

julie74
3122 příspěvků 04.07.19 07:51
@Jordaan píše:
@OldynV urcitem smyslu slova taky miluju Ovcacka :-).

Obávám se že u nás v práci je nas taky několik, často si predcitavame jeho Twitter. Zejména teď co mu to tam ti zlí… (Doplňte si sami) tak kazí.
To je na té práci asi jediný pozitivní. :grinning:

Atlacoya
2689 příspěvků 04.07.19 09:16
@julie74 píše:
Obávám se že u nás v práci je nas taky několik, často si predcitavame jeho Twitter. Zejména teď co mu to tam ti zlí… (Doplňte si sami) tak kazí.

Jak kazí? Je to super. Dřív to bylo „Jiřino, ty jsi vůl“ na 120 způsobů, teď to tam žije. Když dočtu peklo, otevřu Ovčáčka. Tuhle tam byl tip na korejskou restauraci u Prahy, hned jsem si to poznamenala a doufám, že se mi ji podaří zařadit v rámci nějakého výletu.

julie74
3122 příspěvků 04.07.19 11:49
@Atlacoya píše:
Jak kazí? Je to super. Dřív to bylo „Jiřino, ty jsi vůl“ na 120 způsobů, teď to tam žije. Když dočtu peklo, otevřu Ovčáčka. Tuhle tam byl tip na korejskou restauraci u Prahy, hned jsem si to poznamenala a doufám, že se mi ji podaří zařadit v rámci nějakého výletu.

No a koho má v tomhle vedru bavit dávat všechno do uvozovek :grinning:

kalmar
101 příspěvků 04.07.19 14:35

@Kajuli a byl tam Thomas Weinhappel jako Hamlet. Krásný a okouzlující. A sympaťák.

S tím Killing Joe jsem se sekla, pardon. Ale nadšení bylo nefalšované :-)

giuliettka
3829 příspěvků 09.07.19 17:00

Veľké Hincovo pleso vo Vysokých Tatrách. Turisti na pohľadanie. :-(

Temperance
1605 příspěvků 09.07.19 17:06

@giuliettka Radši nechci vědět, odkud jsou…

giuliettka
3829 příspěvků 09.07.19 17:09

@Temperance Vraj Češi, ale to je jedno, blbci sa nájdu v každej krajine. Ale vliezť do plesa v národnom parku, mi pripadá praštené.

Temperance
1605 příspěvků 09.07.19 17:11

@giuliettka Vypráskat je slaným bičem!

giuliettka
3829 příspěvků 09.07.19 17:21
@Temperance píše:
@giuliettka Vypráskat je slaným bičem!

Myslím, že to zrejme nepomože. Majú na sebe plavky. Vo výške 1944,8 m. Tí tam už išli s tým, že sa tam okúpu. To nie je momentálný nápad z frajeriny.

Temperance
1605 příspěvků 09.07.19 17:26

@giuliettka Myslím, že to je jedno, jestli to předem plánovali, nebo ne. (Plavky si mohli vzít i proto, že si po túře chtěli zajít do bazénu.)

giuliettka
3829 příspěvků 09.07.19 17:34

@Temperance Veď sa tam trepete od Popradského plesa, ak ste teda zdatný turista takmer 2 hodiny. Aj keď pojdete okamžite na otočku nazad, tak už sa na kúpalisko bez zástavky na hoteli a poriadnej sprche, nepotiahnete ani za Jánošíkové dukáty. :-D

Anwen
675 příspěvků 10.07.19 00:28

@TyrionLannister Ostrava je dost divadelné odvážná, nezapomenu, jak jsem viděla nějakou reportáž ve stylu balváru Super. cz, kde hrozně řešili, že ve Vlasech bude nahota a pořád se ptali daných herců, jak se s tak hrozivou věcí vypořádávají. Jeden hostující v Ostravě redaktorce odpověděl, že na tom přece není nic hrozného, že je to součást role a že v jiném představení už mu nahému svítili do zadku baterkou. Škoda, že kamera nezaznamenala výraz reportérky, muselo to být výživné.
@Kajuli Na NDM miluji jejich věci pro menší scénu, tam jsem se ještě nikdy nesĺlila a prožila své nejsilnějśí divadelní emoce. Doporučuji zajít na Thrill Me v aleternaci Adam/Pekárek, z toho jsem měla husinu ještě pár hodin po děkovačce.

giuliettka
3829 příspěvků 10.07.19 05:41
@Anwen píše:
@TyrionLannister Ostrava je dost divadelné odvážná, nezapomenu, jak jsem viděla nějakou reportáž ve stylu balváru Super. cz, kde hrozně řešili, že ve Vlasech bude nahota a pořád se ptali daných herců, jak se s tak hrozivou věcí vypořádávají. Jeden hostující v Ostravě redaktorce odpověděl, že na tom přece není nic hrozného, že je to součást role a že v jiném představení už mu nahému svítili do zadku baterkou. Škoda, že kamera nezaznamenala výraz reportérky, muselo to být výživné.

Tak som si pri povodných príspevkoch fakt myslela, že divadla v Ostrave možu byť dobré a ono je to len o tom, že ukáže penis a niekto mu zasvieti baterkou do riti. No, tak to potom áno, kvalita sa pozná. Čert ber predanú nevestu v Národnom…

JarkaJ
696 příspěvků 10.07.19 13:39

Z dovolené v Řecku: v hotelu je do restaurace dress code klasika - muži na večeři dlouhé kalhoty, kratasy jsou preskrtnuté, stejne jako žabky pro muže i ženy. Realita: dlouhé kalhoty spis výjimkou, tak z 10%, zbytek všichni kratasy, nějaké ty trictvrtaky, žabky běžně všichni. K žabkam bych byla tolerantní, zvlášť v dnešní době, kdy jsou tohoto typu různé sandály a pantofle na běžné nošení, ale šortky bych spravedlivě zakázala kdyz mužům, tak i ženám, proč v tom dělat rozdíl. A hlavně proč se to vůbec píše, kdyz to v praxi nikdo nevyžaduje a u vchodu nekontroluje?

Kajuli
495 příspěvků 10.07.19 14:08
@giuliettka píše:
Tak som si pri povodných príspevkoch fakt myslela, že divadla v Ostrave možu byť dobré a ono je to len o tom, že ukáže penis a niekto mu zasvieti baterkou do riti. No, tak to potom áno, kvalita sa pozná. Čert ber predanú nevestu v Národnom…

Ono to je hlavně o tom, že když už je na jevišti nahota, nikdo s tím nedělá šílené haló, to si tedy myslím, že byl původní smysl příspěvku.
Přijeďte někdy na Louskáčka nebo na Kouzelnou flétnu a spadne vám brada.
Ještě k nahotě- hodně záleží na režisérovi a výtvarnících, jak daný kus pojmou. Pamatuji si scénu na Cosi fan tutte, všude byly falické symboly různých rozměrů a herci sami z toho byli půlku sezóny dost rozpačití.
Stejně tak opera La Lupa, tam bylo sexu až moc a myslím, že primárně zásluhou režiséra, scény se daly zahrát vkusněji a ne tak lacině.

Prostě každé divadlo někdy šlápne vedle, před několika lety jsem byla v národním na Zkrocení zlé ženy. Moderní nastudování, v textu zbytečně moc vulgarit a celkově dost divných slovních obratů. Rozčarovaná jsem byla velmi, byť jsem se v té době dala považovat za cílovou skupinu.

VeronikK
1080 příspěvků 10.07.19 14:43

@Paris1789 k tomu selhání intelektuálů, nechci celé citovat - tady s vámi souhlasím naprosto a nadšeně, vlastně ta myšlenka (říkal to už Komenský a nevím, kdo ještě možná před ním) mě dovedla k tomu, že půjdu učit. Samozřejmě jsem to racionálně zvážila jako kombinaci více vhodných předpokladů, ale myšlenka toho, udělat něco pro společnost se mi jevila jako vhodně koncentrovaná do konkrétní formy „pomoci“ nebo službě společnosti.

benyka
7233 příspěvků 10.07.19 14:44

O dovolené jsme brouzdali po lesích, zámcích, rozhlednách, městech, klášterech, muzeích atp. Jediní v dlouhých kalhotách a uzavřených botách. Sice jsme si připadali jako mimoni, ale doufám, že to ocenila aspoň případná pekelná lítačka. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1495 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek