Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1316) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pestrobarvec
136 příspěvků 12.7.19 00:44
@bao-baba píše:
Nemám nic proti nahotě v umění, ať historickém nebo současném, ale nelíbí se mi, když zakrývá nedostatek invence, když se mění v prázdné pozérství.

A tohle je právě to, co mě mrzí. On snad někdo z těch lidí, co dělají pro vás obskurní věci, veřejně prohlásil: Nešla mi moc anatomie a krajinky se blbě prodávaly, tak jsem se rozhodl dělat - doplňte dle libosti - protože to hned každý fotí a píše se o mně?

Já myslím, že ne, že většina (blbci se najdou v každém oboru) těchto tvůrců pro to má nějaký důvod, který pochopitelně nemusí sedět všem a vy je rozhodně nemusíte adorovat, ale je dobrý se nad ním aspoň zkusit zamyslet trochu jinak „než na první dobrou“. Moje první reakce na zmíněnou Káču Olivovou byla taky dost odsuzující. Ale pak mi došlo, že mi jen narušila komfortní zónu mého podvědomého obrazu o tom, co je umění. A já tyhle střety sama se sebou mám ráda. Když jsem viděla víc jejích věcí, tak mě velmi zaujala a neberu ji jako slavomanskou provokatérku.

Pro odlehčení: S obrazy z chlupů z pubického ochlupení jsem se zatím nesrovnala. Ale spíš proto, že ty, co jsem viděla se mi nelíbily perspektivou a čistě vizuálně :D Tak zatím vyčkávám, třeba to přijde a forma konečně nepřeválcuje obsah.

julie74
3341 příspěvků 12.7.19 08:24
@bao-baba píše:
@julie74
Uznám to klidně. Moderní malířství a sochařství mám ráda včetně abstraktního. Obdivuji obrovitou invenci Františka Skály a současně i dovednost, se kterou svoje nápady zpracovává. Na rozdíl od toho „todle by náš Honzík udělal už ve školce“ má skutečné umění v sobě sílu, kterou k divákovi promlouvá.

No to máte samozřejmě pravdu, tohle byla reakce na argument „to umím levou zadní taky, akorát jsem slušná a nedokážu to tak hezky okecat“

bao-baba
411 příspěvků 12.7.19 08:57

@Pestrobarvec
I když to tak nevypadá, myslím, že se v podstatě shodneme. Uvědomuji si, že to, co rezonuje s mojí estetikou, nemusí rezonovat s estetikou někoho jiného.

VeronikK
1150 příspěvků 12.7.19 10:26

Myslím, že máme s uměním problém pouze v poslední řekněme stovce (dvoustovce) let. Dříve, myslím tak od pravěku, vznikala jistě volná tvorba v rozmezí schopností umělce a rozvoje techniky apod. Ale co bylo „skutečné umění“, které obdivujeme, které se taky mělo možnost zachovat, bylo obvykle umění na zakázku, čili vlastně užitá tvorba. Od oltářů, nástěnných maleb v palácích a náboženských prostorách, přes různé obrazy šlechticů nebo bohatých občanů, sochy panovníků, sportovců… To, že umělec díla neprodá (i když by rád), zemře v chudobě a až později se proslaví, je záležitostí poměrně moderní. V tomhle směru je dnešním uměním úplně něco jiného, než to, co umělci tvoří jen tak pro vlastní sebevyjádření. Ať už to dělají z jakýchkoliv důvodů.
Já mám umění ráda, ať už mě šokuje nebo povznáší nebo cokoliv jiného. Sama se věnuju ve volném čase výtvarné „tvorbě“ (místo cvičení), protože mě to prostě baví. Neživím se tím, takže nedělám věci na zakázku a asi bych to neuměla. Velice obdivuju všechny, kteří něco vytvoří, a to i když mě osobně to třeba nesedí…

czDanda
626 příspěvků 13.7.19 06:44

Pohled na umění Káči Olivové ve mně evokuje názvy dvou filmů - „Nestyda“ a „Bože, jak hluboko jsem klesla“.

giuliettka
4539 příspěvků 15.7.19 19:53
VeronikK
1150 příspěvků 15.7.19 20:21

@giuliettka teď je to nádhera, co teprv, až se jí tam opálí ty díry a bude mít překrásně puntíkatej zadek…

Temperance
1906 příspěvků 16.7.19 08:33

@giuliettka Mě fascinuje ten proužek na pravé hýždi.

isko
1510 příspěvků 16.7.19 09:05

@VeronikK
To bude jako beruška.
Teda ne sedmitečná, ale jako ta čínská:)

kobylkalucni
223 příspěvků 21.7.19 19:45

@Temperance mě ty nadstavené vlasy až k hýždím…

giuliettka
4539 příspěvků 29.7.19 11:52

Rehocem sa u toho už dobrú hodinu. Toto je fakt paródia. Prácu na tri týždne, keď chceli odborne zubný kartáčkem pižlať každý mikrometer 5 krát, im niekto urobil za noc a oni teraz budú tri týždne skúmať, či ten most spadne, alebo nie. Bože, tí reštaurátori a pamiatkári sú v§ačšie hovada jak sme mysleli. :-D

a ps prvykrát v živote súhlasím s názormi na novinkách! SÚ VYSTIŽNÉ!

BeKaa
434 příspěvků 29.7.19 12:01

@giuliettka To mě taky pobavilo, hrozně bych chtěla vidět výrazy těch restaurátorů, když tam ráno přišli a nic tam nebylo :-)
Teď budou muset přijít s tím, že ten, kdo to vyčistil, památku nevratně zničil, protože přiznat, že se chtěli 3 týdny babrat s něčím, co šlo vyčistit přes noc, je trapas :-)

Stejně by mě zajímalo kdo a čím to vyčistil, myslím, že by měl práci po celé republice.

porjk
2824 příspěvků 29.7.19 12:05

@giuliettka, @BeKaa To mě taky dostalo. Odborníci přišli o kšeft, je třeba najít nový. Ustanovíme komisi a budem zkoumat. To vynese taky zisk a navíc bez práce.

Temperance
1906 příspěvků 29.7.19 12:28

@BeKaa Tipla bych to na nějakýho sprejera, ti nejlíp vědí, čím ty barvy pouštějí. A opravdický grafiťáci nejsou vandalové.

květušína
256 příspěvků 29.7.19 13:14

Mně to tedy vtipné nepřipadá vůbec a ten, kdo to „vyčistil“ bohužel prokázal spíš medvědí službu. Pískovec jako usazená hornina podléhá velmi rychle zvětrávání a drolení. Je méně odolnější než třeba žula (vyvřelá hornina). A zcela souhlasím s tím, že při použití nevhodné chemikálie při odstraňování nápisu mohlo dojít k narušení struktury pískovce. Velmi zjednodušeně - taky nebudete flek na oblečení bez rozmyslu odstraňovat Savem. I když na oblečení uvidíte hned přinejmenším to, že Vám Savo rozežralo barvu, kdežto na pískovci poškození pouhým okem hned vidět nebude.
V neposlední řadě mě zaráží, že někdo si dovolí na cizím majeteku bez dovolení provádět jakési chemické zásahy.
Ty, co to nasprejovali, pokládám za bezmozky, ale ani pro toho, kdo nápis odstranil, nemám pochopení.

porjk
2824 příspěvků 29.7.19 13:49

@květušína Aniž bych hájila ty, co nápis odstranili…sprejerům, hochům z Německa se nic nestalo, vždyt' oni ani netušili, že dělají něco špatně, na výletě se prostě pobavili a jako na potvoru jim ani nikdo neřekl, že si mají malovat jinde a ne v historické části Prahy. Tak, udělalo se bu bu bu, už to víckrát nedělejte a koukejte mazat domů.
Proč by si měl zas někdo dělat hlavu z následků svých činů. Vždyt' chtěli jen pomoct.:rolling_eyes:

květušína
256 příspěvků 29.7.19 14:06

@porjk ne nadarmo se říká, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

giuliettka
4539 příspěvků 29.7.19 17:50
@květušína píše:
Ty, co to nasprejovali, pokládám za bezmozky, ale ani pro toho, kdo nápis odstranil, nemám pochopení.

Dám hlavu na gilotínu, že sa ukáže že to vyčistili tým istým chcemickým sajrajtom, ktorým to s tou zubnou kefkou chceli čistiť aj tí pamiatkári.
Ale pamiatkári prišli o kšeft, tak skučia a teraz budú za tie prachy tri nesiace skúmať, čím to vyčistili. Po troch mesiacoch budú dalšie 3 mesiace za pol mega odstranovať vzduch z okolia piliera. Už keď si pustíte toho Mjartana vo videu, tak je to blbec na pohľadanie.

Ivana32
87 příspěvků 29.7.19 18:50
@květušína píše:
@porjk ne nadarmo se říká, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Vzhledem k dalšímu vývoji to vypadá, že to odstranil nějaký kamarád těch vandalů- aby to vypadalo, že se vlastně nic moc nestalo.Oni totiž (resp. jejich právník) podali odpor proti verdiktu. Pro mě naprostá hovada bez úcty k historickým památkám. Škoda, že už nelze aplikovat středověké tresty- takové máčení v proutěném koši ve Vltavě by nebylo marné :-)

V3S
21 příspěvků 30.7.19 00:22

@giuliettka Nejsem natolik v přehledu kdo, kdy a čím chtěl barvu odstranit, nesledovala jsem kauzu podrobně. Ale dovolím si oponovat s Vaším názorem o neprávem naštvaných restaurátorech.

Skutečně není jednoduché vybrat takovou chemickou látku, která nejen odstraní nechtěný nátěr, ale zároveň nepůsobí degradačně na původní materiál. Nežádoucí reakce se může projevit i po letech. I v případě, kdy se použije něco velmi těkavého, vždy část chemikálie nasákne, tzn. s původním materiálem reaguje.

A to že rastaurátoři používají zubní kartáčky a jiné titěrnosti při své práci, je dáno tím, aby se co nejvíce eliminovaly případné škody, které by mohly vzniknout. Přestože použijete na stejný materiál stejnou chemikálii, se kterou máte dobré zkušenosti, nemáte záruku, že výsledek bude stejný jako x-krát před tím. Na dobrém výsledku se podílí mnoho faktorů a k restaurovanému předmětu je dobré vždy přistupovat individuálně a počítat s možnými a mnohými překvapeními. V pozitivním i negativním smyslu.

VeronikK
1150 příspěvků 30.7.19 08:58

A mě to celkem vtipné přijde, ta situace. I když chápu, že restaurátoři by byli šetrní, kolik staletí tem most přežívá nejrůznější pohromy, velké vody, dokonce po něm jezdily tramvaje, tak mi přijde, že i když se možná kámen na jednom místě trochu poškodí, že to nemůže být zásadní…

květušína
256 příspěvků 30.7.19 09:26

@Ivana32 a víte, že mě po přečtení článku o podání odporu napadlo to samé? Ale říkala jsem si, že v tom horku už vymýšlím jakési konspirační teorie. :D A vida, vás to napadlo také! Bez ohledu na to, jestli se ukáže, že to tak bylo nebo ne, doufám, že němečtí vandalové odejdou od soudu s přísnějším trestem, než dostali ve zrychleném řízení, aby bylo jasné, že ani občané z ekonomicky silnější země se nemohou k našim památkám chovat bezohledně.

@VeronikK ale jistě, vždyť poškozené kvádry se mohou vyměnit za nové. Proč se tím trápit, ne? Přestože mám vysokoškolské vzdělání ve stavebním oboru, neznám stavbu Karlova mostu natolik dobře, abych si troufla hodnotit, jaké poškození je pro něj ze statického hlediska (pominu-li historické) zásadní a jaké už ne. Navíc nemůžeme předvídat do budoucna, jaký zásah ještě most potká. A proto si myslím, že pro zachování mostu a jeho historické hodnoty je potřeba udělat maximum a při provádění prací na odstraňování nápisu by měla být vyvinuta maximální snaha o eliminaci škod. A k tomu otryskání nápisu chemikálií určitě nepatří.

@giuliettka nesouhlasím s vaším názorem, ale nemám k dispozici žádné expertízy ani konkrétní navržený technologický postup pro odstranění graffiti, takže vám nemohu oponovat na základě odborných faktů. Proto si myslím, že v téhle debatě nemá smysl dál pokračovat. Ale v Praze působí můj velmi dobrý kamarád muzeolog/restaurátor, takže se jej při vhodné příležitosti určitě zeptám. Předpokládám, že se o to bude z profesního hlediska zajímat a poskytne mi odborné a ucelené informace.

Matmys
2379 příspěvků 30.7.19 10:50
@květušína píše: … Bez ohledu na to, jestli se ukáže, že to tak bylo nebo ne, doufám, že němečtí vandalové odejdou od soudu s přísnějším trestem, než dostali ve zrychleném řízení, aby bylo jasné, že ani občané z ekonomicky silnější země se nemohou k našim památkám chovat bezohledně. …

Doufat můžete (můžeme), ale dnes jsem slyšela v rádiu něco o odvolání (moc vysoká suma náhrady, moc dlouhé vypovězení z ČR…), které se bude řešit v odročeném stání někdy na podzim.

Ivana32
87 příspěvků 30.7.19 15:06
@Matmys píše:
Doufat můžete (můžeme), ale dnes jsem slyšela v rádiu něco o odvolání (moc vysoká suma náhrady, moc dlouhé vypovězení z ČR…), které se bude řešit v odročeném stání někdy na podzim.

Asi jim právník vysvětlil, jak funguje právní systém u nás, takže se taktikou nejrůznějších odvolávání nakonec trestu vyhnou. Doufám, že se mýlím. :-)

Matmys
2379 příspěvků 31.7.19 11:00

Zdá se mi to nebo se pokouší ministryně vytvořit si jakousi značku…?
A zdá se mi to nebo je to fakt krok špatným směrem?

Stránka:  « Předchozí 1 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1505 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek