Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1298) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Matmys
2276 příspěvků 09.08.19 20:32

@Judy24 V jednom starším časopise to on prezentuje tak, že celá léta měli výborný „volný“ vztah = přeloženo, podváděl ji, kudy chodil. A jí to vyhovovalo, protože vydělával a platil. Po jeho zdravotní indispozici nedokázal už vydělávat a tak manželka přestala tolerovat jeho odskoky a rozvedli se. Jak jsem ten článek četla, tak mi spíš naskočilo, že díky nemoci už nebyl za interesantního chlíváka, ale za ubožáka a ji to přestalo bavit. Už tenkrát v tom článku bylo vidět, že jí to patřičně osladí.

julie74
3133 příspěvků 09.08.19 21:47

@Matmys interesantni chlivak je báječný výraz, zařazují do slovníku. Hned mi naskočilo několik známých. :grinning: přesně to sedi

Paris1789
3855 příspěvků 09.08.19 22:43

@Matmys
popravdě jsem nikdy nerozuměla tomu, proč je ten grafoman tak oblíbený. Skončila jsem u Výchovy dívek v Čechách, četba byla pro mne nesnesitelná, cítila jsem se při ní, jako by na mne někdo bez ustání mluvil s kulometnou kadencí. Vyloženě mne to stresovalo.

giuliettka
3863 příspěvků 10.08.19 09:06

Panebože, @Paris1789 ďakujem. Ja som sa párkrát vyjadrila, v rovnakom duchu o jeho tvorbe a to som tých knižiek skúsila čítať viac, a vždy som bola obvinená z toho, že je to preto, že som Slovenka. Už si nepripadám tak nepatrične.
(nie, že mi napíšeš, že tvoj pradedko pochádzal zo Slovenska. :-D )

Birdonawire
49 příspěvků 10.08.19 09:41

Přidávám se, číst se to nedá. A nejsem původem ze Slovenska, dokonce se musím přiznat, že jsem tam v životě nebyla.

giuliettka
3863 příspěvků 10.08.19 09:57
@Birdonawire píše:
A nejsem původem ze Slovenska, dokonce se musím přiznat, že jsem tam v životě nebyla.

Ale je tam krásne, vyberte sa tam. :-D
Aj keď priznávam, že som tú dedinku hľadala skoro 45 minút, blúdením po dedinkách a po opýtaní sa miestných, že ktorým smerom máme ísť, že hľadáme len tú tabuľu, z nás mali miestní srandu. Je to bohom zabudnutý kus krajiny, ale v nádherných lesoch Laboreckej vrchoviny.
(Navigáciu a inteligentné telefony sme nemali pri sebe, pre rýpalov, že zadám a idem. Bavia ma výlety bez toho, aby som pozerala cez dispej telefonu a flákala to v priamom prenose na fb)

Lizbeth
859 příspěvků 10.08.19 10:33

Já přečetla spousty jeho knih, ale musím uznat, že vesměs nabraly takovej stejnej šmrnc, že už to nebylo ono..potom jsem si přečetla knihu, snad první, kterou napsal po jeho zdravotní příhodě a bylo to utrpení..vnímala jsem, že to že jsem si ji koupila a přečetla, byla ode mě solidarita a charita..od té doby nemám potřebu.

Ivana32
42 příspěvků 10.08.19 11:16
@Paris1789 píše:
@Matmys
popravdě jsem nikdy nerozuměla tomu, proč je ten grafoman tak oblíbený. Skončila jsem u Výchovy dívek v Čechách, četba byla pro mne nesnesitelná, cítila jsem se při ní, jako by na mne někdo bez ustání mluvil s kulometnou kadencí. Vyloženě mne to stresovalo.

Mně se líbily snad jen Nápady čtenáře detektivek. Jinak jsem zkusila ještě něco přečíst, ale natolik si vážím svého času, že jsem toho nechala. Před chvilkou jsem dočetla rozhovor, kde si pochvaluje opět „volný“ vztah se svou současnou přítelkyní a že prý se nemusí nikomu zpovídat, když chce jít na fotbal a pak do hospody, nebo třeba s exmilenkou na kafe. Myslím, že období pokory po nemoci je už pryč a jak se zdraví zlepšuje, vyplouvá na povrch opět ten sobeček uvnitř něj. Ale to jen konstatuji, přeji mu zdraví- a pokud má partnerku, které to takto vyhovuje, ať jsou šťastní a spokojení. :-)

Paris1789
3855 příspěvků 10.08.19 11:53

@Ivana32
nechápu, že se najdou ženy, které jsou ochotné nechat se sebou takto zametat, ale přeju každému, aby byl hlavně šťastný.
Osobně bych ho snesla u sebe jen ve sklepě, kam bych ho chodila po náročném dni svázaného bičovat, tak nějak mě k tomu popouzí (a nevylučuju, že on je zrovna ten typ, kterému by se to líbilo)

zwedavka
1015 příspěvků 10.08.19 15:34
@Paris1789 píše:
@Lizbeth
Tak většina puberťáků na rodiče kašle, on ve své sebestřednosti zřejmě vůbec s nějakým vývojem u svých dětí nepočítal, zřejmě se domníval, že budou pořád stejně roztomilé, jako v batolecím a mladším školním věku. A pak je tam ten skrytý vzkaz k ex, která nedokázala ani za těch 45 tisíc zařídit, aby mu ti smradi aspoň jednou zavolali.
Vidím velký špatný

Vidím to stejně, děti jsou v péči zodpovědné osoby, nikdo nevolá = vše je ok. Moje nervozita je můj problém, pokud už to nemůžu vydržet, vyzvu sms k odpovědi.
S těmi penězi to je trapas.

Birdonawire
49 příspěvků 10.08.19 16:30

@giuliettka Mám nějaký poznávací výlet na Slovensko určitě v plánu. Jako dítě mne rodiče detailně seznámili s památkami a přírodou v Čechách a na Moravě, Slovensko jsme měli daleko. A v dospělém věku na to zatím nedošlo. Nejdřív ten obvyklý pocit „mám to za rohem, někdy dám delší víkend, ale na dovolenou jinam“. No a teď je to pro mne daleko.

Porkpiehat
713 příspěvků 10.08.19 17:39

@benyka Já pozoruji výraznou změnu v potu v období stresu. Potím se běžně víc, než většina lidí, ale při stresu se přidá zápach, kdy jak říkáte „smrdíte sama sobě“. Přijde to z ničeho nic a i když si dám sprchu a vydrhnu se, tak se zápachu těžko zbavím. Je mi to hrozně nepříjemné, naštěstí je to teď spíš vzácné.

Moje maminka byla schopná rozpoznat, že babička je nemocná, jen podle jejího potu. A to jsem přitom nikdy nezažila, že by babička smrděla, musel to být jen velmi jemný rozdíl ve složení potu.

bao-baba
314 příspěvků 10.08.19 19:30

@Porkpiehat
Myslím, že podle změny pachu také poznají zvířata, např. koně nebo psi, že se jich člověk bojí. Škoda, že čestina nemá nemá neutrální výraz pro čichový vjem, i slovo pach má negativní nádech).

Gorilka
1114 příspěvků 10.08.19 19:38

@bao-baba Pachy se dělí na vůně (lidově smrady) a zápachy (lidově smrady).

Temperance
1622 příspěvků 10.08.19 21:16

@bao-baba A co aroma? Jenže to není české slovo…

porjk
2746 příspěvků 11.08.19 07:16

@Temperance Aroma zní v případě potu taky značně hanlivě. V tomhle se asi nedá najít lichotivé slovo.

Pozorovatel
565 příspěvků 11.08.19 08:53

A ostatni jazyky jsou na tom lepe s tema pachama? Ja vladnu jen anglictinou a nejaky neutralni slovo si taky neuvedomuju. Ono nakonec obcas co pro nekoho vune, to pro jineho smrad. Mne voni pepo a na druhou stranu ted je strasne oblibena nejaka panska vune a tu kdyz citim v tramvaji, tak obcas i vystoupim a pockam na dalsi, jak je mi neprijemna.

Matmys
2276 příspěvků 11.08.19 12:47

@Pozorovatel Fakt PEPO? Tak teď jsem si představila, jak odlupujete část podpalovače a používáte coby pevný antiperspirant… :)

bao-baba
314 příspěvků 11.08.19 13:42
@Gorilka píše:
@bao-baba Pachy se dělí na vůně (lidově smrady) a zápachy (lidově smrady).

BINGO!!!

Pozorovatel
565 příspěvků 11.08.19 15:15

@Matmys Ale asi to ma co docineni s tim, ze moje maminka v tehotenstvi prave mela chute to pepo jist. Teda doufam, ze to nejedla. Taky mi voni kocici srst (jako seno, i kdyz jsou bytove), ale smrdi mi psi. Cich je celkove zajimavy, mela jsem nekolik let anosmii po ryme, ted mi zustala asi hyposmie na extremni pachy, kdy ostatni odpadavaji, jsem jeste v pohode. Ale pritom mam velmi dobry cich na jemne pachy, vonavky, vina…

Judy24
893 příspěvků 12.08.19 08:55

My se sestrou kdysi jako malé holčičky PEPEm natřely celou velkou dřevěnou lavičku (viz ilustrační foto), protože jsme si myslely, že je to křída. Bylo nám tak maximálně šest a čtyři. Byla úplně celá bílá, než to rodiče zjistili. Dodneška moc nechápu, že se nikomu nic nestalo, rodiče málem omdleli.

Matmys
2276 příspěvků 12.08.19 11:21

@Judy24 Tak rodiče zřejmě byli nekuřáci, že? :)

Judy24
893 příspěvků 12.08.19 11:23

@Matmys Jojo. :D A bylo to na chalupě, kde je docela velká oplocená zahrada, kolikrát o nás několik hodin nevěděli a vůbec se to neřešilo, tak jsme měly spoustu času na hořlavé umění.

Dogmeat
178 příspěvků 12.08.19 11:57

Viewegh se kdysi společensky odepsal, když fal facku Jaromíru Slomkovi za nepříznivou kritiku :) Zřejmě je to pořád stejný vůl

Paris1789
3855 příspěvků 12.08.19 12:12

@Dogmeat teda to ani nevím

Stránka:  « Předchozí 1 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek