Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1320) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
mikrob
202 příspěvků 15.10.19 10:24

@julie74 Já měla úplně stejný problém, naštěstí to zvenku vypadá stejně jako pláč.

julie74
3447 příspěvků 15.10.19 11:58

@mikrob Přesně, nikoho nenapadne nic jiného. :)

Dogmeat
214 příspěvků 15.10.19 12:25

@julie74 10 minut před pohřbem tchýně jsme se s mužem a tchánem blbě hihňali, přitom jsme byli naprosto zdrceni. Nervy pracovaly a občas se to projevilo smíchem, smích nemusí být vždy projevem radosti.
Vyčítat dítěti, že žvýká na pohřbu svého otce, mi připadá hloupé.
Od Klausové bych očekávala, že zvládne udržet kamennou tvář, příbuzná není a navíc by měla mít praxi z diplomatických služeb

Temperance
2028 příspěvků 15.10.19 13:26

Podruhu Vávro, ty se směješ?

Jordaan
8827 příspěvků 16.10.19 00:26

https://www.blesk.cz/…ominiky.html

Doufam, ze si to Blesk vymyslel. Pripada mi to az moc drsne na to, aby to byla pravda.

Uživatel je onlinevlm
4719 příspěvků 16.10.19 05:57

@Jordaan nápodobně, četla jsem to večer, článek byl někde i s diskuzí,, tolik nenávisti proti Ivaně, hnus.

Adeena
1368 příspěvků 16.10.19 09:49

@Jordaan Teď psali na jiném bulváru, že to jsou aktivity Dominičina manžela, o kterých se tato dozvěděla z bulváru a s nimiž nesouhlasí, uvažuje o rozvodu (i z jiných důvodů).

Judy24
980 příspěvků 16.10.19 09:53

@Jordaan Taky doufám, ale pokud ne, tak jsou oba (Dominika s manželem) asi úplně padlí na hlavu, ne? Jestli o něčem nepochybuju, tak že měl tohle Karel Gott zatraceně dobře rozmyšlené a formálně ošetřené, aby tahle situace nenastala. (Je to samozřejmě spekulace, ale snad ne zas tak velká, vzhledem k tomu, jak velký profesionál to byl, a že byl těžce nemocný…)

Porkpiehat
1636 příspěvků 16.10.19 11:01

Ono to finanční vyrovnání s dětmi ještě před smrtí neznamená, že ty starší tak trochu neostrouhají. Ve Francii se už skoro dva roky táhnou soudní pře kvůli pozůstalosti po slavném zpěvákovi (Johnny Hallyday), starší dvě děti z předchozích vztahů dostaly za jeho života různé finanční injekce, ale vypadá to, že zdaleka ne v takové výši jako je současná hodnota jeho majetku, o autorských právech ani nemluvě. Nepamatuji si přesně podrobnosti (a nějak moc mě to nezajímá), ale matně si vzpomínám že před smrtí udělal v USA nějaký svěřenecký fond, ze kterého budou čerpat jen manželka (poslední) a dvě adoptované dcery z tohoto vztahu. Tím se mu podařilo „vyšachovat“ starší děti. On je jeho osud trochu podobný tomu Karla Gotta (miláčci národa, poslední partnerka výrazně mladší, děti z předchozích vztahů a z posledního vztahu). Akorát že K.Gott se oženil jen jednou. Johnny asi pětkrát. Poslední manželce bylo 20 let, když se seznámili, žili spolu přes 20 let až do jeho smrti. Je také považována za zlatokopku :-) Já bych ovšem viděla rozdíl mezi ní a paní Gottovou. Manželka toho fr. zpěváka je dcerou krále diskoték v Miami, na jedné z nich se se zpěvákem seznámila. Prachy už měla od tatínka, tak jí prý chyběl ještě slavný manžel a cíleně ho uhnala… Bulvár toho ovšem napovídá… Nevím, jak se seznámila Ivana s Karlem, ale určitě to bylo romantičtější :-)

Jordaan
8827 příspěvků 16.10.19 11:33

@Porkpiehat

Zlatokopka tam nebo zpatky, kdyz s nekym 20 let ziju a mam s nim deti, tak je puvodni motivace uplne jedno. Ti chlapi s nima snad zili dobrovolne, nikdo je nenutil, ozenili se s nima - mluvit o tech zenskych jako o zlatokopkach mi pripada, po takove dobe, dehonestujici.

Porkpiehat
1636 příspěvků 16.10.19 11:41

@Jordaan Naprosto souhlasím, když si je brali, tak nebyli žádní vyjukaní zajíčkové, pro které to byla první ženská v životě.
Nesleduji český bulvár (zprávy mám díky MP), takže jsem víc „informovaná“ o tom francouzském zpěvákovi.
Nepřijde mi samozřejmě košér, když děti z předchozích vztahů jsou „odbyti“ několika miliony (ať korun nebo euro) a těm „posledním“ spadne do klína neuvěřitelné bohatství. Ale já jsem u rozdělování peněz nebyla, takže nemůžu ani v jednom případě soudit, jestli někdo ostrouhal.

Matmys
2423 příspěvků 16.10.19 11:53

@Porkpiehat
Teď nemluvím o velkém balíku, ale obecně.
Mně na tom vždycky přijde divné, jak ty děti automaticky počítají s dědictvím. Já vím, že je to příjemné, ale sakra, ty prachy přece vydělal příslušný rodič, ne? To by se mohli všichni cítit ukřivděni, že nemají co dědit.
Jako ano, je to standard, do hrobu je zakázáno brát si cokoli, ale proč to neprošustrovat za života?

JarkaJ
970 příspěvků 16.10.19 12:06

Mně není jasné, proč by to měla některá z dcer chtít po Ivaně. Také finanční podpora za jeho života se nepočítá, vše ostatní řeší dědictví, a pokud na Ivanu nenechal přepsat všechno za svého života a peníze neodklonil také na její účet, tak jsem si myslela, že vyloženě vše, co zbylo po něm, se dědí mezi manželku a děti podle zákona. Já myslím, že v dědictví vynechány nebudou. Dominiky manžel teď zavětřil možný přísun, tak se rozvádět asi moc chtít nebude :-) Ale jí bych upřímně přála, aby se především hlavně dostala z toho srabu a závislosti. Kdyby ji v tom navíc Ivana podpořila (ne finančně, ale psychicky a zázemím), byl by to asi úplný happyend.

Porkpiehat
1636 příspěvků 16.10.19 13:02

V tom francouzském případu se asi spíš hraje o budoucí příjmy z nahrávek a také je ve hře podoba nového alba, které bylo těsně před dokončením v okamžiku smrti. Vše se ještě komplikuje tím, že se řeší, jestli se to bude posuzovat podle amerických nebo francouzských zákonů (smlouvy byly sepsány v USA, kde částečně žil). Celkově (majetek + autorská práva) se jedná asi o 100 milionů euro, jejich část byla převedena do „trustu“ (nemám sílu hledat český ekvivalent). Ty starší děti dostaly každé za života tak 1-2 miliony každé (myslím, že v tom byla nějaká koupě nemovitosti a podpora umělecké činnosti). Takže chápu, že se jim s tím nechce smířit, protože díky tomu trustu by nedostali nic. Tím spíš, že obě vzešly s regulérních vztahů (otec byl sezdaný s oběma matkami) a nebyla to záležitost na jednu noc. S matkou syna (jeho první žena) byl cca 20 let.

Gorilka
1178 příspěvků 16.10.19 13:19

@Porkpiehat trust=trust (svěřenský fond)

giuliettka
4955 příspěvků 16.10.19 15:07
@JarkaJ píše:
Ale jí bych upřímně přála, aby se především hlavně dostala z toho srabu a závislosti. Kdyby ji v tom navíc Ivana podpořila (ne finančně, ale psychicky a zázemím), byl by to asi úplný happyend.

A ja jej z celej duše želám, aby sa stihla rozvisť pred tým, kým jej peniaze z dedičstva pristanú na účte. Na mieste Ivany by som jej zaplatila rozvodového právnika a to by Timo čumel. :-D

julie74
3447 příspěvků 16.10.19 15:40

@giuliettka Ono to není tak, že dědictví není součástí společného jmění? A může si ho nechat ten kdo ho zdědil?

julie74
3447 příspěvků 16.10.19 15:43

A ono jo… Do okruhu „věcí“, které nejsou společným jměním manželů patří následující:
Majetek získaný dědictví nebo darem – věci zděděné nebo darované jsou nadále pouze ve vlastnictví jednoho z manželů. Pokud dědí nebo jsou obdarováni oba, pak majetek nabývají do podílového spoluvlastnictví, a to buď podle podílu stanoveného v závěti či v darovací smlouvě nebo, pokud tak není nikde napsáno, se každý s manželů stává vlastníkem poloviny zděděné věci.
Zdroj: https://www.penize.cz/…meni-manzelu

giuliettka
4955 příspěvků 16.10.19 15:49
@julie74 píše:
@giuliettka Ono to není tak, že dědictví není součástí společného jmění? A může si ho nechat ten kdo ho zdědil?

No može, ale vzhľadom na to, že ho Dominika živí 20 rokov, že rozdrbali prachy z bytu po matke, z bytu čo jej otec kúpil a čo predali, z auta čo jej otec kúpil, neverím, že sa len tak stratilo a policia ho nemože nájsť, podľa mňa ho predal, tých 100 tisíc € čo Timo vravel, že dostali… myslím, že Gotta žmýkali celých 20 rokov a že ich 20 rokov regulérne živil, tie prachy rozdrbe skor jak mu Dominika stihne povedať páľ do prde.le.

julie74
3447 příspěvků 16.10.19 15:56

@giuliettka jo :), tak takhle asi jo.

Porkpiehat
1636 příspěvků 16.10.19 16:47
@Gorilka píše:
@Porkpiehat trust=trust (svěřenský fond)

Tak jsem to v tom prvním příspěvku tipla správně. Já znám výraz svěřenecký fond jen z amerických filmů :-) Když jsem si teď hledala aktuální informace, tak jsem narazila na slovo trust a nevěděla jsem, jestli je to to samé.

Asi jsem to přivolala, protože jsou na internetu nové články, že francouzský soud rozhodl, že se dědictví bude projednávat ve Francii. On totiž podepsal v USA závěť, kde vydědil dvě starší děti a vše zanechal manželce a dvěma adoptovaným dcerám (+ ten svěřenecký fond). Je to fakt šmodrchanec, vystupoval a pobýval jak ve Francii, tak v USA. Ona si letos požádala o americké občanství (po pěti letech od nabytí zelené karty), pokud by ho dostala do vydání rozhodnutí francouzského soudu o tom, že se bude postupovat podle francouzského práva, tak platí americký testament a starší děti mají smůlu. Někteří lidí z jejich blízkého okolí tvrdí, že jí tu závěť podepsal, aby měl od ní pokoj a mohl v klidu pracovat :-)

Atlacoya
2730 příspěvků 18.10.19 11:13

Pokud je dědictví napadeno u soudu, může se podle českých zákonů přihlížet i k tomu, co zůstavitel daroval dědicům za života.

Jednoduchý případ - umře osoba, která má 2 děti a v pozůstalosti je jen 1 000 000 Kč. Za života staršímu daroval byt v hodnotě 2 000 000. Podle zákona se pozůstalost rozdělí mezi děti, tj. každé dostane 500 000. Mladší se pak může obrátit na soud, že je to nespravedlivé, protože starší sourozenec dostal byt. Soud pak může určit, že mladší dostane víc než jen 500 000.

benyka
7663 příspěvků 18.10.19 11:18

@Atlacoya Ještě že se dědictví řeší až po smrti, jinak by mě z toho asi klepla pepka.

Gorilka
1178 příspěvků 18.10.19 11:51

@Porkpiehat Jakmile je to v trustu, tak už je problém se k tomu (majetku) dostat.

Porkpiehat
1636 příspěvků 18.10.19 14:48

@Gorilka Také si myslím, že s tím trustem to mají prohrané, ale pořád ještě zbývá dost majetku ze závěti.

Stránka:  « Předchozí 1 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1511 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek