Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1320) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
457 příspěvků 7.11.19 08:53

@Birdonawire
To si nuly myslí, že se z nich stanou jedničky, když na ně padne odlesk nějakého jména. Jedna ordinérní osoba z mého pracovního okolí také pořád mlela o „Karlovi“ (Schwarzenberg), pochybuji, že jí ten pán vůbec vzal na vědomí.

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 09:33

@isko Ne, nepsalo se tu o tomhle konkrétním případu, je to pro mě novinka. Můj komentář směřoval k tomu, že to jen potvrzuje malost některých lidí (o které jsem tu psala), kteří potřebují dávat najevo, že se znají s někým důležitým, případně že jsou si s ním hodně blízcí. Nejčastěji právě oslovování křestním jménem a tykáním. Že nedokáží rozlišit, kdy dotyčnému tykat a kdy přejít na vykání a na oficiální tón rozhovoru.
Jestli potřebovali prezidentovi nějak upravit zevnějšek, tak mohli slušně požádat vojáky (nebo generála, který tam byl nejvýš postavený), aby se na chvíli vzdálili, že potřebují s prezidentem něco projednat „v soukromí“.

Vinca_minor
1141 příspěvků 7.11.19 09:47

@Porkpiehat Já jsem si tykala s mladou vyučující, ale u státnic by mě to v životě nenapadlo, tam to samozřejmě bylo paní doktorko, vy.
Máme-li pracovní jednání s úřady nebo s vlastníky pozemků, tak tam kolegům a vedoucímu tykám, ale není to nic extra oficiálního a nejsou u toho žádní ředitelé. Ale samozřejmě o nich mluvím jako o vedoucím projekce, úsekovém technikovi apod., pro cizí je důležitá jejich pozice, ne to, že je to Petr a Karel.

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 10:09

@Birdonawire Mně takové chování přijde o to komičtější, že je mi úplně jedno, jestli se dotyčná s Péťou, Karlíkem a Fanouškem zná osobně (jednou se pozdravili u automatu na kávu :-) ). Mě takové informace neohromí. Ani kdyby mi někdo řekl, že mu „Manu“ (zdrobnělina křestního jména francouzského prezidenta) ráno volal a ptal se, jak se mu daří. Spíš si pomyslím, co za individua se na známé lidi přilepí. Lidem chybí základní pravidla slušnosti.

Vzpomínáš si na ten případ „Ça va Manu?“ (pro nefrancouzštináře něco jako „Jak je, Franto?“)
Pro ostatní - asi před rokem jeden student tohle pokřikoval na francouzského prezidenta při nějakém oficiálním setkání. A prezident mu to dal pěkně sežrat (uznávám, že si trošku libuje v dávání životních lekcí ;-), ale mě se to většinou líbí)
Zde je přepis: Non, non, non, non, non… Tu es là dans une cérémonie officielle, tu te comportes comme il faut. Tu peux faire l’imbécile mais aujourd’hui c’est la Marseillaise et le Chant des partisans. Tu m’appelles Monsieur le président ou Monsieur. D’accord? Le jour où tu veux faire la révolution, tu apprends d’abord à avoir un diplôme et à te nourrir toi-même, d’accord? Et à ce moment-là, tu iras donner des leçons aux autres.
Volný překlad: Ne, ne, ne, ne, ne… Jsi tu na oficiální slavnosti, tak se budeš chovat, jak se patří. Můžeš si hrát na blbečka, ale dnes je to Marseillaisa a Hymna partyzánů. Budeš mě oslovovat Pane prezidente nebo Pane. Souhlas? Až budeš jednou chtít dělat revoluci, tak si nejdřív uděláš diplom a naučíš se sám živit, souhlas? A v tom okamžiku přijdeš a budeš dávat ostatním lekci.

Když jsem se měla setkat s francouzskou ministryní, tak jsem si v duchu opakovala (abych se nespletla) „Bonjour, Madame la ministre“, abych nebyla za blbečka, který neví, jak oslovovat veřejné funkcionáře. I když by mi to možná jako cizince mohli odpustit, tak já sama bych si nějaký přešlap neodpustila.

Vinca_minor
1141 příspěvků 7.11.19 10:37

@Porkpiehat A používá se ve Francii stále oslovení „madame le docteur“ a „madame le professeur“ (paní doktor, paní profesor, dříve to tak bylo i v češtině), nebo už pokročili k ženskému rodu?

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 10:57

@Vinca_minor Pokud se nemýlím, tak i u oslovení Paní ministryně je stále platné, že se používá Madame le ministre. Je to takové věčné téma, Académie française (něco jako Ústav pro jazyk francouzský :-) ) si dává často načas pro přijetí novot, což má jistě i své opodstatnění, ne každá novinka se uchytí. Takže je samozřejmě možné oslovovat ženskou verzí povolání, ale rozšířenost je různá.

Některé ženy vyžadují, aby byly oslovovány ženskou verzí. Má to jistě něco společného s feminismem. Ale globálně bych řekla, že stále slyším spíš mužskou verzi.

Moir
2284 příspěvků 7.11.19 11:08
@isko píše:
Generál Petr Pavel pro Blesk:

„Jednou jsme byli s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat, různě, dost nedůstojně ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě,“ zamračil se Pavel s povzdechem: „Ať si tohle dělají v soukromí. Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat Miloši.“

Nakonec generál Pavel ještě politoval osobní strážce prezidenta. „Ochránce hlavy státu je náročná profese. Dnes jsou degradováni na ošetřovatelky s pistolí za pasem. To musí být pro ty kluky hrozně ponižující,“ zmínil.

Tedy, bylo to na Blesku, takže kdo ví, jak je to ve skutečnosti. Ale připadá mi, že cokoli o prezidentovi prosákne na veřejnost, tak generálova slova potvrzuje.

https://www.blesk.cz/…d-brani.html

mám interní informace od člena štábu televize, které to, co je uvedeno v článku jaksi…nevylučují

Gorilka
1177 příspěvků 7.11.19 11:59
@Moir píše:
mám interní informace od člena štábu televize, které to, co je uvedeno v článku jaksi…nevylučují

Není to první „monarcha“ na trůnu jenž se stal ke stáří nesvéprávným, máme v tom tisíciletou tradici ;-)

Lizbeth
1029 příspěvků 7.11.19 12:48

Blití do peřin má za sebou skoro každá nesupermatka, akorát potom nenásleduje hotel no..

chitrá alex
291 příspěvků 7.11.19 13:10
@isko píše:
Generál Petr Pavel pro Blesk:

pro upřesnění: i v tom Blesku píšou, že pan generál dal rozhovor Deníku N
https://denikn.cz/…tojne-sceny/?…

květušína
277 příspěvků 7.11.19 14:04

@Porkpiehat vidíte, hotel mě nenapadl. Ale nějak jsme to vydrželi. I když bez topení je to asi jednodušší než bez vody s blicíma dětma. Nám tedy blijou naštěstí v poslední době jen kočky. Zásadně si vybírají gauč, něčí postel a nebo jeden ze tří kusových koberců v domě.
Jen pro vysvětlenou: máme doma 5 britských krátkosrstých koček, které holt občas blijou. Tím, jak si pořád čistí srst, spolykají spoustu chlupů a v žaludku se jim čas od času utvoří chuchvalce - bezoáry - které nemohou strávit. A to i přes to, že kočky pravidelně vyčesávám a kupuju speciální granule. To aby nedošlo k omylu, že jsme čuňata nebo tak něco. :D U mě je to spíš naopak - kdysi jsme si doma z legrace říkali, kdo založí jakou stranu (podle vlastností) a já jsem zakladatelka Strany nadstandardní hygieny, s frakcí Fanatických pradlen. A návštěvy mi muž hlásí těsně před jejich příjezdem (pokud je to možné), abych neměla moc času uklízet.

julie74
3446 příspěvků 7.11.19 14:25
@bao-baba píše:
@Birdonawire
To si nuly myslí, že se z nich stanou jedničky, když na ně padne odlesk nějakého jména. Jedna ordinérní osoba z mého pracovního okolí také pořád mlela o „Karlovi“ (Schwarzenberg), pochybuji, že jí ten pán vůbec vzal na vědomí.

Jedna ordinerni bývalá kolegyně zase líčila, jak na ni Karel (myšleno Gott) kýval prstem když stala na autobusové zastávce a zval ji do vily a ku sexu. A aby tomu dodala pádnost, tak zrovna náhodou se potkal s jejím strýčkem, od kterého si pravidelně kupoval Biedermeiera :grinning: a vyprávěl mu o tom. Fuj fuj fuj, ještě teď mám z té historky husí kůži. A osobě té muselo být tehdy kolem čtyřiceti, malá lehce oplacana, dejme tomu že tehdy ne, obarvená blondýna s výrazem odpovídajícím kvalitě historky. Brrrr, musela jsem se z toho vypsat.

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 14:27

@květušína Aspoň že jsem vám píchla s tím tipem na kurz přežití :-) Přežili jste, takže úspěch.
Měli jsme jednu kočku 17 let, takže bezoáry znám také. Ty vaše jsou holt fajnové a rády zvrací do měkkého :-D

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 14:29

@julie74 To kývání prstem mi připomíná „Dochlebo, poooojď ke mě do kabinetu“ :-)

julie74
3446 příspěvků 7.11.19 15:33
@Porkpiehat píše:
@julie74 To kývání prstem mi připomíná „Dochlebo, poooojď ke mě do kabinetu“ :-)
:grinning: :grinning: To neznám, a Dochleba byl také zván ku sexu?
Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 15:44

@julie74 To je hláška z Bota jménem Melichar. Ale uznávám, že v tomto kontextu to zní dvojsmyslně.

lorens
2172 příspěvků 7.11.19 16:24

Kdybych musela nějakým nepříznivým řízením osudu osobně potkat The Donalda, Mr. President nebo sir, by ze mne nikdo nedostal. :D

Temperance
2027 příspěvků 7.11.19 16:59

@lorens Tak to já bych pelášila, kdyby hrozilo, že bych se měla přiblížit k tomu českému.

Birdonawire
250 příspěvků 7.11.19 17:51

Když mi hrozilo setkání s bývalým českým presidentem, prosila jsem šéfa, že nechci. U současného bych si i připlatila, abych nemusela. :-)

Porkpiehat
1632 příspěvků 7.11.19 18:05

@lorens A to já bych se zase k tomu svému přilísala :-D Sice to není můj typ, ale z auta vyskočí křepce a o ženách se také vyjadřuje slušně.

@Birdonawire Nechci slevu zadarmo :-D

DanielaS
5003 příspěvků 8.11.19 09:24

Ja bych tomu „svemu“ mozna i ruku stiskla, no. Ale bez nadseni!

Oldyn
6166 příspěvků 8.11.19 19:42

No a třeba u divadla, filmu se tyká na place naprosto automaticky, při práci totiž vykání ruší. Jestliže se potká herečka s kulisákem nad rohlíkama v Globusu, proběhne small talk, přejdou plynule do vykání.

giuliettka
4944 příspěvků 9.11.19 10:50

Viem, že je to príšerne nekorektné a tá reklama je za hranou, ale mna pobavila. :-D

květušína
277 příspěvků 11.11.19 10:15

Šaty zajímavé (hlavně materiál se mi líbí), Natálie Jirásková je pohledná, i když taková tuctová, ale kombinace šatů a žačky 9. třídy mi přijde velmi nevkusná, a to i když ty šaty pouze předvádí. Aneb Iva Kubelková nabízí svou dceru.

MP blanka
2000 příspěvků 11.11.19 12:05

@květušína - páči sa niekomu ten výstrih? Mne prijde zbytočne vulgárny, a to nezávisle na tom, koľko rokov má táto modelka.

Stránka:  « Předchozí 1 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek