Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1359) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2409 příspěvků 24.2.20 03:31

@vlm To byla Pollyanna (dcera misionáře) a berle byly v misijním balíku. E. H. Porterová. Ale pointa stejná - tatínek ji učil, že se má ze všeho radovat, tak se radovala, že je nepotřebuje.

vlm
5017 příspěvků 24.2.20 06:37

@Temperance Tak se mí to asi pomotalo, díky :-)

Zetina
77 příspěvků 24.2.20 06:55

@vlm Tak zase, kdyby Jana Eyrová dostala berle, tak by se jí velice hodily, když před ní Rochester spadl z koně a vyvrkl si kotník :relaxed: :relaxed:

vlm
5017 příspěvků 24.2.20 07:13

@Zetina :-),no nejspíš je, ale dostala jen v mé hlavě

bao-baba
789 příspěvků 24.2.20 20:46
@Temperance píše:
@vlm To byla Pollyanna (dcera misionáře) a berle byly v misijním balíku. E. H. Porterová. Ale pointa stejná - tatínek ji učil, že se má ze všeho radovat, tak se radovala, že je nepotřebuje.

Po této dívce byl pojmenován tzv. Pollyannin syndrom - https://21stoleti.cz/…nich-postav/

MP blanka
2370 příspěvků 24.2.20 21:58

@bao-baba : Zaujímavé čítanie, pre mňa je ale prekvapivý syndrom barona Prášila.

„ Tato literární postava dala jméno poruše, při které zdravý člověk nějakou chorobu, ať již duševní či tělesnou, předstírá.“

Doteraz som si myslela, že takto označení sú ľudia, ktorí si vymýšľajú, chvália sa niečím, ale tak nejako všeobecne.

bao-baba
789 příspěvků 24.2.20 23:14

@MP blanka
Nemohu posoudit, nakolik je ten článek relevantní, ale s pojmem „Pollyannin syndrom“ jsem se setkala už i jinde. Ten baron Prášil mi přijde také divný.

květušína
399 příspěvků 25.2.20 08:00

@bao-baba @MP blanka Münchhausenův syndrom je v článku popsaný správně. Ale netušila jsem, že je pojmenován po baronu Prášilovi. Ale asi to tak bude. kniha Baron Prášil

julie74
3780 příspěvků 25.2.20 12:24
@bao-baba píše:
@MP blanka
Nemohu posoudit, nakolik je ten článek relevantní, ale s pojmem „Pollyannin syndrom“ jsem se setkala už i jinde. Ten baron Prášil mi přijde také divný.

Nekoukali jste na doktora House? Tam ten syndrom v zastoupení milovali. Pro scenáristy k nezaplacení. Tu pollyanu má občas moje dcerka. „To nevadí že jsme úplně zmokly, zase mi hezky drží ofinka“.

giuliettka
6095 příspěvků 7.3.20 07:19

Tak dobre uznávam, kojenie je bežné a prirodzené a kojiť by sa malo aj počas skladania vojenskej prísahy, ak je matka vojačka. Ale prečo preboha to dieťa navliecť do plaviek, aby ladili s materou na móle? Prečo nemože mať normálne oblečenie, keď teplota je zrejme normálna pre miestnosť a nie tropická horúčava ako na pláži. Prehliadka plaviek pre Sports Illustrated.

bao-baba
789 příspěvků 7.3.20 09:51

@giuliettka
Na poslední fotce té mamince cosi visí, snad zadek, či co to je?

Porkpiehat
2055 příspěvků 7.3.20 13:49

@giuliettka Docela bych ráda věděla, jak to probíhá s tím miminem v zákulisí. To ho nechají řvát hlady do doby, než má jít maminka na molo, aby se přicuclo? Když mu dá najíst dřív (aby řevem nerušilo přehlídku), bude mít dítě hlad v okamžiku nástupu na molo? Plánování jak pro vojenskou operaci!

Eleanor Rigby
617 příspěvků 9.3.20 05:22

@Porkpiehat Jediná humánní možnost, která mě napadá, je: Přehlídka je dost dlouhá, aby se dalo spolehnout, že dítě bude mít během ní hlad aspoň jednou, a v ten moment s ním matku operativně pošlou na molo.

julie74
3780 příspěvků 9.3.20 09:46

@Eleanor Rigby ještě snazší by to měli s mým dítětem, to by se ochotně pricuclo kdykoliv by režie přehlídky potřebovala. Co by se jeho týkalo, klidně by si maminka mohla měnit plavky a jít čtyřikrát dokola.

Porkpiehat
2055 příspěvků 9.3.20 09:52

@julie74 Jako byste neznala Murphyho zákony. Dítě, které je mlčenlivé, začne před návštěvou pronášet sprostá slova, které nikdy předtím neřeklo apod. Takže vaše dítě by určitě módní přehlídku sabotovalo, i když by se při generálkách přicucávalo jako o život :-D

porjk
3009 příspěvků 9.3.20 10:59

@Porkpiehat Proto má ta sluchátka, z nich se ozývá vemlouvavým tónem “žízeň, žíízeň, ŽÍÍÍZEŇ :))

xSx
816 příspěvků 9.3.20 11:20

@Porkpiehat Někde jsem četla vyjádření té modelky, že to nebylo plánované, prostě kojila a v backstagi jí editorka řekla, že jestli chce jít na molo i dítětem, tak klidně může. No a ona kojila i když měla jít na molo, tak šla.

Porkpiehat
2055 příspěvků 9.3.20 15:20

@xSx Tak to má štěstí, že dělá modelku. Kdyby pracovala u soustruhu, tak by se jí tam to dítě pletlo :-D

julie74
3780 příspěvků 10.3.20 14:30
@Porkpiehat píše:
@julie74 Jako byste neznala Murphyho zákony. Dítě, které je mlčenlivé, začne před návštěvou pronášet sprostá slova, které nikdy předtím neřeklo apod. Takže vaše dítě by určitě módní přehlídku sabotovalo, i když by se při generálkách přicucávalo jako o život :-D

To je fakt, a ještě by smirovalo jestli je průšvih, a tudíž sranda, dost velká.

vlm
5017 příspěvků 11.3.20 18:40

Podle blesku se neobejdeme bez těchto 8kousků, mezi nimi tohle - vyděšený smajlík
https://prozeny.blesk.cz/…stacite.html

Vinca_minor
1516 příspěvků 11.3.20 18:45

@vlm Jéžiši, béžový trenčkot, bílá halenka, culottes, bílé tenisky, džínová sukně, kostýmek… V tom případě budu totálně out, nic z toho nevlastním a vlastnit nehodlám.

vlm
5017 příspěvků 11.3.20 18:48

@Vinca_minor tak v tom nejsem sama. mě upřímně vyděsilo tohle

Vinca_minor
1516 příspěvků 11.3.20 18:55

@vlm Na fotky jsem neměla odvahu, text mi stačil. Ale půjdu si je masochisticky prohlédnout. - Uf, tak to byl masakr.

Příspěvek upraven 11.03.20 v 18:59

benyka
8167 příspěvků 11.3.20 18:56

Řekla jsem si onehdy, že na zahrádku postavím kočkám strašáka do zelí. Zaujal mě tenhle model:
(https://prozeny.blesk.cz/…nebo-mrkvace?…):

vlm
5017 příspěvků 11.3.20 18:58

@benyka nevím jestli zabere na kočky, ale jako reklama na hlad ideální

Stránka:  « Předchozí 1 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek