Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1359) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 10:26

@ertz No ono to od veterinára nemá často ani ten bažant čo vám sused z poľovačky doniesol. To je fakt „Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň.“. A čo divinu, naozaj ste nikdy nejedla guláš so srnca, čo daroval niekto susedovi tesne pred grilovačkou? Ja sa priznám, že ja áno.

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 10:27
@isko píše:
@giuliettka
No ale když ho upečete, tak by to mělo ty viry zabít, ne?
Není možné, že ho používají ještě i jinak?

Došli mi slová, ja namojdušu neviem. :-D

isko
1757 příspěvků 17.3.20 10:31

No když máte např. nemoc šílených krav, tak tam pečení/vaření nepomáhá. Ty spory jsou nesmrtelné a uživatel se zkrátka nakazí.

Ale tady jsem myslela, že vysoká teplota by mohla pomoct, tak mě to překvapilo.

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 10:32

@isko Tak som to vygooglila. Ale teda netuším či sa tá šupina položí na zahnisanú ránu, ako napríklad aloe vera, alebo čo.
Luskouni jsou jedinými šupinatými savci na světě. Všech osm druhů je ohroženo, protože je lidé loví kvůli šupinám a na maso, jež se v některých státech považuje za delikatesu. Šupiny jsou z keratinu, který obsahují i lidské nehty, a představují žádané zboží kvůli neprokázaným léčivým účinkům. V tradiční čínské medicíně se používají třeba proti hnisu nebo ke zmírnění paralýzy.

ertz
282 příspěvků 17.3.20 10:33

@isko Asi půjde o přenos kvůli špatné hygieně v kuchyni (a la salmonela u nás). @giuliettka Já nemám známé myslivce, takže naposledy před 15 lety v restauraci jelení steak a před 3 lety klobásy z divočáka (jak byl ten mor). U toho steaku jsem si stejně říkala, kdoví jestli to zvíře předtím nemečelo nebo nebučelo.
edit. překlep

isko
1757 příspěvků 17.3.20 10:39

Díky.
No, ono je to možná jedno, třeba to bylo při manipulaci s tím masem.

VYMAZÁN SPOILER.

Jinak ty šupiny bych tipla, že se melou a potom se aplikuje, já sama bych ho smíchala s nějakým krémem/mastí a mazala se.

Příspěvek upraven 17.03.20 v 14:58

isko
1757 příspěvků 17.3.20 10:39

@ertz
Jo, byla jste rychlejší, já jsem dlouho psala:)

isko
1757 příspěvků 17.3.20 10:40

A kdo už si tady pustil nějaký ten tématický filmeček? :)

bao-baba
798 příspěvků 17.3.20 11:14

@giuliettka
Třeba onen luskoun, kterého snědl pacient č, 0, nebyl řádně propečen, nebo ho jen tak narychlo osmahli jako minutku :-)
Osobně pojídání těchto zvířat pro plezír odsuzuji. Pokud ale lidé hladoví, snědí všechno, co se dá sníst, to chápu. Přeji luskounovi, aby ho teď z jakési pomsty nehubili.

Příspěvek upraven 17.03.20 v 11:18

Vinca_minor
1538 příspěvků 17.3.20 11:18

Stačí si najít seriál na iDnesu extrémní gastronomie, taková polévka s celým kaloněm je chuťovka. Problém nastává zejména tehdy, když býložravec sní býložravce (nedostatečně ošetřená masokostní moučka) anebo masožravec masožravce. Ono v Číně žijí v mnohem užším kontaktu se zvířaty a sní fakt kdeco v různém stadiu úpravy, takže není divu, že moderní epidemie pochází z jejich oblasti.

Vinca_minor
1538 příspěvků 17.3.20 11:23

A já osobně nejím ani tatarák nebo carpaccio, steaky preferuji propečené a játra jím jen drůbeží a králičí.

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 12:05
@Vinca_minor píše:
A já osobně nejím ani tatarák nebo carpaccio, steaky preferuji propečené a játra jím jen drůbeží a králičí.

A jaký je rozdiel medzi vnútornosťami z králika a sliepky a toho loskouna? Sakra. nechcite mi povedať, že každá sliepka na Českej vesnici má papiere od veterinára a každý králik potvrdený rodokmeň.
Ale ke´d si myslíte, že ste bez viny…

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 12:12

@Vinca_minor Aj keď my najprv asi ukameňujeme lyžiarov, až potom sa pustíme do Číňanov. A mimochodom, jak ma štvalo, že zájazdy nerušili, takl už ma to prešlo a tú nenáviť ani voči lyžiarom, ani voči Číňanom nechápem.

Matmys
2591 příspěvků 17.3.20 13:35
@isko píše:
A kdo už si tady pustil nějaký ten tématický filmeček? :)

Já teď jedu Terminátory, to mi přijde příjemnější ;)

EmilyG.
1314 příspěvků 17.3.20 13:48

@Matmys běží mi v TV Přátele, teď. Je tam reklama na jogurty Olma, to je něco tak Prchalovskyho…

Vinca_minor
1538 příspěvků 17.3.20 13:49

@giuliettka Tak trochu se zajímám o to, co můžou která zvířata přenášet. U divokých je obecně větší riziko, než u oficiálních chovů. Přes luskouny přehled nemám, ale divokého netopýra nebo kaloně bych se nedotkla ani klackem.

Vinca_minor
1538 příspěvků 17.3.20 13:52

A že jsem bez viny, to netvrdím, ani neodsuzuju ty, co jí něco jiného, než já. Jen mně osobně se to příčí, když vidím tatarák, tak bych si z něj nejraději udělala karbanátek :)

Porkpiehat
2065 příspěvků 17.3.20 14:25

@isko Proboha, příště dejte aspoň POZOR SPOILER! Já jsem stihla jen Vlak do Busanu, na Nákazu jsem se chystala dnes nebo v nejbližších dnech.

Já samozřejmě nebudu Vlak do Busanu spoilovat, jen řeknu, že jako fanynce zombie/apokalyptických filmů se mi to líbilo.

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 14:49

Tak ma napadlo, kde je Zeman?
Prohlášení prezidenta republiky k situaci vyvolané koronavirem

8. března 2020

Chtěl bych vás vyzvat, abychom si především zachovali chladnou hlavu, protože nejhorším, co by nás mohlo potkat, je strach. Strach oslabuje. Plně podporuji opatření vlády i Bezpečností rady státu, ale chtěl bych varovat před hysterií nebo panikou, a to bych chtěl ilustrovat na nákupní horečce. Byl jsem informován, že naše velkoobchodní sklady jsou přeplněny potravinami a že pokud je někde nějaký nedostatek, tak jen kvůli tomu, že je málo dodávkových aut, aby to včas rozvezla do obchodních středisek.

Nedávno jsem na internetu našel krásný inzerát. Prodám šest tisíc konzerv lančmítu. Značka: v pondělí jsem trochu zazmatkoval. Já lituji ty, kteří teď budou mít k večeři půl roku střídavě rýži a střídavě těstoviny, ale mohou si za to sami.

Takže ještě jednou, prosím vás o klid a buďme si vědomi toho, že i tato epidemie, jako mnohé předchozí, přejde.

Miloš Zeman, prezident republiky .{color:red}"

Příspěvek upraven 17.03.20 v 14:57

isko
1757 příspěvků 17.3.20 14:56

@Porkpiehat
Počkejte, vždyť to je starý jak hnědý uhlí, já jsem myslela, že to každý zná?
tak to se omlouvám!
Jo a jdu to promazat.

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 14:57

@isko Nič nemažte. :-)

isko
1757 příspěvků 17.3.20 14:58
giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 15:00

@isko Dnes mi to páli šete menej jak včera a to už nemám horúčku, čo „už!“? :-D

isko
1757 příspěvků 17.3.20 15:05

Už smazáno!

Jo a poslyšte, říkáte že horečka? A co kašel a jak se dýchá?

giuliettka
6126 příspěvků 17.3.20 15:13

@isko Už ma vyšetril po telefóne aj pán doktor, ak do 14 dní neskapem, tak mi urobia ten test, čo Babiš objednal. :-D
Alebo ten Prymula, čo šaškuje na čele krízového štábu, nechá obnoviť Centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici, dokončí kliniku Tradiční čínské medicíny, aby mala jeho dcéra kde šéfovať, a potom mi dajú vypiť odvaz z šupín loskouna. :-D
(ale vážne, kým len kašlete, tak máte zostať doma a pozorovať sa, tak sa pozorujem)

Stránka:  « Předchozí 1 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek