Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1359) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pozorovatel
673 příspěvků 18.3.20 23:32

@EmilyG. Doufejme, ze v patek rano. Portugalsko dneska vyhlasilo stav nouze, tak snad se nic nezmeni.

Pozorovatel
673 příspěvků 18.3.20 23:44

@Jordaan a britska ambasada ji nepomuze? Treba ceska si aspon delala seznam lidi, kteri se na ne obratili, aby pripadne pomohli tem, co se do Ceska nezvladnou dostat sami. A navrhli jako jediny aspon nejaky reseni. Zas prachy se daji poslat i pres pul sveta, jen ji nekdo musi holt zalozit. Ono to podcenilo hodne lidi. Spis me prekvapilo, ze v dobe, kdy my se uz snazili dostat zpatky do Ceska (a to jsme to asi resili prilis flegmaticky), tak spousta “celebrit” se chlubila, ze jeste stihli vycestovat na dovolenou.

Jordaan
8916 příspěvků 19.3.20 00:19

@Pozorovatel

Uz bydli asi tri dny na letisti v Manile, britska ambasada si ji napsala na seznam. A asi ji domu dostanou, ale neni jedina, kdo ted ma problemy, tak to muze trochu trvat. A do Evropy toho ted moc nelita.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 14:39

No a vo Wu Chanu už zase idú po starom.

https://www.dailymail.co.uk/…ng-bats.html

dagino
817 příspěvků 29.3.20 17:47

@giuliettka Keby pandémiu spôsobil vírus od prasaťa, prestali by sme jesť bravčové?

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 17:51
@dagino píše:
@giuliettka Keby pandémiu spôsobil vírus od prasaťa, prestali by sme jesť bravčové?

Tipujem, že by sme prestali tie prasata kupovať na trhu v špine.

bao-baba
798 příspěvků 29.3.20 17:51
@dagino píše:

Vidíte, zajímavý pohled, nakonec prasečí (zpočátku nazývaná mexická´) chřipka tu byla. A prasečí maso jíme pořád. Nicméně pohled na kočičky, mezi kterými je jedna jako ta moje a chlupatého kaloně ve vývaru je pro mě dost tristní.

dagino
817 příspěvků 29.3.20 17:56

@bao-baba Keď dcéra v Japonsku hovorila, ktoré jedlá má rada a spomenula králika na smotane, jej japonské spolužiačky dosť napínalo na zvracanie.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 18:01

@dagino Fakt si myslíte že by hygienu dodržiavať nemali? Že vám musia zviera čo budete mať na večeru podrezať priamo pred vašimi očami?

bao-baba
798 příspěvků 29.3.20 20:05

@giuliettka
Když podřezají zvíře před Vašima očima tak to znamená, že máte jistotu, že maso je čerstvé. Zvlášť když nejsou k dispozici chladničky. Našinci ze západního civilizačního okruhu jsou, pokud se týká masa, výběrově slepí. Maso opravdu stále ještě neroste na stromech ani v regálech. Abychom si mohli dát řízek, musí nějaké zvíře zemřít. Zavírání očí před tímto faktem a určité pokrytectví došlo v tomto tak daleko, že si někteří lidé myslí, že kuře je vegetariánské jídlo.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 20:18

@bao-baba nejde predsa o to či to zviera podrezali humánne, kóšer, uspali alebo zariekavali. Ale o tu hygienu. Myslim ze chlapík čo do kurca podrezal vo velkovyrobe, si skôr ma kde umyť ruky pred tým kým bude zeleninu predávať, ako ten na tom trhu.

isko
1756 příspěvků 29.3.20 20:31

„Tyhle viry nemusí jejich zvířecím nositelům způsobovat větší potíže, ale když se přenesou například konzumací zvířete na lidi a zmutují, bývá to příčinou epidemické nákazy. A skoro vždycky v tom hrálo významnou roli zacházení se zvířaty. Loví se a bez jakékoliv hygieny rozřezávají, ve vzduchu létá aerosol krve a dalších částic, u toho jsou lidi a další zvířata. Potom se konzumují často neupravené vnitřnosti, mozky, části těl… Kupříkladu vrápenec, tedy druh netopýra, někde nakazí cibetku, tu pak někdo chytí, v kleci drží na trhu, ona tam pomalu umírá a přitom prská kolem sebe na nechráněný kus syrového masa, pak ji podříznou a krev se rozstříkne kolem…“
Takhle to popisuje Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha (Magazín Dnes z 26. 3. 2020)

Ano, maso neroste na stromech, zvířata musí zemřít. Otázka je, jak ta porážka vypadá a následně jak vypadá zacházení s tím masem.

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 20:37

@isko jj, presne.
A vubec, lidi pojdte se bavit o necem veselejsim!

julie74
3780 příspěvků 29.3.20 20:48

,

Příspěvek upraven 29.03.20 v 20:51

Oldyn
6285 příspěvků 29.3.20 20:50

@EmilyG.
Přesně. Už máte umytá okna? Jo a začala jsem kouřit.

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 20:50

@julie74 psala jsem veselyho! Tohle neni vesely!

isko
1756 příspěvků 29.3.20 20:51

@julie74
už nic.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 20:53

@julie74 ale ja sa dohadujem či jest netopiera ošklbaneho na tržnici, alebo či ho ošklbať vo velkovyrobe a hneď mäso schladiť a distribuovať hygienický zabalené.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 20:54
@isko píše:
@julie74
už nic.

Tak a kam mám teraz ísť s tým netopierom? :-)

julie74
3780 příspěvků 29.3.20 20:56
@EmilyG. píše:
@julie74 psala jsem veselyho! Tohle neni vesely!

Už jsem se opravila, dokonce ještě dřív než jsem si vás pokyn přečetla. Zítra a pozítří nejdu do práce, budu dělat vzornou maminku co se stará o dítě. TO je veselé. Už jsem začínala závidět lidem v karanténě.

giuliettka
6126 příspěvků 29.3.20 20:57
@Oldyn píše:
@EmilyG.
Přesně. Už máte umytá okna? Jo a začala jsem kouřit.

Hľadala som dnes pol dňa cigarety čo som tu mala z čias Márie Terézie a našla som ich. Ale nenašla so zápalky ani zapaľovač. Takže zatiaľ nefajčim. :-)

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 20:58

@Oldyn jen v loznici protoze byly tak zas.any ze se to uz nedalo! Mam vypletou zahradu od stoviku ( nahore vesvahu uz kvetly, hnus ), vyhrabany listi, neco zamulcovano a od cca peti odpoledne snezi!
Tak jsem si predsevzala ze pristi tyden ty dny co bude zima doumyvam okna dvere, uklidim satny no a pak zas vlitnu na zahradu.
Boze ja chci zpatky normalni zivot, ja chci krabi chlebicky na letisti a tahat deckam ty hnusne tezke aktovky do metra, zdravit se s kocima od fiakru a nadavat s babkama v kavarne jak je to drahy!

julie74
3780 příspěvků 29.3.20 20:58
@giuliettka píše:
Tak a kam mám teraz ísť s tým netopierom? :-)

Já jsem na netopýry odborník, už jsem tady asi líčila jak mě jeden, po tom co jsem ho zachraňovala pod kuchyňským stolem, nafnul do prstu. A můj muž mě chtěl nechat léčit na vzteklinu. :)

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 21:03

@julie74 kolik let je vasi holcicce?

julie74
3780 příspěvků 29.3.20 21:10
@EmilyG. píše:
@julie74 kolik let je vasi holcicce?
Čtyři a třičtvrtě. Prarodičům ji hlídat nedáme, důvod je jasný, sestra by jeden den v týdnu mohla, ale má muze záchranáře, tak to se můj muž boji. Takže já pracuju o víkendu a nějaký den v týdnu doma, nejake dní ji beru do práce já, někdy můj muž. Je to masakr.
Stránka:  « Předchozí 1 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek