Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1365) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Puffin
271 příspěvků 7.5.20 07:13

@MorusRubra Studenti ukazují, co je roky procházení školstvím naučily

• vzdělávat se je otrava,
  • jediné, co je důležité, jsou výsledné známky,
  • když to dítě neumí, je blbé, nebo má blbého učitele,
  • učitel není ten, s kým se spolupracuje, učitel je kdosi, kdo se tváří, že je nade mnou a z této pozice úkoluje, kontroluje, chválí a trestá.
Jana
58 příspěvků 7.5.20 07:59
@Lizbeth píše:
Jsem na ošetřovném, ale napůl chodím do práce a myslela jsme při tom hlavně na dítě, aby mělo nějaký lepší program a dostalo se z domu…
/citace]

Ošetřovné a práci lze kombinovat? Já jsem myslela, že buď jedno nebo druhé, alespoň moje kadeřnice váhá zda poslat dítě do školy nebo začít stříhat, obojí prý současně nelze.

Puffin
271 příspěvků 7.5.20 08:08

@Jana Lze být na ošetřovném, přitom některé dny pracovat a v těch dnech zajistit péči o dítě jinak. Ale to jde jen, když dítě nemůže do školy. Jakmile do školy může, ztrácí ošetřovné důvod.
Trochu zmatek v tom dělá to, že si od konce května rodiče mohou vybrat, zda dítě do školy pošlou. Bere se to tak, že když tam dítě nepošlou, mají vážný důvod a dítě tedy vlastně do školy nemůže.

ertz
419 příspěvků 7.5.20 08:15

@Puffin Děti do školy nevstupují jako nepopsaný list, ve škole tráví třeba 5 hodin denně (ty menší)a zbytek času doma. Většina názorů a to, jak ke všemu přistupují, pochází z rodiny. Mě se líbí ten vtip: Dítě udělá něco špatného - reakce: Co vás v té škole učí! Dítě udělá něco dobrého- je doma dobře vedené.

Jana
58 příspěvků 7.5.20 08:26

@Puffin Děkuji za odpověď, vážně je v tom zmatek.
Jen ještě doplním, že vnučka v první třídě má výuku přes video konferenci, moc jí to baví a je ráda, když jí paní učitelka vyvolá. Výuku nemají každý den, vždy je přihlášeno 10 - 13 dětí, všechny děti prý nemají doma internet. Na návrat do školy se vnučka moc těší, podle pokynů má mít s sebou ve škole 2 roušky, které bude nosit jen o přestávkách. Nošení roušky je největší problém, protože si hned stěžuje na horko a špatné dýchání. Zkusím jí ušít různé střihy s atraktivní vzory, snad to pomůže.

Femur
295 příspěvků 7.5.20 09:08

@MorusRubra Jako kdybyste popisovala situaci u nás. Manžel učí na druhém stupni, nevysílá online, ale posílá prezentace, vypracovává podrobné pracovní listy, aby to pochopil i ten nejblbější (nebo nejlínější). Známky dávat nemají, ale zpětnou vazbu ano. Většina dětí pracuje, takže kontrola došlých úkolů. To, co by ve škole vyřešil jednou větou vyřčenou u tabule, musí několika lidem napsat do hodnocení. A ano, je to neustálé: „Přečti si znova zadání“. „Proč mám v bakalářích Nko?“ „Protože jsi neodevzdal úkol, přečti si, do kdy měl být“ Plus telefonáty rodičům, jejichž děti nepracují. Zjistit, jestli nemají nějaký technický problém, pokusit se ho vyřešit. Matikářka píše, že dva z jeho třídy nepracují v matematice, co s tím on udělá? A porady s vedením online. Včera večer jsem koukala na jeho rozpis tříd a úkolů.
Kdybych nebyla na MD, tak bychom to dělali oba dva, já bych nejspíš jako angličtinářka měla i výuku online. Akorát teda nevím, kdo by se staral o našeho malého syna. O vaření nemluvě.
Jak píše Puffin o tom co naše školství naučilo děti, ano některé děti takhle fungují, ale ne všechny, většina je spolupracující. A i s rodiči mám většinou dobrou zkušenost. Jenomže stačí, že máte ve třídě třeba dva takové, které musíte do všeho honit, a najednou vám té práce kvůli nim přibude.
Myslím na svoji poslední třídu před mateřskou, to byly fajn děti, většina se dostala na zajímavé obory, ráda jsem je učila a rozhodně by pro ně neplatilo to, co napsala Puffin. Ale byli tam asi tři kluci, se kterými to bylo těžší, a zajímavé je, že taky s jejich rodiči. Letos ty „moje“ děti budou maturovat (někteří), blbě jim to vyšlo. držím jim palce.

Paris1789
4393 příspěvků 7.5.20 10:04

Tak jelikož jsem nějakou tu online výuku viděla, vím, že si každý pod tímto pojmem přestavuje něco docela jiného. Třeba zasílání excelovských tabulek a jejich následné vyhodnocování (šílenství). Nebo koktající učitelská hlava ve videu jako že výklad.
A pak jsem viděla učitele, co umějí natočit výuková videa jako animovaný film, zkoušení pomocí interaktivních webových formulářů, které se vyhodnocují samy, apod.
A nevěřily byste, některé učitele to dokonce baví.

Puffin
271 příspěvků 7.5.20 10:19

@Femur Taky si myslím, že je mnoho dobrých učitelů a mnoho nadšených žáků - badatelů. Ale přístup, který u studentů popisovala MorusRubra, je podle mě z velké části naučený předchozími zkušenostmi. Ostatně její označení studentů, kterým zřejmě jde těžko zvládat konkrétní předmět (blbečci), ukazuje hodně.

giuliettka
6746 příspěvků 7.5.20 10:25
@Puffin píše:
@Femur Ostatně její označení studentů, kterým zřejmě jde těžko zvládat konkrétní předmět (blbečci), ukazuje hodně.

No blahosklonnosť z vašej strany tiež ukauje hodně. Jo a súhlasím, že žiaci sú blbečci, ale rovnaký názor mám aj na niektorých učiteľov.

Paris1789
4393 příspěvků 7.5.20 10:35

Nemyslím si, že je učitelská práce snadná, ale to není žádná z těch, kde musíte podávat nějaký výkon. I ta, kde musíte každý měsíc něco fakturovat, abyste měli na platy (doporučuji každému, život je pak pestřejší).
Jelikož stát žádá od učitelů certifikát spojený s jistým typem VŠ vzdělání, tak asi může i očekávat, že učitelé na sobě budou průběžně pracovat, jako je to běžné v jiných oborech. V rámci toho sebevzdělávání by taky mohli vědět, jak vypadá výuka jinde a snažit se minimálně inspirovat. Netvrdím, že je nutné hned veškerou výuku převést na distanční model, ale když už proboha takové BOZP vzdělávání a testování běží formou webových formulářů, mohla by tahle praktika prosáknout i do školství. S tím, s čím učitelé vylezli z fakult, rozhodně nevystačí. Možná na některých školách ano, ale tam ty motivované děti přestanou chodit, když zjistí, že učitel neumí ani to, co umí jejich oblíbený youtuber. No možná chodit nepřestanou, jen se budou chovat tak, že je nebudete mít rádi a ony vás.
Pro začátek se podívejte, co dělá Kovy.

Lizbeth
1321 příspěvků 7.5.20 11:29

Moje sestra je učitelka na víceletém gymnáziu a vím, že toho má hodně a do toho tři děti doma. Vůbec jsem to nemyslela tak, že mají leháro, nebo že jim to extra vyhovuje. Určitě se výuka na dálku dost liší, stejně jako spolupráce dětí nebo rodičů - co rodina to přístup.
Já sama na dítěti vidím, že veškeré zadání na papíře musím okomentovat o co tam jde vlastními slovy, protože tomu jen tak sama od sebe vůbec nerozumí. A teď si říkám - má normálně jedničky a teď působí jako totální blbeček, protože si neumí s ničím poradit. Učitelka opravuje, dává zpětnou vazbu, pokud někdo něco zapomene, tak uhání - takže opravdu je aktivní, ale není to to samé jako kdyby byla alespoň on line výuka, kde by to co musím vysvětlovat já, vysvětlovala učitelka a sama viděla, co vlastně děti nechápou a co děláme za ně ( nebo pomáháme)
V našich pokynech je, že učitelky nepřijdou, tak nevím jak je to jinde. Včera jsem si volala s otcem dcery ( střídavá péče) a domluvili se, že ji do školy nepošleme. Nelíbili se mu podmínky a neviděl v tom žádný přínos. Takže moje nadšení poslat dítě do školy vzalo rychle za své..
A jedem dál..

EmilyG.
1704 příspěvků 7.5.20 12:00

@Lizbeth ja mam koronavirovou situaci s detmi zprostredkovane, ale co slycham - detem chybi spoluzaci. Rodice jsou uz taky unaveni protoze v urcitou dobu musi deti na znacky a sledovat vyuku.
Ucitele predpokladaji, ze vsichni rodice maji ocr, tak tomu neni.
Mam v okoli holcicku10 let, je samostatna co se tyce ohrat obed atd., ale vsechno do skoly sama nezvladne.
Ja si teda lebedim, ted jim chybim, ted je videt, jaka otrava je to bez babicky!
@Lizbeth vy jste me dostala, myslela jsem, ze jste podle vaseho popisu vekova kategorie 50- 60, vy jste zatim mlada koc :smiley:

Puffin
271 příspěvků 7.5.20 12:23
@giuliettka píše:
No blahosklonnosť z vašej strany tiež ukauje hodně. Jo a súhlasím, že žiaci sú blbečci, ale rovnaký názor mám aj na niektorých učiteľov.

Máte pravdu. Na svou omluvu uvádím, že mě to označení prostě rozzlobilo, no.

giuliettka
6746 příspěvků 7.5.20 12:58

@Puffin Tak ja na svoju obranu uvediem, že som mala hlad. :-)
A bola som už nakupiť a som po obede a zistila som, že peklo je nakupovanie! :-D
Jak nakupuje manžel a ja len vtedy, keď už nie je zbytí, tak ma to rozhodilo. Bola som po mesiaci v Bille. 1/3 zákazníkov ma rúšky pod nosom, alebo tak voľné, že im z toho nos lezie. Vždy keď sa zbadali nejaký známi, tak k sebe radostne vykročili, aby si pokecali a na tú chvíľu si tie rúšky stiahli pod bradu, asi aby si overili totožnosť. :-)
Niektorí majú tie rúšky tak špinavé a jeté, že premýšľam, či ich vytiahli použité z kontajnera. A niektorí mali jednorázové rúšky najskor po 48 krát. Šila som rúšky pre známých a našila som lemovanie tak, že mi z toho vyliezal zospodu kúsoček, dala som ju nabok s tým, že až sa mi bude chcieť, tak ju vypárem a opravím a nechám pre seba. No a v tej Bille som sa rozhodla, že nič párať nebudem a budem ju nosiť tak ako je. :-D

Eyela
281 příspěvků 7.5.20 15:05

@giuliettka Já dnes páchla do Kauflandu v 10.30. Takových lidí! Roušky měla většina správně, ale k čemu to, když se nedalo projít uličkou, aniž by se člověk neotřel o pět lidí, a dokonce se stála fronta na průjezd.
Ale moje chyba, když jsem dojela na natřískané parkoviště, měla jsem se otočit a zmizet.

Paris1789
4393 příspěvků 7.5.20 15:30

Samozřejmě jako vždycky před státním svátkem, na který připadá zavření obchodů, je nutné nakoupit zásoby, protože jinak hrozí smrt hlady

giuliettka
6746 příspěvků 7.5.20 15:35

@Paris1789 V tej Bille davy neboli a ja som myslela, že vďaka tomu núdzovému stavu sú obchody zajtra otvorené.

Paris1789
4393 příspěvků 7.5.20 15:37
@giuliettka píše:
@Paris1789 V tej Bille davy neboli a ja som myslela, že vďaka tomu núdzovému stavu sú obchody zajtra otvorené.

haha, jak které. Třeba makro ano. Tesco ne. Baťa ano. atakdále

giuliettka
6746 příspěvků 7.5.20 15:39

@Paris1789 No ja som práve chcela ušetriť manželovi cestu do Makra, aby sme zajtra išli na chatu grilovať. :-)

Lizbeth
1321 příspěvků 8.5.20 17:44

@giuliettka

Já už to psychicky nevydržím a musím vám to napsat.
Nevím, zda to bylo v tomto vlákně, nebo jinde, ale jde o tu záležitost s elektrokoly.
Tenkrát jste rozebírala na molekuly jízdu na elektrokole..s tím, že jede téměř samo, že to není sport, že kilometry ujeté na tomto kole nejsou tím zač se vydávají a podobně.
Celkem jsem se u toho bavila i když mě mrzelo, že se Blanka mohla cítit špatně kvůli kritice..ale vaše komentáře beru vždy víceméně nadsazené, zveličené, přibarvené a když nepobaví nás, tak určitě baví hodně vás.
Ale k věci. Víte já sedím hodně často na balkoně s kávou a koukám na lidi, u toho čtu časopis, ale spíš šmíruju co se děje.
No a před námi je hlavní silnice, která je do kopce. A na té silnici jezdí jedno elektrokolo za druhým a já vám musím dát za pravdu, že to se sportem nemá nic společného. Dokud elektrokola neexistovala, tento kopec dal všem hodně zabrat. Buď jezdili na nejlehčí převod, šlapali jak o závod a skoro stáli na místě, nebo zdatnější cyklisté jeli na těžkej a oči měli jak Hurvajs.
A teď? Ta kola i s člověkem jedou ten kopec rychleji než autobus, všichni na nich sedí naprosto rovně, tělo nevykazuje žádné známky napnutí, pohybu nebo čehokoliv, jen nohy spořádaně kmitají jen tak pro radost..
Vůbec nikomu nezazlívám nebo nevyčítám jízdu na elektrokole a je to fajn prostředek a zábava - super, že přemístí kohokoliv kamkoliv i když by to na kole už nezvládl, proč ne..
Ale asi opravdu nemá smyl uvádět ujeté kilometry nebo vykazovat jako sport.

giuliettka
6746 příspěvků 8.5.20 20:01

@Lizbeth Ja som lenivá jak voš. Keď som liezla peši na Hamrštejn, tak som dobre dušu nevypľula a to je to asi 200! m od vlakovej zástavky do kopečka a ste tam. A jak som išla na tom kole, tak som tam dorazila z Liberce a nielen ten kopeček, to vytiahlo samo. V celom Liberci a okolí vlastne nie je kúsok rovný, buď je to do kopca, alebo z kopca, my sa vlastne aj na hlavné námestie Eduarda Beneše musíme vyštverať do kopca, a mne vtedy ten výlet nedal absolútne nič. Pripadala som si jak vo vláčku v Zoo, kde vás to prevezie a nemáte z toho nič, len dieta je nadšené, lebo mašinka trúbila. Nevidela ste zvieratá, lebo na to to išlo prirýchlo a neunavila ste sa ani troška, lebo ste si viezla zadok, namiesto prechádzky. :-)

zwedavka
1099 příspěvků 8.5.20 22:11

Díky za tip na výlet

Anwen
704 příspěvků 8.5.20 23:00

@MorusRubra A nejlíp to vystihuje tenhle obrázek:

giuliettka
6746 příspěvků 8.5.20 23:29
@zwedavka píše:
Díky za tip na výlet

Ak tam pojdete, tak choďte aj k tomu transbordéru, je to pod hradom, asi 250 m dolu pod traťou. A je to zábavné, malý si to užil. Sice ho teraz boli ruky, jak to odtiahol asi 30 krát tam a nazad, ale ťahal len sám seba, ja som sedela na lavičke a manžel fotil, a mali sme šťastie boli sme tam dnes dlho sami, ale je nadšený. Na tom hrade bol dnes nával.

zwedavka
1099 příspěvků 9.5.20 07:12

Děti, když tam byly s turisťákem, tak byly taky nadšené.

Stránka:  « Předchozí 1 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek