Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1365) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1802 příspěvků 9.5.20 09:30

@Paris1789
No on nemá každý youtuber schopnosti jako Kovy a taky není každý člověk youtuberem. Youtuberem je někdo, kdo se rád předvádí a nedělají mu problém technologie, otázka je, jestli mají vždycky co předat (to zas mají ti učitelé). Jasně, pedagogové by neměli zůstávat zamrznutí v 19. století, ale chtít po nich plošně schopnosti jednoho z nejlepších českých youtuberů podle mě není úplně fér.

bao-baba
931 příspěvků 10.5.20 09:52

Teď se na mne vyvalila pohyblivá reklama na znovuotevření obchodních domů XXXL obchodní domy s nábytkem. Jsou to kukačkové hodiny obklopené stupidními slogany, z jejich okénka vyletují kukačky - lidské hlavy a otevírají ústa jako dřevěné loutky. Uprostřed je hlava herečky Vlasty Chramostové, která zemřela v předchozím roce. Pochybuji, že jim k takovéto hrůze dala souhlas.

giuliettka
6746 příspěvků 10.5.20 10:11

@bao-baba a preto je dobré poriadne premyslieť kto bude dediť práva. Najskôr preto práva u Gottovcov zdedila Ivana a nie Dominika. Aby Gott po smrti nepropagoval inkontinenčne pomôcky a prezervatívy.

MP blanka
2480 příspěvků 10.5.20 11:25

@bao-baba - odhliadnúc od toho, ako veľmi je niečo také nevkusné, a neuctivé, niekto si myslí, že to budú ľudia kupovať?

giuliettka
6746 příspěvků 11.5.20 18:55

Mádl: Kultura je nejdůležitější věc hned po pitné vodě. Čeští umělci nejsou milionáři
Tak po tomto som sa rozhodla, že nepojdem aspoň rok do kina, do divadla a na žiadnu kultúru. Ja viem, že moje prachy im chýbať nebudú, ani ich nespasia, ale už si skutočne myslím, že súčasní herci sú hovada. Ak Babiš na kultúru nepustí ani korunu, tak kvoli voľbám požiadam o české občianstvo a dám mu vo voľbách hlas. Kľudne aj na prezidenta.

bao-baba
931 příspěvků 11.5.20 20:13

@giuliettka
Tak umělci nejsou jenom herci, kteří předvádějí fotky z Bali a vily s bazény. Četla jsem v časopise Téma dosti rozsáhlý rozhovor s houslistkou Simonou Tydlitátovou. Šla si sednout za kasu do Lidlu a nijak nefňukala.

MP blanka
2480 příspěvků 11.5.20 20:14

Kopřiva - žihľava má isto uplatnenie v zdravej výžive. A niekto si asi myslí, že má dôvod, ako zdôvodňovať produkciu plastov na úplne každú blbosť. Nad cenou sa nepozastavujem, kto chce kúpi, kto nie, pôjde si to natrhať do prírody.

Eleanor Rigby
625 příspěvků 11.5.20 20:29

@giuliettka Po přečtení toho rozhovoru musím konstatovat, že to, co citují v jeho textu, vyznívá o poznání méně debilně. „Mně samotnému přijde kultura jako skoro nejdůležitější věc hned po pitné vodě, když si uvědomíte, kolik hodnot a vzdělanosti se v ní během historie nastřádalo. Přesvědčovat někoho o důležitosti oboru, ve kterém se sami pohybujete, je ale hrozně těžké.“ Skoro jako by si i uvědomoval, že v tom nemusí mít objektivní pravdu.

giuliettka
6746 příspěvků 11.5.20 20:45
@bao-baba píše:
@giuliettka
Tak umělci nejsou jenom herci, kteří předvádějí fotky z Bali a vily s bazény. Četla jsem v časopise Téma dosti rozsáhlý rozhovor s houslistkou Simonou Tydlitátovou. Šla si sednout za kasu do Lidlu a nijak nefňukala.

Ja viem a preto som napísala herci sú hovada a nie umelci. Keď si k tomu pripočítate toho zo skupiny Jelen čo požaduje miliardy na hudbu, lebo nebudú fesťaky a oni si nezarobia, tak si myslím, že niektori umelci si kopú hrob.

Neferek
151 příspěvků 11.5.20 20:47

@MP blanka že já blbec to každý rok sekám! Vždyť já su vlastně milionář! Aj kolotoč bude!

EmilyG.
1704 příspěvků 11.5.20 23:51

@MP blanka nechapu ( vlastne chapu ) vasi potrebu upozornovat, me to naopak prijde skvele.
Jsou lide kteri pri svem vytizeni moznost, jit si natrhat do prirody, nemaji. Ze to lze koupit mi pripada super a je to super. Moznost volby, kup nebo nech bejt.

Femur
295 příspěvků 12.5.20 00:28

@EmilyG. Já myslím, že šlo o to nesmyslné balení do plastových krabiček. Já třeba nechápu ty obalované okurky hadovky. Okurka má svůj vlastní obal, slupku, kterou omyji nebo oškrábu. To už předčily jen ty sólo balené banány.

MP blanka
2480 příspěvků 12.5.20 07:47

@EmilyG. -keby ste si lepšie prečítala, pochopila by ste, že mi nevadí predaj žihľavy, ale to ďalšie balenie do plastov. Napriek faktu, že rôzny zbytočný odpad, a plasty zvlášť zamorujú zemeguľu, napriek masívnej kampani a tomu, že väčšina to snáď už chápe, prichádzajú obchody stále s ďaľšími produktmi balenými do plastov. Keby si aspoň tie uvedomelé reči ušetrili.
Fotka je údajne z Lidlu, ale obávam sa, že aj v iných obchodoch používajú podobnú dvojakú taktiku.
Z oficiálnej stránky Lidlu : LIDL ĎALEJ OBMEDZUJE POUŽÍVANIE PLASTOV, ROČNE ŠETRÍ STOVKY TON

@EmilyG. píše : @MP blanka nechapu ( vlastne chapu ) vasi potrebu upozornovat, me to naopak prijde skvele.
Budem sa tváriť, že tomuto zasa ja nerozumiem.

Birdonawire
453 příspěvků 12.5.20 08:47

@Femur Ty do plastu balené okurky mají prý výrazně delší trvanlivost, někde jsem to nedávno četla, ale jestli je to pravda… Zase proč by se s tím jinak otravovali. Pokud to pravda je, tak je to vyvažování „zabalit do plastu“ nebo „neprodané dříve vyhodit“.

Femur
295 příspěvků 12.5.20 08:57

@Birdonawire Z vlastní zkušenosti vím, že se mi zkazila okurka i pod tím obalem. Ale jasně, jde jim o to, aby vydržela tu cestu k nám a dlouhé skladování v obchodě, já když ji koupím, tak ji hned sním. :-) Ale štve mě sundávat ten obal, to tak zdržuje. :-)

Birdonawire
453 příspěvků 12.5.20 09:08

@Femur Chápu, sundávání je otravné.
Jinak jsem dost ráda, že moje sada látkových sáčků na ovoce a zeleninu už nevyvolává údiv.
Mám i sadu ubrousků na balení potravin (když skoro dítě studuje na VŠ ekologii, musím se snažit, jinak by trpěla :-D ), bavlna s včelím voskem, které ale musím důsledně odstraňovat a čistit všude okolo, když se má přiblížit kamarádka silně alergická na všechno včelí. To je jen nevážný příklad, že těžko najít ideální řešení pro všechny.

giuliettka
6746 příspěvků 12.5.20 09:52
@Femur píše:
@EmilyG. Já myslím, že šlo o to nesmyslné balení do plastových krabiček. Já třeba nechápu ty obalované okurky hadovky. Okurka má svůj vlastní obal, slupku, kterou omyji nebo oškrábu. To už předčily jen ty sólo balené banány.

Jak by ta pŕhľava vlastne malá byť zabalená? Ja si neviem predstaviť, že bude len v sáčku, do pár minút zhnedne. Jo a ja kupujem bylinky v tých plastových obaloch. Nerýpem, fakt ma to zaujíma.

JarkaJ
1057 příspěvků 12.5.20 09:57

@giuliettka To je tak těžké si představit jiný způsob balení? A co třeba v papírovém sáčku (na bagety má průhlednou část, aby byl vidět obsah), papírové krabičce nebo plastovém sáčku (nevím přesně materiál), jak se balí třeba polníček, rukola nebo salát.

benyka
8331 příspěvků 12.5.20 10:01

Nejlepší balení bylinek je květináč s hlínou. Ale já kupuji jenom pažitku, takže nic. :-)

giuliettka
6746 příspěvků 12.5.20 10:01
@JarkaJ píše:
@giuliettka To je tak těžké si představit jiný způsob balení?

To je tak hrozné, že som sa spýtala? Nie nie je to ťažké si to predstaviť, že to zabalia ináč. Čo si ťažko predstavím, je že sa mi dostane normálnej odpovede, bez sarkazmu.

giuliettka
6746 příspěvků 12.5.20 10:02
@benyka píše:
Nejlepší balení bylinek je květináč s hlínou. Ale já kupuji jenom pažitku, takže nic. :-)

Párkrát som to kupila, vysype sa to už v taške a ešte potom musím kvetináč vyhadzovať a ten je tiež z plastu. :-)

Atlacoya
2774 příspěvků 12.5.20 10:03

@Birdonawire V pořadu Jídlo s. r.o. prodavač BIO zeleniny zase tvrdil, že řetězce vyžadují plastový obal, který zakryje nedostatky.

Lizbeth
1321 příspěvků 12.5.20 11:23

V množství v jakém se okurky převážejí, skladují a prodávají + neustále přehrabování lidí, ohmatávání atd. je výhodnější mít hadovky zabalené. Jednou jsem i viděla v tv, kde to nějaký zemědělec vysvětloval. Bez obalu by jich bylo strašně moc poškozených.

Pamatuju za komunistů jste stáli v zelenině ve frontě a hlásili půl kila cibule, kilo jablek atd..a byli jste odkázaní co vám do papírového sáčku prodavačka hodila.
Dnes se každý přehrabuje, pomačkává, vybírá, poměřuje, očuchává - je to fajn, ale některé nebalené věci tím trpí. Hlavně třeba hroznové víno, banány..

bao-baba
931 příspěvků 12.5.20 12:08

@JarkaJ Řekla bych, že speciálně ta kopřiva by volná nebo v papírovém sáčku hned zvadla.

bao-baba
931 příspěvků 12.5.20 12:13

@Lizbeth
Vadí mi, když si lidé ulamují jeden nebo dva banány z velkých trsů (nemluvím o tom, když se krabice otevře a nic jiného než velké trsy tam není), v krabici se potom válí hromada jednotlivých banánů a pak se to nejspíš hromadně vyhodí. Vzhledem k tomu, že máme zahradu si nějak zeleniny a ovoce víc vážím a vadí mi, když se vandalí, např. omačkávání jablek a hrušek, mlácení s broskvemi a pod.

Stránka:  « Předchozí 1 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek