Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1365) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8331 příspěvků 12.5.20 12:25

@giuliettka To je sice fakt, že plastový květináč se taky vyhodí, ale na rozdíl od řezané mi pažitka v hlíně vydrží na cca dvacet použití nejméně po dobu 14 dní.

Paris1789
4393 příspěvků 12.5.20 13:10

Úplně nejvíc rostu z toho, když nějaký šetřílek přímo přede mnou obírá rajčata z těch trsů, aby tam nechal ta, co se mu na trsu nelíbí a taky aby nemusel platit za ten klacík, na kterém rajčata visí. Dělá to hodně lidí a já hodně rostu.

giuliettka
6746 příspěvků 12.5.20 13:29

Praha aktuálne. Som zvedavá či aj depiláciu ohanbia budeme robiť na záhradkách pred prevádzkami. Thajskú masáž si už možete v pohode dopriať.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 12.5.20 18:16

@giuliettka Nebyla bych věřila, že opatření můžou ten Disneyland ještě zhoršit, a voila.

bao-baba
931 příspěvků 12.5.20 19:47

@Oveeec
Zvlášť se to krásně harmonicky doplňuje se secesní výzdobou fasády. Je to skoro tak pěkné, jako napodobeniny Fabergé vajec s obrázky od A. Muchy nebo G. Klimta, které si mohou turisté chtiví typicky českého suvenýru zakoupit na Královské cestě.

Judy24
1125 příspěvků 13.5.20 09:21

@Oveeec Údajně se to zhoršilo právě kvůli těm opatřením, protože v jejich důsledku se teď povolení ne předzahrádky vydávala hrozně narychlo a v podstatě ho dostal kdokoliv, kdo nepřekročil povolené metry čtvereční, takže najednou mají „předzahrádky“ i tyhlety hrůzy. Doufám, že to pak zase zkrotí, už nás zbavili nafukovacích medvědů, tak je to další logický krok.

Judy24
1125 příspěvků 20.5.20 09:16

@giuliettka @Oveeec @bao-baba Tak je to celé složitější (a smutnější).
Kopíruju příspěvek od Kristýny Drápalové z jejího FB. Má na starosti na magistrátu boj s reklamním smogem:

PŘÍPAD THAJSKÝ RÁJ

Minulé pondělí se otevřely předzahrádky a v centru Prahy se opět objevila červeno-zelená nádhera Thajských rájů. Vyvolala pochopitelnou vlnu nevole. A taky nevěřícné dotazy směrem k městu – jak můžete tohle dopustit?

Thajské ráje jsou staří známí. Člověk většinou popisuje příběhy svých úspěchů – příběh s Thajskými ráji je však (zatím) příběh proher. Má však smysl ho vyprávět, protože ukazuje na jeden vážný problém: český stát si uzurpuje mnoho pravomocí, které v zahraničí typicky patří městům – a pak na ně kašle.

Podle jedné z městských legend se příběh začal psát v jednom thajském vězení, kde se majitel masážních salonů ocitl za pašování drog. Pobyt údajně využil k ovládnutí jazyka a získání kontaktů. Díky jedné z městem iniciovaných kontrol v jeho podniku však víme, že thajské masérky mají v pořádku všechna povolení k pobytu, na rozdíl od ukrajinských vyhazovačů, kteří byli vyhoštěni. Kontrola také odhalila nelegální hromadné ubytování masérek v prostorách nad jednou z provozoven. A víme také, že zmíněný majitel – původem z Teplic – v tom umí chodit: má dobrého právníka, který přesně ví, kam město může zajít ve vymáhání předpisů, zná slepá místa české legislativy a výborně ovládá delikátní umění odvolání, rozkladů, žalob a rozporů. A díky tomu Thajské ráje vypadají tak, jak vypadají. (Doufám, že si tímhle nevysloužím žalobu pro pomluvu nebo tak). Ale popořádku.

Při pohledu na blikací červeno-zelené panoptikum se člověk nejprve ptá, jak něco takového mohlo projít přes památkáře. Vždyť kontrolují i okenní kličky – jak mohou ve městě nechat něco takového? Zaprvé – památkáři nejsou policie. Nemohou přijít, ukázat průkaz a říct, že tohle musí do hodiny zmizet. Musí sepsat spis, argumentovat, na základě jakých předpisů je co špatně, pak mohou vyzvat k nápravě, případně pohrozit pokutou – vše s 30-ti denními lhůtami a (téměř) nekonečnými možnostmi opravných prostředků. Výsledek? Dvě cedule Thajských rájů rovná se několik let soudů. Na takovou aroganci zkrátka není český systém stavěný. A zadruhé – památkáři můžou zasahovat jen tam, kde jim to zákon dovolí. A řešit, co vystavujete ve výloze svého obchodu, do toho rozhodně nespadá.

Na chodníku před salonem se každé ráno objevuje rikša. Známá křiklavo-řvavá kombinace jasně ukazuje, kam patří. A aby ji nepřehlédli ani slepci, doplňují ji maséři svítícími LED páskami. Umělecký dojem korunuje figurka vodníka s cedulí „Do not touch – private property“. Jaktože takovou hrůzu nějaký úřad dávno neodtáhl? Protože zákon rikšu – i když to není žádný drobeček – chápe stejně jako třeba kolo. A to si taky můžete opřít kdekoliv.

Ještě před rokem jsem měla za to, že když chce město vymezit určitá pravidla pro to, co se na jeho území má či nemá dít, vydá vyhlášku. Ukázalo se, že to není pravda – město si jen tak nějaký předpis vydat nemůže. Musí k tomu mít tzv. zákonné zmocnění – větičku v zákoně, která řekne „tohle si město může pořešit, jak uzná za vhodné“. Podobných větiček je jako šafránu – a i když už existuje, stát vám dá velmi přísné mantinely, jak to řešit můžete.

Ale co, díky bohu zrovna pro regulaci reklamy si města vlastní předpis udělat mohou. Díky tomu jsou v centru našeho města zakázány v podstatě jakékoli myslitelné nosiče reklamy. Hurá! To by nás mělo rikši zbavit.

Dokázat, že rikša v podnikových barvách, která stojí před podnikem, je reklamou na podnik, to ovšem není jen tak. Úředníci tedy zdokumentují, jak rikšu každé ráno vytahuje obsluha masážního salónu. Stejná rikša je navíc před každým ze salónů tohoto řetězce. Spis je vypraven, odstranění nařízeno - ale ouha! Majitel se odvolal, spis se posunul na ministerstvo – a to rozhodlo, že „ze spisu nijak nevyplývá, že by rikša reklamou byla“. Není na ní totiž žádný nápis, který by ji spojil s masážním salonem. Ok. Jasně.

V modré zóně před vchodem do salonu parkuje auto ve firemních barvách. Parkuje tam trvale. Za volantem sedí figurka vodníka. A protože na sobě nemá žádný nápis, opět se nedá prokázat, že jde o reklamu. Platnou parkovací kartu má. A tak tam stojí dál.

Na dveřnice – to je to samé, jako okenice, jen u dveří – maséři pověsí dvě rozměrné cedule (hádejte v jakých barvách) s obrovskou číslicí 9,90 €. Hurá, zaradujete se, tohle už přece bez diskuse naplňuje znaky reklamy! Ano – reklama to je. Ale zákonné zmocnění vám umožňuje regulovat reklamu „šířenou ve veřejném prostranství mimo provozovnu“. Mimo provozovnu! Jenže cedule jsou pověšeny na vnitřní straně dveřnic. A zákon vnitřní stranu dveřnic chápe jako součást provozovny. I když jsou trvale otevřené do ulice.
Takže zase nic.

Podobně je tomu s polepy oken. Když je reklama nalepená zevnitř, nemůže město říci ani popel.

Díky moc, státe, za tuhle perfektní legislativu.

Příběh ale nekončí. Z okna v patře maséři vystrčili dlouhou tyč, z které visí plyšová ryba omotaná LED páskami. Protože ovšem tyč není kotvená stavební ani montážní technikou, nespadá do působnosti stavebního zákona. A protože se nijak nedotýká plochy chodníku, nemůžete vyžadovat zábor veřejného prostranství. Nemůžete dělat nic.

Před vchod si salon umístí červený koberec. Ani na to žádná vyhláška nedosáhne.

Na ulici u salonu začne postávat děsivě vyhlížející dvoumetrový pořízek v kostýmu, shodou okolností ve firemních barvách. Už tak trochu tušíte, že ani s tím nemůžete nic dělat. Pak jednou jdete ulicí a vidíte pořízka, jak rozdává reklamní letáky. A to podle vyhlášky nesmí! Když ho přistihnete poprvé, jen ho upozorníte. Když ho přistihnete podruhé, zavoláte strážníky. Pořízek se vám vysměje, protože ty letáky on vůbec nerozdává, že jo. Než strážníci dorazí, předá letáky kumpánovi. Natočit jste ho nestihli (vlastně jste se tak trochu báli), takže smůla.

Nu co. Ostatně, i kdyby ochotně počkal na strážníky, můžete s ním leda zavést správní řízení. Tedy sepsat spis. Vyrozumět pořízka. Pořízek se odvolá. Odvolací orgán – obvykle ministerstvo – vám věc vrátí s tím, že jste věc dostatečně neprokázali. Protože kdyby vám to úředník z ministerstva nevrátil, riskoval by, že se s ním pořízek bude soudit. A ministerský úředník nemá žádnou chuť dělat z problémů vašeho města i svoje problémy.

A konec konců, i kdybyste uspěli, můžete mu uložit pokutu v dobrém případě tisícovku. A to on vydělá tak za … hodinu? A vy jste tím zaměstnali na desítky hodin armádu úředníků. A sebe.

Takže uznáte, že tuhle partii vyhrál tým masérů 8:0. A jdete si dát panáka. Ovšem raději ne tou ulicí, kde stojí pořízek – protože ten už vás dávno zná a umí vám popřát pěkný večer takovým způsobem, že se večer nechcete zdržovat někde okolo.

Ráno otevřete faceboook. Do skupiny občanů vašeho města někdo pověsil fotku masážního salonu s veškerou příslušnou výzdobou. Skandál! Město, které tohle dovolí, musí být šílené! Snahou podobné věci vysvětlit si obvykle vysloužíte nařčení z korupce, vytáček a neschopnosti. Což je plně pochopitelné: občan má požadovat, aby věci byly v pořádku a měly hlavu a patu.

Vedení města občané svěřili ve volbách důvěru. Aby ji město nezklamalo, musí ji dostat i od státu. Pravomoci, které stát městům v tuto chvíli svěřuje, jsou slušně řečeno chabé. Je to jako hrát prší, když máte v ruce jen samé osmy a spodky, zatímco všichni kolem vás mají esa a sedmy. Samosprávy by si zasloužily lepší karty. Alespoň takové, které jim umožní vyřešit lokální problémy na lokální úrovni.

Paris1789
4393 příspěvků 20.5.20 09:45

Kdybychom nebyli tak proslulí svou korupcí (děkujeme panu Bémovi a jeho crew, vřelé díky též zasílám autorům opoziční smlouvy), stačil by nějaký úředník s pravomocí tyhle obludnosti zakázat/povolit. Ale jelikož máme své zkušenosti, na každý prd se u nás píše zákon, který logicky nepostihuje vše. Legislativní džungle zarůstá rychlým tempem, že už si ani prostý občan není schopen snadno zjistit, co může a co ne, dokonce ani to, co musí. Ten údiv, když přijde Lojzovi, jenž si dal v práci „pauzu“, výměr od VZP i s penále.
Máme, co jsem chtěli. Kdo podporuje a podporoval korupci, dokonce i ten, kdo s ní nebojoval, má na tomhle srabu svůj podíl.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 20.5.20 09:56

@Judy24 Já bych toho chtěla tolik říct…a nemám ani (slušných) slov. Co s tím?!

giuliettka
6746 příspěvků 20.5.20 19:02

@Judy24 Ty jo napísať, že mám pusu otvorenú úžasom to nevystihuje. Ja mám fakt úžasom otvorenú hubu.

giuliettka
6746 příspěvků 26.5.20 17:28

Jedno ukrajinské peklo.
https://www.youtube.com/watch?…
Ukrajinská llinika chcela upozorniť medzinárodnú verejnosť na problém pandémiou uväznených bábätiek. Na jednej strane išlo o uzavreté hranice, na druhej o neochotu zahraničných ambasád tento problém riešiť a teda spolupracovať pri udeľovaní výnimiek a víz pre zahraničných rodičov, aby si bábätká mohli prísť vyzdvihnúť.
Video vyvolalo negatívne ohlasy, než aké BioTexCom očakávalo. O Ukrajine sa začalo v zahraničných periodikách písať ako o „továrni na deti“, o deťoch ako o „tovare na sklade“ alebo „vysokokvalitnom produkte“.

Atlacoya
2774 příspěvků 27.5.20 10:55

@giuliettka TO jsou miminka určená k adopci?

nihil
29 příspěvků 27.5.20 11:28
@Atlacoya
@Atlacoya píše:
@giuliettka TO jsou miminka určená k adopci?

Odnošená náhradními matkami… Ale nevím, jestli to právně mají jako adopci, nebo jsou rodiči rovnou ti biologičtí.

giuliettka
6746 příspěvků 27.5.20 21:01
@Lizbeth píše:
A mrzí mě, že spousta kadeřnic, kosmetiček, kavárníků a všech co museli ukončit činnost, teď nemá nic. Ale proč oni nemají ty rezervy? Kde jsou jejich krizové plány, kdyby se něco pokazilo? ( chápu, že někdo třeba zrovna začínal a investoval všechno a podobně). Proč nemají divadla, herci, jiní lidé rezervu.? Proč vyzývají, aby jim někdo pomohl - samozřejmě nic proti, pokud na to lidi mají a chtějí.

Dnes som zistila, že už je aj akcia Akce Staň se hrdinou - Zachraň knihkupectví! a rozhodla som sa, že „nezachránim“ už nikoho. Fakt mi pripadá, že všetci počínajúc Polreichom a končiac zaplatenými článkami Chorvátských hotelierov, ktorý sa tešia na Čechov, čo nedokazali podnikať tak, aby prežili 3 mesiace bez podnikania, si skrachovať zaslúžia plným právom. Fakt Kocúrkovo, jak tu každý potrebuje zachrániť.

giuliettka
6746 příspěvků 27.5.20 21:08

@Atlacoya Podľa toho, do akého štátu idú. Sú to miminka, ktoré odnosila náhradná matka, takže biologický rodičia sú tí čo na nich čakajú. Ale sú prevážne z krajín, kde je náhradné tehotenstvo zakázané. Takže napríklad ak je to Talianský pár, tak v rodnom liste musí byť uvedená ukrajinská matka a talianský otec talianská matka si to dieťa adoptuje oficiálnou cestou, ináč by ho do krajiny priviezť nemohli. V niektorých štátoch je to dieťa adoptované na Ukrajine a v niektorých až v štáte odkiaľ sú rodičia. Ale konkrétne táto klinika mala už škandál, že rodičia si odvážali deti, ktoré nemali s nimi zhodné DNA. Chodí sa na Ukrajinu preto, že tam to legislatíva nerieši, je to najlacnejšie. Je to fakt obchod s ľudmi.

Oldyn
6345 příspěvků 28.5.20 14:50

@giuliettka
To jako opravdu Pohlreich neměl vatičku? Hmm, takovej hamoun a nemá našpórováno, ale oni v té Prahe krachujou nějak masově, ne? A to se teda divím, prodávat vodu za kilo to už chce jinou ekonomiku :D

Lizbeth
1321 příspěvků 28.5.20 14:51

@giuliettka
Já se dnes stala hrdinou a mimo plán si koupila KECKY.. zachránila jsem tím asi jen své nohy. Já do teď žádnou sportovní obuv neměla. Nemám ráda moc uzavřenou a utáhlou botu a ještě ponožku v ní. V práci lítám naboso v takových balerínkových šlupkách nejhorší kategorie a vím, že se huntuju i když je mi to sakra pohodlné.
Ve sportovním obchodě byly v kategorii běžecké a protože jsem si řekla, že v práci běhám jako kráva, že to asi bude pro mě :) No nic uvidíme, jak dlouho to v nich vydržím, než vklouznu zpět to těch šlapek.

giuliettka
6746 příspěvků 28.5.20 15:46
@Oldyn píše:
@giuliettka
To jako opravdu Pohlreich neměl vatičku? Hmm, takovej hamoun a nemá našpórováno, ale oni v té Prahe krachujou nějak masově, ne? A to se teda divím, prodávat vodu za kilo to už chce jinou ekonomiku :D

No dal rozhovor, kde skučí, že za tie dva mesiace prišiel o miliony! Nie o státisíce, ale priamo o miliony, takže tá voda za kilo zrejme vynášala dobre. No a nepredala sa, zostala vo vodovode a skazila sa, tak sa bude musieť vyhodiť. :-D
Ako chápala by som, keby chcel nahradiť stráty, vyhodený skazený tovar, čo sa nepredal, zaplatenie nájmu, platu zamestnancov, ale nechápem prečo chce aby mu zaplatili ušlý zisk. Akože keby vláda nenariadila povinné zatvorenie tej jeho reštaurácie, tak by zrejme praskala vo švíkoch. Pritom Nizozemsko žiadné povinné zavretie reštaurácii nenariadilo a aj napriek tomu reštaurácie zívali prázdnotou. No ale tá jeho by zrejme bola výnimka, ta by prázdna nebola a tak mu vláda dlhuje miliony.

giuliettka
6746 příspěvků 28.5.20 15:48

A vobec v Španielsku chcú podporu od štátu tí čo organizujú byčie zápasy a to rovných 700 milionov €. Aj napriek protestom ochranárov a tomu, že podľa prieskumu až 84% Španielov sú proti tomu, aby byčie zápasy boli kulturnou tradiciou.
https://www.unilad.co.uk/…blood-sport/

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 28.5.20 21:17
@giuliettka píše:
Fakt mi pripadá, že všetci … čo nedokazali podnikať tak, aby prežili 3 mesiace bez podnikania, si skrachovať zaslúžia plným právom. Fakt Kocúrkovo, jak tu každý potrebuje zachrániť.

Obzvlášť vtipné je, když si člověk připomene ty silácké řeči, co tihle úspěšní podnikatelé vedli ještě těsně před krizí, a asi tak za týden už naběhli s nataženýma rukama (jak to sousloví nesnáším). Jsou oblasti podnikání, kde jsem pro podpory z jediného důvodu - aby lidi nepadali na finanční dno a aby z toho nevznikalo všechny ty negativní jevy, které ekonomické krize přinášejí (napětí ve společnosti, radikalizace atd., viz 30. léta). Obávám se, že jsou obory, které jsou jednoduše zbytné, v krizi neobstojí (=lidé na ně nemají), a protože nepřinášejí žádnou větší hodnotu než nějaký momentální komfort nebo zábavu, stojí (měly by stát) bohužel až na konci fronty. Tuhle si v televizi stěžoval nějaký mentor gastronomie nebo co, určitě je to fajn mít, ale v době krize se bez toho společnost obejde. Problém je, jak stanovit tu hranici. Jsou tací, kteří považují za zbytnou i tu kulturu nebo humanitní a sociální vědy.

Venda79
582 příspěvků 29.5.20 13:50

Nic naplat, overaly jsou prostě sexy

Paris1789
4393 příspěvků 29.5.20 14:05

@Venda79 ale to je ňuňu prostě :-)

Paris1789
4393 příspěvků 29.5.20 14:49

Panu Pohlreichovi rozumím, on to prostě zkouší. Taky bych to na jeho místě zkusila. Pokud tomu dobře rozumím, má na hrbu zaměstnance a provozovny, takže stálé platby mu běží a on nevydělává. Nejen on, ale ani jeho zaměstnanci a docela chápu, že to už je velká zodpovědnost.
Na druhou stranu si velmi dobře pamatuji jeho neoliberální rétoriku, jak byl velice na koni, když se mu dařilo. Je docela poučné to vidět, jak se z machrů stanou chudáčci a jak málo stačí.
I když je docela všechny chápu, stát nás doslova dře na daních z kůže, takže pak logicky čekáte, že vám v nouzi pomůže.

giuliettka
6746 příspěvků 29.5.20 15:16
@Paris1789 píše:
Panu Pohlreichovi rozumím, on to prostě zkouší. Taky bych to na jeho místě zkusila. Pokud tomu dobře rozumím, má na hrbu zaměstnance a provozovny, takže stálé platby mu běží a on nevydělává. Nejen on, ale ani jeho zaměstnanci a docela chápu, že to už je velká zodpovědnost.

Ale zober si taký Ondřej Slanina má tiež na hrbu zamestnancov a nestojí s natiahnutou rukou. Tiež som si objednávala jedlo z oblubenej reštaurácie, zajtra sa tam chystáme s manželom na večeru a aby tá reštaurácia išla ďalej o to docela stojím. A nielen oni. Ale ak by vykrikovali v regionálných novinách, predpokladám, že oni by priestor ako Pohlreich nedostali, preto regionálne, tak sa na návštevu vybodnem a idem do Mc Donaldu. Mienim podporovať ekonomiku, ale nie tých čo skučia nikto nám nepomohol, vláda nám nepomohla, zachráňte nás… pretože pri tom koronavíre boli na jednej lodi aj tí zákazníci, všetkých odvetví, nielen poskytovatelia služieb.
Z rozhovoru s Ondřejem Slaninou.
*Uvažoval jsi o tom, že zavřeš úplně?

Ne. Tuhle variantu jsem si vůbec nepřipouštěl, že bychom zavřeli, a to v podstatě ze dvou důvodů. Ten první důvod byl takový, že jsem chtěl, aby lidé pracovali. Zaměstnanec, když vidí, že restaurace je zavřená a že majitelé někde brečí v koutě, tak to je špatně. A druhý byl ten, že zákazníci, když vidí nějakou snahu restauratéra, že maká dál, tak to ve výsledku podle mě ocení. Nejen tím, že nás podporují, že si chodí kupovat jídla, ale že to pak ocení i v době, kdy to celé skončí a začnou zase chodit zpátky do restaurace. Zaplať pánbůh, že to takhle běží. Nevyděláváme, ale aspoň se zaplatí nějaké náklady.*

Paris1789
4393 příspěvků 29.5.20 15:44

@giuliettka
Mně Pohlreich a celý ten jeho koncept sympatický není. Už jen tou bulvarizací všeho kolem gastronomie. Koneckonců máloco vypovídá o naší době tolik, jako množství mainstreamových filmů, v nichž je hlavní hrdinou kuchař. No toto! Nelze mu sice upřít jisté zásluhy na tom, že Češi začali chápat, že nemají konzumovat sračky a tak konečně můžu jít do hospody bez toho, že bych měla strach o své zdraví, a to nejen v Praze. Bohužel asi trochu podlehl svým vlastním představám o svém významu. Osobně jsem se nejlíp naučila vařit od Cuketky, který ve svých tutoriálech nevystupuje vůbec, což je nakonec ten nejlepší způsob výuky.
Mně pan Pohlreich chybět nebude, ani jeho koncept. Už to není tak, že je jedna slušná hospoda v Praze a zbytek více či méně maskovaný kuřecí stejk s broskví.

Trochu bych se přela o to, jestli je gastronomie potřeba. Tak ačkoli jsem byla přesvědčená, že je to ta zbytná „nadstavba“, tak za nouzového stavu jsem se dostala do stavu, kdy bych za jeden slušný teplý oběd dala leccos. Objevila jsem půvab služby DameJidlo, ale i to má své limity. Například finanční.

Jelikož si na českou kuchyni zrovna nepotrpím, objednávala jsem si vietnamské jídlo. Byla to trefa, vybraný podnik vaří velmi dobře. Takže jsem si řekla, že bych tam někdy mohla zajít a tu restauraci jsem hledala a nenašla, protože zřejmě neexistuje. Oni prostě jen vaří jídlo pro tyhle rozvozy jídla. Taky způsob, jak provozovat gastronomii.

Stránka:  « Předchozí 1 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek