Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1373) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4677 příspěvků 1.6.20 19:25

Z paní U se mi zvedá kufr. Její strana s ní má taky zřejmě problém, jelikož ji nezvolili do předsednictva ODS ani když byla jedinou kandidátkou.
A jo, nejvíc mi na tom vadí, že se takto prezentuje žena. Jsem si vědomá svého sexismu, jen bych řekla, že tohle vadí většině lidí, co s ní mají problém.
Přesně jak píše G, kdyby toto udělal muž, byl by už zcela vychladlou politickou mrtvolou.

Paris1789
4677 příspěvků 1.6.20 19:26

@Ophelie no přesně, paní Černochová a její fascinace kvéry. Ble!

Temperance
2620 příspěvků 2.6.20 00:25

@giuliettka Paní A. U. je místostarostka mojí MČ. Au! (A paní J. Č. starostka…)

Vinca_minor
1767 příspěvků 2.6.20 01:31

@Temperance Teda ty vaše zkratky mi daly zabrat!

EmilyG.
1934 příspěvků 2.6.20 09:41

Já vám nějak nevím. Mně připadá z našich žen v politice slušná jen Miroslava Němcová, nebo napadá vás ještě někdo?
Klára Dostálová sice vypadá jako chodící kredenc, ale zdálo se mi že mluví celkem rozumně, když si odmyslím její politickou příslušnost.

Paris1789
4677 příspěvků 2.6.20 09:52

@EmilyG. Pirátka Olga Richterová třeba. Ale ono je to i tím jejím resortem. Což mi přijde jako trochu klišé, že pokud už ženy dostanou šanci v politice, apriori se s nimi počítá na tyhle pečovací resorty. Do Condoleezy má naše politika ještě daleko holt. Docela mi sedí Věra Jourová, ovšem úplně na ní vidím, jak se v ní pere její duše liberálky se znechucením z orbánovského kursu, který nabrala její strana.
V parlamentu je dost schopných žen, jen prostě nemají to mediální pokrytí. Což je škoda, jenže je to většinou naše generace, která ještě jede podle mustru, že žena na sebe nemá moc upozorňovat. Další generace už ale takové skrupule mít nebudou. Koneckonců zrovna tyhle skrupule nemá ani paní U, stejně tak je nemá paní Černochová. A co za to dostávají? Pojeb. Těžká věc toto.

Judy24
1142 příspěvků 2.6.20 10:10

Olgu Richterovou mám moc ráda. A Markétu Pekarovou Adamovou. Upřímně - záleží na definici slušnosti, ale jak s Janou Maláčovou nesouhlasím v ledasčem, tak nevidím důvod, proč bych ji nemohla zařadit do šedé zóny slušných političek (ve smyslu kultury vyjadřování).
Občas se fakt nemůžu zbavit dojmu, že na ženy jsou v tomto směru kladeny podstatně větší nároky než na muže.

Paris1789
4677 příspěvků 2.6.20 10:35
@Judy24 píše:
Občas se fakt nemůžu zbavit dojmu, že na ženy jsou v tomto směru kladeny podstatně větší nároky než na muže.

To je ale kvůli tomu, že je jich tam pořád málo. Až jich bude půlka, bude to vypadat jinak a pohlaví politika/političky bude spíše méně podstatné. Asi jako už dnes málokdo řeší, jestli umí muž taky vařit a starat se o dítě.
Ono je to ale i na straně žen, které se nechtějí v politice moc angažovat. Zčásti je to pochopitelné, nemají čas a sílu.
Už ale Mirek Topolánek se nechal slyšet, že by za nějaké ženy byli v ODS rádi, ale ženy prostě nejsou. Tak tam jsou paní Černochová a Udženija, taky proto, že nikdo jiný to nechtěl dělat.
Kdo z vás tady se nějak angažuje? Ono to není jen v tom, že je někdo mocichtivý, je to taky v tom, že jim to ti pasivní dovolí se tam nacpat.

Vinca_minor
1767 příspěvků 2.6.20 10:59

Já mám ráda senátorku za náš obvod Jitku Seitlovou. Byla i zástupkyní ombudsmana. Ale nemá potřebu se veřejně prezentovat ani nemá žádné skandály, takže veřejnosti není příliš známá.

Paris1789
4677 příspěvků 2.6.20 11:17

Jinak pevně doufám, že se paní Dostálové podaří dotáhnout ten nový stavební zákon. I když si současně nejsem úplně jistá, že to něco vyřeší. Snad jo.

Čírina
318 příspěvků 2.6.20 13:19

@Paris1789 Trocha pesimismu: dopadne to jako vždycky.

z_dediny
1112 příspěvků 2.6.20 13:20
@Ophelie píše:
@giuliettka to víte, momentálně máme úrodu političek, které nejdu pro ostřejší slovo, gesto daleko. Hodně mi to vadí.

Proč by zrovna političky měly být jiné než ostatní ženy? Málo platné, mluvit vulgárně se dnes považuje za normální. Kdysi tu byla diskuze, kde se spousta zdejších uživatelek téměř chlubila, že mluví sprostě.
Kultura projevu upadá, bývalo zvykem mluvit spisovně ve škole a na veřejnosti, dnes se je divný ten, kdo nemluví středočeským nářečím. Kdyby někdo v TV nebo rozhlase mluvil kerkonošsky nebo hanácky, to by bylo znevažujících poznámek o jeho inteligenci. Ale říct „dobrý ráno“, byť je to stejné dlouhé (vlastně dlouhý) jako „dobré ráno“, to je teď běžné (totiž běžný).

Ophelie
815 příspěvků 2.6.20 16:18

@z_dediny ale já přece netvrdím, že političky mají být jiné než ostatní ženy. Obecně mi vadí neadekvátnost mluvy, chování vzhledem ke komunikační situaci. U kohokoli.

Pro pobavení - byli jsme s mužem nedávno v koupelnovém studiu a byl velmi překvapený, že mluvím jinak, než je zvyklý:o) Tedy ne že by šlo o nějakou velku disproporci:o)

S pronikáním obecné češtiny i tam, kde nepatří, máte pravdu. Třeba rodiče mého muže (pocházejí ze Slovácka) už vlivem televize občas používají prvky oecné češtiny.

giuliettka
7156 příspěvků 2.6.20 16:18
@Judy24 píše:
Občas se fakt nemůžu zbavit dojmu, že na ženy jsou v tomto směru kladeny podstatně větší nároky než na muže.

A ja mám na rozdiel od vás dojem, že ženám v politike prejde aj masová vražda. Hlavne že máme ženu a sme in a nikto nám nemôže vyčítať, že protežujeme chlapov. A môže byť aj sprostá jak poleno, vulgárna jak dlaždič, s ak náhodou rozdáva rány, tak je to plus, aspoň vieme že sa za svoj názor aj pobije.

ertz
456 příspěvků 2.6.20 17:46

@Ophelie A obecná čeština je braná jako běžná věc. Zatímco kdyby stréček z Hané nebo tetička ze Slovácka mluvili nářečím, tak se to často bere jako znak zaostalosti nebo jisté omezenosti. V duchu hesla: Balkán začíná za Humpolcem…
Stejně jako někdo řekne: jedu do Kolína/Ústí/ Plzně a jiný: jedu na Moravu.
Mě pobavila paní U. tím, že udělala skvělou reklamu Slavičínu a zdarma…

ertz
456 příspěvků 2.6.20 17:47

@giuliettka Možná jim něco projde, ale pořád se sleduje jestli a jak zvládá rodinu. Významného vědce, politika atd. se na rodinu často nikdo neptá, když čtu rozhovor s úspěšnou ženou, je tam tohle téma skoro vždy.

Paris1789
4677 příspěvků 2.6.20 18:09

Za strašlivé považuji ochotu známých a příbuzných plkat do bulváru ty nejhorší klepy, asi aby se zviditelnili. Mám na mysli ten mělnický případ náhlého úmrtí kojence.

bao-baba
1063 příspěvků 2.6.20 20:43
@giuliettka píše: … Keby to bolo naopak, a fackou by sa oháňal pán Hřib, tak by už dávno bol odvolaný a sedel za pokus o fyzické ublíženie. Nechápem prečo sa na ženu, ktorá problémy rieši fackou, pozerá ináč ako na chlapa. Pani Udženija by sa mala vzdať funkcie, alebo by mala byť odvolaná. ..

Souhlas! Nejen rovné příležitosti, ale i rovné standardy chování a odpovědnost.

bao-baba
1063 příspěvků 2.6.20 20:52

@Paris1789
Myslím, že obecně za podobnými vyjádřeními může stát nejenom touha po 15 minutách slávy v bezvýznamném životě, ale také manipulativní a velmi agresivní způsob práce bulvárních novinářů. Člověka bez zkušeností s médii dostanou, kam chtějí, zatlačí do kouta a on jim řekne, co původně ani říci nechtěl. Z půlky věty se pak vyfabuluje jakýsi příběh a opatří se skandálním titulkem, který třeba ani neodpovídá následnému textu.

bao-baba
1063 příspěvků 2.6.20 20:59
@Paris1789 píše:
@EmilyG. Pirátka Olga Richterová třeba. Ale ono je to i tím jejím resortem. Což mi přijde jako trochu klišé, že pokud už ženy dostanou šanci v politice, apriori se s nimi počítá na tyhle pečovací resorty.

Ministryně obrany : Vlasta Parkanová, Karolina Peake a Karla Šlechtová :-)

EmilyG.
1934 příspěvků 2.6.20 22:21

@bao-baba ty byly strašné všechny. Parkanová zpěvačka dechovky, Šlechtová s hafíkem…
Jak jsem mohla zapomenout na mou oblíbenou Markétu Adamovou, ta je hodně odvážná! Krom toho je krásná, to jen tak na okraj.

giuliettka
7156 příspěvků 3.6.20 06:34
@ertz píše:
@giuliettka Možná jim něco projde, ale pořád se sleduje jestli a jak zvládá rodinu. Významného vědce, politika atd. se na rodinu často nikdo neptá, když čtu rozhovor s úspěšnou ženou, je tam tohle téma skoro vždy.

Ale ptá, a on sa zmieni jednou dvoma vetami. Ale u ženy otázka ako rodina? spustí vodopád odpovedí typu, to som rodila 12 hodín bol to ťažký porod, a decká boli nespavci…
Pozrite si niektoré fora, stačí zmienka decko- rodina a oni vám dodajú fotku zo ZOO, fotku, z lunaparku, fotku rodidiel pri porode… viď taká mimimánia. Ak žena chce o rodine trepať, tak trepe, ak nie, tak odovie jednou vetou ako muž a ďalej sa venuje téme politika.

Bystromila Klíšťová
50 příspěvků 4.6.20 17:48

České političky nejsou, protože politiku pořád řídí „hoši, co spolu chodí.“ Takže se tam vyskytnou dámy, kterým nevadí akceptovat porady od 22 hodin nad pivem a podle toho to vypadá. Jedinou výjimkou bude MPSV, o které se tradičně v koalicích tahaj sirky a říká se tomu „ty věci“, takže se to přenechá někomu, s kým se nekamarádí. Mám osobní zkušenost z komunální úrovně na MČ a pokud máte děti a nejste uvolněný (placený) zastupitel, tak prakticky nemáte šanci ten post zastávat pořádně. Svolávání zastupitelstva na poslední chvíli, materiály k prostudování a i seznam bodů k projednání dostanete klidně pouze hodinu před tím. A v Praze je ta specialita, že si na MČ můžete stokrát něco odsouhlasit, ale magistrát si to pak rozhodne sám. Do příštích voleb nejdu.

bao-baba
1063 příspěvků 9.6.20 22:12

@Bystromila Klíšťová
Něco podobného mi vyprávěla členka našeho zastupitelstva z opozice. Navíc k tomu ještě přihodila rušení zasedání 15 minut před konáním, protože se ukázalo, že z koalice nedorazí počet zastupitelů potřebný k přehlasování opozice.

Nkem
191 příspěvků 11.6.20 03:05
@Birdonawire píše:
@Paris1789 Mohla byste prosim sdilet odkaz na tu vietnamskou restauraci s rozvozem? Miluji vietnamskou kuchyni a ted budu nejakou dobu v Praze na teleworkingu, tak bych byla rada za tip na osvedcenou restauraci. Dekuji predem!

Zkuste Muc Dong v Křižovnické

Stránka:  « Předchozí 1 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1551 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek