Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1375) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
s_sirena
67 příspěvků 27.6.20 23:02

@giuliettka to jsem jen viděla, připadalo mi to neskutečně pracné, my dělali akorát figurky z kukuřičného šustí, nebo jak se to jmenuje, koníky, panenky…

s_sirena
67 příspěvků 27.6.20 23:02

@bao-baba no přesně, páni, klobouk dolů…

Oldyn
6400 příspěvků 30.6.20 06:55

V jedněch potravinách požádala prodavačka pána, ať si nasadí roušku a on ji doslova poslal do prd€le. Pán byl už starší, tak 60+, strašné hulvátství. Chápu, že se už všechno rozvolňuje, tak se omluvím, ale proč hned taková slova? Tohle křupanství já na češích nesnáším.

porjk
3114 příspěvků 30.6.20 07:23

@Oldyn Já na všech. Nemyslím, že jsou Češi jediní, kdo se neumí chovat.

bao-baba
1106 příspěvků 30.6.20 08:28

@porjk
Ba ne, s lítostí musím konstatovat, že když se vracím z jiných zemí, tak mě naše domácí mravy, taková neurvalost, netolerance a buranství zarazí. Neříkám, že se tak chovají všichni, ale pro hodně lidí je to standard.

vlm
5324 příspěvků 30.6.20 08:49

@bao-baba v těch jiných zemích žijete, nebo pracujete? nebo jste jen na dovolené, to je myslím dost rozdíl

porjk
3114 příspěvků 30.6.20 08:50

@bao-baba To nepopírám, tolik materiálu na porovnání nemám, jen mi vadí to sebemrskačské zatracování vlastního národa.

Lizbeth
1382 příspěvků 30.6.20 09:11

@Oldyn
U nás v práci nás s rouškama posílají do zádele už cca 14 dní..už jen zaslechli rozvolnění a udělali si ho..jakýpak copak. Tedy ne že bych se na to netěšila jak malá, ale oni to těch 20 minut v krámě myslím snášejí lépe, než já 8 h.

Judy24
1149 příspěvků 30.6.20 09:13

@porjk Já jen teda dodám, že ani to sebemrskačství podle mě není tak strašně česká vlastnost, jak se občas rádi tváříme. Říkám to pravda jen na základě hrubých zkušeností z mezinárodních internetů, ale vídám podobnou kritiku vlastního národa od lidí ze spousty zemí.

EmilyG.
2082 příspěvků 30.6.20 09:15

@bao-baba ano. Ale! Co musim pochvalit je prazske letiste. Cistounke, lide prijemni, sky lounge funguje, jidlo jako vzdy vyborne jen balene.
Ve Vidni ty s prominutim hajzly asi od nastupu corona silenstvi neuklizeli, spina, bordel, uklizece nevidis.
Neprijemna stevardka ukazuje a mele rychle ( me to nevadi, ja melu rychle v nekolika jazycich, ale co ti co nemelou?) ze si clovek musi sam polepit kufr k odbaveni, neb ona se nesmi dotknout.
Vse zavrene, za roletama je videt nahazene zidle halabala. Sky lounge zavrene, funguje jen automat na vodu v lahvi.
Ale! Uprostred Gatu F odkud to lita do eu stoji stanek, v nem romsky mladenec a dve slovensky hovorici slecny a masti ty bagety a toci kafe, zadne rukavice, zadne baleni! Svet se zblaznil, nebo Rakusani urcite.

porjk
3114 příspěvků 30.6.20 11:17

@Judy24 Ani to neumím posoudit :)), můžu se opírat jen o to, co mám kolem sebe. A to mě vážně dost mrzí. Lidi jsou všude takoví a makoví.

Oldyn
6400 příspěvků 30.6.20 12:55
@porjk píše:
@bao-baba To nepopírám, tolik materiálu na porovnání nemám, jen mi vadí to sebemrskačské zatracování vlastního národa.

Tak nikde ve světě (dovolená) jsem se s ničím podobným nesetkala a za čechy se tak nějak stydím víc, řeba u Eskymáka by mi to bylo jedno, že je se chová jak debil.

bao-baba
1106 příspěvků 30.6.20 20:20

Asi tak - časté služební cesty do zahraničí, dlouhodobě jsem tam nepracovala. A i dovolené, když nejste někde v rezortu a staráte se sami o sebe. Vidíte, jak se k sobě lidé chovají v obchodech, v dopravě, na ulici, ve službách. Tím nemyslím samotného poskytovatele služeb, ale třeba lidi, kteří čekají za vámi, až se na ně dostane řada. Jako cizinec to třeba nevyřídíte tak rychle, ale oni nebrblají, ostentativně nevzdychají, ale jsou v klidu. Jak se k vám přátelsky přihovoří třeba i zcela cizí lidi. Když vás někdo osloví v Praze na ulici, tak ze dvou třetin z něho pak vypadne žádost o peníze. On člověk, když je tady, určitou hrubost nevnímá, vidí jen excesy. Ale když přijedete z venčí domů, tak je to někdy náraz. Myslím, že to není sebemrskačství, ale když máte možnost mít srovnání, tak srovnáváte. A leckdy je vám z toho smutno. Myslím, že i proto je cestování užitečné.

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 30.6.20 20:26

Když jsem se naposledy vracela z Francie, zastavili jsme na pumpě a šli jsme si dát něco k jídlu a k pití. Obsluhovali tam dva chlapi, kteří byli strašně zdvořilí a úslužní („Ano, pane, prosím, pane, jistě, pane“), ale bylo úplně očividné, jak to mají naučené. Žádný přirozený šarm a šmrnc, žádná přátelská spontánnost. Bylo hezké, že se snaží, ale zároveň to bylo takové smutné. Ten kontrast mezi Čechy a Francouzi (a koneckonců i těmi Němci někdy) byl o to výraznější (a ještě ke všemu hrozně lilo, což ponávratové depce nijak nepomohlo :) ).

bao-baba
1106 příspěvků 30.6.20 20:50

@Oveeec
Takhle jsem byla na stáži pár týdnů ve Frankfurtu. Pivo nepiju, jiný alkohol také moc ne a do hospody se dostanu, jen když tam kvůli někomu jdu. Ale tam byla jsem tam sama, večery dlouhé, chodila jsem na jídlo do obyčejných hospod. Často tam čepovaly pivo ženy tak okolo padesátky a s každým se přátelsky bezprostředně bavily.Bylo to takové příjemné, domácí.

giuliettka
7312 příspěvků 30.6.20 20:55

@bao-baba Moj manžel vyhlasuje, že jediný rodilý Nemec v celom Frankfurte nad Mohanom, bol jeho šéf a biskup slúžiaci omšu v tej katedrále. :-D
Tam je 99% cudzincov a v tých krčmách obsluhujú len východoeuropania.

bao-baba
1106 příspěvků 30.6.20 21:54

@giuliettka
Tak už je to nějaký rok. S lidmi je to asi jako v Praze. Taky tu jsou samé náplavy :-)

Btw. před třemi lety jsem jela do F. na návštěvu vlakem na hlavní nádraží. Nádraží nic moc a za ním to vypadalo jako v nějakém slumu - špína, nepořádek. Nedaleko je čtvrť s bankami, byla tam spousta rozestavěných výškových budov, nad zemí mezi nimi vedla potrubí. Smáli jsme se, že jsou to penězovody.

giuliettka
7312 příspěvků 30.6.20 22:09

@bao-baba nemala som na mysli zrovna náplavy. To mesto ma tuším 700 tisíc obyvateľov, ale v meste pracuje niečo cez 1 a pol milióna ľudí. Tam je najhustejsia doprava z okolia a najviac „týždňovkárov“ čo tam chodia za prácou v celej EU. Ale to mesto je úžasné. Žije to tam. Po padlej v tých kancelárskych mrakodrapoch, to na tom Maine vyzerá úžasné. Lode, veslári, celé to nábrežie posiate ľuďmi citajucimi knihy, korculiarmi, matkami… neskutočná pohoda, ti ľudia si ten život užívajú. Fascinovalo ma jak v tých lodiach veslovali chlapi a ženy bol po boku, 30 ročný v tej istej lodi jak 6o ročný.

Jordaan
9026 příspěvků 30.6.20 22:30

@bao-baba

Nadrazi ve Frankfurtu a ta ctvrt za nim jsou povestne prodejem drog a prostituci, hemzi se to tam dost neprijemnyma lidma a predevsim vecer a v noci je to, na nemecke pomery, dost nebezpecne misto. Frankfurt je take podle kriminalistickych statistik dlouhodobe nejmin bezpecne velkomesto Nemecka. Dodavam jeste jednou, ze na nemecke pomery, neda se rict, ze Vas tam na sichr oloupi a zavrazdi. Ale spolecnost v te ctvrti je dost ruznoroda :-). O kus dal, u reky atd. je to naopak velmi prijemne a Frankfurt je celkove prijemne mesto k bydleni. Az na to nadrazi :-).

Jordaan
9026 příspěvků 30.6.20 22:32

@giuliettka

Ne nutne, takove ty obyc hospody prave byvaji dost mistni.

Birdonawire
505 příspěvků 30.6.20 23:28
@bao-baba píše:
Asi tak - časté služební cesty do zahraničí, dlouhodobě jsem tam nepracovala. A i dovolené, když nejste někde v rezortu a staráte se sami o sebe. Vidíte, jak se k sobě lidé chovají v obchodech, v dopravě, na ulici, ve službách. Tím nemyslím samotného poskytovatele služeb, ale třeba lidi, kteří čekají za vámi, až se na ně dostane řada. Jako cizinec to třeba nevyřídíte tak rychle, ale oni nebrblají, ostentativně nevzdychají, ale jsou v klidu. Jak se k vám přátelsky přihovoří třeba i zcela cizí lidi. Když vás někdo osloví v Praze na ulici, tak ze dvou třetin z něho pak vypadne žádost o peníze. On člověk, když je tady, určitou hrubost nevnímá, vidí jen excesy. Ale když přijedete z venčí domů, tak je to někdy náraz. Myslím, že to není sebemrskačství, ale když máte možnost mít srovnání, tak srovnáváte. A leckdy je vám z toho smutno. Myslím, že i proto je cestování užitečné.

Kdyz srovnam Prahu a Pariz, nevidim zadny rozdil v tom, jak se k sobe chovaji lide na ulici, v obchodech, jak se chovaji prodavaci. Remcam na leccos tady i tam, ale v tomhle rozdil podle mne neni.

EmilyG.
2082 příspěvků 1.7.20 00:01

@Birdonawire to nevim, francii neznam. Ale mate tam vyborneho lekare, ktery mel puvodne podepsanou smlouvu na 3 roky veF. Leccimssi prosel, pak se vratil do VFN - a za pul roku byl zpet ve F ( kde nic nemel, predtim vse prodal Pod heslem sbohem navzdy).
Pres to ze ve F ve statni nemocnici mu parkrat slo o zivot, bezdomovci uplne jiny a ostrejsi kalibr nez v CR, pracovni podminky slusnejsi, otevrene, bez intrik. A plat, samosebou.
Tak prisla cr o dalsiho schopneho lekare a ze jich po svete je.

Čírina
329 příspěvků 1.7.20 09:27

@EmilyG. Mám také kamaráda lékaře, který dal Motolu sbohem - snad ani ne kvůli penězům, přestože v Anglii vydělá řádově víc, ale kvůli podrazům a intrikám na pracovišti.

EmilyG.
2082 příspěvků 1.7.20 09:42

@Čírina presne. Casto jsem zasla, jakych podlosti jsou vzdelani lide schopni.

Yaay
378 příspěvků 1.7.20 10:56

@bao-baba Suhlasim, ze cestovanie je uzitocne. Sama sa od skoncenia skoly tak nejako presuvam pomedzi krajinami a kontinentami uz dobrych 15 rokov. A dosla som k poznaniu, ze ludia su vsade uplne rovnaki, a ze ludia su vo svojej podstate dobri. A tiez, ze pre vacsinu je trava na druhom brehu zelenejsia. Su krajiny, na ktore sa diva svet s obdivom, lebo domaci su tam uctivi a organizovani a dodrzuju pravidla. A potom tam zijete a zistite, ze ti ludia vlastne ziju pod obrovskym spolocenskym tlakom, a proste sa len neodvazia vykrocit z radu a robit veci, ktore u nas povazujeme za uplne bezne, uplne nevinne veci, lebo sa obavaju o svoju povest alebo o miesto v praci.

Stránka:  « Předchozí 1 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek