Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1375) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1107 příspěvků 1.8.20 18:42
@Oldyn píše: Ženy, bylo to v parčíku u obchodů, není problém zajít do Lékárny, kavárny, H&M, Pepca a poprosit obsluhu o použití WC. Osobně bych starší osobě s akutní potřebou vyhověla, před pár lety jsem půjčila WC těhotné paní a fakt mi neubylo.

Bohužel to tak snadné není, měla jsem jednou opravdu velmi náhlý problém v Bille, poprosila jsem, jestli by mi nedovolili dojít na WC, dost hrubě mě odmítli.

VeronikK
1237 příspěvků 2.8.20 09:23

@bao-baba ono to je asi jak kde, v Praze a okolí nebývají moc vstřícní, zase asi by jim pak chodil na wc každý. A ani k těhotným, podle vlastní zkušenosti. Těhotenství mě dost vycvičila v plánování cest tak, abych po cestě měla možnost si odskočit.

benyka
8519 příspěvků 2.8.20 09:34

@VeronikK Mě zase vycvičila nutnost pít hodně vody. Když jdu něco vyřizovat do města, mám dvě vyzkoušené štace, kde se zastavuji. Na dovolené je první moje starost, kde je WC, v lese po špatných zkušenostech už vždycky hledám dostatečně husté křoví, protože se mi standardně stávalo, že i když jsme dvě hodiny nepotkali živou duši kromě mravenců a slimáků, sotva jsem přidřepla, přiřítilo se dvacet cyklistů. :-)

MP blanka
2610 příspěvků 2.8.20 18:18

@benyka :-) jo, to sú „ úsmevné “ situácie! Nám sa stalo niečo podobné pred dávnymi rokmi v Maďarsku. Išli sme dve rodiny autami, vtedy ešte neboli tak, ako dnes vybudované odpočívadla s WC, cesta bola dlhá, nuž… Zastavili sme kdesi pri ceste a 3 ženy sme vbehli medzi mladé briezky, kúsok od cesty. V menších rozostupoch od seba si každá vybrala miesto tak, aby bola krytá z pohľadu od hlavnej cesty. A až keď sme tam ako hríbiky čupeli, všimli sme si, že okolo toho miesta ide aj bočná cesta a práve vtedy po nej išla skupinka cyklistov.
Ale dnes som si pri bicyklovaní po švajčiarskych kopcoch z rovnakého dôvodu odskočila na lúke poza naskladané dreva, a bol to tam samý harmanček, a omamne krásne to tam voňalo!

Demode
1992 příspěvků 3.8.20 16:16

Nejlepší je TO doma, s tím snad lze souhlasit. Horší je to ve vlaku, dálkovém autobuse a podobně. Můj zážitek je ze zájezdu na předvánoční trhy: 2 plně obsazené autobusy, převažovaly ženy. Řidiči to brali do cílového města oklikou, prý kvůli nebezpečí zledovatělých silnic zacpaných uvízlými kamiony, kdyby se vydali kratší cestou. Přitom bylo sucho a po sněhu ani památky. Po pár hodinách jízdy zastavili u pumpy, kde byl pro pány i dámy JEDEN záchod a chtělo se většině. Kdyby šli všichni páni za autobusy a všechny dámy to stačily za 2 minuty (hahaha), stáli bychom tam asi tři hodiny. Takže to asi polovina žen vyřešila tak, že jsme si přidřeply do nehlubokého pankejtu (s jedním ubohým nízkým keříčkem), zadky pěkně k silnici a mohlo se jet už za hodinu a čtvrt.

zwedavka
1131 příspěvků 3.8.20 22:05

To jsem se jednou v půlce celodenního pobytu v lese s kolegou na vteřinku omluvila a obešla velkou hráň dříví. Ten myslitel ji obešel za stejným účelem do protisměru. Ano, potkali jsme se. :-) Uprostřed úkonu jsem odcupitávala za roh.

EmilyG.
2102 příspěvků 3.8.20 23:29

@zwedavka uplne odjinud, jak jste dopadla?

zwedavka
1131 příspěvků 4.8.20 08:02

@EmilyG. dozvím se to za týden, díky za optání

Oveeec
2526 příspěvků 4.8.20 18:18

Teď jsem četla takovou zuřivou debatu o rovnosti pohlaví z hlediska dostupnosti záchodů. Informace byly různé, jednou že normy předepisují víc záchodů pro ženy, pak zase že ne. Každopádně mušlí se vejde na pánské záchody víc a ženy naopak většinou tráví na záchodě z různých důvodů víc času, takže reálně jich mají k dispozici jakoby míň. A pak se chlapi pošklebujou frontám nebo nad nimi kroutí očima :)

Ophelie
842 příspěvků 4.8.20 19:43

@Oveeec až zavedou unisexové, bude tento problém vyřešen, muhehehe. Jen to bude mít (alespoň pro mě spoustu dalších nevýhod).

Vinca_minor
1827 příspěvků 4.8.20 20:28

@Ophelie Zažila jsem unisex záchody kdysi na jedné francouzské škole. V přízemí byly jen dva klasické, zbytek turecké. Na tom klasickém byl místo koše kýbl bez deklu plný dámských potřeb a i mně se z toho zvedal kufr. A když jsem vyšla z kabinky, tak tam čekal kluk. No zajímavé to bylo.

Vinca_minor
1827 příspěvků 4.8.20 20:28

@Ophelie PS: Příště jsem šla dobrovolně na turecké.

Ophelie
842 příspěvků 4.8.20 21:22

@Vinca_minor to mluví myslím za vše:o)

Oveeec
2526 příspěvků 4.8.20 23:27

@Ophelie Já unisex záchody nechci. Neumím vysvětlit proč, ale prostě mezi ženami mám pocit většího soukromí, před chlapem má člověk přece jenom trochu jiný ostych. Možná úplně zbytečně, nevím, ale je to tak. Nejsem žádný bojovník proti trans lidem (i když vnitřně z toho mám pocity všelijaké), nijak mě neohrožujou, ale dámské záchody ať mi neberou! :) Ačkoli že by dámy byly nějakou zárukou čistoty…to teda nejsou.

@Vinca_minor Unisex záchody ve škole jsem zažila ve Švédsku. Nebylo to kupodivu nijak hrozné, ale když jsem se tam jednou zasekla, nebyla mi příjemná představa, že mě v takové situaci objeví zrovna chlap :) Možná je to věc zvyku, koneckonců jsou místa, kde mají jeden záchod pro všechny, ale…

benyka
8519 příspěvků 5.8.20 00:02

@Ophelie Taky jsem si to představila. To bychom pak koukaly, jak by najednou přibylo všude veřejných záchodků. Neb problém neexistuje, dokud se netýká mužů. A když se jich nějaký problém týkat začne, musí se vyřešit pokud možno hned. Hlasuji pro unisex. :-)

Moir
2408 příspěvků 5.8.20 08:46

Pokud by unisex záchody znamenaly, že tam budou jen kabinky a ne pisoáry, přece jen nejsem zvědavá úplně na všechno, hlasuju za unisex.

MP Janka
623 příspěvků 5.8.20 08:49

Já na pánský občas vlezu. Klasicky zájezd autobusem, většina jsou ženy. Pánové nám hlídali vstupní dveře a bylo. Nebo různě u turistických atrakcí/kempů/parkovišť, kde dámy čekají frontu a pánský je volný a žádný muž v dohledu.
Já jsem stydlín i normálně, třeba vyhazování hygienických potřeb mi je nepříjemné i na dámských (v práci nemáme koše v kabinkách), mít společné, tak nevím nevím, co budu dělat. Asi bych nosila plíny :-D

benyka
8519 příspěvků 5.8.20 09:29

@Moir A proč by tam nemohly být pisoáry, kdyby na ně od kabin nebylo vidět, evennntuálně i slyšet? Všechno se dá vyřešit, když se chce.
@MP Janka Myslím, že daleko nepříjemnější by bylo pro muže se na to koukat. Takže bych se nebála, že by se rozumně nevyřešilo zrovna tohle. Na vyhrazených dámských záchodech se hřeší na to, že to ženám jaksi nemá co vadit, když jsou „na jedné lodi“. Že to může vadit člověku jako takovému, se v úvahu nebere. Stejně jsou na tom pánové, kterým by vadilo společné močení u pisoárů. Obojí by chtělo kapku intimity a lidské důstojnosti. Myslím, že civilizace vyhazuje prachy za podstatně větší zbytečnosti, aby si toto nemohla dovolit konečně spravit.

Eleanor Rigby
640 příspěvků 5.8.20 12:49
@Oveeec píše:
Teď jsem četla takovou zuřivou debatu o rovnosti pohlaví z hlediska dostupnosti záchodů. Informace byly různé, jednou že normy předepisují víc záchodů pro ženy, pak zase že ne.
Normy předepisují jedno čůrací stanoviště pro každých 25 mužů a každých 30 žen. K tomu se pak „předpokládá“ vyšší výskyt mužů i tam, kde je statisticky známá výrazná převaha žen.
Temperance
2713 příspěvků 5.8.20 13:54

@Eleanor Rigby Divná norma - ženám to zpravidla trvá déle…

Ophelie
842 příspěvků 5.8.20 19:06

@Temperance ano ano, muži ušetří čas zhusta tím, že se doupravují mimo toalety:o)

bao-baba
1107 příspěvků 5.8.20 19:13
@Eleanor Rigby píše:
Normy předepisují jedno čůrací stanoviště pro každých 25 mužů a každých 30 žen. K tomu se pak „předpokládá“ vyšší výskyt mužů i tam, kde je statisticky známá výrazná převaha žen.

Asi tu normu tvořil nějaký prostatik :-)

bao-baba
1107 příspěvků 5.8.20 19:16

U společných záchodů bych se na některých místech necítila bezpečně.

Aiweli
143 příspěvků 5.8.20 21:59

Hlavne, aby ty pripadne unisex kabinky mely zamek. Uz tak je hrozne, kdyz vam dvere rozrazi jina zena, natozpak chlap.

benyka
8519 příspěvků 5.8.20 23:18

@Aiweli Ještě mi taky vadí, když je tam osvětlení na pohybové čidlo, a uprostřed konání musím mávat rukama, případně dělat další výrazné prostocviky, aby se tam zase rozsvítilo. Ale s tím chlapi nemají nic společného - tedy kromě těch škodolibých elektrikářů, kteří to rozumně neseštelovali než odnesli štafle. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek