Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1389) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
2597 příspěvků 8.10.20 15:29

Až do této chvíle jsem si myslela, že @Lizbeth má schůzku s nějakým plukovníkem, který se ale jeví nerozhodným.
Teď už si tak jistá nejsem. Můžete mi někdo osvětlit o koho se jedná?

Birdonawire
561 příspěvků 8.10.20 15:30

@Porkpiehat Plukovnik Prymula. S tim ale doufam @Lizbeth na rande nejde.

Porkpiehat
2597 příspěvků 8.10.20 16:04
@Birdonawire píše:
@Porkpiehat Plukovnik Prymula. S tim ale doufam @Lizbeth na rande nejde.

Co blázníš, taková partie! Aktuální zprávy z první ruky, roušek a gogo, jeho plat také určitě není k zahození. Samá pozitiva a sociální jistoty. Podle popisu bývalých zájemců by byl jednoznačně nejlepší partie.

Ophelie
936 příspěvků 8.10.20 17:53

A léčba tradiční čínskou medicínou, což se teď hodí!:o)

Lizbeth
1417 příspěvků 8.10.20 18:08

Nemá vousy..nezájem. :)

Porkpiehat
2597 příspěvků 8.10.20 18:30
@Lizbeth píše:
Nemá vousy..nezájem. :)

Nechá si roušku!

Porkpiehat
2597 příspěvků 8.10.20 18:37

@Lizbeth Ještě bych dodala, že v roušce vypadají všichni skoro stejně. Takže stačí duševní souznění :-)

Dnes mě chtěla na dálku pozdravit kolegyně v práci a přidala k tomu „Jste to vy, Porkpiehat?“, takže rouška jsou mimikry (Bič boží, červy se rozlezou… to jsem si nemohla odpustit :-) )
A ještě mě dnes pobavilo video z tiskové konference premiéra a prezidenta SNCF (francouzské dráhy), spolu s nimi stáli před novináři ještě dva muži. Kameraman zabíral dost dlouhou chvíli detail premiéra, než ho někdo z kolegů upozornil, že natáčí špatnou osobu, a že celou dobu mluví ředitel drah :-D :-D :-D (ten stál na opačné straně čtveřice).

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.20 19:17

Tak už nemůžu říkat, že neznám nikoho kdo má koronu.

porjk
3165 příspěvků 9.10.20 08:20

Já jsem dnes četla článek, jak utrpí újmu různé resorty a zaujalo mě pohostinství. Konkrétně, že třeba nějaká restaurace bude muset posunout provozní dobu a otevřít již v 11hodin. To snad není tak od věci, nabízet jídlo v poledne? Nebo se chodí do restauraci jen na večeře? V létě nás navštívili příbuzní, kteří tu kdysi žili a chtěli se projít městem. A ze si zajdem někam na jídlo, abych nemusela vařit. Byla neděle a všude zavřeno. Dokonce i cukrárna. Možná to má nějakou logiku, nedělám v tom, tak nevím.

dagino
833 příspěvků 9.10.20 08:59

@porjk Pracovnú dobu určuje zákon na 8 h, takže reštaurácie a obchody riešia problém, ako mať otvorené a v nedeľu sú ešte aj príplatky, takže je tu ďalšia otázka, zaplatí tržba aspoň platy personálu? Napríklad v Rakúsku v Schwazi sme boli na rokovaní cez pracovný deň a prešvihli sme čas obedov, takže po 14 hodine už nás musel pán riaditeľ zobrať naobedovať do motorestu pri dialnici, ktorý bol široko ďaleko jediný otvorený.

Gorilka
1337 příspěvků 9.10.20 11:55

@porjk Jak kde.
Restaurace, které nemají ráno otevřeno, otevírají ve dvanáct, protože ráno na snídani nikdo nechodí.

Restaurace v hotelech mají v 11:00 práci s přípravou na oběd, protože se musí po snídani uklidit.

Vinca_minor
2026 příspěvků 9.10.20 12:11

@porjk Známá dělá číšnici. A i když přes obědy mají úplně plno, tak stejně výrazně víc vydělají po večerech.

Uživatel je onlineMP Janka
670 příspěvků 9.10.20 12:36
@Vinca_minor píše:
@porjk Známá dělá číšnici. A i když přes obědy mají úplně plno, tak stejně výrazně víc vydělají po večerech.

To jsem včera někde četla jako reakci na nucené zkrácení otvírací doby do 20. hodiny. Snad že večerní tržby dělají někdy až 80%.
Já sama se do restaurace málokdy podívám jindy než večer, přes den leda někde na výletě.

K otvírací době mám jednu historku, jak jsme se s kamarádkama vydaly na výlet, že se někde cestou stavíme na polévku a pití. Žádná významná turistická lokalita, ale cyklotras v okolí vede hodně. Krásná sobota na začátku září, sluníčko, teplo, venku spousta lidí ať už na kole nebo místní jen tak na procházce. A stejně jsme narazily akorát na 3 zavřené hospody ve 3 různých vesnicích. Všechny otevíraly až na večer mezi 16. a 18. hodinou. Naštěstí jsme měly aspoň sušenky v batohu, protože široko daleko nebylo nic.

Paris1789
5031 příspěvků 9.10.20 13:06

Chodím na oběd do restaurace tady v ulici, vaří tam moc dobře. Na oběd vždycky mají nějakou polévku a hlavní jídlo napsané na tabuli, rozhoduju se podle toho, co dávají. Nikdy nelituju. Tak jsem se ptala, jestli budou dál vařit oběd, a budou. Ani mi vrchní nepřipadal nějak sklíčený. Sama vzpomínám na časy zjara, kdy jsem byla ochotná za teplé jídlo zaplatit skoro jakoukoli sumu, takže mě to velice potěšilo.
Slušné hospody, co si udělaly jméno dobrou kuchyní a příjemnou obsluhou, hosty neztratí.

Uživatel je onlineMP Janka
670 příspěvků 9.10.20 15:16

@Paris1789
Jak které a jak jde. Já mám v práci jídelnu, takže to jde úplně mimo mě, ale u sestry v práci před jarem běžně chodili téměř denně na polední menu. Pak se všechno zavřelo, zaměstnanci si začali nosit obědy z domova a zjistili, že tím ušetří dost času a k pravidelné návštěvě restaurací se už někteří nevrátili. Radši si uvaří doma a ohřejí.

porjk
3165 příspěvků 9.10.20 15:17
@Vinca_minor píše:

A když mají večer zavírat dřív, tak to vidím jako dobrý důvod kompenzovat ztrátu vařením obedů. Možná už dnes neplatí, že kšefty drží kuchyně a stačí jen čepovat. Protože i večeře málokdy lidi požadují po jedenácté večer.

Temperance
2877 příspěvků 9.10.20 19:52

V jedné prima hospodě, kde za normálního stavu mají do 23, se stalo, že ve 22:45 přišel mladík s dotazem, jestli ještě vaří. Když mu řekli, že ano, šel ven a přivedl asi dvacet kamarádů. Nebyla jsem u toho, znám to jen z vyprávění, ale rozesmáli se všichni včetně servírek.

Stránka:  « Předchozí 1 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek