Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1387) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5353 příspěvků 10.2.21 17:04

@Jordaan hele jsem si vzpomněla, jak se mi tady vyloženě smáli, když jsem psala o eRoušce. Jedna paní zdravotnice ze mě dokonce dělala „spořádanou poslušnou občanku“ (čti ovci). Mě to nepřekvapuje, opravdu hodně lidí vskutečnosti nechápe, čemu čelíme. A nemyslím si, že za to může (jen) vláda a Babiš.
Myslím si, že jsme slušně v hajzlu a jen tak se z toho nedostaneme. Fascinuje mě přesvědčení, že nás z toho zase vytáhnou Němci a EU tím, že nás po pandemii zasypou penězi.

Jordaan
9337 příspěvků 10.2.21 17:19

@Paris1789

Taky tam pisou, ze 45% lidi povazuje Coronu za medialni bublinu. Jako chapu, ze kazdej nemuze byt chytrej, ale skoro pulka obyvatel? To si fakt mysli, ze media bavi celej rok psat o tom samym, jen tak z pleziru? Na celym svete? Jako proc? Vzdyt uz kazdy v Cesku musi minimalne z doslechu znat nekoho, kdo onemocnel nebo dokonce umrel. Nekoho skutecneho, ne anonymni lidi z novin. Nechapu, kde je problem, proc je takovy problem chranit sebe a kdyz uz nikoho jineho, tak aspon svoji rodinu.

Paris1789
5353 příspěvků 10.2.21 17:27

@Jordaan nevím, já se do těch lidí neodkážu vžít. Mně to přijde jak z jiného světa.
Fakt by mě zajímalo, co si pak všichni ti ignoranti pomyslí, když je pak ve vážném stavu v nemocnici nepřijmou nebo putujou sanitkou mezi nemocnicemi, kde je všude narváno a „neperspektivním“ pacientům akorát podají morfin.

Paris1789
5353 příspěvků 10.2.21 17:27

Tady jedna ta hvězda se taky chlubila rouškou ze záclony.

Jordaan
9337 příspěvků 10.2.21 17:30

@Paris1789

Budou rvat, ze za to muze Babis. Nejspis. Cele to je uplne absurdni.

Paris1789
5353 příspěvků 10.2.21 17:42

@Jordaan Česko je prostě jedna velká chráněná dílna v srdci Evropy. Vypadáme jako debilové a pravděpodobně jimi i jsme, protože tenhle přístup má daleko ke zdravému rozumu.
Osobně se domnívám, že mnoha lidem to dojde až v okamžiku, kdy nebudou moct v létě do Chorvatska, protože nás ty země s mořem k sobě prostě nepustí.

giuliettka
8145 příspěvků 10.2.21 18:19
@Jordaan píše:
Vzdyt uz kazdy v Cesku musi minimalne z doslechu znat nekoho, kdo onemocnel nebo dokonce umrel. Nekoho skutecneho, ne anonymni lidi z novin. Nechapu, kde je problem, proc je takovy problem chranit sebe a kdyz uz nikoho jineho, tak aspon svoji rodinu.

Mám kolegyňu, ktorá covid mala. Ona to teda nahlásila všetkým, aj do práce. Nemali sme karanténu, lebo ona bola doma s deťmi na OČR už 11 dní pred tým, kým chytila covid. Nakazila si babičku o ktorú pečovala a tá umrela. Po navrate do práce, po dvoch mesiacoch skonštatovala, že babička bola stará a aj tak by brzy umřela. A všetky koegyne prikyvovali ako husičky. Pravda pravdúca, na covid umierajú len tí, čo by tak či tak umreli do týždňa prirodzenou smrťou. Musíme v práci nosiť rúšky, tá kolegyňa nadáva najviac.

ertz
840 příspěvků 10.2.21 18:44

Jak můžou fungovat obyčejní lidí, když sama hygiena nefunguje.
https://www.seznamzpravy.cz/…vnaky-141650
Už jsem se s tím setkala, že neposílají do karantény ani členy rodiny ani děti ze třídy. V rodině bylo nakažené dítě (ze školky), otec musel chodit do práce, dokud neměl pozitivní test. Naštěstí se nenakazil a nepřenesl to. Matka byla na OČR a sourozenec zůstal doma z vlastní vůle rodičů. A u těch dětí si snad nemůže nikdo myslet, že vydrží od 8 do 12 nejíst, nepít a rouška jim nespadne - když to nevydrží ministr zdravotnictví, MUDr., během jedné tiskovky.

bao-baba
1563 příspěvků 10.2.21 19:55
@giuliettka píše:
Mám kolegyňu, ktorá covid mala. Ona to teda nahlásila všetkým, aj do práce. Nemali sme karanténu, lebo ona bola doma s deťmi na OČR už 11 dní pred tým, kým chytila covid. Nakazila si babičku o ktorú pečovala a tá umrela. Po navrate do práce, po dvoch mesiacoch skonštatovala, že babička bola stará a aj tak by brzy umřela. A všetky koegyne prikyvovali ako husičky. Pravda pravdúca, na covid umierajú len tí, čo by tak či tak umreli do týždňa prirodzenou smrťou. Musíme v práci nosiť rúšky, tá kolegyňa nadáva najviac.

Asi byla kolegyně ráda, že babička zemřela a už se o ni nemusela starat…bohužel, i takto to mohou někteří vidět.

giuliettka
8145 příspěvků 10.2.21 20:50

@bao-baba Nie. Z toho ju nepodozrievam, ba priam som presvedčená, že sa o ňu starať chcela. Bola to jej babička, nie mama a vzala si ju k sebe do domu dobrovoľne. A ani nie pre prachy, babička žila pred nasťahovaním
k nej, v nájomnom byte a kolegyňa má rodinný dom, takže byt nezdedila. Nikdy sa na babičku nesťažovala. Len berie smrť starých a chorých tak, že keby nie covid aj tak umru.

kalivrata
459 příspěvků 11.2.21 08:00

@Paris1789 S tou eRouškou je to škoda, kdyby ten projekt (a jemu podobné akce) fungoval, bylo by to nesmírně efektivní. Takhle čelíme čím dál drastičtějším opatřením, které čím dál tím víc lidí ignoruje.

porjk
3214 příspěvků 11.2.21 08:08

@ertz moje řeč! Každou chvíli se objeví někdo, kdo dává signály, že žádné nebezpečí nehrozí. Jediný rozdíl mezi širokou veřejnosti a tím, kdo se šel jen “vyčurat do zavřené restaurace”, je ten, že on možná bude mít lepší péči v nemocnici.

Paris1789
5353 příspěvků 11.2.21 10:48

Bohužel většině lidí nedochází, že čím větší prostor viru dáme, tím pravděpodobnější výskyt mutací a tím také vyšší pravděpodobnost ohrožení i jiných skupin. Ohrožený může být prakticky kdokoli.
Jestli si někdo myslí, že se ho nákaza netýká a tím pádem může na veškerou opatrnost kašlat, tak se pravděpodobně mýlí.
Samozřejmě nevylučuji, že je zde významná část lidí, kteří chtějí zemřít nebo se dlouho dusit na přístrojích v přeplněných covidáriích. Ale ani tohle není jen jejich věc, protože je i tak výsledkem přetížený zdravotnický personál, zahlcená krematoria a prodlužování toho výjimečného stavu nebo jak se to jmenuje, které nás dožene nakonec všechny. Že tuhle kauazalitu není významná část obyvatel pobrat je strašné selhání, jen si nejsem jistá, koho?
Když jsem tady psala o eRoušce, musela jsem čelit paranoidním blábolům o sledování a velkém bratrovi. Z toho mi plyne, že hodně lidí prostě nechápe princip mnoha zařízení, jež používá denně. Je to jako by se někdo pokoušel sušit psa v mikrovlnné troubě.
Shodou okolností jsem zde ve vlákně o vtipech nalezla jeden, kde se psalo o tom, jak je nová generace de facto hloupá, protože dříve si každý dokázal opravit baterii v autě a dnes je v manuálech upozornění, aby uživatelé nepili jejich obsah. Tenhle vtip je přesně důkazem zcela opačným, protože v žádném manuálu k autu (a je jich na webu hodně) se nic o nepití elektrolytu z autobaterie nepíše. Naopak u nových aut máte problém tu baterii vůbec nalézt, takže se v příručce pouze zmiňuje, kde v tom autě je. Ale samozřejmě se tomu vtipu lidi hodně smáli, není to pravda ale mohla by, žejo. My dříve narození víme nejlíp, co je správně a mládež nechť jde se svými smartfouny, TikToky a PC hrami k šípku.
A vracím se obloukem k našemu školství: čím víc bude tuzemská škola na děti nahlížet jako na jí podřízené bytosti, které se mají bez řečí podvolit výukovému procesu místo aby z nich učinila partnery ve vzdělávacím procesu, tím horší to s námi tady nakonec bude. Protože vývoj jde strašně rychle dopředu a tak ti zpruzení žáci, co teď lezou ze škol s předsevzetím už nikdy nic se školou nemít společného, se už dál vzdělávat sami nebudou a tím víc se budeme propadat ve všech civilizačních ukazatelích. My tady prokazatelně hloupneme, v závěsu za tím bude následovat chudnutí. Bohužel se to během jednoho volebního období nespraví.

Judy24
1246 příspěvků 11.2.21 10:53

Já myslím, že si to nikdo nechce připustit.
V mojí širší rodině jsou teď pozitivní strýc a teta (já je neviděla od léta) - o víkendu měli „mejdan“ (představte si spoustu lidí z různých domácností, hudba, alkohol, zpěv), nijak divné jim to nepřijde.
Dobře jim přitom není a teta to pak komentuje, že je její syn „docela zodpovědnej“, když potom, co mu napsala, že jsou pozitivní, tak šel syn z práce se otestovat a zrušil odpolední sraz se spolužáky z vysoké.
V té samé části rodiny se plánuje oslava babiččiných osmdesátin na druhou polovinu tohoto měsíce (snad nakonec nebude, jsou tam záblesky rozumu od mé sestřenice). Podotýkám, že já na tu oslavu neplánovala jít tak jako tak.

Moje moc fajn kolegyně má pocit, že na tom Babiš vydělává (Babiše-do-koše, pokud jde o mě, ale jak na tom proboha vydělává?!), že to není tak zlé, a že nejlepší obranou je se tím nestresovat.

Nevím, jak to mají ostatní. Já mám v červnu končit Bc. studium a fakt hodně by se mi to nehodilo dostat. A to to beru čistě cynicky a prakticky - samozřejmě, že zároveň nechci nakazit příbuzné i neznámé lidi, mít někoho na svědomí a tak vůbec. Ale i čistě sobecky - já ten vir nechci, ani kdybych měla mít lehký průběh.

porjk
3214 příspěvků 11.2.21 11:44

Zaklínadlo >mě to už nebaví< slýchám kolem sebe pořád, naposledy od neteře, když jsem se divila, že si s kamarádkami pouští Netflix u jedné z nich. Jakoby mě jo a co mám dělat, taky mi utíkají radosti…Ale s takovou to neskončí nikdy. :( Přitom každá nich pracuje jinde, stýká se s jinými lidmi, cestuje MHD a večer co večer si udělají večírek.

kalmar
197 příspěvků 11.2.21 13:39

„mě to už nebaví“ asi nejlépe vystihuje moje pocity. Držím se zuby nehty svých drobných radostí (zejména pohyb v přírodě, který ale dělám odjakživa) a bojím se, že i to mně někdo zakáže. Covid je fakt vážný nepřítel, ale to, jak k tomu tady vláda přistupuje, odsuzuje nás i naše děti k zaostalosti a do bídy. Už se ví, jak se ta nemoc zhruba chová a že nejefektivnější je, co jak nejvíce testovat. Proč si nepřiplatit k lístku do divadla antigenní test? Ty tři stovky navíc bych klidně dala. Ale Andrej umí jenom tvrdý lockdown. A nedůvěřovat občanům, že zvládnout být zodpovědní (proč by taky byli? Ať děláme, co děláme, je všecko zavřené). Mám pocit, že tady poslední zhasne. A doufám v rozvojovou pomoc z Německa.

Ivana32
375 příspěvků 11.2.21 16:07

@Judy24
Ano, ukázku lidské hlouposti jsem dnes opět zažila i já. Byla jsem ve škole na doučování jednoho žáka. Měla jsem respirátor, on roušku, vzdálenost dodržena. Matka toho dítěte se měla zítra dostavit do školy na jednání. Protože je značně nespolehlivá, kolegyně jí ještě volala, aby jí to připomněla. Dozvěděla se, že paní nepřijde, protože má teplotu. Myslela jsem, že vyletím z kůže- ta ženská ho pošle do školy poté, co ji z fabriky ráno pošlou domů s teplotou. A že prý přijde v pátek, když se to zlepší. Kolegyně jí řekla, že v této situaci opravdu nemůže přijít v pátek. Paní nějaké testy na covid neměla zřejmě v úmyslu vůbec řešit. Doufám, že to nemá a kluk nenakazí nikoho ani ve škole, ani venku, kam chodí s kamarády ze třídy. Tohle prostě jednomu hlava nebere.

Ivana32
375 příspěvků 11.2.21 16:13
@kalmar píše:
A nedůvěřovat občanům, že zvládnout být zodpovědní (proč by taky byli? Ať děláme, co děláme, je všecko zavřené). Mám pocit, že tady poslední zhasne. A doufám v rozvojovou pomoc z Německa.

Pocit zodpovědnosti k vlastnímu i obecnému zdraví. Víc k tomu nepotřebuji, už vůbec ne apely od Babiše nebo kohokoliv jiného. Je zavřeno proto, že se lidé chovají stále nezodpovědně. Tedy nikoli naopak, že se chovají nezodpovědně, protože je zavřeno (což je opravdu nelogické takto přemýšlet). Dokud to Češi nepochopí, nevyhrabou (nevyhrabeme) se z toho.

ertz
840 příspěvků 11.2.21 18:03

@kalmar Já si myslím, že hodně občanů opravdu nezvládá dodržovat opatření- a nemůže za to vláda ani nikdo jiný, jen jejich vlastní neschopnost. Neschopnost myslet, neschopnost/neochota se omezit. Státy, které jsou v boji s covidem úspěšné, mají často přísnější nařízení. Občanům možná důvěřují, ale taky je hlídají a nutí dodržovat opatření ve prospěch celku. Ta rozvojová pomoc z Německa mě rozesmála :-)…mě to nebaví a ať mi soused pomůže.

giuliettka
8145 příspěvků 11.2.21 18:12
@kalmar píše:
„mě to už nebaví“ asi nejlépe vystihuje moje pocity. Držím se zuby nehty svých drobných radostí (zejména pohyb v přírodě, který ale dělám odjakživa) a bojím se, že i to mně někdo zakáže.

A mňa to baví. (teda nie covid, ale tá karanténa ako taká) Škola je online, takže ráno si vypadnem do práce a nemusím chystať oblečenie, svačinu, budiť decko, ktorému sa nechce vstávať a Trepať sa s rozospatým do školy. Vstanem urobím síce svačinu, ale napchám všetko do chladničky, alebo nechám na stole a jediný moj problém je, dať ntb na nabíjačku. Zavriem dvere a šmitec. Po príchode domov akurát skontrolujem ulohy, prázdne taniere a zakážem decku ntb do večera. :-D

Jordaan
9337 příspěvků 11.2.21 18:27

@kalmar

V Nemecku je taky vsechno zavrene. Zrovna ta divadla budou jeste dlouho. Zapominate na jejich zamestnance, ti si priplacet za kazdodenni test nechteji a jejich prace neni bez blizkeho telesneho kontaktu mozna. A taky dost pochybuju, ze Nemecko bude mit naladu a moznosti pomahat zrovna Cesku.

bao-baba
1563 příspěvků 11.2.21 19:48
@porjk píše:
Zaklínadlo >mě to už nebaví< slýchám kolem sebe pořád, naposledy od neteře, když jsem se divila, že si s kamarádkami pouští Netflix u jedné z nich.

Mě to už taky nebaví, a to silně. Jenomže si umím poručit a dělat i věci, které mě nebaví. Na rozdíl od lidí, kteří se musejí ubavit do bezvědomí. Místo zpráv máme infotainment, veliká zábava je koupit si chipsy, jogurt nebo colu. Alespoň podle reklam.

kalmar
197 příspěvků 11.2.21 22:08

Nebaví mě to, ale všechno dodržuji. Ale dokud budou pracovní provozy a mhd jako obvykle, v kombinaci s tím, že ani policie ani další složky nehlidaji dodržování opatření, o vládních představitelích nemluvě, tak se z toho prostě nevyhrabem. A co vím, tak třeba opera zkouší představení - chybí jen diváci. Prijde mi, že u nás je zase kockopes-papírově přísná opatření, ale nikdo to nehlida.

kalmar
197 příspěvků 11.2.21 22:16

A zrovna Německo nabídlo pomoc Chebu, s pacienty. Blatny to odmítl s tím, že je věcí cti se postarat o občany. Myslím, že německo je velmi solidární se sousedy a že když jen trochu můžou, pomuzou. Mám pocit, že si uvědomují, že pomáhat je konstruktivní přístup k problému. Ale samozřejmě neznám pohled zevnitř. A je mi fakt líto, jak to tady vedeme. Howgh.

kalmar
197 příspěvků 11.2.21 22:19

Dvakrát to stejné, tak ať neplevelim

Stránka:  « Předchozí 1 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek