Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1388) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
3114 příspěvků 1.3.21 20:55

@Vinca_minor Jen aby se těmi dveřmi nevrátil… Jaká je jistota, že ta dráha je jednosměrná?

Vinca_minor
2507 příspěvků 1.3.21 21:02

@Temperance Má to pokračování:
Ovšem jen za předpokladu, že je budova dostatečně vysoká. Zdařilou defenestraci lze tedy provádět jen v urbanisticky vyspělých zemích.

Temperance
3114 příspěvků 1.3.21 21:52

@Vinca_minor Tak to jo :-P

Ophelie
1139 příspěvků 2.3.21 08:17
@Vinca_minor píše:
@Temperance Má to pokračování:
Ovšem jen za předpokladu, že je budova dostatečně vysoká. Zdařilou defenestraci lze tedy provádět jen v urbanisticky vyspělých zemích.

A tam, kde nemají hnůj:o)

sirena007
1211 příspěvků 2.3.21 09:26
@Ophelie píše:

Takže jsme zase v pytli :-)

giuliettka
8372 příspěvků 2.3.21 14:56
@Ophelie píše:

Pre také prípady máme velvyslancov. Fínsko je už z hry, ale… :-D

Jordaan
9357 příspěvků 3.3.21 18:46

Dokoukala jsem Kubek Vs Pollert na Dvtv a tak me napadlo - neni on Pollert tak trochu blb? Mozna mel proste zustat u tech lodi, tam by bylo celkem fuk, co si mysli.

Vinca_minor
2507 příspěvků 4.3.21 09:02

Fiktivní rozhovor s kapitánem fotbalového mužstva Burešem po prohraném zápase 3:10.

Novinář: Pane kapitáne dovolte mi prosím pár otázek

Bureš: Ano, ptejte se.

N: Prohráli jste zápas 3:10, co je příčinou takto špatného výsledku?

B: Já si nemyslím, že je to špatný výsledek, vždyť jsme dali první gól. Hned z první akce!!!

N: No jo, ale 3:10 je vysoká prohra, co se stalo?

B: Pane redaktore, my jsme všichni běhali nahoru a dolů celý zápas, my jsme udělali maximum.

N: No jo, ale ta vaše hra neměla žádný systém.

B: To není pravda, já sám jsem hrál v útoku i v obraně, hrál jsem uprostřed, na levém i pravém křídle.

N: Ale tím jste se tam ostatním motal a překážel.

B: To není pravda, vždyť jsem vybojoval plno míčů a na ten první gól co jsem dal, jsem si vlastně i přihrál. Já jsem udělal maximum, podívejte se, jak mám mokrý dres, a ještě teď jsem zadýchaný.

N: Nicméně, bylo vidět, že ta vaše hra nemá žádný nápad, proč jste něco o přestávce nezměnili?

B: Pane redaktore, to není vůbec pravda, že jsme nic nezměnili. Já sám jsem na všechny spoluhráče křičel, aby běhali ještě více. Ale všimněte si, co dělal soupeř, oni hráli nefér. Brali nám balony, když už jsme nemohli. Chodili nám do těla. Přihrávali si, a přitom naběhali mnohem méně než my!

N: Ale dali 10 gólů, vy jenom 3.

B: Pane redaktore, všiml jste si naších diváků, oni po 5. góle přestali fandit a po 8. góle dokonce začali pískat a nadávat. Diváci přece musí fandit svému týmu, to se potom nedá hrát. To je i jejich vina, že to skončilo takovým výsledkem.

N: Co hodláte změnit v dalších zápasech.?

B. Budeme více běhat a já začnu i chytat. Na tribunu dáme roztleskávačky, na informační tabuli budeme psát, jak nás mají fanoušci povzbuzovat a aplaus a potlesk budeme pouštět z reproduktoru. Uděláme maximum.

N: Sportu zdar!

s_sirena
158 příspěvků 4.3.21 11:04

@Vinca_minor je to hrozně trefné, a hrozně smutné…

z_dediny
1122 příspěvků 4.3.21 11:56

@Vinca_minor Chování našeho krizového manažera to vystihuje, o tom není sporu.
Ale: bylo by to trefné, kdybychom těmi hráči nebyli my všichni. My hráči si stěžujeme, že nám trenér dává nesmyslné příkazy, proto místo toho, abychom hráli spolu, tak si podrážíme nohy a dáváme vlastní góly a remcáme, že bychom snad měli dodržovat nějaká pravidla. Kdo ví, jestli by se lidé nechovali zodpovědněji ke svému zdraví, kdyby si museli sami sjednávat a platit zdravotní pojištění a věděli by, na co z něho mají nárok. Když se jim to strhává automaticky, mají pocit, že za jejich zdraví je zodpovědný někdo jiný - lékaři a ti „nahoře“.

Paris1789
5411 příspěvků 4.3.21 12:50

@z_dediny už se opakuji, ale v Česku platí zdravotní pojištění menšina obyvatel.

bao-baba
1681 příspěvků 4.3.21 13:32

@Paris1789 V zásadě máte pravdu, ale v systému se objeví peníze i odjinud. Za státní pojištěnce platí zdravotní pojištění stát, ale kde na to vezme? Přece z daní, takže například třeba z DPH, které zaplatí i ti státní pojištěnci, třeba dítě při koupi lízátka, nebo z DPH a spotřební daně za natankovaný benzín do auta matky na mateřské.

Paris1789
5411 příspěvků 4.3.21 14:30

@bao-baba podstata je v tom, že platba za státní pojištěnce je paušálem, který stát valorizuje, jen když se mu chce. Poměrně v nedávné době se mu zrovna chtělo, takže to celkem rychle skočilo z asi tisícovky na 1700. Ale pořád je to paušál. Kdežto to, co platí vydělávající ze mzdy, je suma kopírující hospodářský vývoj, čili se tak nějak valorizuje sama. Čím méně těch lidí ale je (zestárnou, přijdou o práci), ten systém se na tom paušálu prostě neudrží. Protože náklady ve zdravotnictví se valorizují taky.
Vidím do budoucna velký špatný.

Peníze odjinud je myslím zavádějící pojem. Ty peníze nejsou odjinud, jsou jen z jiné kapsy téhož kabátu. Skutečnými penězi odjinud jsou doplatky, spoluúčast a korupce.

bao-baba
1681 příspěvků 4.3.21 17:34

@Paris1789 Odjinud = myšleno peníze, které nebyly vybrány přímo jako ZP. Obávám se, že peníze z korupce do zdravotnictví nedoputují, skončí v privátních kapsách nebo na účtech v zahraničí. Z těch nemá stát ani tu daň z příjmu.

Paris1789
5411 příspěvků 4.3.21 18:40

@bao-baba korupce způsobí, že jsou někteří doktoři placení adekvátně svým schopnostem, když už je nechceme platit jaksi legálně, protože spoluúčast a regulační poplatek je u nás tabu a shazuje vlády.

xSx
1056 příspěvků 5.3.21 08:32

To není uplně tak jednoduché. Kdyby to bylo legální, tak ano, ale jelikož je to korupce, tak se ty prachy dostanou jen k vyvoleným a zbytek ostrouhá.

@Paris1789 píše:
@bao-baba korupce způsobí, že jsou někteří doktoři placení adekvátně svým schopnostem, když už je nechceme platit jaksi legálně, protože spoluúčast a regulační poplatek je u nás tabu a shazuje vlády.
Paris1789
5411 příspěvků 5.3.21 11:38

@xSx já netvrdím, že je to v pořádku, jen že systém si prostě cestu najde a my to stejně zaplatíme, buď ve spoluúčasti nebo v těchhle všimných. Ale zatímco spoluúčast je transparentní, korupce ne.
Není to jen korupce penězi, ale i známostmi a vlivem, však kdo si nepamatuje na památný projev pana Ludvíka ke „kulichům“? Co jiného to je, než korupce?

bao-baba
1681 příspěvků 5.3.21 12:09

@xSx Ani to nemusí být ti schopní, kteří by jinak prchli do lépe platící ciziny. Může to být i podprůměrný lékař, co píše tzv. křížkové lázně. Mmch do ciziny odcházejí lékaři, a právě ti schopní, i kvůli možnostem odborného rozvoje - viz zmatený systém atestací.

bao-baba
1681 příspěvků 5.3.21 12:18

@Paris1789 Kuliši byli, jsou a budou, pokud jde o zdraví nebo život, lidé si hledají vždycky cestičky. Před rokem 89 jsem pracovala osm let ve velké pražské nemocnici. Koloval tam „humorný“ text o úplatcích. Jako že se má nosit široký plášť s volnými kapsami, aby se pacienti neuváděli do rozpaků, kdyby nemohli obálku vecpat do kapsy, případně nechávat horní zásuvku stolu pootevřenou za účelem snadného vsunutí obolu. Také se doporučovalo v žádném případě neodmítat úplatky od chudé stařenky, protože ta chudinka na ně jistě dlouho šetřila a odmítnutím by byla frustrována.
Asi to bude překvapivé, ale již v té době se diskutovalo o zavedení poplatku za „hotelové služby“ v nemocnici.

giuliettka
8372 příspěvků 5.3.21 15:12
@bao-baba píše:
Koloval tam „humorný“ text o úplatcích. Jako že se má nosit široký plášť s volnými kapsami, aby se pacienti neuváděli do rozpaků, kdyby nemohli obálku vecpat do kapsy, případně nechávat horní zásuvku stolu pootevřenou za účelem snadného vsunutí obolu.

Moj strýko išiel na kontrolu k obvoďákobvi, ktorý bol známý tým, že bral úplatky, ale nielenže bral, on ich doslova očakával. A v tej čakárni bolo strašne veľa ľudí, za socializmu sa asi neobjednávalo, a on tam stretol kamárata, ktorého dávno nevidel. Tak si tak klábosili, potom usúdili, že by to mali zapiť, tak si skočili do bufáča po placatku, keď došla a oni ešte stále nedošli na radu, tak po ďalšiu a točili to až do chvíle, kým sa nedostali do ambulancie. A jak ten doktor tam nenápadne čakal s otvoreným šuplíčkom, a strýko už bol v ráži, tak mu tam hodil dvacku s rozšafnou poznámkou-„s kalapem na žemi, pred svatým Mikulášom, by to bulo rýchlejší a bez roboty!“ Lekár práskol šuplíkom a oznámil von! A strýko potom hľadal iného lekára. :-D
Až na to, že to oznámil všetkým v čakárni, že prečo tak rýchlo vypadol, a docela sa to rozkríkolo a ten lekár už nikdy nemal otvorený šuplík. :-D
ps (úplatky bral aj naďalej, ale už na ne tak významne nečakal)
ps2 svatý Mikuláš sa vravievalo najväčšiemu kostolu v Prešove Konkatedrále svätého Mikuláša.

Čírina
434 příspěvků 5.3.21 19:26

@bao-baba Ano, mam znameho lekare, ktery diky divnemu pristupu ve fakultni nemocnici odjel do Anglie, kde s jeho vyzkumem a pusobenim problemy nejsou.

Temperance
3114 příspěvků 5.3.21 22:16

@giuliettka To mi připomnělo Miloše Kopeckého v https://youtu.be/Ecks0UYHQW4 (25:46 a dál).

bao-baba
1681 příspěvků 10.3.21 08:50

Středula potvrdil, že zvažuje kandidaturu na prezidenta. Jaksi se mi dělá mdlo (pro Paris1789: ne, nejsem expert na odbory, ani v nich nejsem).

Paris1789
5411 příspěvků 10.3.21 12:09

@bao-baba nikdy jsem se na adresu odborů nijak nevyjadřovala, ani v nich nejsem, takže úplně nevím, jak bych mohla jakkoli v podobné debatě přispět. Středula je mi celkem lhostejný, ale ve srovnání s nynějším prezidentem je asi přijatelný každý.

Když se tak nad tím zamýšlím, nevadil by mi.

giuliettka
8372 příspěvků 13.3.21 09:46

Prihlasenie sa na vakcinu na Slovensku.

Stránka:  « Předchozí 1 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek