Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1388) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 11:22

@giuliettka Myslím, že to není slovenská specialita. Přiznávám, že mě rozčiluje, když je u nějakého obchodu fronta uvnitř a ještě čekají lidé venku - když někdo vyjde, hned se jeden nebo dva nacpou do dveří a zablokují východ. Když jsem venku u dveří, tak je nechávám volný průchod, jakmile ale vstoupím dovnitř, tak se tam ti za mnou nahrnou. Vůbec nic tím nezískají (pokud zrovna neleje), ale musej se tam echt nacpat.

Anička dušička
131 příspěvků 13.3.21 11:57

@giuliettka To nie je prihlasovanie na vakcináciu, to už je vakcinácia. Konkrétne v nemocnici v Ružinove. Prihlasuje sa cez internet. A áno, je to organizačná katastrofa, jedno aj druhé.

giuliettka
8374 příspěvků 13.3.21 13:34

A toto mi zdieľa kamarátka na FB. Kurnik je to vysokoškolský vzdelaná žena a denne zdieľa niečo podobné.

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 14:01

@giuliettka Zajímalo by mne, co je to bílé, které jde z letadla. Kdesi jsem před lety slyšela, že letadla před přistáním vypouštějí nadbytečné pohonné hmoty, ale nevím, jestli je to pravda. Nebo je to nějaká voda ze systému?

Na tom šprochu by mohlo být i pravdy trochu. Nemyslím tento příklad, ale občas se vlády chovají ke svým občanům jaksi podrazácky. V období studené války, kdy se vyvíjely biologické zbraně, skutečně v USA rozprášili nad některými městy původce respiračních onemocnění, aby mohli mapovat jak se infekce šíří. Sem tam se něco zkoušelo i na vojácích. Ostatně sama pamatuji z porodnice, že na pokoji dávali ostatním maminkám jakési injekce. Mně nic, přiznám se, že jsem se v té době nedostatku cítila jaksi poškozená :-). Tak jsem se ptala sestry, co jim to dávají a odpověděla mi, že je to „ňákej výzkum“. Nikoho se neptali na souhlas, ani neřekli co to je a k jakému účelu.

giuliettka
8374 příspěvků 13.3.21 14:11
@bao-baba píše:
@giuliettka Zajímalo by mne, co je to bílé, které jde z letadla. Kdesi jsem před lety slyšela, že letadla před přistáním vypouštějí nadbytečné pohonné hmoty, ale nevím, jestli je to pravda. Nebo je to nějaká voda ze systému?

A nie je to spaľovaním toho paliva? Jak vystupuje ten dym zo spaleného paliva do atmosfery, tak sa spojí s atmosferickou vlhkosťou a vznikne ta „pára“. Niekde mi to vysvetľoval manžel so synom, ale jak som technický antitalent a aj odliv a príliv si predstavujem tak, že pánbožko tam niekde hore vytiahne špunt na dne mora a troška vody upustí a keď je toho už moc, tak more zašpuntuje, tak som moc nedávala pozor. :-D

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 14:37

@giuliettka To nevím, prozkoumám si, kde mají letadla výfuk. Dosud jsem předpokládala, že ty spaliny jdou přímo ven z motorů na křídlech.

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 14:37

To jsou kondenzační čáry

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 15:00

Tak ptala jsem se kamarádky, jejíž manžel se přímo leteckými motory zabývá, prý to jde přímo z motorů, takže to tou dírou v dolní části trupu nebude.

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 15:04

@Paris1789 No jo, kondenzační čáry, ale z čeho. Předesílám, že na rozprašování chemtrails nevěřím. Kondenzovat by se měla nějaká vlhkost, kde se bere…voda z toalet, z klimatizace?

ertz
928 příspěvků 13.3.21 15:13

@bao-baba Kondenzační čáraje jako výfukový plyn u aut. Roli hrají i jiné vlastnosti atmosféry v té výše asi. Palivo se spaluje při hrozící nehodě u přistání - požár apod.

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 15:20

@bao-baba vodní pára je ve spalinách a i vzduch má myslím asi 30% vlhkost (v těch výškách). Míchají se horké spaliny a studený vzduch z prostředí, ve spalinách jsou i pevné částice, které tvoří kondenzační jádra, na kterých vznikají krystalky, to pak ze země tvoří tu bílou stopu.

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 15:22

Palivo je pokud si dobře pamatuji v nádržích v křídlech. Když hrozí nějaké nestandardní přistání, tak se paliva zbavují, aby prostě lidi neuhořeli, když to práskne o zem.

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 15:23

@ertz Formulovala jsem to špatně, nejde mi o kondenzační čáry z motorů, ale o to, jak vzniká ten bílý proud pod břichem letadla.

Jordaan
9357 příspěvků 13.3.21 15:26

@bao-baba

Tak ten vzniknul asi nejspis fotoshopem :-).

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 15:26
@bao-baba píše:
@ertz Formulovala jsem to špatně, nejde mi o kondenzační čáry z motorů, ale o to, jak vzniká ten bílý proud pod břichem letadla.

tak ta velká letadla nemají výfuk, nemají pístový, ale proudový motor (zjednodušeně). Ty spaliny jsou přímo z motorů, které jsou většinou pod křídly.

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 15:28

Ten obrázek je naprostá pičovina, to se nedá jinak nazvat. Jsou letadla uzpůsobená na vypouštění tekutin/prášku, ale ta létají v nižších letových hladinách, nejsou to takto velká dopravní letadla, i když zřejmě pro tento způsob použití snad je předělat jde. Ale nechci spekulovat, nikdy jsem se o to nezajímala.

giuliettka
8374 příspěvků 13.3.21 15:39
@Paris1789 píše:
Ten obrázek je naprostá pičovina, to se nedá jinak nazvat. Jsou letadla uzpůsobená na vypouštění tekutin/prášku, ale ta létají v nižších letových hladinách,

Há práve som si spomenula, že moja mamka jeden čas nakladala kotol práškovaciemu lietadlu! Teda nie sama, boli na to určené tuším 4 ženičky a s pilotom boli taký kamaráti, že jej navrhol, aby sa s tým lietadlom zviezla, v tej trucovni, či jak sa volalo to miesto pre mechanika, ktorý letel, keď bolo lietadlo prázdne. :-D
A raz nám preletel nad domom a mamke zamával krídlami. :-D (bolo to také to zakolísanie lietadla z jednej na duhú stranu, ni zamávanie krídlami samotnými)
edit, ale teraz sa postrek plodín robí dronmi nie lietadlami. Dá sa ten dron pbjednať aj s obsluhou na konkretne pole, čas a plodinu.

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 15:52

Tak jsem se dozvěděla, že je to pravděpodobně hasicí kapalina, i když letadlo jako hasicí nevypadá. Děkuji všem za trpělivost.

giuliettka
8374 příspěvků 13.3.21 15:56

@bao-baba Kliknite na ten odkaz od @Jordaan, produktom spaľovania letzeckého paliva je aj voda.

Jordaan
9357 příspěvků 13.3.21 16:03

@bao-baba

To letadlo je Boeing 747, patrici spolecnosti Evergreen Air. Ti nechali prestavet 2 tyhle letadla na Boeing Supertanker, tj. hasici letadla a pouzivali je na celem svete. 2013 spolecnost zkrachovala, jedno to letadlo sesrotovali a druhe nekomu prodali. Ten ho nejspis premaloval a pouziva ho na haseni dodnes (posledni zaznam jsem nasla 2019 z Bolivie). Ta fotka teda klidne muze byt prava, spatny muze byt jen popis. Doporucuju googlovat Evergreen Air, Boeing 747 400 hasici letadlo, vsechno se to da najit na wikipedii.

Tady je to nemecky, odstavec se jmenuje Supertanker. https://de.m.wikipedia.org/wiki/Boeing_747#…

Paris1789
5411 příspěvků 13.3.21 16:19

@Jordaan no právě jsem se oddávala snění, jak někde v Hadrastánu po převratu znárodnili prchajícím kolonialistům leteckou společnost a jejich flotilu o dvou letadlech přestavěli na práškující proti invazi kobylek. A ono to není daleko do pravdy :-)

bao-baba
1683 příspěvků 13.3.21 17:55

@Jordaan Wow!!!

Jordaan
9357 příspěvků 13.3.21 19:00

@Paris1789 @bao-baba

Docela me to prekvapilo, byvala bych vsadila boty, ze to je fotoshop.

Jordaan
9357 příspěvků 13.3.21 19:05

Tady je o tom vic (nemecky), je tam i hodne fotek toho stejneho letadla.
https://www.fireworld.at/…-boeing-747/?amp

Stránka:  « Předchozí 1 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek